Με συγχωρείτε…λάθος…?!

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Ας υποθέσουμε ότι βρίσκεστε σε άκρως προσωπικές στιγμές με το έτερον ήμισυ και εκεί που δε θα μπορούσε να πάει καλύτερα το πράγμα, ξαφνικά λέει…:
« Κατερίνα σε θέλω πολύ..»
Μέχρι εδώ όλα καλά και πού είναι το πρόβλημα θα μου πείτε .…?

Ότι το όνομά σου δεν είναι Κατερίνα …!!!

Τι κάνετε σε μια τέτοια περίπτωση ? Πώς αντιδράτε?

Αν δλδ το αγαπημένο σας πρόσωπο πει κατά την ώρα της ερωτικής συνεύρεσης άλλο όνομα ..

Εννοείται ότι η ερώτηση απευθύνεται και στους άντρες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
αμάν... δεν έχω ιδέα. Αν το κάνει ο συγκεκριμένος καλός μου... Θα "δακοψω" την πράξη και θα ρωτήσω τι συμβαίνει.

Το ότι θα διακόψω θα είναι, υποθέτω, γιατί δε θα μου βγαίνει να συνεχίσω να λέω αχ μπαχ κλπ.

Και νομίζω ότι δικαιούμαι να ξέρω...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Συμφωνώ κι εγώ με το γίδι. Γενικά το να με αποκαλέσει το αγόρι μου με άλλο όνομα δεν με πειράζει, αλλά εκείνη την ώρα είναι λίγο σοβαρό το λάθος του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
"Κατερίνα σε θέλω πολύ"
"Κι εγώ Κώστα μου"






αλλά δε τον λένε Κώστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
νταξει το πολυ πολυ να πει μετα...πλακιτσα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Και εγώ θα ζητούσα εξηγήσεις σίγουρα γιατί προφανώς θα πάγωνα από κάτι τέτοιο. Αλλά όχι εξηγήσεις με ... ανακριτικό στυλ! Απλά να δω τι και πως. Δεν θα της έπαιρνα και το κεφάλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Δεν μου εχει συμβει!
Υποθετω ομως..
Ξενερωμα με την μια και το κοβω εκει. Ρωταω αμεσως να μαθω τι γινεται (σαφως με εκνευρισμενο αλλα και αποριας υφος) και απλα περιμενω να παρω εξηγηση που να με ικανοποιησει απολυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
"Κατερίνα σε θέλω πολύ"
"Κι εγώ Κώστα μου"






αλλά δε τον λένε Κώστα.


LOOOOOL!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Mμμμ...αν και το καλύτερο είναι της ντου να κάνεις :P νομίζω ότι μόνο έτσι δεν θα αντιδρούσα :hmm:

Πρώτον διακοπή της όλης σκηνής....Δεύτερον στάνταρ μούτρα και τρίτον ΠΩΣ ΜΕ ΕΙΠΕΣ;!;!; :worry:
Δεν νομίζω ότι θα μπορέσω να συγκρατίσω ούτε τα μούτρα...ούτε τα νεύρα μου ούτε τίποτα...Αλλά ακόμα και οι εξηγήσεις δεν ξέρω αν θα είναι ικανές να με ηρεμίσουν! :(
Και αυτό γιατί...έχει τύχει να πάω να μιλήσω σε σχέση μου και να αναφέρω όνομα πρώην ( οκ το έκοψα πριν το εκσφεντονίσω αυτό :redface:) και ο λόγος ήταν γιατί έτσι όπως μιλούσε και αυτά μου έλεγε ασυνείδητα μου θύμισαν τον άλλον :/:

Οπότε εκείνη την στιγμή νομίζω ότι θα παιχτεί ένα ανάλογο σενάριο στο μυαλό μου μέχρι πραγματικά να ηρεμίσω :hmm:

Όποτε φιλικό tip .... Κολλήστε με ένα όνομα για να μην έχετε και έχουμε πρόβληματα :shifty: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Χαλαρα θα ξενερωνα...θα "επεφτα" πιο χρηγορα και απο τον Χ.Α. τοτε που ολοι περναν μετοχες με "αερα"...
Τωρα το τι θα της ελεγα δεν ξερω...Αλλα δεν υπηρχε ουτε μια στο εκατομμυριο να μην την σταυρωσω για να μου πει τι συμβαινει και μετα θα εψαχνα και θα μαθαινα για ολους τους Κωστηδες,ή πως σκ@τα θα με ελεγε που γνωριζε!
Εκεινη την στιγμη παντως, αναλογα ποιος σε ποιανου το σπιτι θα ηταν, ο...αλλος θα την εκανε.
Σιγα μην καθομουν εγω το υπολοιπο βραδυ μαζι της μετα απο αυτο...Γιατι σορρυ αλλα παραειναι "ακυρο" την ωρα του νταχτιρντι κι αμαν-αμαν να σκεφτεται αλλον...

2ο φιλικο ΤΙΡ μετα απο αυτο της αγαπητης vkey...μην μιλατε εν ωρα δρασης...αφηστε το!Μεινετε τις μονοσυλαβες λεξουλες,τυπου ΑΧ,ΒΑΧ κτλ κτλ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Γιαυτό τους λέμε όλους "μωρό" μου και δεν υπάρχουν μπερδέματα :P:P


Στα σοβαρά τώρα....

Εξαρτάται.... ;)
από τι?
από το πόσο καιρό είμαστε μαζί.....;)
Αν συμβεί κάτι τέτοιο στο πρώτο δίμηνο - τρίμηνο της σχέσης κάνω ότι δεν άκουσα...
Μου έχει συμβεί να αποκαλέσω τον καλό μου με το όνομα του πρώην μου.. κι όχι μόνο μια φορά... παραπάνω από μία... νταξ όχι πάνω στην ερωτική πράξη αλλά δε νομίζω ότι έχει και πολύ μεγάλη σημασία....
Βασικά έλεγα σχεδόν όλον τον αντρικό πληθυσμό με το όνομα του πρώην μου :P

Η δύναμη της συνήθειας παιδιά είναι πολύ μεγάλο πράγμα....
όταν είσαι ένα εύλογο χρονικό διάστημα με κάποιον μπορεί να σου μείνει η συνήθεια για πολύ καιρό μετά...

Τώρα βέβαια αν μετά από σχεδόν 2 χρονια που είμαστε μαζί (και παντρεμένοι :P) μου ξεφουρνίσει κανα ασχετο όνομα... μάλλον θα γίνει πανικος επιτόπου :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
η μόνη περίπτωση οπού δεν θα με πείραζε κάτι τέτοιο κατά τη διάρκεια της ερωτικής πράξης,θα ήταν να το είχαμε συνεννοηθεί με τον σύντροφό μου από πριν,κάτι δηλαδή σαν "role playing"..διαφορετικά..ακόμα θα'τρεχε!!! :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Στο σεναριο σου δε θα χα κανενα προβλημα:p
Θα ξενερωνα μεχρι αηδιας, και καθ'οτι γυναικα (ανασφαλης, πρηχτρα, κτλ κτλ) θα μου ηταν πολυυυ δυσκολο να το διαγραψω απ'τη μνημη μου, ειδικα αν ηταν κανα γνωστο ονομα πρωην/φιλεναδας και παει λεγοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Η γλώσσα μπορεί να είναι ο αιχμηρός πόνος της συνήθειας να προφέρεις το παρελθόν..το αν ενοχληθείς εξαρτάται από το κατα πόσον επικεντρώνεις στη λέξη "πόνος", στη λέξη "αιχμηρός" ή στη λέξη συνήθεια..

Οι λέξεις (ονόματα,ρήματα κι επιρρήματα,επίθετα και ουσιατικά) έχουν τη δύναμη να μας ορίζουν αυτές πολλές φορές, παρασυρόμενοι από την αιώνια επιστροφή κατά Νίτσε...

Όταν λες κάτι ισχύει για το τώρα και κάτι παραπάνω που ποτέ δε χάνεται....

Πόσο μάλλον όταν το έλεγες και η επανάληψη του δεν ήταν μια αφρισμένη απόκριση στα αυτιά των κοχυλιών..


Βέβαια άλλο να λές "πάω στη λαϊκή" που δε μένει στο υποσυνείδητο για καιρό και η πληροφορία διαγράφεται απο το σκληρό μας κι άλλο "σε θέλω Κατερίνα-Μαριγώ-Τιτίκα" και το όνομα αυτής Σουλτάνα Κουτσουκλανιότογλου..η αιώνια επιστροφή δεν έχει την ίδια δυναμική...

Οι λέξεις σε συγκεκριμένες φάσεις και στιγμές της ζωής μας είναι σα πελαγοδρόμηση ενός ούριου άνεμου στη χαϊδεμένη άμμο του έρωτα ρεεεεεεε...

Είναι άδικο να κρίνεις κάποιον ανήθικο ή να ξεσπάσεις σε άδικες κατηγορίες από το μουρμούρισμα του υποσυνείδητου (που δε πραγματεύεται αυτό που επιθυμούμε,πάντα..) αλλά είναι και άδικο να μη κατανοήσεις το ξενέρωμα του συντρόφου όταν αυτό συμβαίνει...

Είναι απο τις περιπτώσεις του κοινού δικαίου!

Οπότε άραξε και "χτύπα" λίγο σταφυλάκι ακούκουτσο να κάνεις το πόνο μέλι να γουστάρεις..

Υ.Γ. Ο γιούζερ αβαπτιστάκος θα πρότεινε το φάγωμα του σταφυλλακίου να γίνει με ταυτόχρονο τάϊσμα του/της συντρόφου ώστε να μη την/τον κατηγορήσει για μονοφαγά και να αποτελέσει αφορμή για να συνεχιστεί ο,τι αφέθηκε στη μέση...Τα χάδια μαλλιών θα ταν μια πρόσκαιρη λύση όπως επίσης και μια βαθειά αγκαλιά στη ξεγνοιασιά του ονείρου..και χαμόγελα και απαλή φωνούλα και η δυστηχής συγκυρία σύντομα θα λειτουργούσε σαν ατμομηχανή για να ξεντυθεί το ψέμα που κόντεψε να γίνει αλήθεια...


Και ξανά δώστου να δονείται η σπηλιά και ....και..(χαρντκορ)
Κατ !

*** Αϊ εμ μπακ...κύματα φεύγουν κι έρχονται..δατς λάιφ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
dooo LOOOOOOOL!!!!

Γιαυτο τους λεμε ολους μωρα μας, νι!!! :P

ουφ, ελπιζω να μη μου τυχει ποτε... πωω ξενερα!!! εννοειται οτι θα το κοβα και θα ρωταγα... ομως οοοτι απαντηση και να παιρνα, παιζει να εμενα και τελειως ξενερωμενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Χαλαρα θα ξενερωνα...θα "επεφτα" πιο χρηγορα και απο τον Χ.Α. τοτε που ολοι περναν μετοχες με "αερα"...
Τωρα το τι θα της ελεγα δεν ξερω...Αλλα δεν υπηρχε ουτε μια στο εκατομμυριο να μην την σταυρωσω για να μου πει τι συμβαινει και μετα θα εψαχνα και θα μαθαινα για ολους τους Κωστηδες,ή πως σκ@τα θα με ελεγε που γνωριζε!
Εκεινη την στιγμη παντως, αναλογα ποιος σε ποιανου το σπιτι θα ηταν, ο...αλλος θα την εκανε.
Σιγα μην καθομουν εγω το υπολοιπο βραδυ μαζι της μετα απο αυτο...Γιατι σορρυ αλλα παραειναι "ακυρο" την ωρα του νταχτιρντι κι αμαν-αμαν να σκεφτεται αλλον...

2ο φιλικο ΤΙΡ μετα απο αυτο της αγαπητης vkey...μην μιλατε εν ωρα δρασης...αφηστε το!Μεινετε τις μονοσυλαβες λεξουλες,τυπου ΑΧ,ΒΑΧ κτλ κτλ ;)

Συμφωνώ απολύτως! Πρώτα ανάκριση και μετά εξαφανιζόλ! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Απίστευτο ξενέρωμα.
Αν με αποκαλούσε κιόλας με κάποιο "γνωστό" όνομα, θα έφευγα επιτόπου, χωρίς εξηγήσεις, χωρίς τίποτα, μέχρι να ηρεμήσω έτσι ώστε να κάτσω να ακούσω την δικαιολογία του (την οποία σιγά μην πίστευα!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Γιαυτό τους λέμε όλους "μωρό" μου και δεν υπάρχουν μπερδέματα :P:P


Στα σοβαρά τώρα....

Εξαρτάται.... ;)
από τι?
από το πόσο καιρό είμαστε μαζί.....;)
Αν συμβεί κάτι τέτοιο στο πρώτο δίμηνο - τρίμηνο της σχέσης κάνω ότι δεν άκουσα...

Η δύναμη της συνήθειας παιδιά είναι πολύ μεγάλο πράγμα....
όταν είσαι ένα εύλογο χρονικό διάστημα με κάποιον μπορεί να σου μείνει η συνήθεια για πολύ καιρό μετά...

Κάπως έτσι είναι και για'μένα. Και μου'χει τύχει όχι πάνω στην συγκεκριμένη φάση αλλά σε εξίσου σοβαρή συζήτηση. Το ανέχτηκα για λίγο κερό όμως κάποια στιγμή τα πήρα και η αντιδρασή μου ήταν να του το κάνω εγώ πάνω στο "κρεβάτι"!Και όταν μου τόνισε πως δεν του άρεσε πως σε εκείνη την φάση μου "ξέφυγε" άλλο όνομα, πολύ απλά του είπα πως για όσο καιρό μπερδεύεται και με λέει με το όνομα μιας πρώην, θα κάνω κι εγώ το ίδιο την κρίσημη στιγμή!:tongue:
Για πότε έκοψε το συνήθειο....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Γιαυτό τους λέμε όλους "μωρό" μου και δεν υπάρχουν μπερδέματα :P:P

:thumbup:

Στα σοβαρά τώρα....

Γιατί, έκανες πλάκα παραπάνω;
Είναι η καλύτερη λύση. Δοκιμασμένη και εφαρμοσμένη χρόνια τώρα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Γιατί, έκανες πλάκα παραπάνω;
Είναι η καλύτερη λύση. Δοκιμασμένη και εφαρμοσμένη χρόνια τώρα. ;)


εεε ενταξ ήταν κάτι μεταξύ σοβαρού κι αστείου :P
Γιατί παντα τους συντρόφους μου τους αποκαλούσα με διάφορα χαρακτηριστικά τυπου "μωρό μου" αλλά όχι για να μην γίνει μπέρδεμα με τον επόμενο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top