Όταν έχει βγει μόνος/-η, με φίλους, και σας λέει ότι μέθυσε...

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χαίρετε!!

Λοιπόν, έστω ότι κάποιο βράδυ ο καλός σας (αντίστοιχα για καλή) έχει βγει με τη δική του παρέα.
Και την επομένη σας λέει πόσο χάλια είναι, γιατί τελικά παραήπιανε και παρακοιμήθηκε και ίσως να έκανε και εμετό...
και σήμερα είναι πολύ χάλια -και φαίνεται και χάλια.

Πώς θα νιώθατε;

Υποθέτω ότι μία φορά δεν είναι τίποτα, τυχαίνει.

Και δε μιλάω για συνήθεια, δηλαδή κάθε τόσο να επαναλαμβάνεται
(αν και θα με ενδιέφεραν απόψεις και σε αυτό)

αλλά μία στο τόοοοσο, ανά μήνα ή δίμηνο, να είναι έτσι..
και μάλιστα αν είναι μεγάλο μέρος -πχ τις μισές- των βραδιών που περνάει μόνος με φίλους...

Λέτε κάτι;
Περιμένετε λίγο καιρό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Υποθέτω ότι εάν συνέβαινε μία φορα στο δίμηνο/τρίμηνο δεν θα είχα πρόβλημα. Πρόβλημα θα είχα εάν γινόταν πολύ συχνά ή/και όταν ήταν μεθυσμένος/μεθυσμένη έβγαινε εκτός εαυτού και γινόταν τελείως ρεζίλι (και έκανε και εμένα ρεζίλι με αυτά που ίσως έλεγε):/:

Επίσης εάν συνέβαινε συχνά φυσικά θα ξέκοβα κάποια στιγμή, αφού θα είχα εξαντλήσει όλες τις διπλωματικές μεθόδους. Εάν του/της το λές και δεν αλλάζει, κατά την γνώμη μου θα βάζει το πιοτό πάνω απο εσένα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
φαινεται εχει πολλες σκοτουρες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Δεν με απασχολεί καθόλου.

Εκτός αν οδηγεί οπότε είναι επικίνδυνη για τον εαυτό της και για τους άλλους.

Άλλωστε και να έλεγα κάτι
α) επεμβαίνω στη ζωή της υπέρ του δέοντος [σιγά μην της πω και πού θα πάει ή πόσα τσιγάρα θα καπνίσει] και
β) δεν θα κατάφερνα τίποτε άλλο από το να προσπαθεί να κρύβει στο μέλλον παρόμοια περιστατικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από tsitsilegas:
Δεν με απασχολεί καθόλου.

Εκτός αν οδηγεί οπότε είναι επικίνδυνη για τον εαυτό της και για τους άλλους.

Άλλωστε και να έλεγα κάτι
α) επεμβαίνω στη ζωή της υπέρ του δέοντος [σιγά μην της πω και πού θα πάει ή πόσα τσιγάρα θα καπνίσει] και
β) δεν θα κατάφερνα τίποτε άλλο από το να προσπαθεί να κρύβει στο μέλλον παρόμοια περιστατικά.

Πεστα χρυσοστομε.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Αν γινόταν συχνά θα προσπαθούσα να αναζητήσω την αιτία για την οποία θα το έκανε. Κατά τα άλλα το μόνο που θα με πείραζε είναι που θα ήταν χάλια την άλλη μέρα. Το να βγαίνει και να πίνει πολύ κάποιος πού και που δεν είναι κακό. Το γνωστό παραμύθι "αγάπη μου είχα πιεί και δεν ήξερα τι έκανα" δεν ισχύει, ο καθένας έχει συναίσθηση του τι κάνει όσο πιωμένος κι αν είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οκ, να πω κι εγώ...

Δε με ενοχλεί καθόλου, αντίθετα χαίρομαι αν πέρασε καλά.

Αντιθέτως, όμως, δεν τον λυπάμαι καθόλου αν γκρινιάζει για στομάχι/πονοκέφαλο/hangover... απλά δεν μπορώ τον λυπηθώ.

Εν μέρει επιλογή του, ναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
οταν πινεις πολυ ποτο θες να 'φτιαχτεις'.το πρωτο ποτο σε χαλαρωνει το δευτερο σε χαλαρωνει πιο πολυ, στο τριτο χαμογελας πιο ευκολα απο οτι συνηθως,στο τεταρτο εισαι χαρουμενος, μετα προσεχεις μη χασεις τη μπαλα..γιατι θα ξενερωσεις που θα ξενερωσεις μετα, μην εισαι χαλια και την επομενη μερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γίδι:
Χαίρετε!!

Λοιπόν, έστω ότι κάποιο βράδυ ο καλός σας (αντίστοιχα για καλή) έχει βγει με τη δική του παρέα.
Και την επομένη σας λέει πόσο χάλια είναι, γιατί τελικά παραήπιανε και παρακοιμήθηκε και ίσως να έκανε και εμετό...
και σήμερα είναι πολύ χάλια -και φαίνεται και χάλια.

Πώς θα νιώθατε;

Θαυμάσια! Εγω τα έτσουξα; Αν η άλλη τα ήπιε χτές και σήμερα σοβατίζει το σύμπαν συθέμελο, πρόβλημά της ο πονοκέφαλος και όλα.

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι:
Λέτε κάτι;
Περιμένετε λίγο καιρό;
Μια πρώην μου τα έπινε και κοιμόταν καμιά φορά κάτω απ' τις μπάρες στα οινοπνευματοποτεία. Εγω είχα πει μια κουβέντα και αν χρειαστεί θα την πω και σε όποια επόμενη κοπέλα το απαιτήσει με τις πράξεις τις. "Πιες, κάνε ότι θέλεις, μόνο μη σε γ....ν όταν θα είσαι μεθυσμένη γιατί δεν λογίζεται ως δικαιολογία το μεθύσι και μη σε ληστέψουν-πλακώσουν στο ξύλο μετά γιατί δεν πρόκειται να στενοχωρηθώ".

Γλυτώνεις και τις ανασφάλειες και τα ψυχολογικά και δε σπάς το κεφάλι σου για να την ελέγχεις. Ποιό το νόημα εξάλλου. Ούτε στρατιώτης είναι η κοπέλα, ούτε όμως και εσύ θα είσαι η Μητέρα Τερέζα κάθε φορά που θα μπεκρουλιάζει καλύπτοντας έτσι άλλα όργιά της. Ξεκαθαρίζεις από την αρχή σε 3 προτάσεις το όλο ζήτημα και αυτό ήταν.:)

υγ: Εδω που τα λέμε δε θα ήμουν κι ο πιό περήφανος άντρας στον κόσμο να τα χω με μια μπεκρού, αλλά το να μεθύσει μια στο τόσο, πάει στα κομμάτια. Απλά κι εδω θα ισχύει η προειδοποίηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
axaxax valder!
καλο! :P
μαλλον δε θα με πολυπειραζε γιδακι...
δλδ, καλα να περναει ο αλλος, εμενα δε μου πεφτει λογος.. ειδικα αν δε πεφτει και στον αλλο, για το πως διασκεδαζω εγω :)
και αν ειχε πονοκεφαλους και λοιπα, εννοειται οτι θα τον νταντευα και λιγο για να νιωσει καλυτερα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Giovanna:
και αν ειχε πονοκεφαλους και λοιπα, εννοειται οτι θα τον νταντευα και λιγο για να νιωσει καλυτερα! :)

Xμ, εκεί είναι η διαφορά μας..!
Εγώ έχω μία γενική αντιπάθεια στο ποτό και είναι λίγο 50-50 το αν θα τον φρόντιζα...!

Αν είναι σε φάση oh-dude-είμαι-τόοοσο-χώμα και στον κόσμο του, αδιάφορο, τα 'θελε, τα 'παθέ! Πχ μία φορά που τον είχα χάσει γιατί τα έπινε με φίλους.

Αν είναι καημενούλης, τον κάνω καλά με.. κάθε τρόπο...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Μου έχει τύχει κάτι ανάλογο...αλλά όχι έτσι ακριβώς...Βγήκε η κοπέλα μου με τις φίλες της...γύρισε με πολύ πονοκέφαλο και ναυτία....το ξανάπαθε...και έκτοτε απλώς απέφευγε απλά να πίνει παραπάνω απ όσο αντέχει.Άν συνέχιζε να μπεκρουλιάζει και να γυρνάει σε "μαύρο" χάλι....εεεεε μια σύσταση θα της έκανα ότι μάλλον είναι χαζό να φθείρει έτσι τον εαυτό της....Άν εξακολουθούσε το ίδιο βιολί....σίγουρα σε κάποια φάση θα με κούραζε....και αν έβλεπα ότι με παρακουράζει να την βλέπω σε ρόλο μπεκρούλιακα....τότε θα έβαζα ένα τέλος ή στην χάλια σχέση της με το αλκοόλ...ή στην χάλια δική μας σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γίδι:
Xμ, εκεί είναι η διαφορά μας..!
Εγώ έχω μία γενική αντιπάθεια στο ποτό και είναι λίγο 50-50 το αν θα τον φρόντιζα...!

Αν είναι σε φάση oh-dude-είμαι-τόοοσο-χώμα και στον κόσμο του, αδιάφορο, τα 'θελε, τα 'παθέ! Πχ μία φορά που τον είχα χάσει γιατί τα έπινε με φίλους.

Αν είναι καημενούλης, τον κάνω καλά με.. κάθε τρόπο...!

ναι ναι εκει ειναι η διαφορα μας! :) :P :whistle: ;) :redface:
εγω οπως κι αν ειναι τον κανω καλα με καθε τροπο, οχι μονο οταν ειναι καημενουλης...χιχιχιχ!!!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
ας πω και εγω την γνωμη μου πανω στο θεμα.

1. δεν θα με πειραζε εαν εβγιανε με της φιλες της, ας παει να γινει λιωμα, επιλογη της ειναι αλλα εδω θα συμφωνησω με τον Αρχοντα. δεν θελω δικαιολογιες μετα οτι αυτος μου εκανε αυτο και αυτος μου εοιπε αυτο. εισαι αξια της μοιρας σου κοπελα μου.

2. τωρα εαν θα την νταντευα...............οχι, απλα θα εδινα μια συμβουλη, ππινεις ενα απο αυτα που επινες το προηγουμενο βραδυ και στρωνεις. και την επομενη φορα να με παιρνεις μαζι - για να προσεχω της φιλες σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
...Ας κάνει ό,τι θέλει, εμένα τι με νοιάζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Δεν έχω θα είχα πρόβλημα μια κάθε τόσο να βγαίνει και να επιστρέφει "κουνουπίδι"... θα προβληματιζόμουν αν ο ρυθμός της επανάληψης αυτής ήταν συχνός ... δεν θα τον ντάντευα όμως ποτέ ... άντε το πολύ πολύ κανα ντεπόν για το πονοκέφαλο και τπτ παραπάνω ...
Τώρα για το αν θα έλεγα κάτι ... θα έλεγα ... όχι όμως σε στύλ κηρύγματος ... άλλωστε αν αισθανόμουν πως δεν θα έπρεπε να πω τπτ, γιατί δεν με ενδιαφέρει να πω δεν θα ήμουν και μαζί του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
...Ας κάνει ό,τι θέλει, εμένα τι με νοιάζει;
Σε νοιάζει όταν τις συνέπειες τις αντιμετώπιζεις εσύ! Πχ σε μια συγκατοίκηση! Σε ένα γάμο!

Άτομα που πίνουν τουλάχιστον αρκετα συστηματικά είναι για μένα προβληματικά! Αρά θα ήταν ενδεικτικό προβλημάτων εκ των έσω τα οποία θα αντιμέτωπίσω στο μέλλον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Απαντώντας πάντα σε ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ επίπεδο, αν γινόταν κάτι τέτοιο θα ανησυχούσα δεδομένου ότι ο άντρας μου δεν μεθάει ΠΟΤΕ!

Αν πω τώρα για σχέσεις απ το παρελθόν που πότε πότε τα τσούζαν....
Μάλλον θα τον κορόιδευα (αφού σε πίνει τι το πίνεις το ρημαδι, και.... τι τα θες τα βαριά ποτά, αφού αυτά είναι για άντρες κι άλλα τέτοια :P )
Κοινώς δεν θα με πείραζε... θα χαιρόμουν που πέρασε καλά...
ΕΞΑΙΡΩ φυσικά την περίπτωση που αυτό είναι σύστημα και ΚΑΘΕ φορά που βγαίνει με τους φίλους γυρνάει σούπα!

Ντάντεμα? Μπααααα δεν νομίζω....
Δε μου αρέσει να φέρομαι στον σύντροφο μου σαν να είμαι η μαμά του :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Σε νοιάζει όταν τις συνέπειες τις αντιμετώπιζεις εσύ! Πχ σε μια συγκατοίκηση! Σε ένα γάμο!

Τι λες ρε μαν !!!! Για σοβαρέψου... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Τι λες ρε μαν !!!! Για σοβαρέψου... :D
Γιατί ρε φίλε!!
Είναι καλό όταν πιο γενικά το άτομο που πίνει έχει κάποιες υποχρεώσεις έστω και άτυπες και δεν τις εκπληρώνει συστηματικά (λόγω μέθης) και αναγκάζεται άλλος να τον καλύψει?? Τότε φυσικά και σε ενδιαφέρει καθώς οι συνέπειες των επιλογών του ολισθαίνουν σε σένα!
Και μια συγκατοίκηση ή ένας γάμος είναι σίγουρα μια σχέση που περιλαμβάνει και κάποιες υποχρεώσεις!Και η μέθη δεν είναι το μόνο πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top