Κακές συνήθειες, που δε θα αντέχατε στο έτερον ήμισυ!

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ποιες συνήθειες-χαρακτηριστικά του τρόπου ζωής θα σας ενοχλούσαν σε

έναν άνθρωπο με τον οποίο υπό άλλες συνθήκες θα κάνατε σχέση? Μιλάω

για μειονεκτήματα με τα οποία δε θα μπορούσατε να συμβιβαστείτε με

τίποτα...Π.χΠροσωπικά ας πούμε, πιστεύω δε άντεχα κάποιον που να έχει ΄

μηχανάκι!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Να έχω μια σύντροφο τσιγκούνα, υπερβολικά ζηλιάρα (λίγη ζήλια δε με χαλάει, ίσα ίσα σημαίνει ενδιαφέρον ;) ), μικρόψυχη και κουτσομπόλα. Θα μου άρεσε ακόμα να μη καπνίζει (άσχετα αν καπνίζω εγώ :P ) αλλά αυτό το τελευταίο δεν με καίει ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
να μην ειναι μουντρουχος, δηλ να ειναι ευχαριστος να του αρεσει να βγαινει κλπ. επισης να μην ειναι πολυ μη μου απτου (υπαρχουν και τετοιοι αντρες!!!) και να μην ειναι τσιγκουνης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα έπρεπε να είμαι υπερβολικά, απίστευτα, τελείως τυφλά, πέρα απο κάθε λογική και μέτρο ερωτευμένη (και εάν) για να παραβλέψω τα παρακάτω:
  • Να βλέπει αθλητικά (και/ή να διαβάζει αθλητικές εφημερίδες)
  • Να είναι ρατσιστής/σεξιστής/"παραδοσιακός έλληνας άντρας" και να κάνει ανάλογα σχόλια σε κάθε ευκαιρία.
  • Να μην καπνίζει και ακόμα χειρότερα να είναι αντικαπνιστής και να μην μπορεί τον καπνό.
  • Να μην έχει έστω στοιχειώδη μόρφωση
  • Να είναι μίζερος
  • Να είναι ισχυρογνώμων
  • Να είναι τρομερά κακόγουστος (και δεν αναφέρομαι σε ρούχα)
  • Να είναι τεχνοφοβικός
  • Να είναι μαμάκιας ή "μπαμπάκιας"
  • Να είναι καμάκιας
  • Να είναι εθνικιστής, ακόμα και στο ελάχιστο.
  • Να μην είναι καθόλου φιλόδοξος
Οπότε μάλλον δεν θα μπορούσα να κάνω σχέση με το 90% των ανδρών στην ελλάδα. Χιελ γιέα~1`! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Το άλλο 10% Michelle είναι ομοφυλόφιλοι όμως:D

ΥΓ : Θα απαντήσω σε λίγο στο ίδιο θέμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λολ, γιατί δεν υπάρχουν ομοφυλόφιλοι που κάνουν κάποια απο τα παραπάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Ααα, καλά, έπεσα στην παγίδα:P

  • Να βλέπει αθλητικά (και/ή να διαβάζει αθλητικές εφημερίδες)
  • Να είναι ρατσιστής/σεξιστής/"παραδοσιακός έλληνας άντρας" και να κάνει ανάλογα σχόλια σε κάθε ευκαιρία.
  • Να μην καπνίζει και ακόμα χειρότερα να είναι αντικαπνιστής και να μην μπορεί τον καπνό.
  • Να μην έχει έστω στοιχειώδη μόρφωση
  • Να είναι μίζερος
  • Να είναι ισχυρογνώμων
  • Να είναι τρομερά κακόγουστος (και δεν αναφέρομαι σε ρούχα)
  • Να είναι τεχνοφοβικός
  • Να είναι μαμάκιας ή "μπαμπάκιας"
  • Να είναι καμάκιας
  • Να είναι εθνικιστής, ακόμα και στο ελάχιστο.
  • Να μην είναι καθόλου φιλόδοξος

Συμφωνώ με τα παραπάνω και ας προσθέσω μερικά δικά μου στάνταρτς

- να μην πηγαίνει με τρίτους
- να μην θέλει μόνο έρωτα[=σεξ] απο την σχέση μας
- να είναι τρυφερός

Ααα και να είναι και ομοφυλόφιλος...

καλά άμα τον βρω εγώ αυτόν τον άντρα θα έχω την τέλεια σχέση [μόνο που δεν υπάρχει:P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Κάνω κι εγώ ένα διάλλειμα από το διάβασμά μου για να απαντήσω.
-Να είναι υπερβολικά τσιγκούνης (όταν λέμε υπρβολικά όμως εννοούμε υπερβολικά)
-Να είναι εντελώς αναίσθητος και να μην τον νοιάζει τίποτα
-Να είναι ένας σύγχρονος Οιδίποδας, να μη βάζει καμιά άλλη πάνω από τη μαμά του (καμία όμως) και να ενδιαφέρεται μόνο γι αυτήν.

Αυτά για αρχή (ίσως θυμηθώ τίποτα αργότερα) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Δεν θα ήθελα:

Να είναι φεμινίστρια

Να το φωνάζει η εμφάνισή της ότι είναι ξέκ..λο

Να είναι στο μυαλό ξέκ..λο ("Έχω αιδοίο άρα πρέπει να γ...μαι κάθε μέρα και να πάρω τους πάντες πριν πεθάνω και παω στον Άδη")

Να είναι φαντασμένη ("Εγω είμαι κι άλλη δεν είναι")

Να μη θέλει να κάνει παιδιά και οικογένεια ("Μισώ τα άντερά μου, πόσο μάλλον τα παιδιά")

Να θυσιάζει το καλό της οικογένειας για την καριέρα ("Καλά με γ...σες, καλά μου τα έκανες τα παιδιά, μεγάλωσέ τα τώρα γιατί εγω θα γίνω CEO σε πολυεθνική")

Να με αποκόψει ή στρέφει εναντίον της πατρικής μου οικογένειας (μάνα, πατέρας, αδερφός κλπ.) Γιατί καλά μου κοριτσάκια, οι θεοί δε μπορούν να μου ξαναδώσουν γονείς και συγγενείς. Γκόμενα όμως μπορώ να ξαναβρώ. Σεβασμός στην οικογένειά μου, ειδάλλως πίσω στα σπίτια σας.

Να έχει βάλει στο μάτι την τσέπη μου και τα όποια περιουσιακά μου στοιχεία. ("Πεινάω, είμαι φτωχή εργαζόμενη/ξύστρα/πριγκήπισσα του σπιτιού μου, τελείωσα το Λύκειο με 10 και δεν έχω να φαω")

Να θέλει συνέχεια την προσοχή μου λες και ανέλαβα να νταντεύω καμιά μπεμπέκα.

Να είναι πολιτικοποιημένη σε οποιοδήποτε χώρο.

Να προσπαθεί να έχει μια γνώμη και μια απόφαση επί παντός επιστητού

Να μην περιποιείται τον εαυτό της και το σπίτι

Να μην ξέρει να μαγειρεύει. Όσο τρελό ...νινί κι αν έχεις, άμα δεν μαγειρεύεις, μην κάνεις τον κόπο ούτε να ελπίζεις ότι θα σε κοιτάξω.

Να μην τον παίρνει από τον κ...ο ή να μη σηκώνει η συνείδησή της τις τρέλες στο κρεβάτι.

Να είναι σκ@τόκεφη. Δε μπορώ με τίποτα τις σκ@τόκεφες. Θέλω ευχάριστη γυναίκα. Χαμόγελο, ζωντάνια ρε παιδί μου, πως το λένε.

Να είναι τσιγκούνα

Να με πιέσει για γάμο πριν περάσει μια λ-ετία από την αρχή της σχέσης μας.


αυτά μπόρεσα να σκεφτώ για τώρα.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Να είναι ρατσιστής/σεξιστής/"παραδοσιακός έλληνας άντρας" και να κάνει ανάλογα σχόλια σε κάθε ευκαιρία.

Ρισπέκτ! :worship:

Δεν θα ήθελα:

Να είναι φεμινίστρια

Να μη θέλει να κάνει παιδιά και οικογένεια ("Μισώ τα άντερά μου, πόσο μάλλον τα παιδιά")

Να θυσιάζει το καλό της οικογένειας για την καριέρα ("Καλά με γ...σες, καλά μου τα έκανες τα παιδιά, μεγάλωσέ τα τώρα γιατί εγω θα γίνω CEO σε πολυεθνική")

Να με αποκόψει ή στρέφει εναντίον της πατρικής μου οικογένειας (μάνα, πατέρας, αδερφός κλπ.) Γιατί καλά μου κοριτσάκια, οι θεοί δε μπορούν να μου ξαναδώσουν γονείς και συγγενείς. Γκόμενα όμως μπορώ να ξαναβρώ. Σεβασμός στην οικογένειά μου, ειδάλλως πίσω στα σπίτια σας.

Να είναι πολιτικοποιημένη σε οποιοδήποτε χώρο.

Να προσπαθεί να έχει μια γνώμη και μια απόφαση επί παντός επιστητού

Να μην περιποιείται τον εαυτό της και το σπίτι

Να μην ξέρει να μαγειρεύει. Όσο τρελό ...νινί κι αν έχεις, άμα δεν μαγειρεύεις, μην κάνεις τον κόπο ούτε να ελπίζεις ότι θα σε κοιτάξω.

Να μην τον παίρνει από τον κ...ο ή να μη σηκώνει η συνείδησή της τις τρέλες στο κρεβάτι.

Να είναι σκ@τόκεφη. Δε μπορώ με τίποτα τις σκ@τόκεφες. Θέλω ευχάριστη γυναίκα. Χαμόγελο, ζωντάνια ρε παιδί μου, πως το λένε.

:ermm: Πουλάνε και κάτι φουσκωτές γκόμενες με ζωγραφιστό χαμόγελο και τρύπες μπρος και πίσω... Τώρα για το μαγείρεμα δυστυχώς θα υπάρχει πρόβλημα, αλλά τουλάχιστον θα πληρεί όλες τις υπόλοιπες προδιαγραφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
:ermm: Πουλάνε και κάτι φουσκωτές γκόμενες με ζωγραφιστό χαμόγελο και τρύπες μπρος και πίσω... Τώρα για το μαγείρεμα δυστυχώς θα υπάρχει πρόβλημα, αλλά τουλάχιστον θα πληρεί όλες τις υπόλοιπες προδιαγραφές.

ρισπέκτ κι εγώ!! :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Ρισπέκτ! :worship:



:ermm: Πουλάνε και κάτι φουσκωτές γκόμενες με ζωγραφιστό χαμόγελο και τρύπες μπρος και πίσω... Τώρα για το μαγείρεμα δυστυχώς θα υπάρχει πρόβλημα, αλλά τουλάχιστον θα πληρεί όλες τις υπόλοιπες προδιαγραφές.

Το πνεύμα και την ειρωνία να τα φυλάς γι αλλού. Δε σε προσέβαλλα, μη με προσβάλλεις.

Κι όσο για την Μισέλ, αν αυτό το έλεγε άντρας σε γυναίκα, θα του χες σκίσει τα μάτια. Αλλά ξέρω, όποιος είναι εναντίον μου, εσυ πάντα ρισπέκτ. Γιατί ρε κοριτσάκι μου τέτοιο μίσος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Δεν θα ήθελα:

Να είναι φεμινίστρια

Δηλαδή ότι πεις πασά μου; Οι γυναίκες είναι υπό; Να μην δουλεύει και να περνά την μέρα της στην κουζίνα; Εννοείται περί ισότητα ούτε λόγος; Η γυναίκα είναι αντικείμενο όχι άνθρωπος; :worry:

Να το φωνάζει η εμφάνισή της ότι είναι ξέκ..λο

Να είναι στο μυαλό ξέκ..λο ("Έχω αιδοίο άρα πρέπει να γ...μαι κάθε μέρα και να πάρω τους πάντες πριν πεθάνω και παω στον Άδη")

Τέρμα οι μπλούζες που δείχνουν το στήθος; Μόνο ζιβάγκο ακόμα και το καλοκαίρι; Καλά φούστες κάτω από το γόνατο εννοείται ε;Και εννοείται παρθένα; Ο ένας και μοναδικός εσύ ε; Να μην έχει κάνει τις επιλογές της και να ξέρεις ότι ότι και αν έχει κάνει επιλέγει εσένα γιατί θέλει εσένα...και όχι εσένα γνώρισα, με εσένα το εκάνα, με εσένα θα μεινω :hmm:


Να είναι φαντασμένη ("Εγω είμαι κι άλλη δεν είναι")

Το να έχει αυτοπεποίθεση δεν παίζει στο παιχνίδι ε; 'Η φαντασμένη 'η γεμάτη ανασφάλιες πάει;


Να μη θέλει να κάνει παιδιά και οικογένεια ("Μισώ τα άντερά μου, πόσο μάλλον τα παιδιά")

Ναι σόρρυ που είναι μια μεγάλη απόφαση γάμος και παιδιά...και συγνώμη και αν είναι μικρή και δεν ξέρει αν θέλει μαζί σου να κάνει...Ξέρω, ξέρω μια σωστή γυναίκα μπλέκει με άντρες οι οποίοι θέλουν να τη παντρευτούν και να κάνουν οικογένεια αλλιώς γιατί να μπλέξει με κάποιον; Αν δεν θελει στο ράφι και γρήγορα :P


Να θυσιάζει το καλό της οικογένειας για την καριέρα ("Καλά με γ...σες, καλά μου τα έκανες τα παιδιά, μεγάλωσέ τα τώρα γιατί εγω θα γίνω CEO σε πολυεθνική")

Ενώ το αντίθετο... σε γ@μησα, σου έκανα τα παιδιά, μεγάλωσε τα τώρα γιατί εγω θα γίνω CEO σε πολυεθνική παίζει από εσένα; :hmm:


Να με αποκόψει ή στρέφει εναντίον της πατρικής μου οικογένειας (μάνα, πατέρας, αδερφός κλπ.) Γιατί καλά μου κοριτσάκια, οι θεοί δε μπορούν να μου ξαναδώσουν γονείς και συγγενείς. Γκόμενα όμως μπορώ να ξαναβρώ. Σεβασμός στην οικογένειά μου, ειδάλλως πίσω στα σπίτια σας.

Οκ να είναι και σωστή η οικογενειά σου...Μιλάω γενικά- no offence εννοείται...Όταν είσαι με κάποιον, είσαι με αυτόν ΜΟΝΟ ΚΑΙ όχι με όλο του το σόι....

Να έχει βάλει στο μάτι την τσέπη μου και τα όποια περιουσιακά μου στοιχεία. ("Πεινάω, είμαι φτωχή εργαζόμενη/ξύστρα/πριγκήπισσα του σπιτιού μου, τελείωσα το Λύκειο με 10 και δεν έχω να φαω")

Μα αφού εσύ δεν θες φεμινίστρια να θέλει να βασίζεται στις δικές της δυνάμεις...ε...κάπου πρέπει να βασιστεί και αυτή...Στο πιο σίγουρο στο πορτοφόλι σου :P


Να θέλει συνέχεια την προσοχή μου λες και ανέλαβα να νταντεύω καμιά μπεμπέκα.

Σόρρυ που θέλω χάδια και αγκαλιές και όταν δεν είμαι καλά θέλω ντάντεμα...Τι να κάνουμε άνθρωπος είμαι όχι κούκλα...Αλλά μην ζητάς κι εσύ τα ίδια...Ξέρεις...-Πως ήταν η δουλειά; Άσε...χάλια έγινε αυτό και...-Α...δεν μπορώ ντάντεμα, έλα να φάμε! :P

Να είναι πολιτικοποιημένη σε οποιοδήποτε χώρο.

Αναυθαίρετο δικαίωμα του καθενός δεν είναι; :mad:

Να προσπαθεί να έχει μια γνώμη και μια απόφαση επί παντός επιστητού

Αν έχει τις γνώσεις δικαιούται να έχει γνώμη...αλλά ακόμα και αν δεν της έχει πάλι δικαιούται! Έχουμε ελευθερία λόγου 'η όχι;

Να μην περιποιείται τον εαυτό της και το σπίτι

Η αλήθεια είναι ότι όλες οι γυναίκες μέσα στο σπίτι είμαστε όπως στα σήριαλ... Το μαλλί ποτέ χαλασμένο, το μακιγιαζ άψογο κλπ...:P Έχεις συγκατοικήσει ποτέ για να ξέρεις; Φέρε βόλτα το σπίτι, την δουλειά και φρόντισε και τον εαυτό σου συνέχεια! Ούτε εσύ που το μόνο που θες είναι ζελέ στα μαλλιά δεν θα ήσουν πάντα περιποιημένος :mad: Μήπως θες όταν ξυπνάει η άλλη να τρέχει στην τουαλέτα να φτιαχτεί για να την δεις δροσερή το πρωί;

Να μην ξέρει να μαγειρεύει. Όσο τρελό ...νινί κι αν έχεις, άμα δεν μαγειρεύεις, μην κάνεις τον κόπο ούτε να ελπίζεις ότι θα σε κοιτάξω.

Και εσύ γιατί δεν μαθαίνεις; Α...ξέχασα...η κουζίνα είναι μόνο για τις γυναίκες...συγνώμη!

Να μην τον παίρνει από τον κ...ο ή να μη σηκώνει η συνείδησή της τις τρέλες στο κρεβάτι.

Στο κρεβάτι επιτρέπονται αυτά που θέλουν και οι δύο...Αν να μην το παίρνει από το κwλο είναι αιτία να την σουτάρεις οκ εγώ νίπτω τας χείρας μου!:confused:

Να είναι σκ@τόκεφη. Δε μπορώ με τίποτα τις σκ@τόκεφες. Θέλω ευχάριστη γυναίκα. Χαμόγελο, ζωντάνια ρε παιδί μου, πως το λένε.

Ω...ναι...μια γυναίκα δεν γίνεται ποτέ να έχει νεύρα, να μην τις έχει πάει καλά η δουλειά, να μην έχει ξυπνήσει καλά..Ξέχασα είναι απλά αντικείμενο θαυμασμού...Τίποτε άλλο :mad:.... Α...και μήπως να μην έχει και περίοδο; Γιατί εκείνη την εβδομάδα θεέ μου όλες οι γυναίκες μες την κατάθλιψη είναι...Τι μας κάνουν οι ορμόνες!

Να είναι τσιγκούνα
Αυτό μου ακούγεται νορμάλ :P

Να με πιέσει για γάμο πριν περάσει μια λ-ετία από την αρχή της σχέσης μας.

Αλλά μετά από την λ- ετία μπορείς να πιέσεις εσύ :P

Δεν τα έγραψα να σε προσβάλω...τις απόψεις σου απλά αναλύω, οι οποίες ως επί το πλείστον δεν μου άρεσαν...Αλλά δικαίωμα του καθενός είναι να πιστεύει αυτό που θέλει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αλλά ξέρω, όποιος είναι εναντίον μου, εσυ πάντα ρισπέκτ. Γιατί ρε κοριτσάκι μου τέτοιο μίσος;

Μην βλέπεις παντού εχθρούς και βεντέτες Βάλντερ. Πρόσεξε το αυτό, είναι ανάμεσα στα συμπτώματα της μανίας καταδιώξεως :P
Εναντίον των συγκεκριμένων απόψεων που εξέφρασες εδώ είμαι, και η Βίκυ σου εξήγησε πολύ καλά και το γιατί. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Το πνεύμα και την ειρωνία να τα φυλάς γι αλλού. Δε σε προσέβαλλα, μη με προσβάλλεις.

Δηλαδή για να σε προσβάλλω πρέπει να περιμένω να με προσβάλλεις εσύ πρώτος λωλ? :rofl: Σκάκι παίζουμε και πήρα τα μαύρα?

Το πνεύμα και την ειρωνία τα φυλάω για τις περιπτώσεις που κρίνω εγώ κατάλληλες για να τα "χρησιμοποιήσω", αλλά νταξ φτάνει με τις παιδαριώδεις παρατηρήσεις από μέρους μου.

Και να ξέρεις οτι είναι λογικό οι απόψεις σου να θίγουν κάποιους τρίτους, και όταν τις εκφράζεις, να είσαι σε θέση να τις υπερασπιστείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν είναι ανάγκη να τσακώνεστε, δεν είναι όλα άσπρο ή μαύρο, υπάρχουν και ενδιάμεσες καταστάσεις. Ας μην υπερβάλλουμε,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Λοιπόν:

Τι δεν πρέπει για εμένα.

Αυστηρώς απαγορεύονται cosmopolitan και συναφή περιοδικά,Sex and the city και λοιπές σάπιες σειρές,δεν μπορώ ούτε να τα βλέπω :p

Απέχθεια στον γάμο/παιδιά/σοβαρή σχέση.

Μισανδρία, προβολή υπεροχής των γυναικών.

Θρησκευόμενη(να βρεί θρήσκο αν θέλει).

Υπερβολικά "απελευθερωμένη"(βλέπε cosmopolitan).

Έλλειψη σχεδίων για το μέλλον.

αυτά μόνο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Δηλαδή ότι πεις πασά μου; Οι γυναίκες είναι υπό; Να μην δουλεύει και να περνά την μέρα της στην κουζίνα; Εννοείται περί ισότητα ούτε λόγος; Η γυναίκα είναι αντικείμενο όχι άνθρωπος; :worry:

Πότε το είπα εγω αυτό; Είπα να μην είναι φεμινίστρια! Ισότητα σαφώς και θέλω. Να είμαι από κάτω δε θέλω (όπως δε θέλω να βάζω κι εκείνη στο υπό). Στα ξεκαθάρισα τώρα;;;:mad:



Τέρμα οι μπλούζες που δείχνουν το στήθος; Μόνο ζιβάγκο ακόμα και το καλοκαίρι; Καλά φούστες κάτω από το γόνατο εννοείται ε;Και εννοείται παρθένα; Ο ένας και μοναδικός εσύ ε; Να μην έχει κάνει τις επιλογές της και να ξέρεις ότι ότι και αν έχει κάνει επιλέγει εσένα γιατί θέλει εσένα...και όχι εσένα γνώρισα, με εσένα το εκάνα, με εσένα θα μεινω :hmm:

Όταν θα πάμε μαζί στη σχολή δε θέλω να είσαι με την κυλότα και να τρίβεσαι σε κάθε άντρα. Αυτό εννοώ. Στο ξεκαθάρισα κι αυτό;;;




Το να έχει αυτοπεποίθεση δεν παίζει στο παιχνίδι ε; 'Η φαντασμένη 'η γεμάτη ανασφάλιες πάει;

Άλλο το φαντασμένη, άλλο το αυτοπεποίθηση! Να έχει αυτοπεποίθηση, σαφώς! Είμαι κατά των συντρόφων που καταπιέζουν τους άλλους σε ανασφάλειες για ιδίον όφελος. Μην κάνεις οτι δεν καταλαβαίνεις.




Ναι σόρρυ που είναι μια μεγάλη απόφαση γάμος και παιδιά...και συγνώμη και αν είναι μικρή και δεν ξέρει αν θέλει μαζί σου να κάνει...Ξέρω, ξέρω μια σωστή γυναίκα μπλέκει με άντρες οι οποίοι θέλουν να τη παντρευτούν και να κάνουν οικογένεια αλλιώς γιατί να μπλέξει με κάποιον; Αν δεν θελει στο ράφι και γρήγορα :P


Επειδή εσυ ρε Βίκυ είχες τα προσωπικά σου προβλήματα με έναν τέτοιο, πάει να πεί ότι είμαστε όλοι έτσι;

Απλά εννοώ ότι δε θέλω να μείνω κάποια στιγμή χωρίς απογόνους. Δεν είπα ότι βιάζομαι να κάνω παιδιά ή ότι θα υποχρεώσω τη γυναίκα μου σε κάτι τέτοιο.




Ενώ το αντίθετο... σε γ@μησα, σου έκανα τα παιδιά, μεγάλωσε τα τώρα γιατί εγω θα γίνω CEO σε πολυεθνική παίζει από εσένα; :hmm:

Επειδή σχολιάζεις τη δική μου γνώμη, θα έπρεπε να ξέρεις ότι δεν παίζει κάτι τέτοιο από την πλευρά μου και το έχω πει χιλιάδες φορές! Γιατί άλλωστε πήγα από Πολυτεχνείο, στην ΑΣΟΕΕ; Για να βγω με ενα επάγγελμα με λογικές ώρες και χρήματα για να μπορώ να χαίρομαι την οικογένειά μου.

Μην προτρέχεις λοιπόν και μην κάνεις σα να μη με ξέρεις, γιατί με ξέρεις καλά.

Οκ να είναι και σωστή η οικογενειά σου...Μιλάω γενικά- no offence εννοείται...Όταν είσαι με κάποιον, είσαι με αυτόν ΜΟΝΟ ΚΑΙ όχι με όλο του το σόι....

Είπα εγω ότι θα βάλω τη μάνα μου στο κρεβάτι της γυναίκας μου και των παιδιών μου; Σεβασμό απαιτώ! Θέλω το καλύτερο για τους ανθρώπους που με ανέθρεψαν.



Μα αφού εσύ δεν θες φεμινίστρια να θέλει να βασίζεται στις δικές της δυνάμεις...ε...κάπου πρέπει να βασιστεί και αυτή...Στο πιο σίγουρο στο πορτοφόλι σου :P

Ο θείος μου παντρεύτηκε μια γυναίκα που τον έσυρε κυριολεκτικά από τη μύτη και ξεπούλησαν ότι είχε και δεν είχε, για να κυκλοφορεί με γούνες. Μ@λ@κας είναι αλλά κι εκείνη έχει πολύ κακό χαρακτήρα από δίψα για το χρήμα. Αυτά δε θέλω. Εντάξει Βικάκι;:mad:




Σόρρυ που θέλω χάδια και αγκαλιές και όταν δεν είμαι καλά θέλω ντάντεμα...Τι να κάνουμε άνθρωπος είμαι όχι κούκλα...Αλλά μην ζητάς κι εσύ τα ίδια...Ξέρεις...-Πως ήταν η δουλειά; Άσε...χάλια έγινε αυτό και...-Α...δεν μπορώ ντάντεμα, έλα να φάμε! :P

Τα θέλεις όλο το 24ωρο;;:mad:

Αναυθαίρετο δικαίωμα του καθενός δεν είναι; :mad:

Δε θέλω να με πρήζεις με τον Μάρξ ρε κοπελιά, ούτε με τους Πασόκους ή τα γαλαζωπά παιδιά. Ψήφισε αλλά μη με πρήζεις με θεωρίες και πολιτική κατήχηση. Δε το γουστάρω! Μα καλά την κουτή παριστάνεις;



Αν έχει τις γνώσεις δικαιούται να έχει γνώμη...αλλά ακόμα και αν δεν της έχει πάλι δικαιούται! Έχουμε ελευθερία λόγου 'η όχι;

Σε κάποια πράγματα που αφορούν εμένα, δεν θα μπλέκεται η γυναίκα μου. Ούτε εγω σε πράγματα που αφορούν μόνο εκείνη. Με πιάνεις;



Η αλήθεια είναι ότι όλες οι γυναίκες μέσα στο σπίτι είμαστε όπως στα σήριαλ... Το μαλλί ποτέ χαλασμένο, το μακιγιαζ άψογο κλπ...:P Έχεις συγκατοικήσει ποτέ για να ξέρεις; Φέρε βόλτα το σπίτι, την δουλειά και φρόντισε και τον εαυτό σου συνέχεια! Ούτε εσύ που το μόνο που θες είναι ζελέ στα μαλλιά δεν θα ήσουν πάντα περιποιημένος :mad: Μήπως θες όταν ξυπνάει η άλλη να τρέχει στην τουαλέτα να φτιαχτεί για να την δεις δροσερή το πρωί;

Μήπως δεν τα πας εσυ καλά σε αυτόν τον τομέα; Εγω έχω συγκατοικήσει και με 2 διαφορετικές κοπέλες μάλιστα. Μπορεί τα πάντα να μην ήταν στην εντέλεια (δε ζητάω κάτι τέτοιο) αλλά δε θέλω μετά απο μαγείρεμα να πετάξει τα λάδια κάτω και τα άπλυτα να κλείσουν βδομάδα.





Και εσύ γιατί δεν μαθαίνεις; Α...ξέχασα...η κουζίνα είναι μόνο για τις γυναίκες...συγνώμη!

Μαθαίνω και μάλιστα πολύ περισσότερα από σπετζοφάι και γλυκό με ....μυρμυγκάκια!


Στο κρεβάτι επιτρέπονται αυτά που θέλουν και οι δύο...Αν να μην το παίρνει από το κwλο είναι αιτία να την σουτάρεις οκ εγώ νίπτω τας χείρας μου!:confused:

Πλάκα έκανα προφανώς! Απλά δε θέλω να φοβάται να ανοίξει τα πόδια.



Ω...ναι...μια γυναίκα δεν γίνεται ποτέ να έχει νεύρα, να μην τις έχει πάει καλά η δουλειά, να μην έχει ξυπνήσει καλά..Ξέχασα είναι απλά αντικείμενο θαυμασμού...Τίποτε άλλο :mad:.... Α...και μήπως να μην έχει και περίοδο; Γιατί εκείνη την εβδομάδα θεέ μου όλες οι γυναίκες μες την κατάθλιψη είναι...Τι μας κάνουν οι ορμόνες!

Λάθος, πάρε για παράδειγμα τη Michelle που όλο μου γκρινιάζει για οτι πω. Ε τέτοια γυναίκα δε θέλω!



Αλλά μετά από την λ- ετία μπορείς να πιέσεις εσύ :P

Δεν το είπα αυτό. Μα καλά που στον λούchο τα βλέπεις κορίτσι μου;

Δεν τα έγραψα να σε προσβάλω...τις απόψεις σου απλά αναλύω, οι οποίες ως επί το πλείστον δεν μου άρεσαν...Αλλά δικαίωμα του καθενός είναι να πιστεύει αυτό που θέλει ;)

Πρώτα με χ3ζ3ις και μετά με σκουπίζεις. Θα τα πούμε από αλλού για να μη φάω warning. Όχι να μας περνάς και για ηλίθιους.:mad: :mad: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λάθος, πάρε για παράδειγμα τη Michelle που όλο μου γκρινιάζει για οτι πω. Ε τέτοια γυναίκα δε θέλω!

Εδώ κολλάνε πολλές παροιμίες:
"Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια" :whistle:
"η καμήλα δεν κοιτάει την καμπούρα της αλλά των παιδιών της" :whistle:
κλπ

Φαντάζομαι ξέρεις τι εννοώ... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Εδώ κολλάνε πολλές παροιμίες:
"Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια" :whistle:
"η καμήλα δεν κοιτάει την καμπούρα της αλλά των παιδιών της" :whistle:
κλπ

Φαντάζομαι ξέρεις τι εννοώ... :whistle:

Μα κι εγω για σένα εχω λάθη στο χαρακτήρα μου και δε θα ήθελες να είσαι μαζί μου. Πρέπει ντε και καλά να είσαι καμπούρα επειδή δεν μου αρέσουν Χ στοιχεία μου; Αυτό εννοώ. Δε θέλω να σε μειώσω. Κατάλαβες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top