Γυναικείες φιλίες: Ποια είναι η γνώμη σας;

Κain

Νεοφερμένος

Ο Κain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Προσωπικη σχεση οσον αφορα τις φιλιες μεταξυ γυναικων...
Υπαρχει οσο η μια η οποια προσπαθει να ειναι το κεντρο της προσοχης, δεν καταλαβει οτι απειληται να χασει αυτην την θεση απο καποιον/καποια αλλη.
Τι εννοω...
Οι γυναικες στο δικο μου το μυαλο, ειναι σαν τις γατες.
Δυσκολο να φτιαξουν πραγματικη φιλια.
Η μια αναγκαστικα θα θελει να ειναι "υψηλοβαθμη" της αλλης.
Συν του οτι οι γυναικες εχουν περισσοτερο εμφυτη την "αντιλληψη" της παρεξηγησης(παρεξηγουνται πιο ευκολα, μονο ομως απο αλλες γυναικες), συν του οτι ειναι και λιιιιιγο πιο εγωιστριες.
Οπως κια να εχει, και η κοπελα μου, και ολες οι φιλες μου, για φιλους εχουν μονο αγορια.
Και ο λογος ειναι γιατι ποτε δεν προσπαθησαν να ειναι το κεντρο της προσοχης στις γυναικο-παρεες τους, ε καποτε βαρεθηκαν το "καβαλημα"....(με το συμπαθειο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Πωωωω τώρα διάβασα την ιστορία της Michelle και τα 'χω παίξει... :/

Βρε bunny, γιατί τον λες κίνδυνο το να το γυρίσει ένας φίλος σου στο ερωτικό; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Βρε bunny, γιατί τον λες κίνδυνο το να το γυρίσει ένας φίλος σου στο ερωτικό;
Γιατί σε περίπτωση χυλόπιτας μετά δύσκολα κρατιέται η φιλία. Βασικά απο τη στιγμή που θα γίνει απόπειρα συνήθως η φιλική σχέση πάει περίπτο οποια και να είναι η έκβαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω από τα λίγα που ξέρω πως φιλία μεταξύ γυναικών δεν υπάρχει
μεταξύ γυναικών-αντρών παίζεται :hmm:
μεταξύ αντρών φυσικά, και είναι και ισχυρότατη :thumbsup:
φιλία μεταξύ γυναικών δεν υπάρχει πουθένα στην φύση...
βάλτε δύο θυληκά θηλαστικά μαζί και βγάλτε συμπέρασμα :hehe: :jumpy: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κain

Νεοφερμένος

Ο Κain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
μεταξύ γυναικών-αντρών παίζεται
Συμφωνω.Υπαρχει, μεχρι ενας απο τους δυο να αρχισει να βλεπει ερωτικα τον αλλο.
Η μεχρι να γινει η στραβη και για τον α, β λογο να γινει φαση μεταξυ τους.
(Αν ποτε γινει κατι τετοιο.Οι πιθανοτητες ομως ειναι τουλαχιστον πολλες)

μεταξύ αντρών φυσικά, και είναι και ισχυρότατη
Ειναι οπως τα λες.
Η μεγαλυτερη δοκιμασια ομως στη φιλια δυο ανδρων ποια ειναι.... ειναι μια γυναικα! :redface:

Ασχετο αλλα και σημερα δυο φιλες μου και φιλες μεταξυ τους (και μαλιστα καρα-αγαπημενες, σκοτωθηκαν μεταξυ τους για εναν εντελος χαζο λογο... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Κain :
Ασχετο αλλα και σημερα δυο φιλες μου και φιλες μεταξυ τους (και μαλιστα καρα-αγαπημενες, σκοτωθηκαν μεταξυ τους για εναν εντελος χαζο λογο... :/

Από περιέργεια ποιος ήταν ο ασήμαντος λόγος? Και είσαι σίγουρος ότι ήταν "αγαπημένες"??? Μήπως από καιρό έτοιμάζονταν για την μεγάλη έκρηξη??? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κain

Νεοφερμένος

Ο Κain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μα πολυ αγαπημενες!!!! :blink:
Τοσο πολυ που πραγματικα μερικες φορες μου γυριζαν τ'αντερα...(πλακα κανω)
Απλως για να τονισω το ποσο πολυ...
Ο λογος ειχε να κανει με το ποια disko na pane, γιατι στην μια ηταν ενας που γουσταρε η μια, στην αλλο ο αλλος που ηθελε η δευτερη και εγινε ενας ψιλοπανικος γιατι την προηγουμενη εβδομαδα η μια εκανε το χατιρι της αλλης...
Πιασ' το αυγο και ξυριστο...κοντρα κιολας!
Και εγω να τους λεω ρε χρυσες μου, βρε καλες μου...τιποτα...
Η μπηχτες να πεφτουν χαλαζι... :(
Τελικα τις πηγα εκει που ηθελα εγω, τους κερασα και κανα δυο ποτα και τωρα ειναι μελι γαλα.... :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Κain :
Ο λογος ειχε να κανει με το ποια disko na pane, γιατι στην μια ηταν ενας που γουσταρε η μια, στην αλλο ο αλλος που ηθελε η δευτερη και εγινε ενας ψιλοπανικος γιατι την προηγουμενη εβδομαδα η μια εκανε το χατιρι της αλλης...

Χμμμ.... Πάντως ακόμα και μικρός καυγάς για γκομενοδουλειά ήταν! >:(
Γιατί να μην έχουμε λίγο αντρική νοοτροπία και προτεραιότητα να είναι οι φίλοι και όχι οι γκόμενοι?!?!? :fool:
Ουφ... Μάλον γενι΄κεύω επικίνδυνα λόγω της κακής δικής μου εμπειρίας!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και ξέχασα να αναφέρω οτι μόλις τους ανακοίνωσα οτι φευγουμε μου λεει η μια "ε, ΚΑΙ?????? οκει!" Με ενα υφάκι λες και ανυπομονούσε απο την αρχη!!!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κain

Νεοφερμένος

Ο Κain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Καλα η περιπτωση σου με τις "φιλες" σου Michelle ειναι αστα να πανε...
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Και ξέχασα να αναφέρω οτι μόλις τους ανακοίνωσα οτι φευγουμε μου λεει η μια "ε, ΚΑΙ?????? οκει!" Με ενα υφάκι λες και ανυπομονούσε απο την αρχη!!!!
Οχι βρε συ, δεν ηθελαν απο την αρχη να φυγετε.... :whistle:
Γιατι το λες αυτο;;; :mad:

P.S.-Α!Μichelle, και να θυμασαι πως με αυτε τις 2 "φιλες", δεν χρειαζετε να ψαξεις για εχθρους.... :/ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Κain :
Η μεγαλυτερη δοκιμασια ομως στη φιλια δυο ανδρων ποια ειναι.... ειναι μια γυναικα! :redface:

Ναι όντως, όμως σε μερικές περιπτώσεις (από προσωπική εμπειρία) έχει τα ανάποδα αποτελέσματα. Μου έχει τύχει και με τον φίλο μου (κολλητοί απο πριν) είμαστε πολύ καλύτερα τώρα που βγήκε απο τη μέση :whistle:
Πάνω από δύο γυναίκες στον ίδιο χώρο=χάος.
Δεν το λέω φαλλοκρατικά ή ό,τιδήποτε άλλο τέλοσπάντων. Για μένα το θέμα ισότητας των 2 φύλων είναι ανούσιο αφού είναι αυτονόητο ;)
όμως όλοι έχουν τα ελλατώματα τους και οι γύναικες τρώγονται μεταξύ τους :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Οι άντρες φίλοι κάποια στιγμή θα το δουν αλλιώς και οι γυναίκες κάποια στιγμή θα ζηλέψουν, αυτό επικρατεί γενικώς..
Τεσπα, έχω πολύ λίγους φίλους, μετρημένους στα δάχτυλα θα έλεγα, και αγόρια και κορίτσια και τους έχω πλέον σιγουρέψει τόσο πολύ που θα έκανα σχεδόν τα πάντα γι' αυτούς κι εκείνοι το ίδιο για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μάλλον είμαι από τις εξαιρέσεις :wacko: Με τις κολλητές μου ποτέ δεν είχαμε προβλήματα, ποτέ δεν τσακωθήκαμε, ποτέ δεν υπήρχε ανατγωνισμός. Και επειδή είμαστε 4 κολλητές η παρέα (όχι και λίγες) κρατιούνται οι ισορροπίες....και είμαστε χρόνια μαζί...Δεν ξέρω...με αυτά που διαβάζω απελπίστηκα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iris_Didini

Νεοφερμένος

Η Iris_Didini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει τελικά.
Σίγουρα μπορείς να περάσεις καλά και να μοιραστείς πράγματα με μια κοπέλα αλλά στην πορεία είναι τόσα αυτά που μπορούν να μπουν ανάμεσα, που σε φτάνουν σε σημείο να μην αναγνωρίζεις πια τη φίλη σου και να γίνεστε, έτσι απλά δυο ξένοι.
Φίλους (αυτό που λέμε κολλητούς) έχω δύο και είναι και οι δύο αγόρια:
Το αγόρι μου, φυσικά, με το οποίο μοιραζόμαστε τα πάντα
και έναν πρώην συμμαθητή μου (που είναι και στο forum αλλά δεν ξέρω αν θέλει να τον αναφέρω :happy:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ο καλύτερος φίλος της γυναίκας είναι ερμαφρόδιτος imho :hmm:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
προφανώς :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless :
ο καλύτερος φίλος της γυναίκας είναι ερμαφρόδιτος imho :hmm:.

έχω gay φίλο! Πιάνετε; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Κain :
Η μεγαλυτερη δοκιμασια ομως στη φιλια δυο ανδρων ποια ειναι.... ειναι μια γυναικα! :redface:

Ασχετο αλλα και σημερα δυο φιλες μου και φιλες μεταξυ τους (και μαλιστα καρα-αγαπημενες, σκοτωθηκαν μεταξυ τους για εναν εντελος χαζο λογο... :/

είναι η μεγαλύτερη δοκίμασια αλλά δεν άξιζει τον κόπο να θυσιάσεις μια φιλία... Είναι φίλοι είναι για πάντα.
Καλά η γυναίκες μεταξύ τους πάντα τσακώνοτναι για ηλίθιους λόγους όσα χρόνια και να ήταν κολλητές, κρίνοντας από την κατάσταση στο σχολείο κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey :
έχω gay φίλο! Πιάνετε; :D

Gays are the girls' best friends...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Gays are the girls' best friends...

Ακόμα προτιμώ το "Diamonds are the girl's best friends" :tongue:
Καλός είναι μωρέ!Πάλι καλά έχουμε διαφορετικό γούστο στους άντρες και δεν έχουμε πρόβλημα 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top