Ανάψτε ένα κερί ενάντια στη παιδική πορνογραφία και κακοποίηση.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Τα αθώα θύματα της παιδικής πορνογραφίας και κακοποίησης στο internet δεν μπορούν να μιλήσουν για τον εαυτό τους.
Αλλά εσύ μπορείς να μιλήσεις γιʼ αυτά.
Με τη βοήθειά σου μπορούμε να αφανίσουμε αυτό το διαβολικό εμπόριο.
Δεν χρειαζόμαστε τα χρήματά σου.
Θέλουμε να σε καλέσουμε να ανάψεις ένα κερί συμπαράστασης στην ιστοσελίδα: https://www.lightamillioncandles.com/
Ο στόχος μας είναι να ανάψουμε τουλάχιστον ένα εκατομμύριο κεριά μέχρι τις 31 Δεκεμβρίου 2006.
Αυτή η επίσημη αίτηση θα χρησιμοποιηθεί για να ευαισθητοποιήσει και να ενθαρρύνει κυβερνήσεις, πολιτικούς, δημοσιονομικούς οργανισμούς, δικαστικούς αντιπροσώπους, τεχνολογικές εταιρείες και φορείς παροχής υπηρεσιών διαδικτύου, ώστε να εξαλειφθεί η εμπορική βιωσιμότητα της παιδικής κακοποίησης στο internet.
Αυτοί έχουν τη δύναμη να δουλεύουν ομαδικά. Εσύ, έχεις τη δύναμη να τους βάλεις να δράσουν.
Μαζί μπορούμε να πατάξουμε την εμπορική βιωσιμότητα της παιδικής κακοποίησης στο internet που καταστρέφει τις ζωές αθώων παιδιών.



ακολουθεί το πρωτότυπο κείμενο:

The innocent victims of Internet child abuse cannot speak for themselves.
But you can.
With your help, we can eradicate this evil trade.
We do not need your money.
We need you to light a candle of support <https://www.lightamillioncandles.com>.
We're aiming to light at least One Million Candles by December 31, 2006.
This petition will be used to encourage governments, politicians, financial institutions, payment organisations, Internet service providers, technology companies and law enforcement agencies to eradicate the commercial viability of online child abuse.
They have the power to work together. You have the power to get them to take action.
Together, we can destroy the commercial viability of Internet child abuse sites that are destroying the lives of innocent children.

Light your candle here:
https://www.lightamillioncandles.com/


(ευχαριστώ Cancerman)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το εκανα ηδη.. και το στειλα και με μειλ σε ολους τους γνωστους μου... σημερα το πρωι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Κ εγώ έχω υπογράψει... Υπέγραψα ήδη όταν πρωτοείδα την σχετική υπογραφή της misslittledevil. Πρόκειται για πραγματικά ιερό σκοπό, αν κ δεν νομίζω πως μόνο με εικονικές υπογραφές θα γίνει κάποια μεγάλη αλλαγή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
μμμ...η μεγάλη αλλαγή θα γίνει όταν πάψει να υπάρχει ζήτηση... και για να γίνει αυτό χρειάζεται μια καλύτερη κοινωνία και για να γίνει αυτό μια καλύτερη παιδεία, and so on, and so forth...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Έστω κι αυτή συμβολική κίνηση είναι κάτι όμως.Μπορεί να είναι η αρχή για κάτι μεγαλύτερο.

(πού έχεις χαθεί εσύ Isiliel?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
<offtopic> Εδώ γύρω είμαι. :) Έχω τις κλειστές μου, αλλά είμαι καλά! Περνάω συχνά και σας διαβάζω. Θα μου περάσει που θα πάει! :) </offtopic>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Για να σταματήσει χρειάζεται να στήσουμε στον τοίχο όλους αυτούς που κακοποιούν τους ανήλικους. (Ξέρω πως ακούγεται φασιστικορατσιστικό αλλά δεν ύπαρχει άλλη λύση !), γι' αυτούς που ζητάν παιδική πορνογραφία πρέπει να τους κοπούν τα @@ για να μην έχω ανάγκη τις τσόντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Εγω δεν μπορω να κταλαβω γιατι τα επιτρεπουν ολα αυτα να ειναι τοσο φανερα.Την στιγμη που ως κι μεσα νετ ειναι τιμωρητεα η παιδικη πορνογραφια γιατι δεν κλεινουν ολες αυτες τις σελιδες?Δεν εχουν αυτη την δυνατοτητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Εύχομαι αυτή η κίνηση να αποτελέσει την έναρξη για δραστικά μέτρα εναντίον όλων αυτών που προωθούν όλο αυτό το υλικό!

Είμαστε κι εμείς όμως υπεύθυνοι ώστε να αντιδρούμε σε τέτοιες καταστάσεις όταν πέφτουν στην αντίληψή μας!Γιατί δεν μπορεί, όλα αυτά κάπου δίπλα μας συμβαίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μακαρι να εξαλειφθει μια για παντα αυτη η "αρρωστια"...:/:
Επιτρεψτε μου ομως να ειμαι απαισιοδοξος...
Ακομα ενα κερακι απο εδω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
το εκανα ηδη.. και το στειλα και με μειλ σε ολους τους γνωστους μου
Κι εγώ μόλις τώρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εννοειται πως κι απο εμενα εχει "ταξιδεψει" σε πολλα ατομα απο την πρωτη στιγμη που εμαθα γι' αυτο!

Νέα υπόθεση παιδικής πορνογραφίας
Pathfinder
χτές | 17:11

Αλλη μία υπόθεση παιδικής πορνογραφίας ήρθε στο φως της δημοσιότητας, προκαλώντας σοκ στο πανελλήνιο από τη σκληρότητα του πορνογραφικού υλικού.

Η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος συνέλαβε έναν 25χρονο, ο οποίος σε δύο σκληρούς δίσκους είχε αποθηκεύσει 15.000 αρχεία υλικού παιδικής πορνογραφίας, τα οποία διακινούσε μέσω Διαδικτύου.

Στο αποκρουστικό υλικό, μεταξύ άλλων εμφανίζονταν βρέφη να κλαίνε γοερά κατά τη διάρκεια του βιασμού τους. Επίσης στο σπίτι του 25χρονου βρέθηκαν και κατασχέθηκαν δεκάδες ψηφιακοί δίσκοι με φωτογραφίες και βίντεο παιδικής πορνογραφίας.

Πάντως, σύμφωνα με τις πληροφορίες της δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος, δεν υπάρχουν ενδείξεις ότι το υλικό προέρχεται από την Ελλάδα.


:no: :/:
ΠιΕς: Αναρωτιεμαι.. Εχει σημασια αν ειναι απο Ελλαδα ή οχι? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εννοειται πως κι απο εμενα εχει "ταξιδεψει" σε πολλα ατομα απο την πρωτη στιγμη που εμαθα γι' αυτο!



:no: :/:
ΠιΕς: Αναρωτιεμαι.. Εχει σημασια αν ειναι απο Ελλαδα ή οχι? :worry:
[/size]


Κάπως ανακουφίζει τη φρίκη σου, ρε συ... Εγώ πολύ περισσότερα θα αγριευόμουν αν ήξερα ότι είναι Ελληνάκια τα κακοποιημένα μωράκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εννοειται πως κι απο εμενα εχει "ταξιδεψει" σε πολλα ατομα απο την πρωτη στιγμη που εμαθα γι' αυτο!



:no: :/:
ΠιΕς: Αναρωτιεμαι.. Εχει σημασια αν ειναι απο Ελλαδα ή οχι? :worry:

Φυσικα και εχει σημασια εαν προερχοταν απο την Ελλαδα το υλικο ή οχι.Εαν δηλαδη τα βρεφη και τα παιδια και το ολο το σκηνικο γινοταν στην Ελλαδα.
Γιατι εαν ισχυε κατι τετοιο οι αρχες θα επρεπε να ξαμολυθουν και να βρουν
Ποιοι τα οργανωναν ολα αυτα;
Που εβρισκαν τα παιδια και τα βρεφη;
Οι οικογεννειες τους εμπλεκονταν (των θυματων);
Σε ποιον χωρο και υπο ποιες συνθηκες γινονταν ολα αυτα τα αποτροπαια;
Γενικοτερα υπηρχε οργανωμενο κυκλομα παιδικης πορνογραφειας; και αν ναι ποιοι το εστησαν κτλ κτλ.
Εμπλεκονταν και προσωπα και μια "Α" δυναμη στα χερια τους και εξουσια;
Και τα ερωτηματα πανε λεγοντας...
Και φυσικα ερχεται και ο παραγοντας της κοινης γνωμης και της προσπαθειας καθησυχασμου της, εαν ανακαλυπτοταν οτι ολα αυτα οργανωνονταν και γινονταν εγχωρια, μιας και κατι τετοιο ειναι ενα απο τα πλεον γερα πληγματα μιας κοινωνια και ενος τοπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
κερακι κι απο εμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
ΠιΕς: Αναρωτιεμαι.. Εχει σημασια αν ειναι απο Ελλαδα ή οχι? :worry:
[/size]

Φοβαμαι οτι καμια. Εχουν αγριεψει τοσο τα πραγματα πλεον ακομη και εδω(βλ.Αλεξ), που ειναι θεμα χρονου να αποκαλυφθουν και τετοια περιστατικα.
:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
αναψα κ εγω ενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela

Νεοφερμένος

Η angela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Το "αναψα". Και λοιπον; Επιεικως ανουσιες αυτου του ειδους οι ψηφοφοριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Φοβαμαι οτι καμια. Εχουν αγριεψει τοσο τα πραγματα πλεον ακομη και εδω(βλ.Αλεξ), που ειναι θεμα χρονου να αποκαλυφθουν και τετοια περιστατικα.
:mad:

Θεμα χρονου ηταν...και δεν ξερω αν αγριεψαν τωρα τα πραγματα ή εαν τωρα αρχιζουν να ερχονται σιγα σιγα στο φως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Και λοιπον; Επιεικως ανουσιες αυτου του ειδους οι ψηφοφοριες.
Δεν το άναψα. Συμφωνώ με την παραπάνω πρόταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top