• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Coca Cola και υγεία : Μύθοι και πραγματικότητα

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Επειδή έχουν γραφτεί πολλά κατά καιρούς γράψτε την άποψη σας για το θέμα. Ας το βάλουμε και σε poll
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,876 μηνύματα.
Και καλά έχω ακούσει οτι αν ρίξεις μια μπριζόλα μέσα σ ενα μπωλ με κοκακόλα δε θα μείνει τίποτα σε 1 μέρα. Βασικά δεν ξέρω αν έχει διαβρωτικές ικανότητες κάποιο συστατικό της κοκακόλα αλλά τέλος πάντων :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αυτό το έχω ακούσει και εγώ καθώς και ότι αφαιρεί την σκουριά κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Περί κομματιού κρέατος: https://www.snopes.com/cokelore/tooth.asp

Γενικότερα για την κόλα: https://www.snopes.com/cokelore/cokelore.asp

Εγώ πάντως αποφάσισα να την κόψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω πιει ΠΟΤΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Έγω διάβασα τα συστατικά της και εμεινα όταν είδα πως τέτοιες ουσίες χρησιμοποιούμε για να κάνουμε κάποια πειράματα.
Μου ήρθε μια αηδία αλλά όχι τόσο μεγάλη ωστε να την σταματήσω αν και δεν πινω πολύ. :hehe:
Πάντως πιστεύω πως πρέπει να ισχύει αυτό κατά ένα ποσοστό με την μπριζόλα
μπορεί όχι να μην υπάρχει τίποτα αλλά σίγουρα θα υπάρχουν πολύ σημαντικές αλλοιώσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear :
Εγώ δεν έχω πιει ΠΟΤΕ

Την γιαγιά μου μου θυμίζεις(Πού είσαι ΤΑΖ να δεις τι γράφω)
Λέει : Πω πω πω εγώ ΄τέτοιο πράγμα δεν έχω βάλει ποτέ στο στόμα μου :rofl:

Σε πειράζω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
Έγω διάβασα τα συστατικά της και εμεινα όταν είδα πως τέτοιες ουσίες χρησιμοποιούμε για να κάνουμε κάποια πειράματα.
Μου ήρθε μια αηδία αλλά όχι τόσο μεγάλη ωστε να την σταματήσω αν και δεν πινω πολύ. :hehe:
Πάντως πιστεύω πως πρέπει να ισχύει αυτό κατά ένα ποσοστό με την μπριζόλα
μπορεί όχι να μην υπάρχει τίποτα αλλά σίγουρα θα υπάρχουν πολύ σημαντικές αλλοιώσεις

Κάνετε πειράματα κουνελάκι ????? Γιατί συνήθως στα εργαστήρια τα κουνέλια τα έχουν για να τους κάνουν πειράματα J Πλάκα κάνω πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Κάνετε πειράματα κουνελάκι ????? Γιατί συνήθως στα εργαστήρια τα κουνέλια τα έχουν για να τους κάνουν πειράματα J Πλάκα κάνω πάντως

Αχ βρε παππού κάτι πρέπει να κάνω με αυτή την γεροντική άνοια που σε πιάνει. :bleh: Χάμστερ χρησιμοποιούν για πειράματα επι το πλείστον

Σε πειράζω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Χάμστερ ?? φαντάζομαι το σκηνικό ένας κούνελος να κάνει πειράματα σε ένα χαμστερ!!!! Οποιοδήποτε πείραγμα από εσένα καλοδεχούμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Χάμστερ ?? φαντάζομαι το σκηνικό ένας κούνελος να κάνει πειράματα σε ένα χαμστερ!!!! Οποιοδήποτε πείραγμα από εσένα καλοδεχούμενο

Και τί κούνελος όχι οτι κι ότι :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Το οτι λιωνει το κρεας ειναι λογικο.Αφου ειναι πεπτικο μεσο,δηλαδη παει στο στομαχι κ λιωνει πραγμα εκει μεσα...Το προβλημα ειναι οτι λιωνει κ αλλα που δεν πρεπει.Θελω απιστευτα να την κοψω διοτι ειναι πολυ πιθανη πηγη καρκινου(ο μεγαλυτερος φοβος της ζωης μου),αλλα δεν μπορω,ειμαι κανονικοτατα εθισμενος στην Pepsi Twist.Απλα δεν μπορω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
και το στομάχι κρέας είναι. αυτό δε σε ανησυχεί; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gianakin :
Το οτι λιωνει το κρεας ειναι λογικο.Αφου ειναι πεπτικο μεσο,δηλαδη παει στο στομαχι κ λιωνει πραγμα εκει μεσα...Το προβλημα ειναι οτι λιωνει κ αλλα που δεν πρεπει.Θελω απιστευτα να την κοψω διοτι ειναι πολυ πιθανη πηγη καρκινου(ο μεγαλυτερος φοβος της ζωης μου),αλλα δεν μπορω,ειμαι κανονικοτατα εθισμενος στην Pepsi Twist.Απλα δεν μπορω.

Πηγή καρκίνου η Coca Cola ??? Τραβηγμένο μου ακούγεται ρε gianakin το έχεις διαβάσει κάπου συγκεκριμένα ή είναι από αυτά που απλά ακούγονται. Πολύ χοντρό ακούγεται. Ο εθισμός που έχεις είναι στην καφείνη πάντως άρχισε να της μειώνεις μην αποκτήσεις κανένα έλκος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolos1986

Νεοφερμένος

Ο Αποστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Δεν έχω πειραματιστεί με την coca-cola και την μπριζόλα κι έτσι είμαι εξαιρετικά επιφυλακτικόςν για αυτά που λέγονται και γράφονται εναντίον της coca-cola.Είναι υπερβολή να λέμε ότι η coca-cola μπορεί να αποτελεί πηγή καρκίνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless :
και το στομάχι κρέας είναι. αυτό δε σε ανησυχεί; :hmm:
Εδώ δε λιώνει με το γαστρικό το στομάχι (λόγω βλέννας), δε νομίζω να τα καταφέρει η coca cola :).
Πάντως έχει φωσφορικό οξύ μέσα, μιλάμε για γερό πράμα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Ο εθισμός που έχεις είναι στην καφείνη

ναι, ναι, να είχε μόνο καφείνη... (πως στον αγύριστο βάζω διαλυτικά με τόνο; :wacko:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Και εκεί που ρούφαγα την κοκα κόλα μου ανέμελη, πέτυχα αυτό το ποστ.... :sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τοσα χρωνια την πινω, αμα ειναι να γινει κατι θα γινι, γιατι να την κοψω; Για να το παθω 1-2 χρονια αργοτερα; Αλλοστε και το φαει και ολα τα αλλα τωρα πλεον καλυτερα ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Οχι ρε,το στοαμχι ειναι αλλο...κρεας!Δεν μασαει τοσο πολυ,αλλα σιγα σιγα σιγα σιγα...τι θα σου κανει κ αυτο.
@yiannis:Κ γω ετσι νομιζα,μεχρι που μου εστειλε η θεια μου Mail με συστατικα της.Δυστυχως το πεταξα ο μλκς,αλλα θα της πω αν το κρατησε να μου το ξαναστειλει κ θα το ατατσαρω εδω,ΟΚ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top