Τι μουσική ακούτε;

Τι μουσική ακούτε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 236)
  • Άλλο είδος από τα παρακάτω (πείτε ποιο)

    Ψήφοι: 30 12.7%
  • Λαϊκά

    Ψήφοι: 40 16.9%
  • Έντεχνα

    Ψήφοι: 73 30.9%
  • Ρεμπέτικα

    Ψήφοι: 34 14.4%
  • Rock

    Ψήφοι: 132 55.9%
  • Metal

    Ψήφοι: 95 40.3%
  • Gothic

    Ψήφοι: 30 12.7%
  • Κλασική

    Ψήφοι: 62 26.3%
  • Soundtracks

    Ψήφοι: 56 23.7%
  • Hip-Hop

    Ψήφοι: 34 14.4%
  • Pop

    Ψήφοι: 54 22.9%
  • Μπαλάντες / Blues

    Ψήφοι: 66 28.0%
  • Electronic

    Ψήφοι: 43 18.2%
  • Celtic

    Ψήφοι: 19 8.1%
  • Traditional/Folk

    Ψήφοι: 24 10.2%
  • Disco

    Ψήφοι: 6 2.5%
  • Jazz

    Ψήφοι: 15 6.4%
  • Reggae

    Ψήφοι: 13 5.5%

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
λογω δουλειας, πρεπει να ακουω ολα αυτα τα χαζοανεβαστικα που δεν εχουν τιποτα να πουν απο στιχο αλλα εχουν να πουν πολλα απο νοτες.

κατα ταλλα, παπακωνσταντινου, κατσιμιχαιους, ιωαννιδη, πυξ λαξ, ενδελεχεια, διαφανα, κλπ κλπ αυτου του ειδους ΕΚΤΟΣ απο οτιδηποτε μυριζει αγγελακα!

απο ελληνικα τρελλαινομαι επισης για παριο (τρελος ερωτας ομως λεμε!), μητροπανο, αντε και κανα ξεμπαρκο τραγουδακι απο αλλους.. αλλα οχι φανατικα.

απο ξενα, οτιδηποτε σε παλιο rock μου αρεσει! rock ballads, καλυτερα! του τυπου scorpions, alice cooper, kansas, ufo, Κλπ κλπ, καταλαβατε τωρα!
σε λιγο πιο αγριο στυλακι, sonata arctica, blind guardian και metallica!

επισης, celtic music! ηρεμα πραματα...με πιο αγαπημενη, την loreena mckennitt! ειναι καταπληκτικη, ακουστε τη, οσοι μπορειτε να κατεβαζετε αβερτα!
μετα το ταξιδι στην τουρκια και ολη την ανατολιτικη κουλτουρα, ακουω και χορευω και oriental-belly dance!

λιγο απο ολα δλδ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drteddy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Στη συλλογή μου που έχει περίπου 2000 CD (να μη μιλήσω για τα mp3 του υπολογιστή, περίπου 10500 κομμάτια) έχω απ' όλα τα είδη εκτός από τα νεοσκυλάδικα και νέοpop. Τί να πρωτοξεχωρίσω.... Τους δίσκους του Χατζιδάκι ή του Θοδωράκη, τις εθνικ συλλογές του Peter Gambriel, τους Iron Maiden να θυμίζουν τα...ατίθασα νιάτα μου ή τον εξαιρετικό Jean Michel Jarre με τους πειραματισμούς του;
Από την άλλη με συγκινούν τα χάλκινα της Μακεδονίας, το μπουζούκι του Νικολόπουλου και το κλαρίνο του Γ. Μάγγα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela

Νεοφερμένος

Η angela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daemon

Νεοφερμένος

Ο daemon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Blues, Jazz, Disco, Ξένο Ροκ, κάποια πράγματα από ελλνικό έντεχνο, κάποια (πολυ λίγα) από ηλεκτρονική μουσική, Κέλτικα τύπου Loreena McKennitt, Έθνικ, Ελληνικά Λαϊκά (γνωστά και ως σκυλάδικα), ενίοτε και κλασσική μουσική. Βασικά εξαρτάται από τη διάθεση... (π.χ. εδώ και 2 - 3 μέρες έχω κολλήσει με Madrugada).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aegipan

Νεοφερμένος

Ο Aegipan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Η... ειδικότητα μου είναι το hard rock και το heavy metal αλλά θα ακούσω και ελληνόφωνο rock και κάπια πιο soft rock συγκροτήματα.

Η άλλη μεγάλη μου αγάπη είναι η ελληνική έντεχη μουσική και τα ρεμπέτικα. Θα ακούσω βέβαια και κάποια λαϊκά, ποτέ όμως σκυλοτράγουδα.

Ρίχνω όμως και καμιά προς τα έξω στις μουσικές του κόσμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Βασικά ακούω metal...και λίγο rock αλλά εκτός απο αυτά ακούω και Χατζηγιάννη απο ελληνικά!!:music:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mentoras_12

Νεοφερμένος

Ο mentoras_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Κυριως hip-hop ελληνικο αλλα και slow rock οπως scorions, deep purple...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vero

Νεοφερμένος

Η vero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ροκ και μεταλ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

broken heart

Νεοφερμένος

Η aFro3uLan8h αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
τα πάντα ανάλογα την διάθεση. κυρίως όμως ροκ κ πανκ...:music:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
εχω βρει κατι παλια κλασσικα κομματια 80's και τα παιζω συνεχως αυτες της μερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΥΡΙΑΚΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Τι μουσική ακούω;Τα πάντα!! Αλλά το πάθος μου είναι παλιά λαϊκά.
Δεκαετίας 50΄60΄70΄Ζεϊμπέκικα, τσιφτετέλια...Εχω μια καλή συλλογή από CD και βινύλια.Υπάρχει κανείς άλλος συλέκτης εδώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Ναι!!! Εγώ!... Με βινύλιο δεν εχω ασχοληθεί, αλλά έχω μια αρκετά μεγάλη συλλογή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΥΡΙΑΚΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πως γινετε αυτό? Που τα βρηκες τα βινύλια?Εχεις δισκους 45 στροφών? (δισκακια?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και εγω εχω αρκετα βινιλια, το προβλημα ειναι οτι το pick up μου εχει ενα προβλημα και δεν μπορω να του βρω ανταλακτικο και ετσι δεν ασχολιθικα εκτενεστερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RENEGADE

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
heavy metal και soundtracks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kazmir84

Δραστήριο μέλος

Ο kazmir84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
χμμμ τι ακούω... ορίστε ένα μουσικό προφίλ που έχω ως τώρα.
https://www.last.fm/user/razm84
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λαικά ελληνικά, παλιά ξένα και κάποια νέα, παλιά ήμουν της τράνς άλλα λόγο χαμηλής μουσικής στην ποληκατοικία δεν βάζω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Rock. Indie, grunge, garage... Διαφορα ειδη ροκ τεσπα. Λιγο απο metal, λιγο απο funk, λιγο απο britpop.. Τετοια πραγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ελληνικά έντεχνα, παραδοσιακά, ρεμπέτικα, ethnic, latin, jazz.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Τα πάντα ακούω στην κυριολεξία αλλά έχω μια προτίμηση στο έντεχνο (ό,τι κι αν σημαίνει αυτό anyway) και στο ροκ.
Αγαπημένο καλλιτέχνη δεν μπορώ να πω γιατί είναι πολλοί αλλά ο Πασχαλίδης...rules!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top