Οδηγείτε ποδήλατο;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ βρε παιδιά μου, ΠΟΛΛΗΗΗ προσοχή στους δρόμους!!! Οι έλληνες οδηγοί δεν παίρνουν στα σοβαρά τα ποδήλατα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γίδι:
Αχ βρε παιδιά μου, ΠΟΛΛΗΗΗ προσοχή στους δρόμους!!! Οι έλληνες οδηγοί δεν παίρνουν στα σοβαρά τα ποδήλατα...

Δίκιο έχει το γίδι! (Σαν βρισιά ακούστηκε αλλα τι να κάνω με το nick που διάλεξες!):P . Να προσθέσουμε στο ποδήλατο σου ABS, αερόσακο, και μεταλικούς προφυλακτήρες μπρος και πίσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
...και ανεμιστήρα:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τι θα 'λεγες και για ένα τόνο λαμαρίνα γύρω γύρω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
θα γέρνει :bleh::bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmavidis

Νεοφερμένος

Ο xmavidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Στη Φλώρινα αλλά κυρίως στο χωριό που μένω είναι ο παράδεισος για όποιον οδηγάει ποδήλατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALR

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Να βάλουμε και 3 ρόδες και πιστεύω είμαστε κομπλέ :p

Ti ωραία να είχαμε και μείς ποδηλατόδρομους όπως σε άλλες χώρες στο εξωτερικό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Τι ωραία που στην Αθήνα έχει τρελές ανηφόρες!!
Δυστυχώς η Αθήνα δεν είναι για ποδήλατο λόγω τοπογραφίας ειδικά όταν το ποδήλατο έχει και spoilers!
Ξεχάσατε πάντως vinyls και όλα τα υπόλοιπα καλά του nfs underground!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALR

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ύστερα από μερικές εβδομάδες , έχω να πώ ότι πήρα ποδήλατο την κατάλληλη εποχή.
Ο δρόμος της πόλης μου έχει τροποποιηθεί κατάλληλα ώστε να φιλοξενήσει το παγκόσμιο τουρνουά moto-cross , μόνο που δεν θα το φιλοξενήσει!
Απλά ενόψη εκλογών, ας κάνουμε κανα έργο. Έτσι κι εγώ παίρνω το ποδηλατάκι μου και αποφεύγω πανεύκολα τις κακοτοπιές ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Ποδηλατάκι!!!!
Είναι το μοναδικό αντικείμένο το οποίο χρησιμοποιώ μέχρι και σήμερα και που κάθε φορά που το "καβαλάω" μου θυμίζει έντονα τα παιδικά μου χρόνια, τότε όπου μαζευόμασταν τσούρμο όλα τα παιδιά κάθε πρωΪ στον οικισμό που μέναμε τα καλοκαίρια και πηγαίναμε στην θάλασσα!!!!:D
Χρησιμοποίω ποδήλατο, αλλά μόνο στο εξοχικό μας....στην πόλη αν και θα ήθελα να χρησιμοποιήσω, δεν μπορώ, όχι γιατί φοβάμαι την κίνηση αλλά φταίει η περιοχή όπου μένω η οποία αν και είναι πολύ κοντά στο κέντρο, έχει τρελες ανηφόρες στην επιστροφή....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αλλά στο πηγαιμό Nooooo Brakessssssssssssssss!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALR

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Κάνεις και τη γυμναστικούλα σου ;)
Απλά πρέπει να είσαι "δεν ιδρώνω εύκολα τύπος" και να έχεις κανα μπλουζάκι με αποσμητικό πρόχειρο :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Οδηγούσα και μου λείπει, αλλά η Αθήνα δε προσφέρεται για αυτό. (Με εξαίρεση κάποιες περιοχές) Τώρα σαπίζει παραμελημένο στο χωριό μου. Έχω να το κάνω βόλτα κάτι χρόνια αλλα είναι και πού να το βάλω εδώ στην Αθήνα, δεν έχουμε χώρο. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑΧ η εφημερίδα Metropolis έκανα αναφορά στο θέμα σε ένα σημείο που λέει τι συζητήθηκε αυτή την εβδομάδα στα forum!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Βεβαίως, οδηγούσα ποδήλατο από μικρό παιδί και οδηγώ και μέχρι τώρα, εάν παραστεί ανάγκη..., ή όταν θέλω να θυμηθώ τα παλιά... :)

Αργότερα κατέλειξα σε μηχανή...

Όμως εδώ και κανένα χρόνο, δεν το κάνω τακτικά, έχω πουλήσει και την μηχανή μου πλέον.

Είπα να συμμορφωθώ στο γνωστό ρητό που λέει, ότι : "ο γέρος πάει, ή από πέσιμο... ή από χ_____!!!" :D

και αποφάοσισα να γίνω πιο προσεκτική... :P

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Σε λίγο θα πάω στο γραφείο με το ποδήλατό μου, τον Μπαρμπούν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALR

Νεοφερμένος

Ο Thanasis P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Το βάφτισες και δε μας κάλεσες !; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Εμένα μ'αρέσει να κάνω ποδήλατο και το χρησιμοποιώ συνέχεια αλλα για πολυ μικρές αποστάσεις...Κάνω και λίγο γυμναστική...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εμένα μ'αρέσει να κάνω ποδήλατο και το χρησιμοποιώ συνέχεια αλλα για πολυ μικρές αποστάσεις...Κάνω και λίγο γυμναστική...:D
Δυστυχώς το ποδήλατο πρακτικά δεν έχει κανένα αποτέλεσμα και μάλλον είναι και χειρότερο από το περπάτημα για μικρές αποστάσεις. Ο λόγος είναι ότι αν σημεία κανεις έντονη άσκηση και μετά το πράγμα τσουλά μόνο του. Το ποδήλατο για να πεις ότι σου προσφέρει κάτι από πλευράς άσκησης θέλει συνεχόμενο ρυθμό και κάποια απόσταση. Η κίνηση μέσα σε μια πόλη πχ σαν την Αθήνα και Πάτρα που ξέρω δεν επιτρέπει αυτη την ομοιογένεια.
Το περπάτημα από την άλλη κρατά πιο εύκολα τον επιθυμητό ρυθμό και έχει καλύτερο αποτέλεσμα στο σώμα. Απλά είναι τα ζώα μου τα αργά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Η σχέση μου με το ποδήλατο είναι ερωτική.

Νομίζω πως αυτό το θέμα αυτό θα πρέπει να ξανάδυναμώσει και να ασχοληθούμε περισσότερο στην ζωή μας με το ποδήλατο. Μπορεί οι καταστασεις σε πολεις να ειναι δυσκολες αλλα οσο μπορουμε να κάνουμε ποδήλατο με το οποίο βελτιώνουμε την ψυχική και σωματική μας υγεία.
Καθότι έμαθα πριν εναν χρόνο να κάνω ποδήλατο ίσως γι'αυτο να έχω τοση αγαπη σε αυτο. Ήταν όνειρο ζωης να μαθω ποδηλατο. Μακάρι καποια στιγμη να γίνουν ποδηλατοδρομοι και στην Αθηνα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top