Πιστεύετε στον έρωτα με την πρώτη ματιά;

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Ναι! και βέβαια πιστευω στον έρωτα με την πρώτη ματιά!
Την ερωτεύτηκα πριν περιπου 4,5 χρονια... Ραντεβού στα τυφλά με μια φίλη μιας φίλης μου... εκείνο το βράδυ δεν έγινε τίποτα, αλλα είχαν μπεί οι βάσεις... ατελείωτες ώρες στο τηλ. και τα ρέστα... μετά απο ~5 μήνες τα φτιάξαμε και πριν λίγο καιρό (λίγο πριν κλείσουμε 4 χρόνια) χωρίσαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Εγώ νομίζω πως οι μεγάλοι έρωτες πρέπει να ξεκινάνε με έρωτα από την πρώτη ματιά. Το κλικ αν δε γίνει αμέσως είναι έστω και ελάχιστα "βεβιασμένο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Πιστεύω στον έρωτα με την πρώτη ματιά (είναι το κλικ που λεω και σε ενα άλλο θέμα) αλλά σε καμία περίπτωση δε με διασφαλίζει οτι ολα θα πάνε καλά. Υπάρχει μεγάλος κίνδυνος το κλικ απο μόνο του να σε πάει σε βραχυπρόθεσμους ενθουσιασμούς και ευτυχίες που καταλήγουν όπως είπατε σε δράματα.

Προτιμώ αν μου τύχει το κλικ να μην εστιάσω τόσο σε αυτό, οσο στο αν ο χαρακτήρας που φέρει η εκάστοτε κοπέλα είναι ταιριαστός με αυτά που ζητάω. ΜΟΝΟ τότε βάζεις θεμέλια για καλή σχέση κατα τη γνώμη μου. Όταν κουμπώνουν οι χαρακτήρες... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder :
Προτιμώ αν μου τύχει το κλικ να μην εστιάσω τόσο σε αυτό, οσο στο αν ο χαρακτήρας που φέρει η εκάστοτε κοπέλα είναι ταιριαστός με αυτά που ζητάω. ΜΟΝΟ τότε βάζεις θεμέλια για καλή σχέση κατα τη γνώμη μου. Όταν κουμπώνουν οι χαρακτήρες... :)
Δίκιο έχεις αλλά πολλές φορές όταν γίνεται αυτό το "κλικ" μεσα στον ενθουσιασμό σου δεν προλαβαίνεις να το ψάξεις περισσότερο! ʼσε που στην αρχή όλοι δείχνουν τον καλύτερο χαρακτήρα τους και ο έρωτας σε ωθεί τα ελαττώματα του άλλου να τα βλέπεις "γλυκούλια"! Γιάυτό λέμε ότι τις περισσότερες φορές ο κεραυνοβόλοςς καταλήγει σε δράματα! :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από YoMaNaTiOn :
Εγώ νομίζω πως οι μεγάλοι έρωτες πρέπει να ξεκινάνε με έρωτα από την πρώτη ματιά. Το κλικ αν δε γίνει αμέσως είναι έστω και ελάχιστα "βεβιασμένο".
Συμφωνώ απόλυτα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Γιόμα και Αντώνη, στην αγάπη δε χωράνε "πρέπει". Χωράνε "μπορεί"! Γιατί αν κάποιος δεν "μπορεί" τότε θα "έπρεπε"....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ναι ρε παιδιά, έχει δίκιο ο ʼρχοντας... μην το βλέπετε τόσο πρέπει το όλο θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder :
Γιόμα και Αντώνη, στην αγάπη δε χωράνε "πρέπει". Χωράνε "μπορεί"! Γιατί αν κάποιος δεν "μπορεί" τότε θα "έπρεπε"....

Καλά, μη μας δείρεις κιόλας :hehe:

Δεν είπα πως άμα δε συμβεί έτσι, ο έρωτας είναι για πέταμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder :
Πιστεύω στον έρωτα με την πρώτη ματιά  (είναι το κλικ που λεω και σε ενα άλλο θέμα) αλλά σε καμία περίπτωση δε με διασφαλίζει οτι ολα θα πάνε καλά. Υπάρχει μεγάλος κίνδυνος το κλικ απο μόνο του να σε πάει σε βραχυπρόθεσμους ενθουσιασμούς και ευτυχίες που καταλήγουν όπως είπατε σε δράματα.

Προτιμώ αν μου τύχει το κλικ να μην εστιάσω τόσο σε αυτό, οσο στο αν ο χαρακτήρας που φέρει η εκάστοτε κοπέλα είναι ταιριαστός με αυτά που ζητάω. ΜΟΝΟ τότε βάζεις θεμέλια για καλή σχέση κατα τη γνώμη μου. Όταν κουμπώνουν οι χαρακτήρες... :)

Θα συμφωνήσω μαζί σου ;)[/color
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina21

Νεοφερμένος

Η katerina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ναι, ναι, με όλη την σημασία της λέξης! :inlove: :inlove: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν ειναι τρομαχτικό πάντως; Η ύπαρξη του έρωτα με την πρώτη ματιά είναι απόδειξη οτι ένα τόσο ισχυρό συναίσθημα δεν επιρρεάζεται ούτε απο προσωπικότητα ούτε απο ψυχικά χαρίσματα παρα μόνο απο τη φάτσα και τον "αέρα" που βγάζει ο άλλος τη δεδομένη στιγμή. Ηλπιζα οτι θα είχαμε καλύτερα κριτήτια για τους συντρόφους μας πλέον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Η φάτσα και ο "αέρας" είναι αυτά που σε προσελκύουν αρχικά να μιλήσεις, να γνωρίσεις, να έρθεις κοντά με κάποιον... Από εκεί και πέρα είναι μεγάλο θέμα από αυτήν την έλξη να γίνει σύντροφος σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Συμφωνω με τον Αντωνη.Αφου οπως κ να το κανεις,πρωτα βλεπεις το απεξω κ μετα το απο μεσα κ θα κανεις την κινηση σου αμα δεις κατι ωραιο απεξω,ειτε ειναι ερωτας με 1η ματια,ειτε ειναι απλα ωραιο ατομο.Αν τυχει τωρα κ γνωριστεις με καποια που θεωρεις αδιαφορη σαν ομορφια κ μετα καθως την γνριζεις βλεπεις τον χαρακτηρα και γουσταρεις,ειναι αλλο....
Αλλα ας μεινουμε on topic,ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Μου συνέβει πριν 2 1/2 χρόνια και κράτησε μέχρι χθες. Δυστυχώς, όταν το μόνο που υπάρχει σε μία σχέση είναι μόνο αγάπη και τιποτα άλλο, και αυτή σύμφωνα με τα προσωπικά δεδομένα του καθενός, τότε δύο άνθρωποι δεν μπορούν να μείνουν μαζί..... :/


Υ.Γ. προς ΕΚΕΙΝΟΝ : Αγάπη μου, θα σε σκέφτομαι και θα σ'αγαπώ πάντα.... έστω και από μακρυά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Όχι ρε γμτ :( Μόνο τέτοια μην ακούω.... :(

Ενα πράγμα μπορώ να πω: Καλή "ανάρρωση" απ το δυστυχές γεγονός και είθε η επόμενη σχέση σου να είναι και αυτή που θα σε κάνει πιο ευτυχισμένη απο ποτε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Thanks Valder.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen :
Μου συνέβει πριν 2 1/2 χρόνια και κράτησε μέχρι χθες. Δυστυχώς, όταν το μόνο που υπάρχει σε μία σχέση είναι μόνο αγάπη και τιποτα άλλο, και αυτή σύμφωνα με τα προσωπικά δεδομένα του καθενός, τότε δύο άνθρωποι δεν μπορούν να μείνουν μαζί.....  :/


Υ.Γ. προς ΕΚΕΙΝΟΝ : Αγάπη μου, θα σε σκέφτομαι και θα σ'αγαπώ πάντα.... έστω και από μακρυά.

Κάτι μου θυμίζει αυτό :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder :
Όχι ρε γμτ  :(  Μόνο τέτοια μην ακούω.... :(

Ενα πράγμα μπορώ να πω: Καλή "ανάρρωση" απ το δυστυχές γεγονός και είθε η επόμενη σχέση σου να είναι και αυτή που θα σε κάνει πιο ευτυχισμένη απο ποτε  ;)

Αυτά συμβαίνου...Πλέον είμαι της άποψης ότι ο χωρισμός δεν έιναι το τέλος του κόσμου αλλά ενός κεφαλαίου...Δεν λεώ ότι είναι εύκολο....Περνάς δύσκολες στιγμές...Αλλά μετά ανοίγεται ένα νέο κεφάλαιο!Γεμάτο προκλήσεις, καρδιοχτύπια....φλερτ, πρώτα ραντεβού!Η ζωή συνεχίζεται και είναι υπέροχο μόνο που το ξέρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen :
Μου συνέβει πριν 2 1/2 χρόνια και κράτησε μέχρι χθες. Δυστυχώς, όταν το μόνο που υπάρχει σε μία σχέση είναι μόνο αγάπη και τιποτα άλλο, και αυτή σύμφωνα με τα προσωπικά δεδομένα του καθενός, τότε δύο άνθρωποι δεν μπορούν να μείνουν μαζί..... :/


Υ.Γ. προς ΕΚΕΙΝΟΝ : Αγάπη μου, θα σε σκέφτομαι και θα σ'αγαπώ πάντα.... έστω και από μακρυά.

όλοι οι φρέσκο-χωρισμένοι εδώ συναντηθήκαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
εγώ πάλι φρεσκοχωρισμένη δεν είμαι, απλά τσουρουφλισμένη από τον "κεραυνοβόλο"! Γιατί αν καείς από αυτόν καίγεσαι για τα καλά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top