adsl και ΟΤΕ

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ έχω 3+3 που προέκυψε απο αορίστου που προέκυψε απο adsl in a box. Δηλαδή και γραμμή forthnet και συνδεση forthnet. Τι προβλέπετε/αι (και με τις 2 έννοιες το λέω) για μένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Παντως δεν ειμαι και τοσο αισιοδοξος.Ενταξει τι δωρεαν ειναι καλο αλλα ο ΟΤΕ κοβει πακετα με αποτελεσμα να ειναι μετρια η συνδεση στο διαδικτυο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Καλη κινηση, αλλα εγω θα πηγαινα σε vivodi.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
a καλά, άμα είναι να γίνει αυτό από σεπτέμβρη... άντε γεια!! θα έχει λήξει η forthnet μου..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Giovanna:
a καλά, άμα είναι να γίνει αυτό από σεπτέμβρη... άντε γεια!! θα έχει λήξει η forthnet μου..!

μάλλον λοιπόν θα είναι ο καιρός που θα πρέπει να ανανεώσω, οποτε θα πρέπει και να σκεφτώ πια να βάλω..e?
μαλλον ΚΕ κατι μυριστηκες εσυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Συμφωνα με την πηγη:
Η κίνηση αναμένεται να ταράξει τα νερά του ευρυζωνικού Internet στην Ελλάδα ενώ είναι σίγουρο ότι και οι λιγοστές συνδέσεις που υπάρχουν μέσω LLU επίσης θ΄ αναβαθμιστούν προκειμένου να καλύψουν την προσφορά του ΟΤΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Forthnet 384 και περιμένουμε κι εμείς την αναβάθμιση :clapup:

εεεετσι περιμεντεεεε να μαθετε να λετε τον οτε Ποτε :whistle: :D
(δε το λεω για σενα...για μερικους μερικους ξερουν αυτοι :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σορυ κιολας, η αναβαθμιση εχει γινει; Εγω γιατι εχω της ιδιες ταχυτιτες με πριν; Για Σεπτεμβριο δεν λεγανε; Ειναι αληθεια δλδ τελικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Σορυ κιολας, η αναβαθμιση εχει γινει; Εγω γιατι εχω της ιδιες ταχυτιτες με πριν; Για Σεπτεμβριο δεν λεγανε; Ειναι αληθεια δλδ τελικα;

σε μενα εγινε απο τον ιουλιο επεσαν για λιγο οι ταχυτητες μετα σε 55-60kb/s
και τωρα παλι 75-85kb/s και το Upload 256kbps εγινε.μαλλον πρωτα γινεται σε αθηνα θεσσαλονικη και μετα αλλου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
H ολοκληρωση της αναβαθμησεις μπορει θα διαρκέσει 3 μήνες ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
εεεετσι περιμεντεεεε να μαθετε να λετε τον οτε Ποτε :whistle: :D
(δε το λεω για σενα...για μερικους μερικους ξερουν αυτοι :P)

Για να λες οτι πιάνεις ως 85 σημαίνει οτι σου έχουν αναβαθμίσει και τη γραμμή, πέρα από τη σύνδεση, οπότε είσαι στο "πιλοτικό". Επιλογή του ΟΤΕ ήταν να αναβαθμίσει κάποιους και όχι όλους με τη μια, οπότε δεν είναι αποτέλεσμα δικών σου επιλογών η ευδαιμονία στην οποία βρίσκεσαι και κατεβάζεις πιο γρήγορα. :P

Είναι σα να είμαι σε ενα απομονωμένο νησί με μια κουκλάρα, τη μόνη εναπομείνουσα στον κόσμο και σε όλα τα υπόλοιπα μέρη να υπάρχουν μόνο άντρες, να κάνω σεξ μαζί της και να χαζοχαίρομαι φωνάζοντας στους άλλους μέσω δορυφορικής μετάδοσης "Πάρτε τα κουφάλες, δε μπορείτε να ρίξετε γυναίκα, εγω μαμώ κι εσείς παίζετε ζάρια".:P

Καλά ποιός είμαι ρε φίλε με τα παραδείγματά μου... Ο Μπάρνι ο δεινόσαυρος;:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
ε ναι ρε αρχοντα τι να την κανω εγω την γκομενα εεεε(μπερδευτικα και καλα:P) τη συνδεση! αν δεν μπoρω να την αξιοποιησω? ενοειται οτι θα αναβαθμισουν και γραμμες. Α και κατι αλλο! και βεβαιως ειναι αποτελεσμα δικων μου επιλογων γιατι εχω αοριστη οτενετ απο το 97 και ποτε δε σκεφτηκα να αλλαξω.και οταν μου ελεγαν μα και μου εγω ελεγα σαν τον οτε δεν υπαρχει και ας τον βριζετε.οπως και να το κανουμε ειναι ο πιο μεγαλος και ισχυρος. κατι σαν την AOL στο αμερικα...καμια σχεση :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το οτι η συνδεση μου μαμιετε τελευτεα μπορει να ειναι επειδη την αναβαθμιζουν; Βασικα δυο μερες τωρα σε πολλες σελιδες την πρωτη φορα που παω να μπω μου βγαζει 404 και μετα δουλευει κανονικα. Μπορει να ειναι η αναβαθμιση η να αρχισω να βριζω τον Οτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
ε ναι ρε αρχοντα τι να την κανω εγω την γκομενα εεεε(μπερδευτικα και καλα:P) τη συνδεση! αν δεν μπoρω να την αξιοποιησω? ενοειται οτι θα αναβαθμισουν και γραμμες. Α και κατι αλλο! και βεβαιως ειναι αποτελεσμα δικων μου επιλογων γιατι εχω αοριστη οτενετ απο το 97 και ποτε δε σκεφτηκα να αλλαξω.και οταν μου ελεγαν μα και μου εγω ελεγα σαν τον οτε δεν υπαρχει και ας τον βριζετε.οπως και να το κανουμε ειναι ο πιο μεγαλος και ισχυρος. κατι σαν την AOL στο αμερικα...καμια σχεση :D

Ρε μάστορα θα με τρελάνεις; Επιλογή σου ήταν να αναβαθμιστείς στα 768 πιο νωρίς απ' όλους μας; Εγω το λέω τύχη και όχι επιλογή. Τυχαία σε επέλεξε ο ΟΤΕ. Κι αν νομίζεις οτι έχει σημασία που έχεις ΟΤΕνετ, τότε γιατί δεν έχουν αναβαθμιστεί όλες οι γραμμές των εχόντων σύνδεση ΟΤΕνετ; Εκτός κι αν από το 1997 γνώριζες τι θα συμβεί εν έτει 2006.

Είναι που είναι δίχως τρίχες το κάτω κεφάλι, θα με καραφλιάσεις και στο πάνω;:P

Υγ: Αν είναι μεγάλος και ισχυρός o OTE γιατί δε σου δίνει 640kbps upload που δίνει η Vivodi, 1Mbit η HOL στην Ελλάδα, και στο εξωτερικό η Cytanet 640kbps upload σε μια αγορά 10 φορές μικρότερη από τη δική μας; Μικρός, αργοκίνητος και κακομαθημένος είναι!:mad: (και οι ISP καλά κουμάσια είναι, όχι οτι δε τους λογαριάζω στην αλητεία που διαπράττεται κατά της ανάπτυξης των ευρυζωνικών υποδομών και υπηρεσιών). Καλά με την AOL όντως, καμία σχέση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
καταρχην δε θα διαβαζες εσυ?:P Λοιπον εγω απλα ειπα οτι εμπιστευτικα τον οτε.δεν ειπα οτι επελεξα να μου γινει η συνδεση 768. και θελω να πω οτι πια ο οτε ειναι ο πρωτοπορος και σε αυτο.και σιγουρα σε συγκριση με τους αλλους παροχεις στην ελλαδα ειναι ο μεγαλυτερος.αρα η εμπιστοσυνη μου επιασε τοπο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
καταρχην δε θα διαβαζες εσυ?:P Λοιπον εγω απλα ειπα οτι εμπιστευτικα τον οτε.δεν ειπα οτι επελεξα να μου γινει η συνδεση 768. και θελω να πω οτι πια ο οτε ειναι ο πρωτοπορος και σε αυτο.και σιγουρα σε συγκριση με τους αλλους παροχεις στην ελλαδα ειναι ο μεγαλυτερος.αρα η εμπιστοσυνη μου επιασε τοπο..

Κολλημένος....

Λοίπον φίλε το ξαναλέω, κι άλλοι έχουν ΟΤΕ και ΟΤΕνετ αλλά είναι ακόμα στα 384. Εσύ έτυχε να είσαι στο πιλοτικό και πήγες στα 768. Δε διαφέρεις στις επιλογές σου από αυτούς. Οπότε δε μιλάμε ούτε για εμπιστοσύνη, ούτε για επιλογή. Είναι σα την περίοδο στις γυναίκες. Ξεκινάει σε μια Χ ηλικία. Δηλαδή αν σε κάποια κοπέλα ξεκίναγε στη Χ-1 ηλικία, τι θα έπρεπε να κάνει; Να κελαηδάει απο χαρά που το *ξέρεις ποιό, διαβάζουν και κυρίες* που εμπιστεύτηκε και επέλεξε, μάτωσε πιο νωρίς;:P

Παω για διάβασμα γιατί τουλάχιστον αν τα γράψω καλά εκεί θα έχω σημαντικό όφελος, ενω εδω και που στα γράφω καλά, εσυ μου κάνεις νερά και δε μ' αρέσει το σφουγγάρισμα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
μαλιστα. δηλαδη οι υπολοιποι δεν θα αναβαθμιστουν? ακομη και ετσι ομως εγω ειμαι ευχαριστημενος.ενας ανθρωπος πχ οταν ειναι καλος για σενα και κακος για τους αλλους, παραμενει καλος για σενα! γενικα ομως ειμαι ικανοποιημενος με την ποιοτητα των υπηρεσιων του.δεν ξερω αν ετυχε αλλα ποτε δεν μου παρουσιαστηκε προβλημα στη συνδεση μου ολα αυτα τα χρονια που ειμαι συνδρομητης.

Φιλικα,
κολλημενος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drteddy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
κι εγώ την ίδια απορία έχω. χρησιμοποιώ forthnet!

Πριν δυο-τρεις μέρες μου ήρθε ένα e-mail από την forthnet που έλεγε ακριβώς ότι ευχόμαστε. Πώς όταν ο ΟΤΕ αναβαθμίσει τις υπηρεσίες του τότε και οι πάροχοι θα παρέχουν τις αντίστοιχες ταχύτητες στις ίδιες ακριβώς τιμές... :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
ελπιζω να καταλαβες το σκεπτικο που το λεω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ε ναι ρε αρχοντα τι να την κανω εγω την γκομενα εεεε(μπερδευτικα και καλα:P) τη συνδεση! αν δεν μπoρω να την αξιοποιησω?
Εγω για καποιο διαστημα ειχα 512 γραμμη και 384 συνδεση ... ε ειχα γυρω στα 5kb/s διαφορα απο τοτε που ειχα και τα 2 384 :) Για αυτο θα εβλεπες διαφορα αν γινονταν αναβαθμηση μονο στην γραμμη ... Υπαρχουν καποιες απωλειες για αυτο για αξιοποιησεις την χ kbps συνδεση σου πρεπει να εχεις μια γραμμη τουλαχιστον y kbps, οπου y=χ+40

Το οτι η συνδεση μου μαμιετε τελευτεα μπορει να ειναι επειδη την αναβαθμιζουν; Βασικα δυο μερες τωρα σε πολλες σελιδες την πρωτη φορα που παω να μπω μου βγαζει 404 και μετα δουλευει κανονικα.Μπορει να ειναι η αναβαθμιση η να αρχισω να βριζω τον Οτε;
Με τιποτα, απο οσο ξερω πιλοτικο προγραμμα θα γινει μονο στην αθηνα και θεσσαλονικη ... Η εναρξη της αναβαθμησεις για ολους ξεκιναει 20 ή 21 αυγούστου

Υ.γ.: Αν καποιος αναβαθμηστει και δεν εχει πακετο μπορει να παρει isp ... Πολλοι isp εχω διαβασει οτι κανουν δωρεαν την αναβαθμηση ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top