Πόσους καφέδες πίνετε την ημέρα;

Πόσους συνήθως καφέδες ανά ημέρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 364)
  • Με το ζόρι έναν (σπάνια πίνω καφέ)

    Ψήφοι: 78 21.4%
  • Έναν - Δύο

    Ψήφοι: 132 36.3%
  • Τρείς - Τέσσερις

    Ψήφοι: 31 8.5%
  • Τέσσερις - Πέντε

    Ψήφοι: 13 3.6%
  • Περισσότερους

    Ψήφοι: 9 2.5%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 101 27.7%

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
ενα με δυο φραπεδακια τη μερα.
Αν περασω απο starbucks εναν frapuccino caramel και για μενα παρακαλω!(ποσες θερμιδες να χουν αυτα αραγε, χμ?)

Xαχα, είπατε κάτι;;
https://www.starbucks.com/retail/nutrition_beverage_detail.asp?selProducts=31&x=13&y=7&strAction=GETDEFAULT

και γενικά:

https://www.starbucks.com/retail/nutrition_beverages.asp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
πινω συνηθως φραπε χειμωνα καλοκαιρι.μου αρεσει ο nes αλλα πινω σπανια.και επισης πινω και διπλο ελληνικο κουπατο με λιγη ζαχαρη μου αρεσει πολυ!Πινω 2 με 3 καφεδες τη μερα.οταν πινω 3 η παραπανω καμια φορα με πειραζουν στα νευρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
χμ... εγώ πίνω 1-2 esspresso και 1-2 ελληνικούς το μήνα... μπορεί να περάσει και μήνας που να μην πιώ και καθόλου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κι εγω προσθεσα ψηφο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
A...ok χαλάρα κολλημένη με το νες...όταν δουλεύω πίνω 3-4...Όταν δεν δουλέυω το ελαττώνω στους 2-3 (πολύ ελλάτωση ε; :P) Γενικά δεν μπορώ χωρίς καφέ...Είναι μία από τις πολλές μου εξαρτήσεις :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Γιδι, τι τραγικοτητα ηταν αυτη!! 430 θερμιδες το μεσαιο μεγεθος; Ααααργκκκκκ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Γιδι, τι τραγικοτητα ηταν αυτη!! 430 θερμιδες το μεσαιο μεγεθος; Ααααργκκκκκ!!
Σιγά καλέ τις πολλές. Αν υπολογίσεις οτι σε χορταίνει σαν ένα μικρό γεύμα, μια χαρούλα είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
..και συνεχιζω..αααααααρρργκκκκκκχρφπππππςςςς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
εγω πινω εναν νες το πρωι πριν παω στην δουλεια, στην διαδρομη σταματαω στα Starbucks και παιρνω ενα φραπουτσινο καραμελε, και στην επομενη πορτα μπαινω στο γραφειο μου. κατα την διαρκεια της ημερας θα μου φτιαξουν 3-4 φρεντο.

αυστηρος νομος ειναι να μην πινω καφε οταν νυχτωσει, προτιμω Corona ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria

Νεοφερμένος

Η Aria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Δύο την ημέρα, ένα φραπέ κι έναν ελληνικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Μπορω και χωρις καθολου καφε.
Ειναι ελαχιστες οι φορες που θα ξυπνησω το πρωι και θα ζηταω ανελειπως καφε. Σπανιες εως ελαχιστες.
Πινω σχεδον καθημερινα βεβαια, για να φτιαχνω γευση :P και πινω ειτε καπουτσινο ειτε γαλλικο τον χειμωνα, και φρεντο το καλοκαιρι. Νες και φραπε δεν μπορω να πιω. Με πειραζει στο στομαχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Χειμώνα - Καλοκαίρι, πίνω Freddo Cappuccino.
Πίνω 3 την μέρα αλλά στην πιο ελαφριά τους έκδοση με πάρα πολύ αφρόγαλα....
απαραιτήτως τον έναν το πίνω στο σπίτι το πρωϊ πριν φύγω...το 2ρο στο γραφείο και τον τρίτο, εξαρτάται...ή στο γραφείο (αν έχω δουλειά και δεν μπορώ να φύγω), ή σε κάποιο καφέ στο κέντρο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Δεν πίνω!
Κάνω σαν μεθυσμένος περά από όλα τα υπόλοιπα κακά που με γυροφέρνουν!
Ειδικά αν πρέπει να οδηγήσω ούτε για πλάκα! Με φοβάμαι! Πιο εύκολα οδηγώ ΄λίγο ζαλιζμένος από αλκοόλ
Αν χρειάζομαι πάντως να πιω γιατί η βερεμάρα και η ανία τα πάνε καλύτερα από το "σύνελθε demelene" οδηγία στο σώμα μου τότε μια ή δυο γουλιές από κάποιου άλλου το καφές!
Ο νες πάντως είναι οργανικά θάνατος!! Ζήτω ο ελληνικός αλλά έτσι όπως τον πίνω εγώ μάλλον δεν το κάνει κανείς!= Νερό μεγάλη κούπας και όσο το πίνουμε το ανακατεύουμε!! Διαστροφή! Πάλι καλά που δεν βάζω καλαμάκι!

Vampire ανακυρήσεσαι πρωταθλήτρια αν δεν έχει αντίρηση κανείς!!! 4-6???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν πινω καφεδες και θα ηθελα να μην αρχισω ποτε αλλα οπως με βλεπω δεν θα αντεξω... ειδι θα επρεπε να ειχα αρχισει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALR

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
1 καφέ τη μέρα και κάποιες φορές ίσως 2. Το κακό είναι ότι ο 1 είναι φραππέ..:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Είμαι εξαρτημένη από τον καφέ (ε, αφού δεν καπνίζω, ας έχω κι εγώ μια εξάρτηση!), πράγμα που σημαίνει ότι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ θα πιω καφέ το πρωί και μετά...αναλόγως την κατάσταση μπορεί να φτάσω και τους 3 στο γραφείο και άλλον ένα στο σπίτι. Μιλάμε όμως για γαλλικούς ή έστω και κάνα ελληνικό ή κάνα ελαφρύ νες. Αν πιω φραπέ, ένας με "κρατάει" όλη μέρα σχεδόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Δεν πινω καφεδες και θα ηθελα να μην αρχισω ποτε αλλα οπως με βλεπω δεν θα αντεξω... ειδι θα επρεπε να ειχα αρχισει...


γιατί??:worry::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:

Γιατι οσο και ν ακοιμιθω παντα κουτουλαω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
όσο πιο πολύ κοιμάσαι τόσο περισσότερο θες να κοιμηθείς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALR

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Σωστό κι αυτό, ο ύπνος φέρνει ύπνο, αλλά αν δεν έχεις σωστό ωράριο και δεν κοιμάσαι πολύ κάποια στιγμή..Θα κουτουλήσεις.
Η σωστή διατροφή και το σωστό ωράριο είναι το Α και το Ω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top