Μέχρι πότε θα υπάρχει λογοκρισία;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και ειδικά απο την εκκλησιά;

Στην πόλη όπου μένω υπάρχει σχεδόν σε ομοφωνία οτι η εκκλησία απαγόρεψε την προβολή του κώδικα da vinci. Υπάρχουν δύο εκδοχές:
  1. Οτι η εκκλησία πληρώσε τους κινηματογράφους ...
  2. Οτι ο δήμαρχος τα έκανα πλακάκια με την εκκλησία για θέμα ψήφων!
Στην αρχή δεν το πίστευα αλλά τώρα πλέον το σχολιάζουν όλοι ...

Αυτο πραγματικα με εκανε να ντρέπομαι, όχι για τους παπάδες, για τους συναθρωπους μου που το δέχτηκαν έτσι απλά ...

Η λογοκρισια σε καποιες περιπτώσεις ειναι απαραίτητη ... ειδικά στο θέμα ύβρις ...
Αλλα στις αποψεις... είναι ότι χειρότερο ... γυρίζει την ανθρώποτητα στον μεσαίωνας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ας μην ανοίξω το στόμα μου για τους εκπροσώπους την θρησκείας και την ηθική τους γιατί θα πρέπει να βάλουμε σήμανση στο site.
Δεν κατάλαβα απο πότε η εκκλησία θα επιβάλει και θα απαγορεύσει φασιστικά την προβολή μιας ταινείας, αν δεν κάνω λάθος έχουμε δημοκρατία και η δημοκρατία σημένει ελευθερη έκφραση και άποψη.
Αυριο μεθάυριο δηλαδή τι θα κάνει θα κάψει τα βιβλία με τον κώδικα ντα βίντσι η θα λιτζάρει δημόσια τους "αμαρτωλούς" που θα νοικιάσουν την ταινεία απο τα βίντεοκλαμπ.
Είναι ειρωνικό μετά απο τόσα σκάνδαλα που έχουν βγεί στην επιφάνεια για τους παππάδες να προσπαθούν να κρατήσουν τα προσχήματα με κάτι τέτοιες κινήσεις.
Πάλι ρεζίλι θα γίνουμε διεθνώς και θα μας χαρακτηρίζουν φανατικούς και προκατηλημένους.
Ο καθένας έχει το δικαίωμα στην έκφραση της άποψης του και άν δεν γουστάρεις μην την ακούς, θίχτηκαν με μια εναλλακτική θεωρία αυτά που κάνουν δεν θίγουν .

Φόρτωσα πάλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Η λογοκρισία είναι αποτέλεσμα της μεγάλης δύναμης της εκκλησίας, η οποία δυστυχώς ασκεί (στην Ελλάδα τουλάχιστον) και τεράστια πολιτική επιρροή. Αυτό είναι μεγάλο θέμα, γιατί και οι εκάστοτε κυβερνήσεις έχουν συμφέρον να τα πάνε καλά με την εκκλησία, και το πρόβλημα διαιωνίζεται.

Σκέφτομαι και κάτι άλλο: Μήπως η πραγματική αιτία του "πολέμου" που έχει γίνει σ'αυτό το βιβλίο, είναι ότι λέι πολλές αλήθειες;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
H εκκλησία που στηρίζεται σε δόγματα, δηλαδή "αλήθειες" που γίνονται αποδεκτές χωρίς δεύτερη συζήτηση αλλά εξ'ορισμού, είναι λογικό να μη θέλει να ακούγονται άλλες απόψεις.Επομένως, μάλλον δε θα σταματήσει να υπάρχει λογοκρισία από την εκκλησία.
Επιπλέον, η εκκλησία δεν έχει ανάγκη να πληρώσει κανέναν, πολύ απλά γιατί η επιρροή της είναι τόσο μεγάλη που οι άλλοι κοιτάνε να τα'χουν καλά με την εκκλησία και όχι η εκκλησία με τους άλλους.
Άρα αυτό που μπορεί να αλλάξει είναι, όχι να γίνει η εκκλησία πιο ανοιχτόμυαλη, αλλά να σταματήσει να έχει τέτοια επιρροή στην κοινωνία.Τελικά, φταίμε εμείς που ανεχόμαστε τη λογοκρισία και όχι αυτός που την κάνει.Οπότε σωστά λες ότι τα έχεις με τους συμπολίτες σου και όχι με τους παπάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι φταιει το κρατος που την αναγνωριζει ως επισημη .... Τελικα αν υπαρχει μονοπώλιο ... τα πραγματα ειναι πολυ ασχημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Ούτε η εκκλησία ούτε ο δήμαρχος έχουν δικαίωμα να πουν απαγορεύω τη προβολή ταινίας. Δεν έχουμε χούντα. Λογικά πλήρωσαν τους κινηματογράφους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο. Στον κινηματογράφο εδώ υπήρχε απαγόρευση για όσους είναι κάτω των 18. Αυτό ισχύει για όλη την Ελλάδα ή μόνο στην Ρόδο έγινε?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Εγώ το είδα στη Θεσ/νίκη και δεν είχε καμία απαγόρευση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Παράξενο μου φαίνεται..μήπως είναι μόνο τοπικό? Γιατί εδώ ζητούσαν ταυτότητα!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daemon

Νεοφερμένος

Ο daemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Μεγάλο θέμα άνοιξες. Μιλάμε για την ίδια εκκλησία που:

Απαγορεύει το σεξ έξω από το γάμο (βασικά το απαγορεύει γενικά εκτός αν πρόκειται για τεκνοποιία).
Απαγορεύει τα προφυλακτικά, τα αντισυλληπτικά και τις αμβλώσεις.
Αφόρισε (ή τουλάχιστον προσπάθησε να αφορίσει) τον Καζαντζάκη.
Απορρίπτει την (επιστημονική) θεωρία της εξέλιξης των ειδών απλά επειδή δεν ταιριάζει με την ιστορία της Βίβλου.
Πιστεύει ότι η θεωρία του Big - Bang είναι απλή αντιγραφή του "και εγένετο φως" της Βίβλου (το έχω ακούσει με τα αυτία μου, δεν ξέρω αν αποτελεί καθολική πεποίθηση στους ιερατικούς κύκλους).

Κι ερχόμαστε στο δια ταύτα: Ποιά είναι η ουσία της διδασκαλίας της θρησκείας; Να αγαπάμε τον συνάνθρωπό μας και να μην επιδιώκουμε να του κάνουμε κακό.

Ε ας μου απαντήσει κάποιος, τί σχέση έχουν όλα τα παραπάνω με αυτό; Μήπως κάποιοι προσπαθούν να δημιουργήσουν στρατιωτάκια πάνω στα οποία να έχουν εξουσία "ελέω Θεού" ελέγχοντας τα βασικά ένστικτα και τις ανάγκες κάθε ανθρώπου, υποχρεώνοντας μας να πάμε κόντρα στην ίδια μας τη φύση; Ας μου απαντήσει όποιος μπορεί, γιατί αυτοί που διακηρύττουν την ταπεινότητα κυκλοφορούν με λιμουζίνες και ζουν μέσα στη χλιδή;

Ευχαριστώ, αλλά εγώ δε θα πάρω...
(Ουφ, συγχύστηκα πάλι... :angry:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο. Στον κινηματογράφο εδώ υπήρχε απαγόρευση για όσους είναι κάτω των 18. Αυτό ισχύει για όλη την Ελλάδα ή μόνο στην Ρόδο έγινε?!

σε 3 κινηματογραφους που το εχω δει και στους 3 υπήρχε αυτη η απαγόρευση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Exposed νομίζω ένα τηλέφωνο στο υπουργείο εσωτερικών να βρείς άκρη.

Υπάρχει και ένα τηλέφωνο της γενικής γραμματείας καταλωτή!

Επίσης ίσως το ΙΝΚΑ να έχει άποψη!

Και ένας δικηγόρος σίγουρα θα σου πει αν το θέμα πάει συμβούλιο επικρατείας! Νομίζω δεν πάει γιατί εκεί εξετάζονται η δικαιότητα κάποιων νόμων νομίζω!

Ρώτα ένα δικηγόρο! Πάρε ένα προβολέα και κάνε προβολή της ταινείας στον τοίχο της Εκκλησίας!

Άσχετο νομίζω ότι τα προφυλακτικά είναι πρόβλημα της καθολικής εκκλησίας!
Σαν το Γιάννη δεν θα συνεχίσω. Την άποψη μου για την θρησκεία και κατα συνπέπεια για την εκκλησία την έγραψα με μπουλντόζα!

EDIT ώχ το ξέχασα υπάρχει και ο συνήγορος του πολίτη!
Αν ασχοληθείς αναμένω τι σου είπαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Να σου πω κατι ... δεν θελω να το συνεχισω εγω το θεμα ... αφου κανεις αλλος δεν ενδιαφέρεται γιατι να νοιαστω εγω που σε 1 χρονο δεν θα ξαναπαω στην πολη μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Να σου πω κατι ... δεν θελω να το συνεχισω εγω το θεμα ... αφου κανεις αλλος δεν ενδιαφέρεται γιατι να νοιαστω εγω που σε 1 χρονο δεν θα ξαναπαω στην πολη μου :)


χμ.... να απαντήσω τώρα ή να το αφήσω?
θα είμαι εκτός θέματος αλλά θα απαντήσω :P

να νοιαστείς γιατι στο παρελθον κάποιος άλλος νοιάστηκε και σταμάτησε η εκκλησια να καιει στην πυρα ανθρωπους ως μάγους.... έτσι τωρα μπορεις εσυ ελευθερα να αδιαφορεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Να σου πω κατι ... δεν θελω να το συνεχισω εγω το θεμα ... αφου κανεις αλλος δεν ενδιαφέρεται γιατι να νοιαστω εγω που σε 1 χρονο δεν θα ξαναπαω στην πολη μου :)

να νοιαστείς γιατι στο παρελθον κάποιος άλλος νοιάστηκε και σταμάτησε η εκκλησια να καιει στην πυρα ανθρωπους ως μάγους.... έτσι τωρα μπορεις εσυ ελευθερα να αδιαφορεις ;)

Σε συνέχεια αυτού που λέει η ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:

Όταν πήραν τους δεξιούς δεν διαμαρτυρήθηκα, δεν ήμουν δεξιός.
Όταν πήραν τους φιλελεύθερους δεν διαμαρτυρήθηκα, δεν ήμουν φιλελεύθερος.
Όταν πήραν τους σοσιαλιστές δεν διαμαρτυρήθηκα, δεν ήμουν σοσιαλιστής.
Όταν ήρθαν να πάρουν εμένα, δεν υπήρχε κανείς να διαμαρτυρηθεί.

;)

[αποδίδεται στον Bertolt Brecht, δεν έχω βρει όμως αξιόπιστη πηγή]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
[αποδίδεται στον Bertolt Brecht, δεν έχω βρει όμως αξιόπιστη πηγή]

:sorry: :offtopic:
μήπως δεν είναι σωστοί οι στίχοι έτσι όπως τους ξέρεις?
εγώ τους ξέρω κάπως αλλιώς....
στους γραφω και αν θελεις ψαξτο... δεν ξέρω ποιος απ τους δυο μας εχει δικιο αλλά ισως ετσι βρεις αξιοπιστη πηγη :)


"Πρώτα ήρθαν για τους κομμουνιστές, αλλά δε διαμαρτυρήθηκα γιατί δεν ήμουν κομμουνιστής.
Μετά ήρθαν για τους Εβραίους, αλλά δε διαμαρτυρήθηκα γιατί δεν ήμουν Εβραίος.
Μετά ήρθαν για τους συνδικαλιστές, αλλά δε διαμαρτυρήθηκα γιατί δεν ήμουν συνδικαλιστής.
Μετά ήρθαν για τους Καθολικούς, αλλά δε διαμαρτυρήθηκα γιατί ήμουν Προτεστάντης.
Μετά ήρθαν για μένα, αλλά δεν υπήρχε πια κανεις να διαμαρτυρηθει».
Βγαλμένο απ την πείρα απ την Ναζιστική Γερμανία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanos56

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tanos56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ.

Δεν θα διαφωνήσω για την ευαισθησία σου για την ελευθερία σκέψης και έκφρασης, ωστόσο κάποιοι από αυτούς που παρουσιάζεις ως θύματα -και κατά ιστορικές περιόδους υπήρξαν πράγματι-, φαίνεται ότι ελάχιστα διδάχθηκαν από την ιστορία τους, διότι αρκετές φορές πλήρωσαν άλλους με το ίδιο νόμισμα. Π.χ στις χώρες του υπαρκτού Σοσιαλισμού η λογοκρισία και τα ψυχιατρεία διαφωνούντων, η γενοκτονίες του Στάλιν, ο αμιγώς ταξικός χαρακτήρας της Τέχνης, που θα πρέπει -κατά Μάρξ- να τίθεται στην υπηρεσία -και μόνο- της επανάστασης, ή τα εγκλήματα που κατά καιρούς διέπραξε το Κράτος του Ισραήλ, δεν διεκδικούν όσκαρ ελευθερίας και Δημοκρατικών αντιλήψεων.
Σε ότι αφορά την εν λόγω απαγόρευση, πιστεύω ότι ήταν λάθος των τοπικών αρχών, όχι μόνο γιατί κάτι τέτοιο αντιτίθεται στην αρχή της ελεύθερης έκφρασης, αλλά και διότι εν τελευταία αναλύσει επρόκειτο για μία εμπορική φούσκα -κατωτάτης υποστάθμης-, που δεν είχε καμμία ιστορική βάση και τεκμηρίωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
χμ.... να απαντήσω τώρα ή να το αφήσω?
θα είμαι εκτός θέματος αλλά θα απαντήσω :P

να νοιαστείς γιατι στο παρελθον κάποιος άλλος νοιάστηκε και σταμάτησε η εκκλησια να καιει στην πυρα ανθρωπους ως μάγους.... έτσι τωρα μπορεις εσυ ελευθερα να αδιαφορεις ;)
Μα με ποιον θα διαμαρτυρηθώ; Μα κανεις δεν τους ενδιαφερει το θεμα ... Δεν μπορει καποιος να υπερασπιστεί όλους ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Πρώτα απ΄ολα αυτό με τον περιορισμό ηλικίας είναι άλλο θέμα.Σε πολλές ταινίες υπάρχει ο περιορισμός για άνω των 18.Και τα cinema είναι υποχρεωμένα να ζητούν ταυτότητες. Άλλο οτι πολλά δε το κάνουν.

Για το θέμα της απαγόρευσης και της αντίδρασης της εκκλησίας νομίζω πως δεν υπάρχει νοήμων άνθρωπος με στοιχειώδη καλλιέργεια να το βλέπει σωστό.
Η εκκλησία εφαρμόζει μια απαρχαιωμένη τακτική φανατισμού που σε άλλες εποχές απέδιδε περισσότερο από οτι σήμερα. Δηλαδή δε πιστεύω να θεωρεί, ακόμη και ο χριστόδουλος, οτι η προβολή μιας ταινίας ή η ανάγνωση ενός βιβλίου θα κλονίσει την πίστη και θα υπάρξει πλήγμα για την εκκλησία.Απλά βρίσκουν αφορμές για να ξεσηκώνουν και να συσπειρώσουν το όποιο φανατισμένο κοινό που τους απέμεινε. Ο κόσμος όμως σιγά σιγά ξυπνάει, διαβάζει και καταλαβαίνει τι γίνεται... και αντιδρά!
Γιατί οποιοσδήποτε έχει το δικαίωμα να πιστεύει οπουδήποτε.Δεν έχει όμως το δικαίωμα να επεμβαίνει και να επηρεάζει τη ζωή μου και τις ελευθερίες μου.
Σε άλλες εποχές η εκκλησία θα έστηνε 10 παπάδες και καμια 100 πιστούς έξω από το cinema και δε θα άφηναν κανένα να μπεί.Σήμερα δε τολμάνε να εμποδίσουν κανένα γιατί θα γινόταν χαμός.Οπότε χρησιμοποιούν πιο πλάγια μέσα.
Και όλοι αυτοί οι "εκπρόσωποι" του θεού παρακαλάνε να μην υπάρχει , γιατί έτσι και 1 στο 1000000 υπάρχει θεός τους έχει κλείσει πρώτο τραπέζι στη κόλαση :) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μάλλον ξεχνάς τι έγινε με τις ταυτότητες που κατεβαίναν οι πιστοί με group leader τον παπά στον δρόμο και διααδηλώναν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top