• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Έχω τριχόπτωση;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.

Πελοπίδας

Νεοφερμένος

Ο Πελοπίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Κάντο όπως ο Μπέκαμ. Ξύρισε τα! Έτσι κι τριχόπτωση θα φαίνεται λιγότερο.

Ότι κι αν λένε διάφοροι, φάρμακο για τη φαλάκρα δεν υπάρχει μέχρι στιγμής.

Μια κοπέλλα που σε αγαπάει δεν λογαριάζει τρίχες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
εγω τον τελευταιο μηνα (που δεν ειναι φθινωπορο) εχω παρατηρησει οτι εχουν αραιωσει τα μαλλια μου(οχι φαλακρα :P,απλα δεν ηταν τοσο πλουσια οσο ηταν πριν ενα χρονο πχ.και μου το ειπε και ο κομμωτης μου.) και ειχαν αρχισει να μου φευγουν πολλα.δεν πηγα ποτε στον δερματολογο ο μπαμπας μου που ειναι γιατρος μου εδωσε καποια φαρμακα...τωρα βεβαια δεν πεφτουν πολυ..αλλα συνεχιζει το μαλλι μου να μην ειναι τοσο πλουσιο...δεν ξερω αν οφειλεται στο οτι ειχα ελειψη σιδηρου (που ενα μερος ειναι απο αυτο) ή το οτι τα ισχιωνω με πιστολακι καθε μερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Τα ταλαιπορείς με το πιστολάκι. Υφίστανται αλλαγές οι πρωτεϊνες της τρίχας και σταδιακά καταστρέφονται. Άρα σπάνε πιο εύκολα και φαίνονται άτονα και αδύναμα. Ή πάρε μάσκα αναδόμησης και σίγουρα conditioner, ή περιόρισε το πιστολάκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
και να φανταστεις οχι μονο πιστολακι αλλα σιδερο μαλλιων και extensions πριν λιγο καιρο!!ασε στα 30 μου βλεπω να μενω καραφλη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
παιδια με προβληματιζει τις τελευταιες μερες το εξης.. εδω και λιγο καιρο προσεξα οτι τα μαλια μου εχουν αδυνατισει φοβερα( παντα ηταν αδυνατα σαν μαλια αλλα δεν ειχα προβλημα, τα ειχα μακρος ως τη μεση μετα τα κοντινα αλλα παντα ηταν πολλα)
τωρα πεφτουν τουφες τουφες, παω να τα πιασω πισω και οπως τα δουλευω να πιαστουν φευγουν πολλα μες το χερι μου. το ιδιο και οταν κανω μπανιο..

προβλημα σιδηρου δεν εχω, τσεκαρισμενο. μου εχει πει μια κοπελα να παω δερματολογο να μου δωσει βιταμινες ειδικες για τα μαλια για 6 μηνες αλλα φοβαμαι οτι δεν θα κανουν τιποτα οι βιταμινες.. δεν ξερω τι να κανω. εχω αγχωθει τις τελευταιες μερες με το θεμα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Κοιτα, ειναι γεγονος πως καθε Φθινοπωρο και Ανοιξη εντεινεται η τριχοπτωση, οποτε θα σου ελεγα να μην ανησυχεις τοσο πολυ...
Βεβαια μια επισκεψη στο δερματολογο σου ειναι καλη ιδεα...
Και στην τελικη, δεν εχεις να χασεις κατι...ισα ισα που θα σε ηρεμησει
:)

Και μολις διαβασα αυτο:
"Αλωπεκία λόγω έλξης ή τριβής: Αυτός ο τύπος τριχόπτωσης είναι αποτέλεσμα της μηχανικής έλξης των μαλλιών και παρατηρείται συνήθως σε γυναίκες που συνηθίζουν να πιάνουν τα μαλλιά τους κότσο ή αλογοουρά τραβώντας τα με δύναμη. Το πρόβλημα επιδεινώνεται με το έντονο βούρτσισμα, καθώς και τη συχνή χρήση σεσουάρ και ρόλεϊ για το φορμάρισμα των μαλλιών. ."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Θα το έχεις ακούσει και ΄συ, ότι τέτοια εποχή για κάποιον λόγο τα μαλλιά πέφτουν περισσότερο από το συνηθισμένο.

Αν δεν πας στο δερματολόγο να είσαι σίγουρη πως θα μείνεις με την απορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
μα τοσο πολυ βρε κοριτσια? :worry: το ξερω οτι πεφτουν ετσι καιρο αλλα απο το καλοκαιρι το προσεξα. σκεφτητε οτι γεμιζει το δωματιο κατω..:worry:
θα παω σε δερματολογο εχετε δικαιο.. τουλαχιστον θα ηρεμησω οπως λες νεραιδα μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Να απαντήσω σε κάποιες ερωτήσεις σας:

Είμαι 17

Και τα μαλλία μου τα περιποιείμαι, σχεδόν κάθε 10 μέρες πάω και κομμωτήριο... :)
Καλά κάνεις! Προσέχουμε για να έχουμε δεν λέμε?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Υπάρχουν ειδικά σαμπουάν για την τριχόπτωση. Γενικά το μακρί μαλλί θέλει ιδιαίτερη φροντίδα, ειδικά στους άντρες. Πρωί-βράδυ χτένισμα με χτένα για να απομακρύνονται οι νεκρές τρίχες. Καλό είναι όσο μπορείς να μην τα ταλαιπωρείς δηλαδή όχι συνέχεια πιστολάκι, βαφές, σίδερο κλπ. Επίσης υπάρχουν ειδικά χάπια υποτίθεται που δυναμώνουν την τρίχα αλλά για μένα το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ακολουθήσεις μια ισορροπημένη διατροφή και πιστεύω θα δεις βελτίωση. Δηλαδή πολύ γάλα, φρούτα και λαχανικά, κόκκινο κρέας... Και μιας και είπα για κόκκινο κρέας από σίδηρο πώς τα πας? Γιατί η έλλειψη σιδήρου συνήθως έχει ως αποτέλεσμα να χάνουμε περισσότερες τρίχες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deathpale

Νεοφερμένος

Η deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
δεν ξερω αν οφειλεται στο οτι ειχα ελειψη σιδηρου (που ενα μερος ειναι απο αυτο) ή το οτι τα ισχιωνω με πιστολακι καθε μερα!
Νομίζω ότι και τα δυο παίζουν ρόλο. Τρως καλά? Και εννοώ σε ποιότητα όχι σε ποσότητα.:P Η διατροφή παίζει σημαντικό ρόλο.

Μια κοπέλλα που σε αγαπάει δεν λογαριάζει τρίχες.
Συμφωνώ σε αυτό που λες αλλά εν μέρει. Όντως όταν αγαπάς κάποιον you couldn't care less about his hair και εξάλλου και οι φαλακροί έχουν την γοητεία τους.;) Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να φροντίζουμε τα μαλλιά μας, εφησυχασμένοι ότι αν αρχίσουν να πέφτουν "θα τα ξυρίσω και καθάρισα" γιατί πολύ απλά το κούρεμα αυτό 1ον δεν πάει σε όλους τους ανθρώπους και 2ον ένα άτομο που είχε συνηθίσει να έχει πολύ μαλλί ίσως το πάρει βαρέως όταν το χάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Πρόσφατα έκοψα τα μαλλιά μου φρατζούλες και παρατήρησα οτι πάνω υπάρχουν λίγα μαλλιά. Πάντα είχα λεπτή τρίχα κι αδύνατο μαλλί, αλλά τώρα τα βλέπω χειρότερα από παλιά. Ξέρετε κανένα σαμπουάν ή φάρμακο για να δυναμώσει η τρίχα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
μπορω να σου πω τι μου εχει δωσει εμενα ο δερματολογος αλλα το θεμα ειναι οτι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη και ειδικα οτιδηποτε εκτος απο σαμπουαν καλυτερα ειναι να συμβουλευτεις ειδικο.
παντος εμενα μου εχει δωσει βιταμινες, σαμπουαν και ενα σπρευ για το τριχωτο της κεφαλης αλλα δυστυχως δεν εχω αρχισει ακομα την θεραπεια για να σου πω αποτελεσματα. το σαμπουαν παντως που ειναι το μονο που ξεκινησα μου αρεσε πολυ. τα αλλα τα εχω αγορασει αλλα ακομα να τα ξεκινησω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Υπάρχει πιθανότητα το χλώριο να κάνει κακό στο μαλλί;:worry:

Πες μου το σαμπουάν πώς λέγεται αν θες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
σε διαβεβαιω οτι η ποιοτητα του νερου σας ειναι πολυ καλη και για τα μαλια και για το δερμα:) πιστεψε με:)
το κλιμα επισης ειναι πολυ καλο και αν δεν υπηρχε το νεφος θα ηταν ιδανικο.

το αλλο στο εστειλα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Εννοώ το χλώριο στην πισίνα...

Ευχαριστώ κοριτσάκι!:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αααα στην πισινα:redface:
εμ αυτο κανει γενικως ζημια το ατιμο.. δεν ειναι οτι καλυτερο σιγουρα. παντως καλο θα ηταν μετα απο βουτια σε πισινα ή θαλασσα να ξεπλενεις το μαλλι με νερακι οπως κανω και γω για να φευγει μεγαλη ποσοτητα χλωριου ή αλατος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.
Καλέ πάντα το λούζω. Απλά λέω αυτήν την ώρα που είμαι μέσα, μήπως του κάνει κακό;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
καλε κανει κακο το χλωριο αλλα ποσα πραγματα κανουν κακο αμα το σκεφτεις:P θα τα κοψουμε ολα? αμα πια. με μετρο και ολα καλα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top