Μετατροπές αρχείων video

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
βρε παιδιά, βρήκα τρόπο να κατεβάζω τα video από youtube (και πιστεύω δεν είμαι ο μόνος), αλλά τα αποθηκεύω στο pc με μορφή flv. μπορώ να τα μετατρέψω σε αρχεία τύπου π.χ. mpeg ή wmv??? παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας με βοηθήσει...thanks...:thanks::thanks::thanks:

Σημείωση: Για μετατροπή αρχείων ήχου (mp3 κτλ) δείτε εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Eγώ χρησιμοποιώ αυτόν: https://www.download.com/3000-2139_4-10769546.html

Είναι καλός και εύχρηστος ενώ δεν έχει ούτε spyware ούτε ιούς! Στο συστήνω ανεπιφύλακτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Κατέβασε K-Lite codec pack
Λεπτομέρειες εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobiras11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μεγίστη (Καστελόριζο). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Χμμ..Εγώ το κάνω με mp3 αυτό. Μετατρέπει απ'ευθείας το videoclip σε mp3 την ώρα που το κατεβάζει σε ένα λεπτό. Πολύ εύχρηστος τρόπος να κατεβάζεις μουσική. Ούτε Limewire, ούτε e-Mule, ούτε τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Έχεις άθλια ποιότητα ήχου έτσι όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Έχεις άθλια ποιότητα ήχου έτσι όμως.

+1 ειδικά αν είναι από το youtube που καραcompressάρει τον ήχο, αυτός ο τρόπος ούτε για tone σε κινητά δεν συστείνεται:D... Καλή ποιότητα ήχου είναι τουλάχιστον 192Kbps και καλύτερη 360Kbps τουλάχιστον για digital...

Και εγώ FLV player χρησιμοποιώ. Μερικές φορές τα κάνω convert σε avi Με το all to avi, Λεπτομέρειες με Pm Καθώς είναι Illegal.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν δέχομαι τίποτα λιγότερο απο 48κάναλο ασυμπίεστο ήχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Όχι σοβαρά τώρα, 192kbps mp3 είναι μια χαρά νομίζω. Εξαρτάται βέβαια και απο τον συνδυασμό ενισχυτή-ηχείων που έχεις το αν θα είναι εμφανής η απώλεια ποιότητας ή οχι. Στα δικά μου δεν καταλαβαίνω καμία διαφορά απο 192kbps και πάνω, είναι μέτριας ποιότητας :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobiras11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μεγίστη (Καστελόριζο). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Πάντως το πρόγραμμα που έχω τα κάνει με 256..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ναι αλλά η αρχική πηγή του ήχου είναι τραγικής ποιότητας οπότε και 6 κάναλο PCM να στο κάνει πάλι σκατά θα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThanosAlonso

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Εγώ πάντως σου προτείνω να κατεβάσεις το πρόγραμμα:"TubeHunter Ultra"

Είναι φοβερό... Ανοίγεις το πρόγραμμα και σερφάρεις σε όποια σελίδα παίζει βίντεο του στύλ youtube(το πρόγραμμα έχει μια ατελίωτη λίστα απο sites που υποστυρίζει) και στην συνέχεια σε ρωτάει το πρόγραμμα αν θέλεις να κατεβάσεις το βίντεο και σε τι τύπο αρχείου θέλεις(εδώ γίνετε πανικός, έχει σχεδόν τα πάντα, μέχρι και 3gp έχει για να το βάλεις στο κινητό)

Μπορείς να το κατεβάσεις απο εδώ:https://www.download.com/3120-20_4-0.html?tg=dl-20&qt=TubeHunter Ultra&tag=srch
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Θέλω και γώ να μου κάνετε μια πρόταση αλλά όχι για αρχεία flv αλλά avi..
Κατέβασα μια ταινία που έχει κατάληξη avi και θέλω να την μετατρέψω σε μορφή ώστε να μπορέσει να παίξει σε dvd player!
Καμιά ιδέα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
convertx to dvd είναι η λύση στο πρόβλημά σου.

https://www.vso-software.fr/products/convert_x_to_dvd

Θα σου στείλω και πμ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Εκτός από αυτό υπάρχει κάτι άλλο?:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Θα σου στείλω πμ. Ενεργοποίησέ τα όμως... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
εγω ειχα μια φορα ενα της Ashampoo πολυ καλο ακριβως οπως το ακουγες και το εβλεπες στο site το εκανε μετατροπη σε οτι ειδους αρχειο ηθελες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Freez FLV to AVI, WMV, MPEG Converter
Εγγυημένο, γρηγορο και πολύ ελαφρύ.
Όσο για τα videos από youtube τα κατεβάζω με νομιμότατο τρόπο μέσω εφαρμογής firefox! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Freez FLV to AVI, WMV, MPEG Converter
Εγγυημένο, γρηγορο και πολύ ελαφρύ.
Όσο για τα videos από youtube τα κατεβάζω με νομιμότατο τρόπο μέσω εφαρμογής firefox! :P

Να το link: https://www.download.com/Freez-FLV-to-AVI-MPEG-WMV-Converter/3000-2140_4-10673270.html?tag=lst-1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marpl

Νεοφερμένος

Η Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Θέλω και γώ να μου κάνετε μια πρόταση αλλά όχι για αρχεία flv αλλά avi..
Κατέβασα μια ταινία που έχει κατάληξη avi και θέλω να την μετατρέψω σε μορφή ώστε να μπορέσει να παίξει σε dvd player!
Καμιά ιδέα?

Καλό είναι και το nero..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top