Τι μάρκα κινητό έχετε;

Τι μάρκα κινητό έχετε;
Multiple votes are allowed. Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 134)
  • Samsung

  • Apple

  • Xiaomi

  • Microsoft

  • OnePlus

  • Huawei

  • Sony

  • Oppo

  • Google Pixel

  • Nokia

  • Honor

  • LG

  • Motorola

  • HTC

  • Άλλο. Ποιο;


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

chemeng

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chemeng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Sony-Ericsson K300i. (Θέλω να ξεφύγω από τα άθλια Ericsson...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
ποτε μα ποτε ξανα ΝΟΚΙΑ, το τελλευταιο μου ηταν το 6310i, οσο για την SE δεν εχω κανενα προβλημα με αυτα, αλλ μην μου δωσεις Nokia τηλεφωνο, ειμαι ικανος να το σπασω με την μια

και γω που ειχα σκοπο να σου δωσω το νοκια ν93 αλλα αμα ειναι να το σπασεις να το αφησω καλυτερα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Alcatel 556. Καλή φάση. :) Και το κυριοτερο, δωρεάν από το Γερμανό για τη συμφωνία νεας σύνδεσης. :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daemon

Νεοφερμένος

Ο daemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Nokia 6600. Τό χω 3 χρόνια, έχει φάει το ξύλο της αρκούδας και δουλεύει σαν καινούργιο (μόνο η οθόνη του είναι σε λίγο άθλια κατάσταση - πολλές γρατζουνιές).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Sharp GX30 και μακριά από Motorola. Δεν είχα ποτέ και ούτε πρόκειται (μετά από αυτά που έχω δει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Sharp GX30 και μακριά από Motorola. Δεν είχα ποτέ και ούτε πρόκειται (μετά από αυτά που έχω δει).
τι ακριβως εχεις δει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
τι ακριβως εχεις δει;

Τα Moto, ειδικά L6,L7,V3,V3x είναι πολύ μάπα... α και το 770... παρουσιάζουν πολύ συχνά προβλήματα... π.χ. η οθόνη να μαυρίζει η μισή, να μην ανοίγουν κ.α.. Λόγω δουλειάς βλέπω ποια είναι τα πιο ευπαθή κινητά. Πάντως τα SE και τα Sharp είναι από τα πιο αξιόπιστα... αν και πέρσι είχα απογοητευτεί από το δικό μου που έσβηνε στα καλά καθούμενα... μετά του έκανα μια αναβάθμιση και εδώ και 1 χρόνο είναι μια χαρά. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Νόκια 6230 και μέχρι τώρα είναι πολύ καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.

μετά του έκανα μια αναβάθμιση και εδώ και 1 χρόνο είναι μια χαρά. :clapup:

αυτή η πληροφορία με ενδιαφέρει ΑΜΕΣΑ!!!
Ο άντρας μου θέλει να πετάξει το κινητό του απ το μπαλκόνι....
Τον κρατάω με νύχια και με δόντια με τη δικαιολογία ότι θα χτυπήσει κανέναν :P
Μπορείς να μου πεις τι ακριβώς παίζει? Εμεινες καιρό χωρίς κινητό για την αναβάθμιση? Πήγες στην vodoafone ή στη sharp? Το κόστος συμφερει τελικώς ή να παει να πάρει νέο κινητό? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
αυτή η πληροφορία με ενδιαφέρει ΑΜΕΣΑ!!!
Ο άντρας μου θέλει να πετάξει το κινητό του απ το μπαλκόνι....
Τον κρατάω με νύχια και με δόντια με τη δικαιολογία ότι θα χτυπήσει κανέναν :P
Μπορείς να μου πεις τι ακριβώς παίζει? Εμεινες καιρό χωρίς κινητό για την αναβάθμιση? Πήγες στην vodoafone ή στη sharp? Το κόστος συμφερει τελικώς ή να παει να πάρει νέο κινητό? :P

εγω ειχα το gx30i(τελευταια εκδοση software) αλλα παλι που και που εκλεινε απο μονο του(ηθελε καθαρισμα η μπαταρια).παντως αν αλλαξει κινητο και δεν θελει να απογοητευτει απο την φωτογραφικη ας παρει το παλι sharp το v903. εχει 420 σκετη συσκευη και με vodafone 120+πιστωτικη παει στα 300ευρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
αυτή η πληροφορία με ενδιαφέρει ΑΜΕΣΑ!!!
Ο άντρας μου θέλει να πετάξει το κινητό του απ το μπαλκόνι....
Τον κρατάω με νύχια και με δόντια με τη δικαιολογία ότι θα χτυπήσει κανέναν :P
Μπορείς να μου πεις τι ακριβώς παίζει? Εμεινες καιρό χωρίς κινητό για την αναβάθμιση? Πήγες στην vodoafone ή στη sharp? Το κόστος συμφερει τελικώς ή να παει να πάρει νέο κινητό? :P

Είχα πάει στη Mobitel. Όμως πλέον τα Mobitel έχουν ενσωματωθεί με τη Vodafone. Η Sharp αν δεν κάνω λάθος, δεν έχει καταστήματα - αντιπροσώπους, όμως πρέπει να έχει τηλ. για να ρωτήσεις (θα στο δώσω αν το βρω tomorrow). Αν το αφήσεις στη Vodafone θα σου το πάρει καμιά εβδομάδα. Μπορούν όμως να σου δώσουν κινητό για να το χρησιμοποιήσεις στο διάστημα που θα μείνεις χωρίς το δικό σου. Εμένα μου το είχαν κρατήσει περίπου 10 μέρες. Το κόστος ήταν 5 ευρώ (ήταν μέσα στην εγγύηση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
εγω ειχα το gx30i(τελευταια εκδοση software) αλλα παλι που και που εκλεινε απο μονο του(ηθελε καθαρισμα η μπαταρια).παντως αν αλλαξει κινητο και δεν θελει να απογοητευτει απο την φωτογραφικη ας παρει το παλι sharp το v903. εχει 420 σκετη συσκευη και με vodafone 120+πιστωτικη παει στα 300ευρω.

Καλά πάνω από το 1ΜPixel του GX30 υπάρχουν πολλά... δε χρειάζεται να φτάσει στο 903 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
δεν παιζουν τα μεγκα πιξελ ρολο στο ποσο καλα θα φαινεται η φωτογραφια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
και επισης κανενα κινητο εκτος απο sharp δεν εχει καλυτερη η αντιστοιχη ποιοτητα με το gx30.μονο το κ800 πλησιαζει.τωρα για την εκτυπωση φωτογραφιων ειναι καλο να εχει αρκετα μεγκα πιξελ αλλα για το πως φαινεται στην οθονη του κινητου ειναι αλλο θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Erebos

Νεοφερμένος

Ο Erebos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
και επισης κανενα κινητο εκτος απο sharp δεν εχει καλυτερη η αντιστοιχη ποιοτητα με το gx30.μονο το κ800 πλησιαζει.τωρα για την εκτυπωση φωτογραφιων ειναι καλο να εχει αρκετα μεγκα πιξελ αλλα για το πως φαινεται στην οθονη του κινητου ειναι αλλο θεμα

η ποιότητα της κάμερας δεν έχει καμία σχέση με το πώς θα φαίνεται στην οθόνη του κινητού.
φωτό από κινητά συγκρίνουμε μόνο αφού τις έχουμε περάσει στον υπολογιστή και έχουμε καλή οθόνη, η οποία πρέπει να είναι σωστά ρυθμισμένη. Αλλιώς συγκρίνουμε μόνο από εκτυπώσεις.

Το K750i δεν μπορώ να πω ότι δεν πλησιάζει το GX30 :hmm: , αλλά όπως και να έχει αν θες φωτογραφίες ποιότητας, παίρνεις μια digital camera και καθαρίζεις. Ακόμα, και αν κατεβάσω την Kodak μου στα 2MP, τραβάει πολύ καλύτερες φωτό από οποιοδήποτε κινητό. Επίσης, υπάρχει και το photo-editing. Όλες τις φωτό (κινητού και kodak) τις περνάω στο GIMP και τις διορθώνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
και επισης κανενα κινητο εκτος απο sharp δεν εχει καλυτερη η αντιστοιχη ποιοτητα με το gx30.μονο το κ800 πλησιαζει.τωρα για την εκτυπωση φωτογραφιων ειναι καλο να εχει αρκετα μεγκα πιξελ αλλα για το πως φαινεται στην οθονη του κινητου ειναι αλλο θεμα

εδώ μιλάμε για ποιότητα φωτογραφίας και όχι πώς θα φαίνεται στην οθόνη του κινητού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
οχι το σαρπ εχει και ccd και αλλες τεχνολογιες .γιαυτο υπαρχουν καμερες με 5μπ με 150 και με 800ευρω αλλα πραγματα κανουν την διαφορα(ποιοτητα φακου,ηλεκτρονικα μερη κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Erebos

Νεοφερμένος

Ο Erebos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
οχι το σαρπ εχει και ccd και αλλες τεχνολογιες .γιαυτο υπαρχουν καμερες με 5μπ με 150 και με 800ευρω αλλα πραγματα κανουν την διαφορα(ποιοτητα φακου,ηλεκτρονικα μερη κλπ)
το sharp όντως έχει CCD, όμως δεν πάει να πει πως είναι αυτόματα καλύτερο από το advanced CMOS του K750i. Για παράδειγμα, η Cannon στις high-end digital SLR φωτογραφικές της βάζει CMOS και όχι CCD. Η τεχνολογία των cmos ολοένα και βελτιώνεται με αποτέλεσμα σε λίγο καιρό όλα τα κινητά θα χρησιμοποιούν cmos προχωρημένης τεχνολογίας.
Και μιας και μιλάς για "άλλες τεχνολογίες", το GX30 έχει auto-focus (αυτόματη εστίαση)? Όχι.
Θεωρείς τις παρακάτω φωτό απαράμιλλης ποιότητας?
https://www.myphone.gr/devices/large/gx30bql.jpg
https://www.myphone.gr/devices/large/gx30bqxxl-out.jpg
Κάποτε, ναι μπορεί. Αλλά όχι πλέον.

Μπορεί τα SE να μην έχουν Carl-Zeis φακούς όπως τα Nokia, αλλά κατασκευάζουν ποιοτικά imaging κινητά σε προσιτές τιμές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
ωραια ο καθενας εχει την αποψη του.εγω που τα εχω δει μου φαινονται τα σαρπ ασυναγωνιστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακατέργαστος

Νεοφερμένος

Ο Ακατέργαστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 118 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Nokia 6260... OEO!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top