Μετά από πόσο καιρό πρέπει να γίνει το πρώτο βήμα;

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
να μαι παλι με ενα αλλο θεμα. ποσος καιρος πιστευετε οτι πρεπει να περασει για να γινει κατι αναμεσα στα 2 φυλα? δηλαδη πιστευετε οτι τα τσακ μπαμ ειναι και τα καλυτερα? η το καλο αργει να γινει? μιλαγα με εναν φιλο μου χτες που του αρεσει μια κοπελα αλλα μου ειπε οτι θελει χρονο να τη γνωρισει καλυτερα και ετσι προς το παρον βγαινουν ολοι μαζι παρεουλα και μου λεει οτι οσο τη γνωριζει τοσο τη συμπαθει. τελικα μερικοι ανθρωποι θελουν οντως το χρονο τους? και μιλαω παντα για καταστασεις που αφορουν 2 ανθρωπους που εχουν γνωριστει σε περιβαλλον γνωστων και φιλων.τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Νομίζω ότι καλύτερα να γνωρίσεις τον άλλο γιατί απο την εξωτερική εμφάνιση δεν καταλαβαίνεις πολλά πράγματα. Μπορεί να σου αρέσει πολύ αλλά να έχετε διαφορετικές απόψεις/νοοτροπία κτλ. Κατά την γνώμη μου κεραυνοβόλος έρωτας δεν κρατάει πολύ καιρό, εκτός από λίγες σπάνιες περιπτώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι μπορείς να βάλεις κάποιο χρονικό όριο.
Παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο...ο χαρακτήρας του καθενός, η ηλικία, η χημεία μεταξύ των ατόμων, το πόσο συχνά βλέπονται, σε τι φάση βρίσκονται π.χ. διακοπές ή τι θέλουν ο ένας από τον άλλον…σχέση η one night stand…
Οκ θεωρώ ότι στη βράση κολλάει το σίδερο και δεν πρέπει να αφήνεις τα πράγματα να κυλούν με ρυθμό χελώνας αλλά και το βουρ και στο ψητό δεν είναι και ό,τι πιο ενδεδειγμένο.. αλλά και πάλι εξαρτάται…
Ο πιο καθοριστικός παράγοντας για μένα είναι το τι σου βγάζει ο άλλος και πόσο άνετα νιώθεις μαζί του, τότε όλα παίρνουν το δρόμο τους φυσιολογικά και στο χρόνο που πρέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
με κάλυψε 100% η prime :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι μπορείς να βάλεις κάποιο χρονικό όριο.
Παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο...ο χαρακτήρας του καθενός, η ηλικία, η χημεία μεταξύ των ατόμων, το πόσο συχνά βλέπονται, σε τι φάση βρίσκονται π.χ. διακοπές ή τι θέλουν ο ένας από τον άλλον…σχέση η one night stand…
Οκ θεωρώ ότι στη βράση κολλάει το σίδερο και δεν πρέπει να αφήνεις τα πράγματα να κυλούν με ρυθμό χελώνας αλλά και το βουρ και στο ψητό δεν είναι και ό,τι πιο ενδεδειγμένο.. αλλά και πάλι εξαρτάται…
Ο πιο καθοριστικός παράγοντας για μένα είναι το τι σου βγάζει ο άλλος και πόσο άνετα νιώθεις μαζί του, τότε όλα παίρνουν το δρόμο τους φυσιολογικά και στο χρόνο που πρέπει.


Συμφωνω απολυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Τώρα αυτό θα κάνουμε? Γράψτε και την δική σας γνώμη βρε παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Το να συμφωνείς με μια γνώμη είναι και αυτό γνώμη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Οπότε κι εγώ συμφωνώ με πριμέ! :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MadAboutYou

Νεοφερμένος

Η MadAboutYou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Υπάρχει κ ο κεραυνοβόλος έρωτας όπου εκεί δεν χρειάζεται χρόνος, απλά μια στιγμή, ένα βλέμμα... Καταλαβαίνεις αμέσως ότι ο άλλος είναι το άλλο σου μισό (ή απλά οτι θες να κάνεις σεξ μαζί του:devil: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chemeng

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chemeng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Ο έρωτας, η "κεραμίδα" που λέμε, πιστεύω οτι έρχεται με την πρώτη. Αν δεν έρθει με την πρώτη ίσως να μην είναι τόσο δυνατό. Από κει και πέρα, για να γίνει κάτι, μπορεί να περάσει αρκετός καιρός, αλλά όταν γίνει θα είναι απίστευτα καλό!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Είμαι υπέρ του κεραυνοβόλου έρωτα! Αν κάποιος δεν μου έκανε κλίκ από την αρχή δεν το έβλεπα ποτέ ερωτικά όσο συμπαθής και αν ήταν, όσο όμορφα και αν περνούσα (σαν παρέα)!Αυτό όμως δεν σημαίνει πως έχεις πάντα την δυνατότητα να το προχωρήσεις αμέσως!Πχ στην δική μου περίπτωση ένας από τους δυό μας ήταν πάντα σε μια άλλη σχέση.:redface: Οπότε λίγο χρόνο τον θέλαμε!Ισως βέβαια και αυτό να έκανε την όλη κατάσταση πιο έντονη! Απ'ότι θυμάμαι σε όλες μου τις σχέσει επίκαιρες αλλά και μακροχρόνιες, αυτό που με έδενε από την αρχή ήταν ένα βλέμα στο οποίο παραδωνόμουν και ένα αγγιγμα (σε άσχετο σημείο) που μου άφηνε μια αίσθηση σαν να με διαπερνά ρεύμα![smilie=4,13,33]
Αν δεν υπήρχαν αυτά τα 2 ποτέ δεν έκανα κάτι ακόμα κι αν ο αλλος ήταν ο οραιότερος άντρας που έχω δει και με πολιορκεί ασταμάτητα! :flowers::huglove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Στον πολιτισμένο κόσμο μπορεί και η πρώτη επαφή και γνωριμία να αρκεί για να προχωρήσουν 2 άνθρωποι. Στο Ελλαδιστάν βέβαια τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά. Πρέπει να περάσει καιρός για να καταλάβει η κοπέλα με σιγουριά ότι αυτός που βρίσκεται απέναντι της τηρεί όλες τις 100+1 προϋποθέσεις που πρέπει να έχει ο ιδανικός άνδρας συμφωνα με το Cosmopolitan...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
η εξωτερική εμφάνιση δεν έχει σχέση (φυσικά δεν μιλάω για τον κουασιμόδο). αποκει και πέρα υπάρχει ο κεραυνοβόλος έρωτας, που μπορεί όμως να περάσει όσο ξαφνικά εμφανίστηκε...
όταν λέμε "χρειάζεται χρόνος" δεν εννούμε απαραίτητα να το λιβανίζεις το θέμα. απλά μπορεί να συνειδητοποιήσεις ότι κάποιος που έβλεπες τελείως αδιάφορα μπορεί να είναι μια μεγάλη αγάπη. εξαρτάται από τον καθένα ποτε ανοίγει τα στραβά του...
άλλωστε ο έρωτας είναι επίκαιρος, όλα τα ζευγάρια που θαυμάζουμε έχουν αγάπη, που μπορεί μεν να ερχεται από έρωτα, αλλά υπάρχει και κάτιο πιο ατόφιο ως συναίσθημα, που δεν χρειάζεται ούτε κλικ ούτε κλοκ, απλά ενδιαφέρον, εκτίμηση, σεβασμός και χημεία που έχονται με τον καιρό...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Να συμπληρώσω πως δε χρειάζεται να είσαι 100% σίγουρος οτι ταιριάζεις με τον άλλο για να προχωρήσεις. Δοκιμάζεις και αν δε σ αρέσει χωρίζεις.Δεν είναι και τόσο κακό.
Επίσης μερικές φορές είναι ωραίο και το παιχνίδι πριν τη σχέση.Το φλέρτ, τα μηνύματα που σκέφτεσαι "τι να εννοεί;;;" κτλ. Αλλά μη μείνουμε εκεί και 1 χρόνο...

Στα υπόλοιπα με κάλυψε η prime :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
ευχαριστώ πολυ βρε παιδιά.και εγώ είμαι της αποψης οτι πρέπει πρώτα να γνωρίσεις τον άλλον να δεις τι χαρακτήρας είναι να τον γνωρίσεις μέσα από παρέα.αλλά βέβαια μη χρονίσει κιόλας. εντάξει πιστεύω ότι κάποιοι μήνες είναι αρκετοί ανάλογα με το ποσο βλεπεις τον άλλον ,σε τι φάση είναι αυτός, εσύ, αν ειστε πρόσφατα χωρισμένοι κοκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
.

Νομίζω πως σε αυτά τα πράγματα, δεν υπάρχει κάποια στάνταρ συνταγή επιτυχίας...
Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες... :hmm:


.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
.

Νομίζω πως σε αυτά τα πράγματα, δεν υπάρχει κάποια στάνταρ συνταγή επιτυχίας...
Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες... :hmm:


λες ε? και επισης μετραει και ποτε ο αλλος θα ανοιξει τα στραβα του και θα ξυπνησει.γιατι μερικες φορες δεν ξεκινουν ολοι απο το ιδιο σημειο! μπορει εγω να τον εχω στο μυαλο μου να αρχισω να τον ερωτευομαι αλλα αυτος να μην εχει φτασει ακομα σε αυτο το σημειο και να το καταλαβει αργοτερα η και ποτε....:worry: μερικες φορες βεβαια και να φυγεις λιγο μακρια και να τον αφησεις να σκεφτει ειναι το καλυτερο.αν ειναι να γινει κατι θα γινει..... φιλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Όλα σχετικά είναι. Βασικά η prime με κάλυψε και εμένα. Κατά την άποψή μου τον μεγαλύτερο ρόλο παίζει η ηλικία και η φάση που βρίσκεται ο καθένας.. Ξέρω ζευγάρι που παντρεύτηκε στον ένα χρόνο σχέσης και τώρα, 4 χρόνια μετά, έχει και παιδί. Πάντως προσωπικά πάντα προχωρούσα γρήγορα και γνώριζα τον άλλον εντός σχέσης.. και δεν το έχω μετανιώσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Να συμπληρώσω πως δε χρειάζεται να είσαι 100% σίγουρος οτι ταιριάζεις με τον άλλο για να προχωρήσεις. Δοκιμάζεις και αν δε σ αρέσει χωρίζεις.Δεν είναι και τόσο κακό.
Επίσης μερικές φορές είναι ωραίο και το παιχνίδι πριν τη σχέση.Το φλέρτ, τα μηνύματα που σκέφτεσαι "τι να εννοεί;;;" κτλ. Αλλά μη μείνουμε εκεί και 1 χρόνο...

Στα υπόλοιπα με κάλυψε η prime :)
δικε μου...μες το μυαλο μου εισαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chemeng

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chemeng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Το πρώτο βήμα πρέπει να γίνει όταν νιώθεις μαγικά... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top