Εμφανισιακή απόρριψη φαγητού

Εμφανισιακή απόρριψη φαγητού σε πρώτη γνωριμία
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 81)

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Απορρίπτεται ποτέ κάποιο φαγητό όταν το πρωτο συναντάται καθαρά και μόνο για λόγους εμφάνισης?
Δεν αναφέρομαι σε κακομαγείρεμα! Αναφέρομαι πχ ότι πρώτη φορά σας προσφέρεται ένα φαγητό και η εμφάνιση του δεν σας αρέσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ναι χαλαρά από μικρός είχα το κόλημα! πολλά τα έχω ξεπεράσει αν και δεν τα τρώω ακόμα αλλά τουλάχιστον έχω δοκιμάσει!
Σύκο όμως για αυτό τον λόγο δεν μπορώ να φάω! Πως είναι έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν ξέρω οτι μέσα έχει συστατικά που μου αρέσουν και γενικά η σύνθεση του μου ακούγεται νόστιμη, θα το δοκιμάσω κι ας φαίνεται και σαν απεκκρίσεις (sic). Δεν κρίνω το φαγητό με το συναίσθημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αν η πρώτη εμφάνιση κάποιου φαγητού που δεν εχω δοκιμάσει ξανά, με παραπέμπει με τη φαντασία μου σε κάτι αηδιαστικό, δεν το δοκιμάζω ούτε κατά διάνεια!!!!!

για αυτό το λόγο δοκίμασα πρώτη φορά στη ζωή μου κυδώνια (τα όστρακα) πέρισυ....
τελικώς μου άρεσαν πάρα πολύ αλλά και πάλι... σχεδόν με υποχρέωσαν να τα δοκιμάσω γιατί αν δεν δοκίμαζα θα γινόμουν ρόμπα (Επαγγαλματικό ράντεβού :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ απορρίπτω...μόνο με την όσφρηση:DΑπ'τη μυρωδιά καταλαβαίνεις και τη γεύση;)Αν μυρίζει ωραία το τρώω:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
αν η πρώτη εμφάνιση κάποιου φαγητού που δεν εχω δοκιμάσει ξανά, με παραπέμπει με τη φαντασία μου σε κάτι αηδιαστικό, δεν το δοκιμάζω ούτε κατά διάνεια!!!!!

για αυτό το λόγο δοκίμασα πρώτη φορά στη ζωή μου κυδώνια (τα όστρακα) πέρισυ....
τελικώς μου άρεσαν πάρα πολύ αλλά και πάλι... σχεδόν με υποχρέωσαν να τα δοκιμάσω γιατί αν δεν δοκίμαζα θα γινόμουν ρόμπα (Επαγγαλματικό ράντεβού :P )

σε καταλαβαινω:P...που να σε πρηζουν να δοκιμασεις μαυρο χαβιαρι αλιμενο σε φετα ψωμι να σου ερχεται να ξερασεις και να πρεπει να καταπιεις τη βουκια:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chemeng

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chemeng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Μα...νομίζω ότι ξεχνάτε κάτι.
Το φαγητό, όπως και κάθε απόλαυση σε αυτή τη ζωή, είναι μίξη αισθήσεων. Δηλαδή παίρνουν μέρος εξ ίσου η γεύση, η μυρωδιά, η όψη, η αφή και ενίοτε η ακοή (αν το μπιφτέκι πχ το πετάς κάτω και ακούς θραύση :P:P:P:P, ή ακόμα καλύτερα..."φυσαλλίδες μιλάνε..Bambachaa").
Άρα, ένα φαγητό με όμορφη γεύση αλλά όχι τόσο ικανοποιητική όψη, δε θα είναι αρκετά απολαυστικό, ή ακόμα μπορεί να απορριφθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω απορρίπτω πολύ εύκολα φαγητό απο την εμφάνηση. Δεν ξέρω ίσως να το ξεπεράσω κάποτε ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
[φωνή Homer Simpson]
μμμμμμ....κυδώνια! μμμμμ!
[/φωνή Homer Simpson]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ απορρίπτω...μόνο με την όσφρηση:DΑπ'τη μυρωδιά καταλαβαίνεις και τη γεύση;)Αν μυρίζει ωραία το τρώω:jumpy:
Τα γαριδάκια συνήθως έχουν αηδιαστική οσμή αν μυρίσεις μέσα στο πακέτο. Ωστόσο δεν νομίζω να μην σου αρέσουν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν το'πιασα:redface:
Στο μήνυμα της κουε απαντούσα που έλεγε για τα κυδώνια.
Βέβαια αν δεν έχεις δει Simpsons δεν θα το καταλάβεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Ναι αλλά στα περισσότερα φαγητά απ'τη μυρωδιά καταλαβαίνεις και τη γεύση;)Στα γαριδάκια βάζουν ένα σωρό πράματα μέσα...αλλά δεν έχουν και τόσο αηδιαστική οσμή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Τα κυδώνια είναι υπέροχα...και γενικά λατρεύω τα θαλασσινά! Κι έχω καιρό να φάω :hmm:

Στο θέμα μας...πραγματικά δεν ξέρω αν θα το απορρίψω....Ναι η εμφάνιση παίζει ρόλο αλλά μου αρέσει να πειραματίζομαι γευστικά πάρα πολύ, οπότε μπορεί και να το δοκιμάσω :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ναι αμε.
Οι μπαμιες ας πουμε ειναι τοσο γλοιωδεις.. μπιαχ!
Δεν εχω δοκιμασει κι ουτε θα το κανω. :mpliaks: :mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
αν η πρώτη εμφάνιση κάποιου φαγητού που δεν εχω δοκιμάσει ξανά, με παραπέμπει με τη φαντασία μου σε κάτι αηδιαστικό, δεν το δοκιμάζω ούτε κατά διάνεια!!!!!

για αυτό το λόγο δοκίμασα πρώτη φορά στη ζωή μου κυδώνια (τα όστρακα) πέρισυ....
τελικώς μου άρεσαν πάρα πολύ αλλά και πάλι... σχεδόν με υποχρέωσαν να τα δοκιμάσω γιατί αν δεν δοκίμαζα θα γινόμουν ρόμπα (Επαγγαλματικό ράντεβού :P )
Τραπεζι χριστουγενων της Εμπορικης τραπεζας με καλεσμενο το περιφεριαρχη βορειου Ελλαδος απο τη Θεσσαλονικη. Σαν παιδι που εκανα πρακτικη με καλεσαν και μενα. Και το τραπεζι γεμισε θαλασσινα(δεν τα τρωω με τιποτα!!!) Το πρωτο πιατο ηταν ενα οστρακο σαν μυδι, χτενια ή κατι τετοιο. πρωτη φορα ειχα ερθει face to face με κατι τετοιο:confused: Δεν θα φας μου λεει ο περιφεριαρχης? Πραγματα που μου θυμιζουν μυξες δεν θελω ουτε να τα βλεπω του λεω:P Πηρε μια εκφραση αηδιας Και δεν δοκιμασε ουτε αυτος μετα:D

Τα γαριδάκια συνήθως έχουν αηδιαστική οσμή αν μυρίσεις μέσα στο πακέτο. Ωστόσο δεν νομίζω να μην σου αρέσουν ;)
:| Τι λες τωρα??? Εχεις μυρισει σακουλακι φουντουνια ή δρακουλινια??? Τρελα σκετη! Ανταξια της γευσης τους:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μπράβο ΚΟΥΕ!!!
Και τώρα που το θυμήθηκα δεν έχω φάει ποτέ μύδια!!!
Δεν ξέρω αν υπήρχε ποτέ ενσωματωμένο σε κάποιο φαγητό αλλά ελπίζω όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω με οσφρηση και εμφανιση, αμα δεν με ικανοποιει το ενα απο τα δυο δεν μπορω να το φαω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
λοιπον εμένα αν μου φερουν πρωτη φορα να δοκιμάσω κάτι και δεν εχει καλη εμφανιση δνε το τρωω καθως και αν δεν μυριζιε ωραια:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Ανάλογα τη γεύση, αλλά υπάρχουν φορές που δίνω πολύ βάση στην εμφάνιση και άλλες που όχι.
πχ να δείτε πως γίνεται το φαγητό μες το πιάτο [μπιφτέκια με πουρέ] όταν διαλύω τα μπιφτέκια και τα ανακατέβω με τον πουρε :D
γιαμ γιαμ :D






 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top