Γενικές απορίες και προβλήματα σχετικά με την DSL

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
υπαρχει πακετο με 2048 ταχυτητα και αν ναι ποσο κανει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Δεν νομιζω να υπάρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
εγω τωρα πληρωνω με τη συνδεση που εχω το διμηνο στον οτε και οτενετ 107ευρω (768αναβαθμισμενη) .και βρηκα ενα πακετο φορθνετ 1024 το μηνα 25ευρω συν το παγιο της γραμμης δηλαδη 80ευρω το διμηνο οποτε εχω περιθωριο αλλα 30 περιπου.γιαυτο ρωτησα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Πριν 1 εβδομάδα περίπου έστειλα την αίτηση που είχε το otenet on dsl kit, και η otenet δεν έπικοινώνησε λέτε να μην την δέχτηκαν [εδω υπηρχε προσβλητικος χαρακτηρισμος]; Αν είναι έτσι κανονικά δεν θα έπρεπε να πάρουν τηλ, να στείλουν fax ή ελτά για να το πουν; Αν τελικά είναι τόσο εβραίοι και δεν την δέχτηκαν τα λεφτά θα τα πάρω πίσω ή θα πάρω τα βουνά ουρλιάζωντας είμαι τρελός; Αν τελικά είναι εντάξει εβραίοι και την δέχτηκαν πότε θα με ενημέρωσουν για κωδικούς και τέτοια; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Κατανοώ τον εκνευρισμό σου αλλά παρακαλείσαι να επιλέγεις πιο κατατοπιστικούς τίτλους για τα νήματα που ξεκινάς.

Πάρε αύριο και ρώτα τους αν πήραν την αίτησή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Τελικά δεν έγινε δεκτή από ότι κατάλαβα, πήρα τηλέφωνο και μου είπαν πως ο λογαριασμός του οτε δεν στάλθηκε καλά και δεν διαβαζώταν. Ευτυχώς μου είπαν να ξαναστείλω τον λογαριασμό για να ενεργοποιήσουν τη γραμμή. Αλλά και πάλι δεν θα έπρεπε να επικοινωνήσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Παιδια ξερει κανεις το τηλεφωνο που επικοινωνεις για να σου ενεργοποιησουν την dsl η πως μπορω να το βρω?Εχω ολα τα αλλα ετοιμα για την dsl αλλα μου χει μεινει αυτο νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Οταν λες για να ενεργοποιησεις την dsl, εννοεις οτι εχεις ηδη κανει αιτηση για connx, και περιμενεις την ενεργοποιηση του; :confused: Αν ναι, δεν χρειαζεται να κανεις κατι παραπανω, την επομενη μερα απο την ενεργοποιηση του, συνηθως* σου αποστελλεται και ο εξοπλισμος.

*Συνηθως, κοινως αν:

1) Εχει ενεργοποιηθει η dsl και δεν σου εχει ερθει ο εξοπλισμος ακομα, παρε τηλ απο εκει που το αγορασες (Κατ/μα ΟΤΕ, 134, Γερμανος-κτλ) και κανε παραπονο.
2) Το ιδιο και αν περιμενεις πολλες μερες για την ενεργοποιηση και σου λενε μονιμως οτι ειναι στο τελικο σταδιο.

Υ.Γ: μην παρεις στο 134 για να σου λυσουν παραπονο σχετικα με Κατ/μα ΟΤε ή το αντιστροφο. Απλα δεν θα σε εξυπηρετησουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Οχι εννοω οτι εχει ερθει ο εξοπλισμος κι ενω τα συνεδεσα ολα κι εβαλα τους κωδικους μου λεει το pc οτι ειναι ακυροι.Ενας φιλος μου ειπε οτι πρεπει να παρω ενα τηλεφωνο (που αφορα τα dsl)κι αφου μου πουν τι να κανω απο κει τοτε θα μπορεσω να συνδεθω.Απο δω δεν εχει κανει κανεις συνδεση dsl?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το τηλεφωνο του κεντρου εξυπηρετηση πελατων ειναι: 801-11-35555

Ομως αν ακολουθησες σωστα τις οδηγιες δεν θα επρεπε να ειχες προβλημα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά όταν ήταν να βάλω Adsl, έφερα ένα φίλο μου ειδικό και τα κανόνισε όλα για εμένα. (Τις ρυθμίσεις εννοώ στο πισι, όχι τη σύνδεση των μηχανημάτων) Σε μένα τον άσχετο φάνηκαν ασκήσεις πυρηνικής φυσικής :redface: Θα πρέπει βέβαια να ΤΟΝΙΣΩ ότι στις οδηγίες δεν υπήρχαν αναλυτικές οδηγίες (δεν υπήρχαν καθόλου δηλαδή) για τις ρυθμίσεις στο πισι, παρά μόνο κάποιες οδηγίες για τη σύνδεση των μηχανημάτων που ήταν πανεύκολη δουλειά ομολογουμένως. ;) Οι ρυθμίσεις ειναι αδύνατο να γίνουν από κάποιον που είναι άσχετος από αυτά - στο υπογράφω. Αν είσαι στο ίδιο επίπεδο γνώσεων σα και μένα τότε φώναξε ειδικό. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αν δεν διαβαζόταν τα στοιχεία σου, με ποιον να επικοινωνήσουν?
Με τον Ε.Τ.? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Οχι εννοω οτι εχει ερθει ο εξοπλισμος κι ενω τα συνεδεσα ολα κι εβαλα τους κωδικους μου λεει το pc οτι ειναι ακυροι.Ενας φιλος μου ειπε οτι πρεπει να παρω ενα τηλεφωνο (που αφορα τα dsl)κι αφου μου πουν τι να κανω απο κει τοτε θα μπορεσω να συνδεθω.Απο δω δεν εχει κανει κανεις συνδεση dsl?

Το τηλεφωνο του κεντρου εξυπηρετηση πελατων ειναι: 801-11-35555

Ομως αν ακολουθησες σωστα τις οδηγιες δεν θα επρεπε να ειχες προβλημα :)

Λοιπον, αρχικα παρε το 1242 (Τεχν. υποστηριξη ADSL ΟΤΕ) για να επιβεβαιωσεις οτι οντως ολα ειναι συνδεδεμενα σωστα.

Κατοπιν, ελεγξε οτι εισαγεις το username και το password που εχεις επιλεξει εσυ, μεσω του my.otenet.gr, και οχι τον κωδικο και το συνθηματικο πελατη που σου εδωσανμε το πακετο connx. ;)

Τελος, αν παλι δεν λειτουργησει, παρε ειτε στο 134 και ζητα να σε ενημερωσουν ξανα για κωδικο πελατη και συνθηματικο καθως και για τη διαδικασια ενεργοποιησης, ειτε στην ΟΤΕΝΕΤ, στο νουμερι που εδωσε ο exp. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Αν δεν διαβαζόταν τα στοιχεία σου, με ποιον να επικοινωνήσουν?
Με τον Ε.Τ.? :confused:

Όχι με τον ξάδερφο του Γιαννάκη! Ο λογαριασμός του ΟΤΕ δεν στάλθηκε σωστά, η αίτηση στάλθηκε σωστά και διαβαζώταν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Στον λογαριασμο ισως αναγραφονταν σημαντικες πληροφοριες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Α, καλά είσαι... Μήπως έχετε (και εσείς) τηλεφωνικό κέντρο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Α, καλά είσαι... Μήπως έχετε (και εσείς) τηλεφωνικό κέντρο;

Υποθετω οτι κανεις πλακα (προβληματιστηκα απο το οτι δεν εβαλες καποιο smilie! :redface: ), αλλα δεν ξερω αν το λες επειδη της ειπα να κανει πολλα πραγματα και να παρει πολλα τηλ, ή επειδη ανεφερα- γνωριζω αρκετες διαφορετικες υπηρεσιες - τμηματα! :hmm: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Όχι με τον ξάδερφο του Γιαννάκη! Ο λογαριασμός του ΟΤΕ δεν στάλθηκε σωστά, η αίτηση στάλθηκε σωστά και διαβαζώταν!

Είσαι ξάδερφος με το Γιαννάκη? :) Καλή φάση....
Η αίτηση είχε πλήρη τα στοιχεία σου για επικοινωνία και δεν σε πήραν? Είχε δλδ τηλέφωνο επικοινωνίας καθώς και όνομα ευανάγνωστα?
Αν ναι, δικαιούσε να τους πάρεις τηλ και να τους ζητήσεις εξηγήσεις για ποιό λόγο δεν σε ενημέρωσαν ότι δεν φαινόταν σωστά και ότι χρειαζόταν να τον ξαναστείλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Υποθετω οτι κανεις πλακα (προβληματιστηκα απο το οτι δεν εβαλες καποιο smilie! :redface: ), αλλα δεν ξερω αν το λες επειδη της ειπα να κανει πολλα πραγματα και να παρει πολλα τηλ, ή επειδη ανεφερα- γνωριζω αρκετες διαφορετικες υπηρεσιες - τμηματα! :hmm: :)

Αααα! όχι, βρε ξενυχτομπουμπούκι μου! Στο Χριστινάκι το λέω!:hug:
Είχα κι εγώ πρόβλημα με το ConnX και μετά από κάμποσο κυνηγητό, έμαθα ότι έπρεπε να έρθει ο ηλεκτρολόγος, γιατί είχαμε τηλεφωνικό κέντρο στο σπίτι...
:ermm: Άσε, μου είχαν σπάσει τα νεύρα και του ΟΤΕ, μήνες το παλεύαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Υποθετω οτι κανεις πλακα (προβληματιστηκα απο το οτι δεν εβαλες καποιο smilie! :redface: ), αλλα δεν ξερω αν το λες επειδη της ειπα να κανει πολλα πραγματα και να παρει πολλα τηλ, ή επειδη ανεφερα- γνωριζω αρκετες διαφορετικες υπηρεσιες - τμηματα! :hmm: :)


εγώ πάντως δεν κάνω πλάκα :P
αν έχεις κάποιο τηλ κέντρο να μας προσφέρεις παροχές βοήθειας σε τέτοια ζητήματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top