Μανούλα....

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ :redface:
σε περίπου 6,5 μήνες :redface:


Νταξ κάποιοι το έχετε καταλάβει, κάποιοι όχι....
είχα σκοπό να το ανακοινώσω από Σεπτέμβρη... να γυρίσει κι ο κόσμος, να έχω κλείσει και τους 3 μήνες....

Αλλά ας όψετε η συνάδελφος που με έκανε τούρμπο απ τα νεύρα και δεν θέλω να δουλέψω άλλο οπότε αποφάσισα να σας τα ξεράσω όλα να έχουμε και κάτι να λέμε :P


(οπως ίσως καταλάβατε, η σοβαρή εξέταση που θα κάνω σε λίγες μέρες αφορά την εγγυμοσύνη :/: ουφ... άγχος)


Ερωτήσεις - απαντήσεις - ιδεες - προτάσεις... όλα δεκτά σε αυτό το θέμα και κυρίως... ΜΗ ΜΕ ΣΥΓΧΙΖΕΤΕ! :P :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
σου ευχομαι να σαι γερή εσυ και το μωρακι σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
:clapup: :clapup: :clapup:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!
Εύχομαι να πάνε όλα καλά και στην εγκυμοσύνη και μετέπειτα!!
Νομίζω ότι είσαι στην καλύτερη ηλικία, φάση και έχεις το επίπεδο ωριμότητας που απαιτείται για να γίνεις μαμά. :thumbup:
Το φύλο το ξέρετε?

Υγ. ήθελα να σε ρωτήσω αν ….όταν έγραψες ότι σε πείραξε το σουφλέ :sick: αλλά δεν ήθελα να γίνω αδιάκριτη.. :redface:
Υγ πολύ ευχάριστο….θα έχουμε ένα κουεδάκι :baby: …πότε το περιμένουμε? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ax KOYE μου...Πωπω...Χάρηκα πάρα πάρα πάρα πολύ!
Για αμνιοπαράκεντηση θα πας μωρέ και είσαι μέσα στο άγχος;
Εξέταση ρουτίνας είναι πια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
αμνιοκεντηση δεν εχει κεντρι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:) :) :)


Λοιπόν... όχι το σουφλέ καμία σχέση (ευτυχώς :P )
Δόξα το Θεό μέχρι στιγμής όλα πάνε κατ ευχήν!
Ούτε ζαλάδες, ούτε αναγούλες, ούτε ρουκέτες ούτε τίποτα! :D


Δεν θα κάνω αμνιοπαρακέντηση.... αυτό γίνεται στον 5ο μήνα (ήτοι αρκετά αργά!)
Υπάρχει μια νέα εξέταση που γίνεται περίπου 11-13η εβδομάδα...
Βλαστο(κάπως :P ) Δε θυμάμαι ακριβώς την ονομασία :redface:
Η ουσία είναι ότι σου παίρνουν δείγμα απ τον πλακούντα και κάνουν ένα είδος βιοψίας... έχει την ίδια χρησιμότητα με την παρακέντηση μόνο που γίνεται πιο νωρίς και δεν σου τρυπανε τον αμνυακό σάκο...
Εχει όμως μεγαλύτερο ποσοστό αποβολών :( :(

Το 1% μπορεί σαν ποσοστό να είναι μικρό... όμως όταν προκειται για τέτοια φάση, ξαφνικά ακούγεται εκπληκτικά μεγάλο! :/:

Τεσ πα... θα είμαι και 3 μέρες στο κρεβάτι θα με φάτε στη μαπα με το λαπ τοπ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ξέχασα... :redface:
Αρχές Μάρτη γενάω... ψαράκι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Όλα καλά θα πάνε και θα φέρεις και το ψαράκι στον κόσμο...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.
ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

Συγχαρητήρια! :clapup: :clapup: :clapup:

Άσχετο: Τότε στο μήτηνγκ θυμάσαι που σου μύριζε το φίλτρο των δίπλα που καιγόταν; Είχα μείνει με την απορία πως το ανίχνευσες, πέραν της αποχής του καπνίσματος, λες η εγκυμοσύνη να έπαιξε ρόλο και να σου βελτίωσε τις αισθήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
:) :) :)


Λοιπόν... όχι το σουφλέ καμία σχέση (ευτυχώς :P )
Δόξα το Θεό μέχρι στιγμής όλα πάνε κατ ευχήν!
Ούτε ζαλάδες, ούτε αναγούλες, ούτε ρουκέτες ούτε τίποτα! :D


Δεν θα κάνω αμνιοπαρακέντηση.... αυτό γίνεται στον 5ο μήνα (ήτοι αρκετά αργά!)
Υπάρχει μια νέα εξέταση που γίνεται περίπου 11-13η εβδομάδα...
Βλαστο(κάπως :P ) Δε θυμάμαι ακριβώς την ονομασία :redface:
Η ουσία είναι ότι σου παίρνουν δείγμα απ τον πλακούντα και κάνουν ένα είδος βιοψίας... έχει την ίδια χρησιμότητα με την παρακέντηση μόνο που γίνεται πιο νωρίς και δεν σου τρυπανε τον αμνυακό σάκο...
Εχει όμως μεγαλύτερο ποσοστό αποβολών :( :(

Το 1% μπορεί σαν ποσοστό να είναι μικρό... όμως όταν προκειται για τέτοια φάση, ξαφνικά ακούγεται εκπληκτικά μεγάλο! :/:

Τεσ πα... θα είμαι και 3 μέρες στο κρεβάτι θα με φάτε στη μαπα με το λαπ τοπ :P


χάρηκα παρα παρα πολύ κουε μου
αντε καλη λευτεριά και να κάνεις ένα γερό και υγιέστατο μωράκι


να ρωτήσω κάτι??αυτές οι εξετάσεις είναι υποχρεωτικές?? τγια ποιό λόγο γίνονται??:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κοίταξα στο παλιο θέμα και η συνάντηση μας ήταν στις 21-06... εκείνη τη μέρα ήμουν περίπου μια εβδομάδα έγγυος :clapup:

Ναι παίζει να μου μύρισε το φίλτρο για αυτό το λόγο :P
Η όσφρηση μου ομολογώ έχει δεκαπλασιαστεί :D ούτε σκύλος να ήμουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
να ρωτήσω κάτι??αυτές οι εξετάσεις είναι υποχρεωτικές?? τγια ποιό λόγο γίνονται??:redface:


τίποτα δεν είναι υποχρεωτικό.....
ομως αυτές οι εξετάσεις δείχνουν αν υπάρχουν χρωμοσωματικές ανωμαλίες στο έμβρυο... σύνδρομο Ντάουν κλπ....
Δεδομένου ότι από μια ηλικία και μετά, είναι στατιστικώς αποδεδειγμενο ότι υπάρχουν αρκετές περισσότερες πιθανότητες να υπάρχει παιδί με γενετικές ανωμαλίες, γίνεται αυτή η εξέταση σε εγγυες από 35 και άνω....
Επίσης αν υπάρχει ιστορικό στην οικογένεια, κληρονομικότητα κλπ...

Εγώ θεωρώ σωστό να το κάνω... δε με υποχρεώνει κανένας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
τίποτα δεν είναι υποχρεωτικό.....
ομως αυτές οι εξετάσεις δείχνουν αν υπάρχουν χρωμοσωματικές ανωμαλίες στο έμβρυο... σύνδρομο Ντάουν κλπ....
Δεδομένου ότι από μια ηλικία και μετά, είναι στατιστικώς αποδεδειγμενο ότι υπάρχουν αρκετές περισσότερες πιθανότητες να υπάρχει παιδί με γενετικές ανωμαλίες, γίνεται αυτή η εξέταση σε εγγυες από 35 και άνω....
Επίσης αν υπάρχει ιστορικό στην οικογένεια, κληρονομικότητα κλπ...

Εγώ θεωρώ σωστό να το κάνω... δε με υποχρεώνει κανένας


μάλιστα δεν ήξερα τί ήταν γι'αυτό ρώτησα καλά κάνεις πάντως όλα θα πάνε πολύ καλά θα δεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
ξέχασα... :redface:
Αρχές Μάρτη γενάω... ψαράκι :redface:

Οεο!! Ακομη ενας καλλιτεχνης στον κοσμο:D
Με πνευματικες ανησυχιες, ευαισθητη ψυχη και καθολου σταθερη γνωμη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Επιτελους μας το ειπες και καθαρα Κουε μου! Χτες χαρικες εσυ για μενα σημερα εγω για σενα:D :clapup:
Το ειχα πιασει βεβαια το νοημα απο τοτε που εισασταν μηνα του μελιτος... αλλα νταξει, αλλο να μου λες οτι τον Μαρτη γεννας!
Γερο να σου βγει (και αγορι αν γινετε)! Καλη λευτερια!
Μην ανυσηχεις για την εξεταση ολα καλα θα πανε! Αφου εμεινες εγκυος και το θελεις το παιδι αυτο ητανε, τον Μαρτη εχουμε το πρωτο στεκοπαιδο!:clapup: Αχ, ερχετε κουεδινο! Τι ονοματακι θα του δωσετε αν ειναι αγορακι και τι αν ειναι κοριτσακι;
Χαλαω το νονιλικη με την ζουρλοΕλενη για να γινω νονος στο πρωτο μας σκεκοπαιδο (αργισες Ελενιτσα...)! Αν με θελει βεβαια η Κουε!

Αχ, πολυ χαρικα...:clapup::clapup::clapping::jumpy::yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:D :D :D Ναι ναι έρχεται το κουεδίνο (αυτο μου θυμίζει κάτι από κομοδίνο :D )


Το φύλο του μωρού θα το μάθουμε κι όλας με την εξέταση αυτή που θα γίνει...
ε να υπάρχει και κάτι που να με κάνει να ανυπομονώ να την κάνω :P :P :P


το ένστικτο μου λέει ότι μάλλον έχω αγόρι :redface: έτσι νομίζω... έτσι πιστεψα απ την πρώτη στιγμή ΠΑΡΟΛΟ που ήθελα κορίτσι κι εγω κι ο άντρας μου :redface:



(ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι το σημαντικοτερο όλων ειναι να ειναι ΓΕΡΟ :redface: )


Επίσης να σας πω ότι έμαθα ότι είμαι εγγυος την επόμενη μέρα του γάμου μου :P


όσο για ονοματάκι....
Αν είναι αγόρι θα είναι μαλλον Απόλλωνας και ίσως να είναι διπλο όνομα με δεύτερο το Αναστάσιος και αν είναι κορίτσι θα είναι μάλλον Αρτεμις ή Νεφέλη :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
:D :D :D Ναι ναι έρχεται το κουεδίνο (αυτο μου θυμίζει κάτι από κομοδίνο :D )


Το φύλο του μωρού θα το μάθουμε κι όλας με την εξέταση αυτή που θα γίνει...
ε να υπάρχει και κάτι που να με κάνει να ανυπομονώ να την κάνω :P :P :P


το ένστικτο μου λέει ότι μάλλον έχω αγόρι :redface: έτσι νομίζω... έτσι πιστεψα απ την πρώτη στιγμή ΠΑΡΟΛΟ που ήθελα κορίτσι κι εγω κι ο άντρας μου :redface:



(ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι το σημαντικοτερο όλων ειναι να ειναι ΓΕΡΟ :redface: )


Επίσης να σας πω ότι έμαθα ότι είμαι εγγυος την επόμενη μέρα του γάμου μου :P


όσο για ονοματάκι....
Αν είναι αγόρι θα είναι μαλλον Απόλλωνας και ίσως να είναι διπλο όνομα με δεύτερο το Αναστάσιος και αν είναι κορίτσι θα είναι μάλλον Αρτεμις ή Νεφέλη :redface:


φοβερά ονόματα

καλα πιστεύω πως ήταν το καλύτερο γαμήλιο δώρο:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
να γινω νονος στο πρωτο μας σκεκοπαιδο (αργισες Ελενιτσα...)! Αν με θελει βεβαια η Κουε!

Αχ, πολυ χαρικα...:clapup::clapup::clapping::jumpy::yahoo:


εγώ σε θέλω... αλλά ποιός θα μας σώσει μετά απ τα χέρια του κουμπάρου μου που μας πάντρεψε που έχει αρχίσει από τώρα και λέει για το βαφτισιμιό του από εδώ κι από εκεί :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Καρδούλα μου!!!!
Θα γίνεις ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!!:baby:
Τί να πρωτοπώ και τι να ευχηθώ....
....σου εύχομαι όλα να πανε κατ'ευχήν....:flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top