Πόσους καφέδες πίνετε την ημέρα;

Πόσους συνήθως καφέδες ανά ημέρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 364)
  • Με το ζόρι έναν (σπάνια πίνω καφέ)

    Ψήφοι: 78 21.4%
  • Έναν - Δύο

    Ψήφοι: 132 36.3%
  • Τρείς - Τέσσερις

    Ψήφοι: 31 8.5%
  • Τέσσερις - Πέντε

    Ψήφοι: 13 3.6%
  • Περισσότερους

    Ψήφοι: 9 2.5%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 101 27.7%

Sotiria

Νεοφερμένος

Η Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Το ξέρω...Ήδη προσπαθώ να τους μειώσω και τα έχω καταφέρει...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria

Νεοφερμένος

Η Aria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Μπράβο Sotiria, κάνεις πολύ καλά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nina221

Νεοφερμένος

Η nina221 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Πίνω από έναν εως τρείς, φραπέ το καλοκαίρι, νες τον χειμώνα. Αν και θέλω να τους κόψω μπας και κόψω το τσιγάρο, αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Μέχρι τέλος Ιουλίου, έπινα 3-5 σκέτους τη μέρα....
(το στομάχι μου είχε γίνει....:()
Τώρα πια έναν, κι αυτόν ελαφρύ για τη γεύση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Εδώ που τα λέμε τώρα τελευταία το έχω παραξηλώσει, πίνωντας τρείς φραπέδες τη μέρα. :( Ώρα να επιστρέψω στους δυο που πίνω ως συνήθως γιατί δε με βλέπω καλά. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Παιδιά είχε μια έρευνα στα νέα νομίζω της προηγούμενης κυριακής που έλεγε ότι οι καφέδες έχουν καταντήσει να είναι τρομερά σαβούρα όπως είναι τα φάστ φοοντ αλλά αναφερόταν κυρίως για τους fredoccino κτλ κτλ.! Σε φάση ότι έλεγε ότι και σε λίπος αλλά και σε ενέργεια ξεπερνούσαν ένα νορμάλ hamburger!
https://www.tanea.gr/print_article.php?e=A&f=18626&m=N14&aa=1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδιά είχε μια έρευνα στα νέα νομίζω της προηγούμενης κυριακής που έλεγε ότι οι καφέδες έχουν καταντήσει να είναι τρομερά σαβούρα όπως είναι τα φάστ φοοντ αλλά αναφερόταν κυρίως για τους fredoccino κτλ κτλ.! ...

Καλέ ναι!

https://www.starbucks.com/retail/nutrition_info.asp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiria

Νεοφερμένος

Η Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Eίναι συνήθεια...
Ειδικά τώρα με την εξεταστική που κάνουν φασαρία στη γειτονιά μου, μόνο βράδυ μπορώ να διαβάσω...Πώς να μείνω ξύπνια να διαβάσω χωρίς καφέ;;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Προσπαθώ να τους κόψω.Έχω φτάσει ευτυχώς στους 3-4 την βδομάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiria

Νεοφερμένος

Η Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Σήμερα δεν ήπια καθόλου!!!!!!!!!:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SAMURAi

Νεοφερμένος

Ο SAMURAi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web designer. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
πριν κάτι μήνες 3-4 κ 5 την μέρα..
τωρα τελευταία 2,3 :))))))
Φραπέδες, Φυσικά...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
χθες ήπια μονο έναν, παρα την κούραση!!!
Τώρα λέω να πιω έναν δεύτερο... αλλα γενικά, ρε παιδιά, όταν πχ πίνω πολλούς, κάπου νιώθω ότι μου παίρνουν και λίγη ενέργεια.. ότι κάπως εξαρτώμαι από αυτούς και δεν είναι από μέσα μου η αντοχή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ιγού δεν πίνω γκαϊφέ, αρκετά νευρόσπαστο είμαι και δίχως :P. ίσως σπάνια κάναν ελληνικό για να παπαριάσω κάνα κουλουράαατσι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Δεν ζω χωρίς καφέ!
Το στομάχι μου όμως δεν ζει με καφέ!
Οπότε πίνω μόνο ντεκαφεϊνέ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν ζω χωρίς καφέ!
Το στομάχι μου όμως δεν ζει με καφέ!
Οπότε πίνω μόνο ντεκαφεϊνέ.....

τι εννοείς?
μήπως φταίει η ποιότητα καφέ που πίνεις (πχ nes)?
γιατί ο decaf είναι χειρότερος.

έχει και καφεΐνη και χημικά που την εξουδετερώνουν. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
τι εννοείς?
μήπως φταίει η ποιότητα καφέ που πίνεις (πχ nes)?
γιατί ο decaf είναι χειρότερος.

έχει και καφεΐνη και χημικά που την εξουδετερώνουν. :hmm:

Έπινα περίπου 4 νες, 2 γαλλικούς και 1 εσπρέσσο καθημερινά. Με εξαίρεση το εσπρεσσάκι, όλα τα άλλα τα μετέτρεψα σε decaf διότι κατέληξα στο νοσοκομείο λόγω αφόρητων πόνων στο στομάχι. Πίστευα ότι ο de λίγο πολύ, όλο και από κάτι σε γλιτώνει. Λάθος? Έχει καφεϊνη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έπινα περίπου 4 νες, 2 γαλλικούς και 1 εσπρέσσο καθημερινά. Με εξαίρεση το εσπρεσσάκι, όλα τα άλλα τα μετέτρεψα σε decaf διότι κατέληξα στο νοσοκομείο λόγω αφόρητων πόνων στο στομάχι. Πίστευα ότι ο de λίγο πολύ, όλο και από κάτι σε γλιτώνει. Λάθος? Έχει καφεϊνη?

καλε ναι, κανονικός καφές είναι, αλλα με χημικά...

και, τι decaf πίνεις, αν είναι πάλι nes, είναι ο,τι χειρότερο. Ειδικά αν εξακολουθείς να πίνεις τόσους πολλούς!

Ο πιο ήρεμος είναι ο φίλτρου, αλλιώς espresso η ελληνικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
καλε ναι, κανονικός καφές είναι, αλλα με χημικά...

και, τι decaf πίνεις, αν είναι πάλι nes, είναι ο,τι χειρότερο. Ειδικά αν εξακολουθείς να πίνεις τόσους πολλούς!

Ο πιο ήρεμος είναι ο φίλτρου, αλλιώς espresso η ελληνικό!

Πίνω ακριβώς ότι έπινα πριν το στομάχι μου. Οπότε μάλλον θα πρέπει να κόψω εντελώς τον νες.....
Thanks Γιδάκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πίνω ακριβώς ότι έπινα πριν το στομάχι μου. Οπότε μάλλον θα πρέπει να κόψω εντελώς τον νες.....
Thanks Γιδάκι!

καλε, αλίμονο καλε!
κι εγώ έτσι νόμιζα, αλλα μου το είπε ένας φίλος που δούλευε στον τομέα...
είτε κόψε τους nes... η δοκίμασε και υποκατάστατο καφέ, από σιτάρι!

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
εγω παντος πινω ενα ή το πολυ δυο φραπεδακια την ημερα!πολλα ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top