Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 237)

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ποία είναι η γνώμη σας για τα starbucks;

Προσωπικά είναι η καλλίτερη καφετέρια που έχω πετύχει πότε στην ελλάδα και γερμανία, εκπληκτικά με λίγα λόγια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
STARBUCKS RULEEEE!! Ειδικά στην Αμερική που έχουν και άλλους καφέδες (Chocolate brownie frappuchino rulez :D)
Το σπαστικό είναι μόνο όταν βλέπω άτομα που πηγαίνουν και ζητάνε φραπέ εκεί (στα starbucks της ελλάδας)! Έλεος ρε φίλε!!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
STARBUCKS RULEEEE!! Ειδικά στην Αμερική που έχουν και άλλους καφέδες (Chocolate brownie frappuchino rulez :D)
Το σπαστικό είναι μόνο όταν βλέπω άτομα που πηγαίνουν και ζητάνε φραπέ εκεί (στα starbucks της ελλάδας)! Έλεος ρε φίλε!!! :mad:
Ή το ακομη χειροτερο ... να ζητάνε ... ... ... τάβλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ο ελληνάρας πάντα ελληνάρας θα είναι. :mad:
Γκιιιιτ γκιτ γκιτ!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Υψηλές τιμές, χάλια γεύση.
Προτιμώ σαπίλα με κλασσικό φραπέ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πόσα ml είναι ο frappe που πίνεις; Πόσο κοστίζει;
Πόσα ml είναι ο κάφες στα starbucks που έχεις πίει; Πόσο κόστιζε;
Μπορείς να μου πείς τώρα πόσο κοστίζει το κάθε Ml στις δύο περιπτώσεις;
Τώρα μπορείς να μου πεις αν πιστεύεις οτι τα παραπάνω που προσφέρουν τα starbucks δεν αξιζουν αυτή την διαφορά τιμής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αυτό που παραδέχομαι στα starbucks είναι ότι απαγορεύεται το τσιγάρο σε όλους τους κλειστούς χώρους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Αυτό που παραδέχομαι στα starbucks είναι ότι απαγορεύεται το τσιγάρο σε όλους τους κλειστούς χώρους.
Παρόλλο που είμαι καπνιστής, δεν με πειράζει. Σύμφωνα με τα starbuck ο λόγος που δεν το επιτρέπουν το τσιγάρο είναι να μην χαλάει η μυρουδιά και η γεύση του καφέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Ναι το είχα διαβάσει σε κάποιο φυλλάδιό τους.Η ουσία είναι ότι απαγορεύεται, όποιος κι αν είναι ο λόγος.
Σε κάθε starbucks νομίζω υπάρχει και wireless internet από τη forthnet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Ναι το είχα διαβάσει σε κάποιο φυλλάδιό τους.Η ουσία είναι ότι απαγορεύεται, όποιος κι αν είναι ο λόγος.
Σε κάθε starbucks νομίζω υπάρχει και wireless internet από τη forthnet.
Όντως υπάρχει wifi spot σε κάθε starbucks το έχω χρησιμοποιήσει και δουλεύει άψογα και με πολύ καλές ταχυτήτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μ'αρεσουν τρελα ολα αυτα τα καφεδογλυκα, αλλα αμα θελω καφε για να ΞΥΠΝΗΣΩ, μαλλον θα προτιμησω παραδοσιακο φραπε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι οτι δεν σε ξυπνάει το ίδιο, άγνωστο γιατί... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τα στάρμπακς αποδεδειγμένα έχουν υψηλές τιμές σε όλα τους τα προϊόντα. Αν σου αρέσει, αγοράζεις, αλλιώς πας αλλού.
εγώ προσωπικά την καταβρίσκω με τα στάρμπακς...ώρες ατέλειωτες συζήτηση με φίλους, χωμένοι στους τεράστιους καναπέδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάντως τους καφέδες τους για το μέγεθος τους τους βρίσκω αρκετά φθηνούς. Απλά τους συγκρίνουμε με το φραπέ, που και λιγότερο πολύπλοκος είναι και λιγότερος σε ποσότητα και γενικά "λιγότερος".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
όχι δεν τους συγκρίνω με τους φραπέδες. πήγαινε στα έβερεστ και δες πόσο κάνει ο αντίστοιχος φραπουτσίνο (δε ξέρω πως το λένε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συγκρίνονται τα εβερεστ με τα starbucks? Μην ξεχνάς οτι σε μια καφετέρια δεν πληρώνεις μόνο αυτό που πίνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Πόσα ml είναι ο frappe που πίνεις; Πόσο κοστίζει;
Πόσα ml είναι ο κάφες στα starbucks που έχεις πίει; Πόσο κόστιζε;
Μπορείς να μου πείς τώρα πόσο κοστίζει το κάθε Ml στις δύο περιπτώσεις;
Τώρα μπορείς να μου πεις αν πιστεύεις οτι τα παραπάνω που προσφέρουν τα starbucks δεν αξιζουν αυτή την διαφορά τιμής;

Αυτές οι συγκρίσεις δεν έχουν πρακτική αξία:

πες ότι παίρνω 250 ml φραπέ με 2.5 ευρώ(μέση τιμή στην πόλη μου)
100ml / Ευρώ δηλαδή

και πές οτι στα starbucks τώρα έχει τα 500 ml 3 ευρώ
166,67 ml / Ευρώ

ωραία λες συμφέρει εκεί, πες οτι ανοίγω ένα μαγαζί το tzampaprama
και χρεώνω:

2000ml 10 Ευρώ

σε ποιό θας πάς; θα πιείς 2 λίτρα καφέ; δεν είναι θέμα αναλογίας ml/ευρώ μόνο και μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Μ'αρεσουν τρελα ολα αυτα τα καφεδογλυκα, αλλα αμα θελω καφε για να ΞΥΠΝΗΣΩ, μαλλον θα προτιμησω παραδοσιακο φραπε!
Προσωπικά αν πάρω με διπλή δώση καφέ το frappucino, με ξυπνάει αρκετά, όχι τόσο οσο ο frappe ή το red bull αλλά με ξυπνάει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Συγκρίνονται τα εβερεστ με τα starbucks? Μην ξεχνάς οτι σε μια καφετέρια δεν πληρώνεις μόνο αυτό που πίνεις!
πληρώνεις και το brand name.



εδιτ: selfridges, marks n' spencer, harrods. Το harrods είναι απλησίαστο. παρ'όλα αυτά, δε διαφέρει από τα προηγούμενα δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν εννοώ αυτό. Πληρώνεις και τη διακόσμηση, την εξυπηρέτηση, τα υλικά. Και μην μου πεις οτι συγκρίνονται αυτά μεταξύ starbucks και everest.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top