Ανάψτε ένα κερί ενάντια στη παιδική πορνογραφία και κακοποίηση.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Το "αναψα". Και λοιπον; Επιεικως ανουσιες αυτου του ειδους οι ψηφοφοριες.

Δεν το άναψα. Συμφωνώ με την παραπάνω πρόταση.

Εδω πηγαινετε και ψηφιζετε τους δηθεν πολιτικους που δεν κανουν ΤΙΠΟΤΑ τσαμπα, και δεν κανετε κοπο να "φηφισετε" εδω που δεν χρεωνουν και τιποτα? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγω πάντως είδα ότι για την ώρα είναι μικρός ακόμα ο αριθμός των κεριών και είπα να είμαι λιιιιιγο Large.... άναψα 5 :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Μιας και μιλάμε για παιδική πορνογραφία, το είδατε στις ειδήσεις το θέμα των ημερών? 25χρονος γιατρός πτυχιούχος, διακινούσε πορνογραφικό υλικό επί χρήμασι. Στις κατασχεθέντες ταινίες βρέθηκαν ακόμα και βρέφη που κακοποιούνταν. ο <<γιατρός>> επέτρεπε τη πρόσβαση στα βίντεο σε όσους πλήρωναν το ανάλογο ποσόν μέσω πιστωτικών καρτών. Δεδομένου ότι δεν υπάρχει - δυστυχώς κατ'εμέ θανατική ποινή για κάποιες εξωφρενικές περιπτώσεις σα και αυτή της παιδικής και βρεφικής πορνογραφίας, με παρηγορεί το γεγονός ότι θα περάσει... πολύ καλά στη φυλακή αυτό το τέρας από τους συγκρατούμενούς του. Μακάρι να καταλήξει σα το Δουρή και να αυτοκτονήσει. Και εύχομαι αυτό να γίνει υστερα από ένα μακρυυυ διάστημα επίπονης ψυχικά και σωματικά φυλάκισης. Τέτοια τέρατα της φύσης πρέπει να εκτελούνται με αργό απαγχονισμό. ;)

Το "αναψα". Και λοιπον; Επιεικως ανουσιες αυτου του ειδους οι ψηφοφοριες.

+1 από εμένα. Εγώ δε μπήκα καν στη διαδικασία να ανάψω κερί. Όχι ότι δε με νοιάζει το θέμα-το αντίθετο αλλά οι ενέργειες αυτές δεν έχουν απλά κανένα αντίκτυπο. (Δυστυχώς) :/: Αυτό που χρειάζεται είναι δραστικά μέτρα από το εκάστοτε κράτος. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
εγω πάντως είδα ότι για την ώρα είναι μικρός ακόμα ο αριθμός των κεριών και είπα να είμαι λιιιιιγο Large.... άναψα 5

Στις 19/09/2006 και ωρα 20:17 το νουμερο ηταν 104,344
Σημερα, 22/09/2006 και ωρα 09:50 το νουμερο ειναι 144,696.
Δεν το λες και ασχημα..
(Εγω αναψα 3)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Στις 19/09/2006 και ωρα 20:17 το νουμερο ηταν 104,344
Σημερα, 22/09/2006 και ωρα 09:50 το νουμερο ειναι 144,696.
Δεν το λες και ασχημα..
(Εγω αναψα 3)

ναι ρε παιδί μου νταξ.... όμως δεδομένου ότι "πρέπει" να μαζευτεί ένα μύριο... εεε είναι μακρυά ακόμα :/:
Σε τελική καλύτερα να ξεπεραστεί ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ παρά να μην φτάσει τον στόχο του... φαντάζεσαι παταγώδη αποτυχία και ντροπή? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Υπάρχει και κάτι ακόμα που μπορούμε να κάνουμε:

https://www.inhope.org/en/index.html

Εδώ μπορούμε να αναφέρουμε τυχών παράνομα και προσβλητικά sites που πέφτουν στην αντίληψή μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μιας και μιλάμε για παιδική πορνογραφία, το είδατε στις ειδήσεις το θέμα των ημερών? 25χρονος γιατρός πτυχιούχος, διακινούσε πορνογραφικό υλικό επί χρήμασι. Στις κατασχεθέντες ταινίες βρέθηκαν ακόμα και βρέφη που κακοποιούνταν. ο <<γιατρός>> επέτρεπε τη πρόσβαση στα βίντεο σε όσους πλήρωναν το ανάλογο ποσόν μέσω πιστωτικών καρτών. Δεδομένου ότι δεν υπάρχει - δυστυχώς κατ'εμέ θανατική ποινή για κάποιες εξωφρενικές περιπτώσεις σα και αυτή της παιδικής και βρεφικής πορνογραφίας, με παρηγορεί το γεγονός ότι θα περάσει... πολύ καλά στη φυλακή αυτό το τέρας από τους συγκρατούμενούς του. Μακάρι να καταλήξει σα το Δουρή και να αυτοκτονήσει. Και εύχομαι αυτό να γίνει υστερα από ένα μακρυυυ διάστημα επίπονης ψυχικά και σωματικά φυλάκισης. Τέτοια τέρατα της φύσης πρέπει να εκτελούνται με αργό απαγχονισμό. ;)

Ας μην ξεχνάμε και τα τέρατα που επιλέγουν να παρακολουθούν αυτού του είδους το υλικό!
Χωρίς αυτούς ο "γιατρός" δεν θα είχε λόγο ύπαρξης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
...και τα τέρατα που "παράγουν" αυτό το υλικό. :mad: :/:
Γενικά, όταν ο κόσμος πιστεύει ότι τέτοιες κινήσεις είναι ανούσιες, ακόμα κι αν υπήρχε μία στο εκατομμύριο να γίνει κάτι, εξαλείφουν και αυτή την πιθανότητα.Οι διάφορες κινήσεις έχουν νόημα αν ο κόσμος δώσει κάποιο νόημα σ'αυτές.
Με τη νοοτροπία "δε βαριέσαι μωρέ, δεν πρόκειται να γίνει κάτι, δεν ασχολούμαι, βαριέμαι κι εγώ να κάνω 1 κλικ", προφανώς ήδη έχει χαθεί το νόημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
faithplus1:
Οι διάφορες κινήσεις έχουν νόημα αν ο κόσμος δώσει κάποιο νόημα σ'αυτές.

Μ'αρέσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Εδω πηγαινετε και ψηφιζετε τους δηθεν πολιτικους που δεν κανουν ΤΙΠΟΤΑ τσαμπα, και δεν κανετε κοπο να "φηφισετε" εδω που δεν χρεωνουν και τιποτα? :worry:
Λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω αλλά αρνούμαι να ψηφίσω "το μη χείρον βέλτιστο". Σταθερά άκυρο.

Άλλωστε είναι γνωστό ότι αν οι εκλογές μπορούσαν να αλλάξουν κάτι, θα ήταν παράνομες [παλιό σύνθημα των φοιτητικών μου χρόνων].

Γενικά, όταν ο κόσμος πιστεύει ότι τέτοιες κινήσεις είναι ανούσιες, ακόμα κι αν υπήρχε μία στο εκατομμύριο να γίνει κάτι, εξαλείφουν και αυτή την πιθανότητα.Οι διάφορες κινήσεις έχουν νόημα αν ο κόσμος δώσει κάποιο νόημα σ'αυτές.
Με τη νοοτροπία "δε βαριέσαι μωρέ, δεν πρόκειται να γίνει κάτι, δεν ασχολούμαι, βαριέμαι κι εγώ να κάνω 1 κλικ", προφανώς ήδη έχει χαθεί το νόημα.
Το συγκεκριμένο site είναι μια από τις εκφάνσεις του internet-ικού λαϊκισμού - παρόμοιο με τα chain letters που έχουν ως περιεχόμενο "στείλτε αυτό το e-mail σε 100 άτομα και ο Bill Gates θα δωρίσει την μισή του περιουσία στην Αφρική".
Παντελώς ανούσιο και παντελώς επιφανειακό.

Σε ποιούς απευθύνεται; Στους παιδεραστές;

Πιστεύεις δηλαδή ειλικρινά ότι αν ανάψουν εκατό, χίλια ή ένα δισεκατομμύριο "κεριά" σε αυτό το site, οι απανταχού παιδεραστές θα... τρομάξουν;
Θα... μετανοήσουν;
Θα αρχίσουν να κλαίνε γοερά και να αναθεωρήσουν την όποια στάση της ζωής τους;
Ή μήπως θα παραδοθούν στην αστυνομία;

Ειλικρινά απορώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Απ'ότι φαίνεται, στο site αυτό έχει γίνει μια προσπάθεια κάπως πιο σοβαρή απ'ότι ένα chain letter.Αλλά εκτός απ'υατό, σίγουρα δεν απευθύνεται ούτε στους παιδεραστές, ούτε σε όσους διακινούν αυτό το υλικό, ούτε σε αυτούς που το "καταναλώνουν".
Προφανώς και απευθύνεται σε κάποιες αρχές, αρμόδιες για την πάταξη αυτών των κυκλωμάτων.Και υποτίθεται ότι θα δείξει και τη λαϊκή απαίτηση να γίνει κάτι.
Ναι, πιστεύω 1 δισεκατομμύριο "κεριά" θα είχαν κάποιο αντίκτυπο.
Τέλοσπάντων, δεν είναι υποχρεωτικό κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ειλικρινά απορώ...

Ειλικρινα κι εγω!


Απ'ότι φαίνεται, στο site αυτό έχει γίνει μια προσπάθεια κάπως πιο σοβαρή απ'ότι ένα chain letter.Αλλά εκτός απ'υατό, σίγουρα δεν απευθύνεται ούτε στους παιδεραστές, ούτε σε όσους διακινούν αυτό το υλικό, ούτε σε αυτούς που το "καταναλώνουν".
Προφανώς και απευθύνεται σε κάποιες αρχές, αρμόδιες για την πάταξη αυτών των κυκλωμάτων.Και υποτίθεται ότι θα δείξει και τη λαϊκή απαίτηση να γίνει κάτι.
Ναι, πιστεύω 1 δισεκατομμύριο "κεριά" θα είχαν κάποιο αντίκτυπο.
Τέλοσπάντων, δεν είναι υποχρεωτικό κιόλας...

+1
Απο εκει και περα οντως.. κανεις δεν υποχρεωνει κανεναν να κανει κατι που δεν θελει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Για μένα πάντως δεν έχει σημασία μόνο το τι θα γίνει και αν θα έχει αντίκτυπο το ότι άναψαν ένα εκατομύριο κεριά....
Σημασία για μένα και την συνείδηση μου έχει ότι έκανα ΚΑΙ εγώ κάτι...
έστω κι έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κι άλλο ένα link:

https://asacp.org/report.php

ASACP = Association of Sites Advocating Child Protection.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Απ'ότι φαίνεται, στο site αυτό έχει γίνει μια προσπάθεια κάπως πιο σοβαρή απ'ότι ένα chain letter.
Μπορείς να μου το εξηγήσεις αυτό;
Μπορείς να μου εξηγήσεις τι διαφέρει αυτό το site από μία απλή διακήρυξη ευχών; Προτείνεται κάτι πρακτικό ή απλώς εγώ δεν το βλέπω;

Και υποτίθεται ότι θα δείξει και τη λαϊκή απαίτηση να γίνει κάτι.
Ναι, πιστεύω 1 δισεκατομμύριο "κεριά" θα είχαν κάποιο αντίκτυπο.
Πιστεύεις ότι οι όποιες αρμόδιες αρχές δεν είναι αρκετά ευαισθητοποιημένες και περιμένουν από ένα site να γίνει... μοχλός πίεσης;
Δηλαδή αν δουν ένα δισ. υπογραφές, θα τρομάξουν και θα πουν "ε, καιρός να λάβουμε μέτρα, δεν πάει άλλο";

Δεν έχω όρεξη να αντιδικίσω με κανέναν.

Απλώς μου φαίνεται αφελές να πιστεύουμε ότι επειδή θα κάνω ένα click σε ένα site, θα εξαλειφθεί η παιδεραστία [ή η φτώχεια ή οι πολεμικές συρράξεις ή η παιδική πορνεία ή... ή... ή... ].

Συμβαίνει μάλλον αυτό που λέει η ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Σημασία για μένα και την συνείδηση μου έχει ότι έκανα ΚΑΙ εγώ κάτι...
Ηρεμιστικό για τη συνείδησή μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Όταν λέω πιο σοβαρή προσπάθεια εννοώ ότι κι εγώ μπορώ να γράψω ένα κείμενο αλλά δε μπορώ να στήσω ένα site.
Δεν νομίζω κανένας να πιστεύει ότι θα εξαλειφθεί η παιδεραστία με ένα ή ένα δισεκατομμύριο κλικ.Αυτό είναι όντως αφελές.Μπορεί να αρχίσει να εξαλείφεται ένα μέρος της.
Πολλές φορές οι αρμόδιες αρχές θέλουν ένα "σπώξιμο" ας πούμε, κάποιον να τους αναγκάσει να κάνουν κάτι.Πες μου πόσες φορές με ένα σκάνδαλο πρώτα σχολήθηκαν οι δημοσιογράφοι και μετά ο εισαγγελέας.Δε σημαίνει ότι είναι σωστό, αλλά σίγουρα γίνεται.
Δεν αντιδικούμε, συζήτηση γίνεται.Στο κάτω κάτω και ηρεμιστικό συνείδησης να είναι, κακό δεν κάνει, καλό μπορεί, πού ξέρει ποτέ κανένας, να κάνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Κατα την γνωμη μου οι αρχες πραγματι δεν ειναι αρκετα ευαισθητοποιημενες εξαλλου η εξαλειψη της παιδεραστιας ειναι τρομερα δυσκολη υποθεση καθως προκειται για ενα κυκλωμα με πολυ χρημα κι αυτοι οι ανθρωποι (οι παιδοφιλοι) πολλες φορες ειναι υπερανω υποψιας.Πχ εκεινος ο ψυχολογος που συνεληφθει να ασελγει σε παιδικη κατασκηνωση.Πλυν αυτου το να γινονται κινησεις που δειχνουν οτι αναγνωριζουμε οτι υπαρχει προβλημα κι ειμαστε ατα αυτων των ανθρωπων που κανουν τετοια πραγματα τους δειχνει οτι η κοινωνια εχει πλεον ξυπνησει κι δεν ειμαστε τοσο αφελεις.Εξαλλου αυτα τα παιδια δικαιουνται να τους δειξουμε την υποστηριξη μας γιατι ζουν πολλες φορες σε καθεστως φοβου.Παντως μου κανει εντυπωση οτι σε ενα αλλο θεμα πλυν καποιους μηνες υπηρχαν ατομα που υποστηριζαν να κατεβει το οριο του ελευθερου σεξ στα 12 χρονια με την δικαολογια οτι δεν υπαρχει παιδεραστεια αρα δε υπαρχει κινδυνος.Τωρα βλεπουμε την αληθεια δυστυχως.Κι αυτο ειναι ενα βημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drteddy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Το άναψα κι εγώ ελπίζοντας -μάταια ίσως- σ' ένα καλύτερο κόσμο για τα παιδιά μας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Παντως μου κανει εντυπωση οτι σε ενα αλλο θεμα πλυν καποιους μηνες υπηρχαν ατομα που υποστηριζαν να κατεβει το οριο του ελευθερου σεξ στα 12 χρονια με την δικαολογια οτι δεν υπαρχει παιδεραστεια αρα δε υπαρχει κινδυνος.Τωρα βλεπουμε την αληθεια δυστυχως.Κι αυτο ειναι ενα βημα.
Δεν θέλω να αναλάβω τον ρόλο του αυτόκλητου δικηγόρου της Michelle αλλά μάλλον δεν θυμάσαι καλά.

Στο προηγούμενο topic, η Michelle [κατά κύριο λόγο] υποστήριζε ότι τα παιδιά σήμερα είναι αρκετά ώριμα στο θέμα του sex ώστε να κατέβει το όριο από τρέχον [15 έτη] στα 12 ή στα 13 έτη.
Δεν προβλήθηκε ποτέ "δικαιολογία" ότι δεν υπάρχει παιδεραστία.

Ιδού και το θέμα για να θυμηθείς: https://www.e-steki.com/forum/showthread.php?t=3696
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Άντε πάλι.
Άλλο όριο για το ελεύθερο σεξ, άλλο για την παιδεραστία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top