Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.

-Gynekofilos-

Νεοφερμένος

Ο -Gynekofilos- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Εργάτης/τρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ξέρεις που οφείλετε η ομοφυλοφιλία, τι είναι και τι ακριβώς συμβαίνει και γιαυτο εχεις αποψη και εισαι κατα..... η απλά εισαι κατά για να μην ειμαστε εμεις οι υπολοιποι φιλελευθεροι υπερ? :P[/quote]


η ομοφυλοφιλια υπηρχε παντα δεν ειναι κατι καινουριο

και το που οφειλετε ειναι μεγαλο θεμα υπαρχουνε οφυλοφιλοι που ειναι εκ γεννξτης gay και αλλοι που εγιναν στην πορεια της ζωης τους

σημερα εγω πιστευω οτι τους γκαι τους κανουμε εμεις με την ελευθερια που μας δερνει που λεμε ολα καλα ειναι μωρε που υποστιριζουμε μη φυσιολογικα πραγματα η τηλεοραση που δειχνει την διαφθορα της σημερινης κοινωνιας που μας δειχνει γκαι προτυπα γιατι να πρεπει ολοι να ειμαστε ελευθεροι και να υπερασπιζουμε τους γκαι και αλλα αυτο δεν το εχω καταλαβει επειδη ειμαστε στο 2006 πρεπει να ειμαστε υπερασπιστες καποιον ????
πρεπει να λεμε μπαβο που εισαι ετσι ????
πρεπει να αδιαφορουμε ??????
οι ελευθερια που μας δερνει μας εχει καταστρεψει ολους εγω αυτο ξερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
η ομοφυλοφιλια υπηρχε παντα δεν ειναι κατι καινουριο

και το που οφειλετε ειναι μεγαλο θεμα υπαρχουνε οφυλοφιλοι που ειναι εκ γεννξτης gay και αλλοι που εγιναν στην πορεια της ζωης τους

σημερα εγω πιστευω οτι τους γκαι τους κανουμε εμεις με την ελευθερια που μας δερνει που λεμε ολα καλα ειναι μωρε που υποστιριζουμε μη φυσιολογικα πραγματα η τηλεοραση που δειχνει την διαφθορα της σημερινης κοινωνιας που μας δειχνει γκαι προτυπα γιατι να πρεπει ολοι να ειμαστε ελευθεροι και να υπερασπιζουμε τους γκαι και αλλα αυτο δεν το εχω καταλαβει επειδη ειμαστε στο 2006 πρεπει να ειμαστε υπερασπιστες καποιον ????
πρεπει να λεμε μπαβο που εισαι ετσι ????
πρεπει να αδιαφορουμε ??????
οι ελευθερια που μας δερνει μας εχει καταστρεψει ολους εγω αυτο ξερω


αυτό ... είναι μια άποψη....

την σέβομαι.... απλά διαφωνώ....

δεν ήταν και τόσο δυσκολο τελικά να μιλήσεις με τυχόντες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Gynekofilos-

Νεοφερμένος

Ο -Gynekofilos- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Εργάτης/τρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
δεν ήταν και τόσο δυσκολο τελικά να μιλήσεις με τυχόντες :P


σε αυτο σορυ αλλα εννουσα οτι ειχα αλλη δουλεια να κανω τωρα αλλα δεν πειραζει :P

και εγω δεν συμφονω μαζι σου αλλα την αποψη σου λες

και οσο αφορα τα φορα εχεις δικιο απλα διατυποθηκε λαθος η απαντη σου μου

αυτα απο εμενα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
σημερα εγω πιστευω οτι τους γκαι τους κανουμε εμεις με την ελευθερια που μας δερνει που λεμε ολα καλα ειναι μωρε
Και πως ακριβώς τους κάνουμε?Τους δημιουργούμε? Ή νομίζεις όταν εάν είμαστε όλοι αρνητικοί εναντίων τους θα εξαφανιστούνε δια μαγείας ή θα γίνουν ετεροφυλόφιλοι?

που υποστιριζουμε μη φυσιολογικα πραγματα
Πώς ξέρεις εσύ τι είναι το φυσιλογικό και τι το "αφύσικο" και το "ανώμαλο'?
Επειδή η μεγαλύτερη μερίδα του πλυθησμού είναι ετεροφυλόφιλοι, οι υπόλοιποι είναι αναγκαστικά "ανώμαλοι"?

γιατι να πρεπει ολοι να ειμαστε ελευθεροι και να υπερασπιζουμε τους γκαι και αλλα αυτο δεν το εχω καταλαβει επειδη ειμαστε στο 2006 πρεπει να ειμαστε υπερασπιστες καποιον ????
Δεν ζητήσαμε να μας υπερασπίσεται, στην ησυχία μας να μας αφήσετε ζητήσαμε και να μας δώσετε τα δικαιώματα που μας αντιστοιχούν.

πρεπει να λεμε μπραβο που εισαι ετσι ????
πρεπει να αδιαφορουμε ??????
οι ελευθερια που μας δερνει μας εχει καταστρεψει ολους εγω αυτο ξερω

Ω ναι, οι gay θα καταστρέψουν τον κόσμο! Προσοχή : gay , ΠΡΟΦΥΛΑΧΘΕΙΤΕ!!!
Και εκτός αυτού κανένας δεν είπε μπράβο. Αλλά να μην επιτιθόμαστε και σε οτιδήποτε είναι διαφορετικό! Και επίσης, τι το κακό έχει η αδιαφορία? Τι σε νοιάζει εσένα τι κάνω στο κρεβάτι μου και με ποιόν? Μήπως σε ενοχλώ?

Μήπως στην τελική το πρόβλημα το έχουν οι ρατσιστές που προσπαθούν να προσβάλλουν και να μειώσουν συνεχώς τους ομοφυλόφιλους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κουε πραγματικά σε θαυμάζω. :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πώς ξέρεις εσύ τι είναι το φυσιλογικό και τι το "αφύσικο" και το "ανώμαλο'?
Επειδή η μεγαλύτερη μερίδα του πλυθησμού είναι ετεροφυλόφιλοι, οι υπόλοιποι είναι αναγκαστικά "ανώμαλοι"?

Μιας και πρόσεξα αυτό...την άποψη μου την έχω εκφράσει έτσι κι αλλιώς...Θα πω ένα περιστατικό με γκέυ που με άφησε με το στόμα στην κυριολεξία ανοιχτό! Βασικά το λέω σαν αστείο και δεν θα μπώ και το τονίζω στην ανάλυση ανώμαλο...φυσιολογικό και μη :P

Λοιπόν...είμαστε σε μια παρέα στην οποία υπάρχουν και γκέυ οκ; Σε κάποια φάση ακούω ένα παιδί από την παρέα να λέει στο φίλο μου τον γκέυ.."Άσε, θυμάσαι τον Χ; Είναι straight ο ανώμαλος"...
Οπότε είναι η σκοπιά που το βλέπεις...Κι εκείνη την στιγμή απάντησα...ναι, ναι με έτρωγε εμένα...Ότι δεν είναι ανώμαλο αλλά είναι το πλέον φυσιολογικό! Σόρρυ αλλά εμένα αυτή η λέξη και ο τρόπος την δεδομένη στιγμή μου κακοφάνηκε...και να σκεφτεί κανείς ότι είμαι και γυναίκα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μιας και πρόσεξα αυτό...την άποψη μου την έχω εκφράσει έτσι κι αλλιώς...Θα πω ένα περιστατικό με γκέυ που με άφησε με το στόμα στην κυριολεξία ανοιχτό! Βασικά το λέω σαν αστείο και δεν θα μπώ και το τονίζω στην ανάλυση ανώμαλο...φυσιολογικό και μη :P

Λοιπόν...είμαστε σε μια παρέα στην οποία υπάρχουν και γκέυ οκ; Σε κάποια φάση ακούω ένα παιδί από την παρέα να λέει στο φίλο μου τον γκέυ.."Άσε, θυμάσαι τον Χ; Είναι straight ο ανώμαλος"...
Οπότε είναι η σκοπιά που το βλέπεις...Κι εκείνη την στιγμή απάντησα...ναι, ναι με έτρωγε εμένα...Ότι δεν είναι ανώμαλο αλλά είναι το πλέον φυσιολογικό! Σόρρυ αλλά εμένα αυτή η λέξη και ο τρόπος την δεδομένη στιγμή μου κακοφάνηκε...και να σκεφτεί κανείς ότι είμαι και γυναίκα :P
Η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα;
Πιστευω οτι τέτοιες συμπεριφορές οφείλονται σε αντίδραση της μειονότητας απέναντι στο ρατσισμό που δέχεται απο τους "πολλούς". Δεν είναι δυνατόν να σε χλευάζουν κι εσύ να τους συμπαθείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Κοίτα το πρόβλημα του παιδιού ήταν η ερωτική απόρριψη από τον Χ. γιατί ο άλλος ήταν straight...ε...να τον πει ανώμαλο γι'αυτό δεν ήταν και η καλύτερη ατάκα ούτε ήταν κάτι που τίμησε τον ίδιο imho :) Δεν τον έβρισε ο άλλος...ούτε του φέρθηκε μειονεκτικά...απλά ο άλλος ανακάλυψε ότι αυτός που γουστάρει είναι straight...Sorry αλλά ούτε η αντίδραση του gay ούτε και τα λόγια του ήταν ότι πιο λογικό μπορούσα να ακούσω, γνωρίζοντας κιόλας την ιστορία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Gynekofilos-

Νεοφερμένος

Ο -Gynekofilos- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Εργάτης/τρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
χαχαχαχα η αντιδραση ενος 15axronoy gay με τρελα επιχηριματα :D :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Ο καθένας μπορεί να δεί και την δική σου αντίδραση και να κρίνει ανάλογα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
να ησυχάσουν τα πνεύματα παρακαλώ...:D
ο καθένας έχει τις απόψεις του. είτε gay είτε straight, οι σεξουαλικές προτιμήσεις δεν έβλαψαν κανέναν.
αλλά θα'θελα να κάνω μια ερώτηση στον γυναικόφιλο:

από δικιά μου εμπειρία, έτυχε σε μένα: κολλητή με μια κοπέλα για τουλάχιστον μια 6ετια. έδινε (κ δίνει) τη ζωή της για μένα κ γω για κείνη. κάπου στα 18 της (τα δικά μου 16) μου ξεφουρνίζει ότι έχει πιάσει τον εαυτό της να κοιτάει τις κοπέλες της τάξης κ μάλιστα νιώθει κάπως ερωτευμένη με μια φίλη της. πανικοβάλλεται κ γω το ίδιο. κ τελικά μετά από τρικούβερτους καυγάδες με την μάνα της, μετά από τρελά μπερδέματα με τον εαυτό της, τελικά συμφιλιώνεται με την ιδέα και απλά συνεχίζει τη ζωή της με τον ίδιο ρυθμό, με μόνη διαφορά που φιλάει μια γυναίκα στα χείλη αντί για έναν άντρα.
κ σε ρωτώ. εγώ ως άτομο κ φίλη της (σχεδόν αδελφές) τι έπρεπε να κάνω κατά τη γνώμη σου; να την απομάκρυνα γιατί ξάφνου έχει άλλες προτιμήσεις;
αυτό που έκανα, αν κ ήμουν μόνο 16 και δεν είχα ιδέα για ομοφυλοφιλία (κ με τον τρόπο που σε μεγαλώνει η σημερινή κοινωνία) ήμουν μάλλον αρνητική σε κάτι τέτοιο μέσα στην άγνοιά μου, κ όμως δεν την έκανα πέρα. ίσα-ίσα που το μόνο που άλλαξε ανάμεσα μας ήταν ο χρόνος και μερικές ρυτίδες. είναι ακόμα κολλητή μου!!
γιαυτό μην λες μεγάλα λόγια, γιατί μπορεί κάποτε να βρεθεί μπροστά σου και τότε είναι που μιλας, τώρα εκ του ασφαλούς όλοι μιλανε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
καντε με ενα ban να τελειωνω εχω καλυτερα φορα να ποσταρω

εσένα δλδ πρέπει να σε κάνουνε μπαν για να τελειώσεις; λωλ, ε ρε βίτσια που χει ο κόσμος τη σήμερον ημέρα... εμπρός, φόρα πα(ρ)τ(ρ)ίδα.

ψ. και ο halford τον παίρνει απ τον γκώλο (σικ) αλλά εχεί και μαμώ τις φωνές ο πούστης - κυριολεκτικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εμένα με ΕΝΟΧΛΟΥΝ όταν προκαλούν;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Εμένα με ΕΝΟΧΛΟΥΝ όταν προκαλούν;)
Και πότε προκαλούν;

Γιατί αν το πάμε έτσι, τότε και ο καθένας ενοχλεί τους πάντες όταν προκαλεί [ανεξέρτητα φύλου και οποιασδήποτε άλλης μορφής διάκριση] καθώς η πρόκληση είναι κάτι ενοχλητικό και δεν νομίζω πως είναι κάτι αξιοσημείωτο για τους ομοφυλόφιλους από τη στιγμή που είναι χαρακτιριστικό του καθένα.

Ας το δούμε και μαθηματικά:
Προκλητικός + straight = Προκλητικός + gay
αφαιρούμε τους κοινούς όρους της εξίσωσης και έχουμε:
straight = gay :D






 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daemon

Νεοφερμένος

Ο daemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Εμένα δε με ενοχλούν. Μία φορά μου χει τύχει να μου κολλήσει κάποιος αλλά του έδωσα να καταλάβει ότι μου αρέσουν μόνο οι γυναίκες (χωρίς να τον προσβάλλω) κι έφυγε.
Από τη στιγμή πάντως που κάποιος είναι εντάξει απέναντί μου, δε με ενδιαφέρει αν είναι ομοφυλόφιλος, ετεροφυλόφιλος ή αμφιφυλόφιλος ή δεν ξέρω γω τί άλλο (κοινώς δε με νοιάζει τί κάνει στο κρεββάτι του).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
σε άτοπο καταλήγεις δλδ, ωραίος :D.
εγώ πιστεύω πάντως ότι δεν είναι πρόσθεση η σωστή πράξη στην εν λόγω περίπτωση αλλά πολλαπλασιασμός. ε όπως και να το κάνουμε ο gay προκαλεί περισσότερο, άρα απαιτείται πολλαπλασιαστικός παράγων! Τι γιατί ρε; :mad: Γιατί έτσι! Είδες που προκαλείς; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μα δεν κατέληξε σε άτοπο. Όντως είναι ΙΣΟΣ ο straight με τον gay.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Α ναι, ξέχασα να πω ότι:
gay ?\ 69
straight ?\ 69


... δεν ανήκουν στο σύνολο 69, δλδ ανεξάρτητα από το τι κάνουν στο κρεββάτι τους. :P





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
το χιούμορ αρχίζει και βαλτώνει εδώ μέσα νομίζω :P

ψ. τι ειν αυτό το σύνολο ρε μάστορα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top