Προβλημα με shared folders στο LAN

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Λοιπόν, έχω το εξής πρόβλημα:
Στο LAN μου (PC & laptop), το PC δεν μπορεί να ανοίξει τα shared folders του φορητού. (τα βλέπει αλλά δεν τα ανοίγει)
Συγκεκριμένα μου βγάζει το μήνυμα:
"Νοt enough server storage is available to process this command"

Έξαψα στο δίκτυο, βρήκα κάποια πράγματα, και κατάφερα να κάνω το PC να ανοίξει το ένα drive που κάνω share. Το άλλο κάνει τα ίδια...
Να σημειώσω ότι αυτό που δεν ανοίγει είναι εξωτερικός (USB) δίσκος 250GB....
Υποψιάζομαι ότι φταίει αυτό.. (είτε το ότι είναι εξωτερικός είτε το μέγεθος)
(τον έχω μεγάλο... τι να κάνω;:P)

Καμιά ιδέα κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
κατι ασχετο! αυτη η θαλασσα στην υπογραφη σου που βρισκεται ακριβως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
https://support.microsoft.com/kb/225782/el δες λιγο αυτο το αρθρο! Λογικα θα σου λυσει το προβλημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αυτό Εξπ το είχα βρει και το έκανα.
Με αυτό κατάφερε το PC να δει τον δίσκο του φορητού!
Τον εξωτερικό ακόμα αρνείται να τον ανοίξει...:(






ΥΓ>paikths η παραλία είναι στην Λευκάδα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν καταφερα να βρω τπτ αλλο! Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι συμφωνα με οσα διαβασα στα αρθρα της microsoft αυτο το προβλημα ειναι προβλημα των NT 4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top