Αδικίες

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Σας αδικούν. :(


Στη δουλειά, στη δουλεία, στα προσωπικά, στο σχολείο,τη σχολή ή καπου αλλού. Σίγουρα όλοι (ή τουλαχιστον οι περισσότεροι) το έχουμε νιωσει αυτό.
Και καλά, αν είναι ο άλλος συνομίληκος, απλά τσακώνεστε ή "Τα χώνετε" τελοσπάντων.
Αν όμως έχετε χάσει το δίκιο σας απο κάποιον άλλο?


Γενικά, πως αντιδράτε?:mad:


Πείτε εδώ περιστατικά που σας έχουν συμβεί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Εδω και μερικές μερες ξυπναω χάλια τα πρωινα, γιαυτό ακριβώς το λόγο...Δούλευα επαρχία, κοιμόμουν στο ενοικιαζόμενο σπίτι που έμεναν όλοι οι εργαζόμενοι του μαγαζιού. Έτυχε να έχω ηλίθιο αφεντικό και εκτός του οτι με "απολύει" με sms λόγω "περικοπών", και μάλιστα δύο μέρες πρίν τη λήξη της συμφωνίας μας για συνεργασία (καθαρή κακία), εκτός του ΣΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ προσλαμβάνει άλλον, τωρα εχω να αντιμετωπισω και το αλλο προβλημα....: δεν μου δινει πισω τα πραγματα μου! Τα ρούχα μου, τα σεντόνια μου... :(
ΔΕΝ μπορω να πάω να τα παρω εγω, φευγω εκτος ελλαδας και θα λειψω για πολύ καιρο... αλλά και παλι, 7 ωρες ταξίδι, επειδη ο άλλος ειναι απλα ηλίθιος?

Πείτε μου κι εσεις τα δικά σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Λοιπόν πήγαν να με αδικήσουν πέρυσι στην πρακτική.
Θα σας πω την ιστορία όσο πιο συντομα μπορώ, έπρεπε να βγαίνω εκτός να πηγαίνω σε χωριά για να κάνω τα χαρτιά για να παίρνουν τις επιδοτήσεις οι αγρότες δούλευα και σαββατοκύριακα ενώ δεν πρέπει, υπήρχαν ημέρες που εφευγα 9 το πρωί και γυρνούσα 1 το βράδυ, και εννοείται πως δεν μας πληρωναν μόνο την επιδότηση του ΟΑΕΔ παίρναμε,μου είχαν πει θα πάω και θα γράφω τις ώρες μαζί με τον μόνιμο που θα είμαι μαζί του(πολύ καλός άνθρωπος) και οταν τελειώσουν τα χαρτια θα τις μετρήσουμε τις επιπλεον ώρες και τα σαββατοκύριακα και θα αφαιρεθούν οι ημέρες απο την πρακτική.
Τεσπα τελειώνω και με τις ώρες και τα σαββατοκύριακα μου βγαίνει 1,5 μήνα μειοναπο την πρακτική πάω στον διευθυντή και μου λέει αυτό δεν γίνεται:mad: τα πήρα στο κρανίο, του λέω οι υπόλοιποι δούλευαν 7 ώρες καθημερινές στο κλιματιστικό κι εγώ τόσες ώρες στην ζέστη και θα κάνω 6 μήνες πρακτική?? και μου λεει να μην πήγαινες:mad: μου ανεβηκε το αίμα στο κεφάλι. βγαίνω έξω πάω στην προισταμένη της τα λέω και μου λεει ας έρχεσαι λιγότερες ώρες καλά της λέω
φεύγω πάω σπιτάκι μου και αρχίζω την ύπουλη μέθοδο, έφυγα πήγα στο μέρος μου τους πήρα οτι δεν είμαι καλά μια έβδομάδα, γυρίζω πάω για 2 ώρες φεύγω.
το εκανα αυτό για μια εβδομ΄δα και μετά έριξα εναν καυγά και μου έδωσαν το χαρτί οτι τελειωσα.στους 4 μήνες τελείωσα πρακτική, αλλά στα χαρτια στους 6.
Αν νιώθω πως με αδικούν γίνομαι θηρίοκαι θα βρω το δίκιο μου με κάθε τρόπο:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αχ μωρε! εγω παντως νομιζα οτι σα καλο κουνελακι θα την καταεβρισκες στους αγρους :P
μα ποση μ@λακια υπαρχει στον κοσμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
όχι δεν την καταέβρισκα, ειδικα σε μερικα΄που έπερεπε να περασω απο κάτι δυσβατους δρόμους με το αυτοκίνητο και αν κάνω και 1,5 ώρα ταξίδι να πάω και άλλη τόση να γυρισω καθημερινα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
παντως οπως και να ναι ειναι ΠΟΛΥ, του ματς ρε παιδι μου, τοσες ωρες, ακου εκει 9-1 και μαλιστα σε ΠΡΑΚΤΙΚΗ! :(
ΚΑΛΑ τους εκανες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Η ζωή διαρκώς όταν μου δείχνει πάντα πόσο περισσότερο προοδεύει ο μ@@@@ας στην κοινωνία μας, σχεσιακά αλλά και επαγγελματικά.
Και αυτό επαληθεύεται και από τα λεγόμενα της Giovannaς και της bunny, που ο άχρηστος μένει ατιμώρητος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εμένα πάντως η ζωή μου έχει δείξει επανηλημένα ότι ο "κακός" τιμωρείται πάντα!
Μόνο που όταν φτάνει η ώρα να τιμωρηθεί, εμένα απλά δεν με ενδιαφέρει :P


Γενικώς στο παρελθόν με έχουν "αδικήσει" κι εμένα σε επαγγελματική φάση αλλά όσο κι αν με χάλασε τότε, μου έδωσε κι ένα πολύ γερό και καλό μάθημα να προσέχω κάποια πράγματα στο μέλλον στην επαγγελματική μου πορεία.....
Άρα, τελικώς δεν μπορώ να πω ότι αδικήθηκα... Εκ των υστέρων λέω ότι ΕΜΑΘΑ κάτι πολύ σημαντικό και άρα μου βγήκε σε καλό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Γενικώς στο παρελθόν με έχουν "αδικήσει" κι εμένα σε επαγγελματική φάση αλλά όσο κι αν με χάλασε τότε, μου έδωσε κι ένα πολύ γερό και καλό μάθημα να προσέχω κάποια πράγματα στο μέλλον στην επαγγελματική μου πορεία.....
Άρα, τελικώς δεν μπορώ να πω ότι αδικήθηκα... Εκ των υστέρων λέω ότι ΕΜΑΘΑ κάτι πολύ σημαντικό και άρα μου βγήκε σε καλό ;)
Άκριβώς αυτό!
Θυμάμαι κατά τον Απρίλιο, είχα αναλάβει μια δουλίτσα που με ενδιέφερε αρκετά, αν και πήγαινε πακέτο με κάτι που μου φαινόταν απίστευα βαρετό. Το ενδιαφέρον ήταν να φτιάξω ένα theme για vBulletin που να ταιριάζει με το υπόλοιπο site της πελάτισσας και το βαρετό να κάνω integration το vBulletin με ένα άλλο software που χρησιμοποιούσε η πελάτισσα στο υπάρχον site ώστε να έχουν κοινή βάση χρηστών.
Ξεκινάμε να συζητάμε τιμή και άρχισαν κάτι τρομερά γύφτικα παζάρια απο μέρους της που στο τέλος κατεβάσαμε την τιμή του theme στο 1/3 απο αυτά που είχα πει, αν και την προιοδοποίησα οτι με τόσο λίγα χρήματα η δουλειά δεν θα είναι η ίδια. Για το integration δεν μιλήσαμε και υπέθεσα οτι δεν την κόφτει ιδιαίτερα στην παρούσα φάση.
Ξεκίνησα λοιπόν εγώ να δουλεύω το theme. Έκανα τελικά πολύ περισσότερη δουλειά απ'ότι θα πρεπε για τα χρήματα αυτά, γιατί μου άρεσε και είμαι και λίγο τελειομανής. Αυτηνής της άρεσε πολύ το theme και όλα έβαιναν καλώς αν και ένιωθα μεγάλος μ@λ@κας που δέχτηκα να το κάνω με τόσο λίγα. Μέχρι που τελικά απο μια συζήτηση κατάλαβα οτι η τύπισσα είχε καταλάβει οτι με τα ίδια εξευτελιστικά λίγα χρήματα θα της έκανα όχι μόνο το theme αλλά και το integration!!! εκεί ξεκίνησε καυγάς τρικούβερτος, εγώ να είμαι χάλια γιατί πάντα είχα πολύ καλές σχέσεις με τους πελάτες μου, αυτή να μου λέει οτι την κοροίδεψα και γενικά κλάφτα χαράλαμπε! Στο τέλος μου είπε οκ, να της στείλω το theme για να εξοφληθώ (είχα πάρει μόνο την προκαταβολή), της το έστειλα και απο τότε μήδε φωνή μήδε ακρόαση. Και όταν επικοινώνησα εγώ μου είπε κιόλας οτι έχω τρομερό θράσος να της ζητάω τα χρήματα μου μετά απο αυτό!! Ξεκίνησε δε ένας ακόμα χειρότερος καυγάς με mails, με απείλησε κιόλας οτι θα με καταγγείλει στη ΣΔΟΕ επειδή δεν είχα κόψει απόδειξη και γενικά πολύ ξεκατίνιασμα.
Τελικά εγώ έμεινα με την -γελοία- προκαταβολή αλλά ευτυχώς αυτή δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει το theme γιατί δεν ξέρει πως :lol:
Απο αυτό πάντως έμαθα να είμαι πλέον απόλυτα ξεκάθαρη και να στέλνω συμφωνητικό πριν το οτιδήποτε (αν και δεν με καλύπτει ιδιαίτερα νομικά δεν μπορεί να μου πει οτι άλλα είπαμε), βρήκα τρόπο για να κόβω αποδείξεις όταν χρειάζεται και να είμαι και απόλυτα νόμιμη και γενικά να μην είμαι τόσο αφελής και να μην χαμηλώνω πολύ την τιμή με κανένα τρόπο. Ο έλληνας σέβεται μόνο αυτό που θα πληρώσει καλά. Επίσης, καλή η φιλική σχέση με τους πελάτες, αλλά καλύτερα να μην περνάει κάποια όρια (με την προηγούμενη είχαμε συζητήσει ακόμα και προσωπικά πράγματα και μου "χτύπησε "κάτι απο αυτά στον καυγά!) Γενικά πιστευω οτι καλώς έγινε αυτό, γιατί μου έμαθε πολύ περισσότερα απ'όσα μου ζήμιωσε. Επειδή η πρώτη μου πελάτισσα ήταν άγγελος δεν σημαίνει οτι είναι όλοι έτσι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Michelle όλοι έτσι την παθαίνουμε!
Εγώ δεν έχω πάθει τράκο χοντρό γιατί εξαρχής στον χώρο μου ξέρω τι παίζει σε γυφτο καταστάσεις! Απεναντίας έχω εκμεταλευτεί και καταστάσεις! Και πάλι λίγα ζητάω! Αλλά είχα πάντα και παλαιότερους να μου λένε! Πχ ας πούμε όταν φτοιάχνεις μια εφαρμογή το αν θα δώσεις και τον κώδικα πάει 30% πάνω! Αυτό μου το είπαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Απο αυτό πάντως έμαθα να είμαι πλέον απόλυτα ξεκάθαρη και να στέλνω συμφωνητικό πριν το οτιδήποτε (αν και δεν με καλύπτει ιδιαίτερα νομικά δεν μπορεί να μου πει οτι άλλα είπαμε), βρήκα τρόπο για να κόβω αποδείξεις όταν χρειάζεται και να είμαι και απόλυτα νόμιμη και γενικά να μην είμαι τόσο αφελής και να μην χαμηλώνω πολύ την τιμή με κανένα τρόπο. Ο έλληνας σέβεται μόνο αυτό που θα πληρώσει καλά. Επίσης, καλή η φιλική σχέση με τους πελάτες, αλλά καλύτερα να μην περνάει κάποια όρια (με την προηγούμενη είχαμε συζητήσει ακόμα και προσωπικά πράγματα και μου "χτύπησε "κάτι απο αυτά στον καυγά!) Γενικά πιστευω οτι καλώς έγινε αυτό, γιατί μου έμαθε πολύ περισσότερα απ'όσα μου ζήμιωσε. Επειδή η πρώτη μου πελάτισσα ήταν άγγελος δεν σημαίνει οτι είναι όλοι έτσι!!


ωωχχχχχ... μισελ!!! προβλημα...
αυτο με το συμφωνητικο και τις αποδειξεις ομως καλε, πως το κανεις αφου δεν εισαι νομιμη?
αμα ειχα κανει τετοιο πραγμα κι εγω τωρα, στην τελευταια δουλεια μου, θα ειχα ΣΩΘΕΙ λεμε!
μμμ...καποια στιγμη να μου πεις, αν θελεις, να με διαφωτισεις εστω...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το συμφωνητικό είναι κυρίως για μεταξύ μας, να μην μπορεί να μου πει οτι άλλα του είπα. Δεν με καλύπτει νομικά.
Όσο για τις αποδείξεις, υποτίθεται οτι είμαι "υπέυθυνη γραφιστικού τμήματος" στην επιχείρηση της μητέρας μου (και καλά) και μπορώ να κόψω απόδειξη αν χρειαστει, με το δικό της όνομα και δική μου σφραγίδα και να μπει στα δικά της έσοδα (της πληρώνω εγώ το φόρο). Μέχρι στιγμής δεν μου έχει χρειαστεί αλλά μάλλον θα μου χρειαστεί σύντομα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλά, αυτά πάνε κι έρχονται...

Κι η μητέρα μου είχε κάνει ολόκληρη μελέτη για σπίτι και μετά από ΜΗΝΕΣ δουλειάς, αδειών, κλπ... Σχεδιασμός και έγγραφα και όλα, λίγο πριν πάνε για τα τελικά στην πολεοδομία...

Α, ξέρεις, δε θα το χτίσουμε το σπίτι τελικά!!

Κι επειδή αυτή ήταν "φίλη" έμεινε με την προκαταβολή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γενικά οι "φίλοι", οι γνωστοί και οι συγγενείς είναι τις περισσότερες φορές οι χειρότεροι πελάτες. :down:

Αν και το παραπάνω μου είχε τύχει με άγνωστη εντελώς που με έμαθε απο γνωστό μου και αντιθέτως μια απο τους πρώτους μου πελάτες που ήταν γνωστή μου (γράφει και εδώ) ήταν η καλύτερη πελάτισσα που είχα ποτέ. Πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Και μου λεγε ενας φιλος οτι η μητερα του του ζητησε να της φτιαξει εταιρικη ταυτοτητα και ολα τα σχετικα κι αυτος την εστειλε σε αλλον γραφιστα κι ελεγα δε γινονται αυτα..
Μεχρι που το νιωσα κι εγω οτι οι συγγενεις (νταξ, για γονεις τραβηγμενο το βρισκω, αλλα τελος παντων) ερχονται σ'εσενα για εκμεταλλευση κι οχι γιατι εμπιστευονται τη δουλεια σου (ναι, καλα).
Που λετε, ενας αγαπημενος ξαδερφος αποφασισε πριν 1-2 χρονια οτι ξερω πλεον αρκετα για να αναλαβω την εταιρικη ταυτοτητα (τουτ'εστιν λογοτυπο επιχειρησης, επιστολοχαρτα, φακελους, καρτουλες, και ΤΑΜΠΕΛΑ..). Ενταξει, τα υπολοιπα πανε κι ερχονται, αλλα για ταμπελα δεν ηξερα που πανε τα δυο. Εχασα ωρες στο ιντερνετ ψαχνοντας, ξεφυλλιζα βιβλια για να βρω κατι πρωτοτυπο, κι ολα αυτα που κανουμε εμεις τα θυματα. Επειδη υπηρχε και μια σχετικη αποσταση αρκετων χιλιομετρων με την πολη που σπουδαζω, τα υπεραστικα πηγαιναν κι ερχονταν, μεσω μαιλ του εστελνα τη δουλεια, μου κανε διορθωσεις, με τα πολλα μετα απο 2 μηνες καταληξαμε. Ομως λεφτα για να τυπωσει τη δουλεια δεν υπηρχαν εκεινη τη στιγμη. Η ταμπελα δεν αλλαξε. Και λεφτα εσεις ειδατε? Ε, ουτε κι εγω. (Αν και δε θα επαιρνα, αλλα για την κινηση ρε π0υ$τη :X)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
λολ κι εγώ έχω κάνει για τη μητέρα μου εταιρική ταυτότητα. Ακόμα δεν έχει πάει για εκτύπωση. Και το σπαστικό είναι οτι δεν μου πάει να τη χρεώσω τα ίδια και της τα αφήνω όλα μισή τιμη. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καλα, αμα εχεις καταφερει να τσιμπας εστω τα μισα ακομα κι απ'τη μαμι εισαι σε καλο δρομο.. :p
Αλιμονο σ'εμας που θα τυπωσουμε καρτουλα "μ@λ@κ@ς" (με καθε σεβασμο :hehe: ) σε λιγο :angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
εγω δεν χρειαζεται να τυπωσω καρτα, εχω τατουαζ στο μετωπο :(

πριν τρια χρονια εβγαλα νεο προσωπικο νομο: ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ μην κανεις δουλεια με συγγενη και οικογενια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ της λέω οτι σόρρυ αλλά αυτές τις ώρες που θα αφιερώσω θα μπορούσα να τις αφιερώσω σε άλλη δουλειά που θα πληρωθώ οπότε είναι σαν να βάζω κιόλας απο την τσέπη μου. Οπότε καταλαβαίνει κάπως. Άλλωστε κι αυτή όταν κάνει δουλειά για συγγενή της πληρώνεται. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εγω παντως ν κανω κατι για τη μαμι, με πληρωνει και με το παραπανω παντα :)
michelle, στη σφραγιδα σου αναφερεις και ΑΦΜ να υποθεσω ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top