22 Σεπτεμβρίου - Παγκόσμια ημέρα χωρίς αυτοκίνητο

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ας παρατήσουμε όλοι τα αυτοκίνητα και ας μετακινηθούμε με τα Μέσα Συγκοινωνίας, το ποδήλατο και τα πόδια. Ας κάνουμε λίγο πιο ανθρώπινες τις πόλεις που ζούμε! Είναι των ανθρώπων όχι των βενζινοκίνητων κουβάδων!!!

Για ακτιβίστικες ενέργειες που θα λάβουν χώρα εκείνη τη μέρα δείτε:
www.pezh.gr
www.epivatis.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ψηνομαι να παω σε αυτο που θα κανει ο επιβατης!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Κι εγώ!!!
(Ωραία υπογραφή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
θα ρθω από ιωνία με το σαραβαλιασμένο (πότε θα το σενιάρω γμτ) ποντηλατάτσι μου (εξάλλου εκείνη την ώρα απαγορεύομαι στα τρένα :knife: :hehe:), οπότε θα τα πούμε κάτω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
θα ρθω από ιωνία με το σαραβαλιασμένο (πότε θα το σενιάρω γμτ) ποντηλατάτσι μου (εξάλλου εκείνη την ώρα απαγορεύομαι στα τρένα :knife: :hehe:), οπότε θα τα πούμε κάτω! :)

πέρνα από δώθε. ξες εσύ.


ψ. τι γράφω, σιγά μην το δει. ααααααα χ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Γιατί, υπάρχει για εμένα και μέρα με αυτοκίνητο; :hehe:
όλες οι μέρες του χρόνου (εκτός από τις διακοπές που επιστρέφω σπίτι κ οδηγώ το αυτοκίνητο των δικών μου), είναι μέρες ποδαρόδρομου και ΜΜΜ (όοοπου βρεθεί τέτοιο στην Λευκωσία!).

Τώρα που είπα Λευκωσία, σκέφτομαι πόσο αδύνατο πραγματικά είναι για τους Κύπριους να ζήσουν χωρίς αυτοκίνητο έστω και για μία μέρα! Κυριολεκτικά, πάνε για χωμί στον φούρνο που είναι 5-10 λεπτά με τα πόδια και εκεί παίρνουν αυτοκίνητο... :confused:

Δεν υπάρχει κάποιος/α Κύπριος/α εδώ μέσα να μας τα πει καλύτερα;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ναι γιατί στην Αθήνα μια εποχή και στην επαρχία ακόμα και τώρα δεν γίνεται αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
ψηνομαι να παω σε αυτο που θα κανει ο επιβατης!!!!
Και εγώ αλλά δουλεύω γκρρρρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Για τεχνικούς-οργανωτικούς λόγους η εκδήλωση της Παρασκευής (Συμβολική ακτιβιστική δράση) ΔΕ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ.

Πολύ σύντομα θα ενημερωθείτε για τη συνέχεια των δραστηριοτήτων του Ε.Π.Ι.Β.Α.Τ.Η
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Κι εγώ!!!
(Ωραία υπογραφή)
θεεενκς!

Και εγώ αλλά δουλεύω γκρρρρ.

Για τεχνικούς-οργανωτικούς λόγους η εκδήλωση της Παρασκευής (Συμβολική ακτιβιστική δράση) ΔΕ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ.

Πολύ σύντομα θα ενημερωθείτε για τη συνέχεια των δραστηριοτήτων του Ε.Π.Ι.Β.Α.Τ.Η


:/: :/: :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 18:30
ΣΤΑΣΗ ΤΡΟΛΕΪ ΟΤΕ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
Ψηθείτε για αυτό λοιπόν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
μου τι δινουν οι παγκοσμιες μερες:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Εμένα όχι, αν σκεφτείς ότι από εκείνη την ημέρα και μετά μπορείς να προσπαθείς για το καλύτερο και για να ευαισθητοποιήσεις τους γύρω σου. Προσωπικά, προτιμώ τη συγκοινωνία ΠΑΝΤΑ και αποφεύγω το αυτοκίνητο όσο μπορώ... Προτίθεμαι λοιπόν να παλέψω για τη βελτίωσή της, και για την πεζή κυκλοφορία και για τα ποδήλατα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Χμμμμ.... Τζιτζιφιές - Μαρούσι - Ν. Ιωνία - Μεσογείων - Μαρούσι - Τζιτζιφιές..... μπα... αστο καλύτερα καλό είναι και το αμάξι δεν έχω όρεξη να πληρώσω 5-6 ευρώ σε εισητήρια.
Έχει φτάσει 50 λεπτά το εισητήριο και 80 το μετρό και προσπαθούν να μας πείσουν να τα χρησιμοποιούμε. Να τα κάνουν πιο φτηνά, να συμφέρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
δωρεάν ήταν σήμερα τα ΜΜΜ τζόνιμ:P

εγώ πάντως, άφησα το τουτού στην ειρήνη και πήρα το τρένο.









όπως κάνω πάντα:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
δωρεάν ήταν σήμερα τα ΜΜΜ τζόνιμ:P

εγώ πάντως, άφησα το τουτού στην ειρήνη και πήρα το τρένο.


όπως κάνω πάντα:P:P:P

Δίκιο έχεις! Αλλα όπως και να κάνει έιναι ακριβά τα εισητήρια, κακώς άφησεθ το αμάξι στην ειρήνη η μαρία το είχε μεγαλύτερη ανάγκη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
η ειρήνη είναι έμπειρη. :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Στην Αθήνα δεν μπορείς να μπεις σε περισσότερα από ένα ΜΜΜ με ένα εισητήριο; Κάτι σαν αυτό που γίνεται στην Θεσ/νίκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Υπάρχουν και κάρτες,
Επίσης είναι ακριβά τα εισητήρια για τα λεφτά που παίρνουμε. Αλλά και το έξοδο μετακίνησης του αμαξιού δεν είναι και λίγο. Εγώ μετράω κάτι σε 1? ανά 11χλμ που είναι τραγικό.

Δλδ αν πάω με κίνηση όχι μποτιλιάρισμα Κηφισιά από ν.Κόσμο και ξαναγυρίσω θέλω 2.5 σίγουρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
γιαυτό να πηγαίνεις από αττική οδό:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top