Συζητάτε ΑΝΟΙΧΤΑ με το άλλο φύλο;

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Επειδή το θέμα είναι αρκετά ευρύ σε σημείο που δεν ξέρεις και τι να ρωτήσεις δεν έχει νόημα να σου πω.
Όταν έρχονται συνήθως δεν μασάω και ρωτάω χύμα αν και με παρεξηγούν λίγο.

Που είναι αυτές που τα συζητάνε ανοιχτά??? Εκτός και αν με το φιλλενάδες εννοείς αυστηρώς σχέσεις και πάλι όμως όχι με την ίδια άνεση.

Παραδέχομαι βέβαια ότι δεν υπάρχει και μεγάλη γκάμα στο ιστορικό μου, και δυστυχώς συνήθως μου έχουν τύχει και κοπέλες που δεν ήξεραν τι τους γινόταν και τους έλεγα εγώ που δεν θα έπρεπε να τα ξέρω. Αλλά και οι φίλοι και γνωστοί μου χωρίς να μπαίνουν σε λεπτομέριες λένε ότι δεν τα συζητάνε εύκολα οι κοπέλες τους εκτός και αν η σχέση είναι σε άλλο επίπεδο.

Μια και το ανέφαρα. ΕΛΕΟΣ θέλω μια συνηδητοποιημένη (έκανα Edit την έκφραση για να μην παρεξηγηθεί καμιά, αν και πιστεύω ότι δεν θα υπήρχε πρόβλημα γιατί δεν ήταν χυδαία ή κάτι παρόμοιο)! Δεν το λέω με κακία αλλά θέλω μια κοπέλα που να ξέρει τι της γίνεται και τι θέλει από μια σχέση! Ελπίζω να μην πεσει το μαστίγιο των γυναικών και Mods πάνω μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Μια και το ανέφαρα. ΕΛΕΟΣ θέλω μια συνηδητοποιημένη (έκανα Edit την έκφραση για να μην παρεξηγηθεί καμιά, αν και πιστεύω ότι δεν θα υπήρχε πρόβλημα γιατί δεν ήταν χυδαία ή κάτι παρόμοιο)! Δεν το λέω με κακία αλλά θέλω μια κοπέλα που να ξέρει τι της γίνεται και τι θέλει από μια σχέση!

have faith...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Επειδή το θέμα είναι αρκετά ευρύ σε σημείο που δεν ξέρεις και τι να ρωτήσεις δεν έχει νόημα να σου πω.
Όταν έρχονται συνήθως δεν μασάω και ρωτάω χύμα αν και με παρεξηγούν λίγο.

Που είναι αυτές που τα συζητάνε ανοιχτά??? Εκτός και αν με το φιλλενάδες εννοείς αυστηρώς σχέσεις και πάλι όμως όχι με την ίδια άνεση.

Παραδέχομαι βέβαια ότι δεν υπάρχει και μεγάλη γκάμα στο ιστορικό μου, και δυστυχώς συνήθως μου έχουν τύχει και κοπέλες που δεν ήξεραν τι τους γινόταν και τους έλεγα εγώ που δεν θα έπρεπε να τα ξέρω. Αλλά και οι φίλοι και γνωστοί μου χωρίς να μπαίνουν σε λεπτομέριες λένε ότι δεν τα συζητάνε εύκολα οι κοπέλες τους εκτός και αν η σχέση είναι σε άλλο επίπεδο.

Μια και το ανέφαρα. ΕΛΕΟΣ θέλω μια συνηδητοποιημένη (έκανα Edit την έκφραση για να μην παρεξηγηθεί καμιά, αν και πιστεύω ότι δεν θα υπήρχε πρόβλημα γιατί δεν ήταν χυδαία ή κάτι παρόμοιο)! Δεν το λέω με κακία αλλά θέλω μια κοπέλα που να ξέρει τι της γίνεται και τι θέλει από μια σχέση! Ελπίζω να μην πεσει το μαστίγιο των γυναικών και Mods πάνω μου!

ειλικρινά μου κάνει εντύπωση αυτό που λές.... (όχι οτι ψαχνεις μια συνειδητοποιημένη, αυτο δε μου κάνει εντύπωση :P ψάχνεις εσύ και ο μισός αντρικός πληθυσμός αλλα τι να σου κανω που οι καλες ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΠΑΡΟΜΕΝΕΣ :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P)
Γενικώς αυτό που ξέρω/βλεπω απ τον δικό μου κύκλο ειναι να μιλανε πολύ ανοιχτα για τέτοια ζητήματα... και φυσικά δεν αναφερομαι στις γυναικες της ηλικίας μου αλλά τις ηλικίας σου ή και μικρότερες :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Χμμμμ Ξεφύγαμε λίγο!! Συγνώμη το ξεκίνησα και εγώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
έγινε ένα μικρούτσιο split :P

το ερώτημα που τίθεται είναι....
Συζητάτε ανοιχτά για θεματα σεξ αντισύλληψης κλπ στις παρέες ή στις σχεσεις σας με το άλλο φύλο? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρκετά εύκολα για τα περισσότερα θέματα. Ντάξει, να τον ξέρω και λίγο τον άλλον, μην τον γνώρισα πριν πέντε λεπτά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Κάπως έτσι αισθάνομαι κι εγω....
Υπάρχουν όμως φορές που μπορεί να πιάσω κουβέντα με κάποιον/α για τέτοια θέματα κι ας τον/την έχω μόλις γνωρίσει....
Δεν πρόκειται βέβαια να μπω σε προσωπικές λεπτομέρειες, όμως γνωσεις, αποψεις και πιστεύω, σίγουρα θα ανταλλάξω!
Ειδικά τις γνώσεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Άνετα! Δεν κολλάω σε τίποτα! Απλά δεν έχω την απαίτηση να μιλάει κι ο άλλος το ίδιο ανοιχτά. Δεν έχουμε όλοι το ίδιο θάρρος!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μιλάω τόσο ανοιχτά που φοβάμαι πως πολλές φορές με παρεξηγούν.
Είναι ενοχλητικό να σε θεωρούν εύκολη μόνο και μόνο επειδή μπορείς να εκφράστεις ελεύθερα :(
Δεν έχω την απαίτηση να είναι όλοι το ίδιο ανοιχτοί με μένα αν και πολλές φορές όταν ο συνομιλητής σου δει πως είσαι άνετος, ανοίγεται κι αυτός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Ανοιχτότατα!!! Γενικά στην ζωή μου μου αρέσει να μιλάω ανοιχτά και ξεκάθαρα με τον καθένα άσχετα από το φύλο!
Ειδικά με τους άντρες δεν έχω κανένα πρόβλημα διότι μία ζωή είχα περισσότερο φίλους παρά φίλες!
Το μόνο που θέλώ είναι και οι άλλοι να μου μιλάνε το ίδιο ανοιχτά και να είναι ξεκάθαροι απέναντι μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εξαρταται...Γενικα δεν εχω προβλημα να το κανω καθως και να μου μιλησουν ανοιχτα για οποιδηποτε θεμα.
Αλλα δεν το κανω παντα για τον απλουστατο λογο οτι δεν ξερω τις οποιες αναστολες ή "ανασφαλειες" ή ευαισθησιες ή - ή - ή - ή μπορει να εχει ο συνομιλητης μου γυρω απο καποιο θεμα.
Ετσι του δειχνω με τον τροπο μου οτι ειμαι "ανοιχτος" για οποιαδηποτε συζητηση, "βολιδοσκοπω" στο περιπου μεχρι που...με παιρνει ας το πουμε και μιλαω αναλογως τα θεματα με τον καταλληλο τροπο.
Το σημαντικοτερο γιε μενα ειναι να κανω αυτον που καθεται απεναντι μου και δεν με γνωριζει καλα να δει οτι ο παγος εχει λιωσει με το που με γνωρισε.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Κάπως έτσι αισθάνομαι κι εγω....
Υπάρχουν όμως φορές που μπορεί να πιάσω κουβέντα με κάποιον/α για τέτοια θέματα κι ας τον/την έχω μόλις γνωρίσει....
Δεν πρόκειται βέβαια να μπω σε προσωπικές λεπτομέρειες, όμως γνωσεις, αποψεις και πιστεύω, σίγουρα θα ανταλλάξω!
Ειδικά τις γνώσεις ;)


Αυτο ακριβως.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Μιλάω τόσο ανοιχτά που φοβάμαι πως πολλές φορές με παρεξηγούν.
Είναι ενοχλητικό να σε θεωρούν εύκολη μόνο και μόνο επειδή μπορείς να εκφράστεις ελεύθερα :(
Δεν έχω την απαίτηση να είναι όλοι το ίδιο ανοιχτοί με μένα αν και πολλές φορές όταν ο συνομιλητής σου δει πως είσαι άνετος, ανοίγεται κι αυτός!

:clapup::clapup::clapup::clapup: Aυτό!
Αν κ οφείλω να ομολογήσω ότι έχω αρκετές γνωστές μου οι οποίες μπορεί να είναι φίλες μου χρόνια αλλά δεν προκειται ΠΟΤΕ να ανοιχτούν κ να μιλήσουν για θέματα sex όχι στο σύντροφο τους αλλά ούτε πχ σε μια γυναικοπαρέα. Σε συγκερκιμένη μου παρέα 3 (+1 εγω 4) γυναικών πχ ανέκαθεν ένιωθα το ****** της παρέας (αν κ δεν έχουν εκφραστεί εναντίον μου ποτέ) γιατί ακριβώς δεν είχα πρόβλημα να αναφερθώ σε τέτοια θέματα (σε συζητήσεις που όπως καταλαβαίνετε αρχίζουν και τελειώνουν σε dt!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Συζητάω ανοιχτά με τους πάντες τα πάντα με βάση τον βαθμό οικειότητας και εμπιστοσύνης που μου εμπνέουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Επειδή το θέμα είναι αρκετά ευρύ σε σημείο που δεν ξέρεις και τι να ρωτήσεις δεν έχει νόημα να σου πω.
Όταν έρχονται συνήθως δεν μασάω και ρωτάω χύμα αν και με παρεξηγούν λίγο.

Που είναι αυτές που τα συζητάνε ανοιχτά??? Εκτός και αν με το φιλλενάδες εννοείς αυστηρώς σχέσεις και πάλι όμως όχι με την ίδια άνεση.

Παραδέχομαι βέβαια ότι δεν υπάρχει και μεγάλη γκάμα στο ιστορικό μου, και δυστυχώς συνήθως μου έχουν τύχει και κοπέλες που δεν ήξεραν τι τους γινόταν και τους έλεγα εγώ που δεν θα έπρεπε να τα ξέρω. Αλλά και οι φίλοι και γνωστοί μου χωρίς να μπαίνουν σε λεπτομέριες λένε ότι δεν τα συζητάνε εύκολα οι κοπέλες τους εκτός και αν η σχέση είναι σε άλλο επίπεδο.

Μια και το ανέφαρα. ΕΛΕΟΣ θέλω μια συνηδητοποιημένη (έκανα Edit την έκφραση για να μην παρεξηγηθεί καμιά, αν και πιστεύω ότι δεν θα υπήρχε πρόβλημα γιατί δεν ήταν χυδαία ή κάτι παρόμοιο)! Δεν το λέω με κακία αλλά θέλω μια κοπέλα που να ξέρει τι της γίνεται και τι θέλει από μια σχέση! Ελπίζω να μην πεσει το μαστίγιο των γυναικών και Mods πάνω μου!


Αν κρίνω, από τον τρόπο που εσύ γράφεις..., αλλά και με δεδομένο το σύνολο των απαντήσεων..., που έδωσαν εδώ όλες οι κοπέλες μας...
δύο περιπτώσεις υπάρχουν...
ή εσύ φίλε μου, να ζεις σε άλλον πλανήτη... και δεν έχεις συναντήσει καμμία...
ή άλλο να εννοείς εσύ... και άλλο να έχουν καταλάβει τα κορίτσια μας... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lilith:
ή εσύ φίλε μου, να ζεις σε άλλον πλανήτη... και δεν έχεις συναντήσει καμμία...
ή άλλο να εννοείς εσύ... και άλλο να έχουν καταλάβει τα κορίτσια μας... :hmm:


εγώ του το έχω ξαναπεί... κάνει λάθος παρέες...
Ειμαι σίγουρη για αυτό.... το έχω κάνει και εγώ στο παρελθόν!
Ήμουν σε έναν εντελώς λάθος κύκλο ατόμων κι ένοιωθα σαν ούφο με σκούφο!
Δεν έβρισκα έναν άνθρωπο να συννενοηθώ... και δεν συζητάμε φυσικά για σχέση... εκεί ήταν το ΜΕΓΑΛΟ ΔΡΑΜΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
W..ναι....μια χαρά συζητώ...ακόμα και αν δεν είναι πολύ οικείο πρόσωπο όταν με ρωτήσει την άποψη μου για κάτι θα το πώ! Κι εμένα μου έχει τύχει αυτό ακριβώς αλλά δεν με νοιάζει....Αν ο καθένας νομίζει ότι πηδιέμ@ι με τον έναν ή με τον άλλον ή είμαι εύκολη επείδη απαντώ ανοιχτά και λέω άποψη και εμπειρίες ας δοκιμάσει την τύχη του μαζί μου και μετά τα λέμε

@XRZ και Isiliel: Κι εμένα μου έχει τύχει αυτό ακριβώς αλλά δεν με νοιάζει....Αν ο καθένας νομίζει ότι πηδιέμ@ι με τον έναν ή με τον άλλον ή είμαι εύκολη επείδη απαντώ ανοιχτά και λέω άποψη και εμπειρίες ας δοκιμάσει την τύχη του μαζί μου και μετά τα λέμε :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
εγώ του το έχω ξαναπεί... κάνει λάθος παρέες...
Ειμαι σίγουρη για αυτό.... το έχω κάνει και εγώ στο παρελθόν!
Ήμουν σε έναν εντελώς λάθος κύκλο ατόμων κι ένοιωθα σαν ούφο με σκούφο!
Δεν έβρισκα έναν άνθρωπο να συννενοηθώ... και δεν συζητάμε φυσικά για σχέση... εκεί ήταν το ΜΕΓΑΛΟ ΔΡΑΜΑ!


Συμφωνώ και εγώ, ότι αυτός μπορεί να είναι ο λόγος, που κάποιος μπορεί να αντιμετωπίζει,
μια εντελώς υποκειμενική πραγματικότητα..., γύρω από τις ανθρώπινες σχέσεις... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εκτος απο τον κολλητο μου, οχι.
Αν τεθει θεμα "επιστημονικου τυπου" (ναι σιγα :p)σε μια παρεα θα πω κατι ιατρικο που ξερω, αλλα για σεξουαλικα ζητηματα/εμπειριες κτλ που αφορουν εμενα, οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
α να και μια που λέει όχι! :P


Κατερινιώ, εντελώς για ενημερωτικούς λόγους και για να κάνουμε και κουβέντα....
Θα ήθελες να μας πεις για ποιό λόγο δεν τα συζητας?
Αισθάνεσαι άβολα? Φοβάσαι μην "χαρακτηριστείς κάπως"? Ντρέπεσαι?
Ποιός είναι ο λόγος? :)
ΑΝ θες φυσικά μας λές εεεε!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top