Βάζετε "νερό στο κρασί σας";

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εξαρτάται πόσο δεμένη νοιώθω με το άλλο άτομο, πόσο θα μου στοιχίσει να τον χάσω απο την ζωή μου.
Παλιότερα ήμουν πιο ανεκτική και διαλλακτική τώρα πλέον όχι.
Όσο αφορά τους φίλους μου μπορώ να συγχωρώ τα πάντα για δύο λόγους, πρώτον όσους έχω επιλέξει και θεωρώ φίλους μου σπανίως (εως ποτέ) με πληγωνουν και δεύτερον γιατί πάντα πίστευα ότι στην φιλία δεν χωράει συγγνώμη.
Στα αισθηματικά μου λειτουργώ ανάλογα με την στιγμή.Αν νοιώθω πως κάτι μπορω να το ξεπεράσω και να συνεχίσω την σχέση το κάνω, αν θεωρώ πως θα αφήσει σκιά πάνω απο την σχέση μου και θα με βασανίζει διαρκώς προτιμώ να την τελειώνω.
Στα επαγγελματικά μου το κρασί μου είναι εντελώς ανόθευτο.Τα πράγματα για μένα είναι ή ασπρα ή μαύρα, δεν υπάρχει γκρι, δεν υπάρχει κανένας συμβιβασμός.Αφιερώνω πολύ χρόνο,κόπο και συνέπεια στην δουλειά μου και δεν δέχομαι καμμία αθέτηση όρων ή παρασπονδία.
Στις περιπτώσεις που συγχωρώ δεν σημαίνει και ότι ξεχνάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
δυστυχώς,βάζω πολύ νερό στο κρασί μου..σε σημείο μάλιστα,που να μην μπορώ πλέον να ξεχωρίσω αν πίνω κρασί ή νερό τελικά...:/: αλλά όλο αυτό,μέχρι το σημείο που δεν ξεπερνιούνται τα όρια της αξιοπρέπειας και του εγωισμού μου..εάν φτάσω στο σημείο ν'αγγίξω αυτά τα όρια,πολύ απλά,την κάνω μ'ελαφρά και χοροπηδηχτά... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
Εξαρτάται πόσο δεμένη νοιώθω με το άλλο άτομο, πόσο θα μου στοιχίσει να τον χάσω απο την ζωή μου.
Παλιότερα ήμουν πιο ανεκτική και διαλλακτική τώρα πλέον όχι.
Όσο αφορά τους φίλους μου μπορώ να συγχωρώ τα πάντα για δύο λόγους, πρώτον όσους έχω επιλέξει και θεωρώ φίλους μου σπανίως (εως ποτέ) με πληγωνουν και δεύτερον γιατί πάντα πίστευα ότι στην φιλία δεν χωράει συγγνώμη.
Στα αισθηματικά μου λειτουργώ ανάλογα με την στιγμή.Αν νοιώθω πως κάτι μπορω να το ξεπεράσω και να συνεχίσω την σχέση το κάνω, αν θεωρώ πως θα αφήσει σκιά πάνω απο την σχέση μου και θα με βασανίζει διαρκώς προτιμώ να την τελειώνω.
Στα επαγγελματικά μου το κρασί μου είναι εντελώς ανόθευτο.Τα πράγματα για μένα είναι ή ασπρα ή μαύρα, δεν υπάρχει γκρι, δεν υπάρχει κανένας συμβιβασμός.Αφιερώνω πολύ χρόνο,κόπο και συνέπεια στην δουλειά μου και δεν δέχομαι καμμία αθέτηση όρων ή παρασπονδία.
Στις περιπτώσεις που συγχωρώ δεν σημαίνει και ότι ξεχνάω.


:worship: :worship: :worship: :thumbsup: με καλύπτεις απόλυτα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Πρέπει να ομολογήσω ότι έχω ένα μεγάλο πρόβλημα στο να ορίζω τα όριά μου:/: (κυρίως στους φίλους μου). Συνήθως προσπαθώ να αποφύγω τυχόν συγκρούσεις με το να υποχωρώ στις απαιτήσεις των άλλων,όσο παράλογες κι αν είναι αυτές:hmm: . Το κακό είναι ότι κάποια στιγμή δεν μπορώ να το ανεχτώ άλλο και η έκρηξη είναι αναπόφευχτη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pepper-ann

Νεοφερμένος

Η Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Με τα κοντινά μου πρόσωπα μπορώ να πω πως «βάζω νερό στο κρασί μου». Στους υπόλοιπους δε δίνω δεύτερη ευκαιρία, και αυτό είναι κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
δυστηχος η ευτυχος παντα συνχωρω τους ανθρωπους οτι κ να μου κανουν..
ειμαι πολλυ ελαστικη...
δεν θελω με κανεναν να ειμαι ψυχρη:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Εξαρτάται πάντα απο το πόσο σοβαρό παράπτωμα έχει κάνει κάποιος...Αν και εγώ δυστυχώς συγχωρω πάρα πολύ ευκολα και καμιά φορα δεν αξιζει τον κόπο...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oiwnos

Νεοφερμένος

Ο Oiwnos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αυτο που λειτουργει καλυτερα σε μενα πια ειναι κατι σαν αυτο που ειπε η κατερινα. delete χωρις πολλα πολλα.
Δεν ειμαι υπερ των μαχων και των εντασεων.
Αυτο που συνηθιζω ειναι αν κατι με προσβαλει σε μια σχεση , στα σκαρια, ελευθερη, φιλικη(δεν εννοω τους αδερφικους μου φιλους απο παιδια )ερωτικη ή οτιδηποτε ειδους. ειναι να πω
-Συγνωμη πρεπει να φυγω σταματαω να απανταω και σβηνω το τηλεφωνο απο παντου ωστε να ειμαι σιγουρος οτι ποτε στο μελλον δεν θα ξεχαστω ωστε να επιτρεψω αναθερμανση ή να επιδιώξω σε πιθανη αδυναμη στιγμη συναντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Αναλογως.....Συνηθως συγχωρω ευκολα αλλα εινα κ αναλογα το ατομο κ φυσικα το τι μου εχει κανει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Γενικότερα βάζω νερό στο κρασί μου και μάλιστα πολύ... υπάρχουν περιπτώσεις όμως που είμαι κάτι παραπάνω απο απόλυτος σε ερωτική αλλά και φιλική σχέση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filakhs

Νεοφερμένος

Ο filakhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγω βαζω οταν θα δω οτι θα βαλει και η αλλη προτα!!

εκτος και αν εχω δαγκωση τι λαμαρινα...οποτε το κρασι απο το πολυ νερο θα χασει το χρωμα του.:/:

και μετα βεβαια σε περνει η μπαλα γιατι οτι και να μου κανει ξερει οτι την "περνει" να τα κανει :(

αρα εχει να κανει το ολο θεμα ποσο θες αυτην που εχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
συγχωρω αλλα δε ξεχνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

volt

Νεοφερμένος

Ο volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Tα ρίχνω όλα στον εαυτό μου οπότε ρίχνω στο νερό κρασί, αλλά έτσι κι αλλιώς άσχετα με το ποιός φταίει αν το αποτέλεσμα είναι ο χωρισμός οι ευθύνες είναι ψιλά γράμματα με τον εγωϊσμό που διακατέχει και τους δύο εκείνη την στιγμή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
οταν εισαι ερωτευμενος με καποιον ΘΕΣ να τον συγχωρεσεις, ΘΕΣ να πιστεψεις οτι τα πραγματα δεν ειναι ετσι. οταν αγαπας ενα φιλο σου και εχεις ζησει πολλα μαζι του, ΘΕΣ αυτη η σχεση να σημαινει κατι, να ειναι δυνατη. αν ειναι ειλικρινης μαζι μου και εξηγησει τη σταση του πιστευω οτι συγχωρω. και μαλιστα αν οι εξηγησεις ειναι ανοιχτες (και οχι μονο στη λογικη αλλα και στο συναισθημα) παντα υπαρχει κερδος και δεν ειμαι γενικα ατομο που θα εκοβε οριστικα γεφυρες. παντα αφηνω καποιο ανοιγμα εκτος και αν καποιος ειναι τοσο απαραδεκτος που με κανει να ακουω απλα την ψυχρη λογικη μου (πρεπει να ειναι πραγματικα ζωο για να το καταφερει αυτο....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sukerakos13

Νεοφερμένος

Ο sukerakos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
ειμαι πολυ αυστηρος με τους αλλους ευτυχως ...το κακο με μενα ειναι πως μετα απο λιγο καιρο αν ειναι αγαπητο μου ατομο δεν μπορω να μην το συγχωρησω ...αλλα το προσπαθω οταν χρειαζεται γιατι δεν γινεται αλλιως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πολλές φορές φτάνω στο σημείο από κρασί να πίνω νερό μόνο και μόνο για να μη στεναχωρήσω τον άλλον και τελικά στεναχωριέμαι εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Όσον αφορά τις σχέσεις σας με τους άλλους, είστε ελαστικοί μαζί τους; Συγχωρείτε εύκολα κάποιο "παράπτωμα" του φίλου/συντρόφου σας; Ή είστε αυστηροί με τους άλλους;

Συγχωρω αλλα πρεπει να περασω μια διαδικασια πρωτα ,δηλ να το σκεφτω ξανα και ξανα το γεγονος που με ενοχλησε,να βρω ολες τις πιθανες απαντησεις και μετα να δωσω ελαφρυντικα και να πω παμε παρακατω τωρα:/:
Γενικα δεν βαζω ευκολα νερο στο κρασι μου,δεν ειμαι υποχωρητικος τυπος,προσπαθω ομως να εκλογικευω τα πραγματα,και οι αλλοι ανθρωποι ειναι:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Εγώ βάζω τόσο που γίνεται νερό ... :P Χωρίς πλάκα συγχωρώ εύκολα.. Βέβαια, δεν μου'χουν κάνει τίποτα "χοντρό" μέχρι στιγμής ώστε να φτάσω σε σημείο να μην μπορώ να συγχωρέσω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina94

Νεοφερμένος

Η xristina94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Με δυσκολία εκτός αν είναι κάτι ασήμαντο. Γενικά δεν είναι ωραίο να κρατάς κακία σε κάποιον ειδικά αν είναι και φίλος σου! Στην περίπτωση που σε πληγώσει, πρέπει να μάθεις να κάνεις υποχωρήσεις και να συγχωρείς.Το ίδιο περιμένεις και από τους άλλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
αναλογως το ατομο και το παραπτωμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top