Adobe Photoshop: Απορίες και Ερωτήσεις

gnffilos

Νεοφερμένος

Ο gnffilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανείς πως γίνεται πάχυνση γραμμάτων μέσω του photoshop; Θελω να σκανάρω κάποια γράμματα και να τα παχύνω κατά 20%

Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
gnffilos, τα greeklish απαγορεύονται αυστηρά στο e-steki.
Σε παρακαλώ, πάτα "Επεξεργασία" στο μήνυμα σου και γράψτο στα ελληνικά.
Σε αντίθετη περίπτωση θα βρεθώ στη δυσσάρεστη θέση να πρέπει να σου δώσω warning.
Όταν το κάνεις αυτό θα απαντήσω και στο ερώτημα σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gnffilos

Νεοφερμένος

Ο gnffilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καθε γραμμα π.χ. το ελληνικό μικρο ύψιλον ( υ ), εχει διαστασεις....η δουλεια μου ειναι να το μεγαλώσω (παχύνω) κατα 20%....σε περιπτωση που το έκανα με το χέρι θα πολλαπλασίαζα καθε διασταση με 1,20 και θα σχεδιαζα την καινουργια...η ερωτηση μου ειναι αν υπαρχει καποια εντολη στο photoshop που να μου μεγαλωνει τα γραμματα αυτόματα όσο θέλω..20% ή 35% ή..ή..
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εισαι στο τει? :p
Δεν εχω φωτοσοπ εδω για να σου πω ακριβως, αλλα στην καρτελα του type η character εχει επιλογη και για παχος. Οταν η δουλεια γινεται στο χερι παιζουν και 'οπτικοι' κανονες, αλλα απο φωτοσοπ το μονο που ξερω για παχος ειναι αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gallahant

Νεοφερμένος

Ο gallahant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά, νέος στο φόρουμ.

Να προτείνω 2 πολύ καλά sites που μου έμαθαν αρκετά πράγματα πάνω στο photoshop.

www.good-tutorials.com

www.pixel2life.com

Το τελευταίο το θεωρώ κορυφαίο στο είδος του μιας και έχει tutorials για αρκετά προγράμματα

enjoy:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν θελεις gallahant μπορεις να τα προσθεσεις και εδώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εσείς ξέρατε ότι υπάρχουν multipage tiffs? Εγώ δεν το ήξερα και το έμαθα και με άσχημο τρόπο...τεσπα...:mad: :confused:

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να ανοίξει αυτό το multipage στο Photoshop?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
δεν ξέρω αλλά σίγουρα μπορείς με το xview που είναι δωρεάν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Hello guys :)

χθές κατέβασα το Photoshop Elements 6 (editor) αλλά τελικά δεν έχει τα features που ήθελα :/:...προσομοιάζει με το Windows Office Picture Manager, Windows Photo Gallery κ λοιπά παρόμοια προγράμματα, με τη διαφορά ότι έχει κάποια επιπρόσθετα effects...

Μήπως κατέβασα λάθος πρόγραμμα? :hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το photoshop elements δεν είναι τίποτα special έκδοση. Είναι απλώς για το πολύ βασικά. Αν θέλεις την πλήρη μαγεία του photoshop δοκίμασε το CS3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Το CS3 Extended τι ακριβώς είναι?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έχει κάποιες 3D δυνατότητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Το photoshop elements δεν είναι τίποτα special έκδοση. Είναι απλώς για το πολύ βασικά. Αν θέλεις την πλήρη μαγεία του photoshop δοκίμασε το CS3

Αχα ok... ήμουν σίγουρη ότι ήταν άσχετο αυτό που βρήκα

Thanxxxx


ΥΣ. : Θα επανέλθω με απορίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ πάντως έκανα μια προσπάθεια να φτιάξω 3d μπάλα βλέποντας tutorial:P;)
Θα ανέβαζα τη φότο αλλά δε γίνεται μάλλον:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Κι εγώ το Elements 6 έχω, (μαζί και το σκέτο Photoshop 6, έτσι για να μας βρίσκεται) και για την δουλειά που το θέλω είναι μανούλα! Δεν ζητάω και τίποτα ιδιαίτερο βέβαια, κανένα μπανεράκι και καμιά προκήρυξη πού και πού κάνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Fiery Photoshop Space Explosion Tutorial

Απλό, βήμα βήμα, με εικόνες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Πως δινει καποιος χρωμα στο backround και στο foreground?
Πρεπει να το κανει την ωρα που διμηουργει το αρχειο?Μετα κλειδωνει? Η γινεται αργοτερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δινεις το χρωμα που θες στο κατω μερος των τουλς που εχει τα δυο χρωματα (μπακ-φορ), σελεκτ ολ (κοντρολ+α) και κοντρολ+μπακσπεις. (Αν το μπακγκραουντ σου ειναι κλειδωμενο σαν λειερ, διπλο κλικ πανω του για να ξεκλειδωσει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
:redface:το ειχα ξανακανει τοσες φορες και ειναι τοσο ευκολο αλλα ειχα κολλησει τελειως...δεν μπορουσα να σκεφτω με τπτ!! Ευχαριστω πολυ Emilly!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
γεια σας!!!
εχω τα Adobe Photoshop 7.0 k Adobe Image Maker 7.0 αλλα δεν ξερω να τα χρησιμοποιω:(
μ ενδιαφερει κυριως η βελτιωση φωτογραφιων
εχετε καμμια ιδεα, πως θα μαθω τις βασικες λειτουργίες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top