Μπορεί να θεωρηθεί η απιστία δεδομένη;

neraidoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Με αφορμή τη συζητηση μιας οικογενειακης φιλης,παντρεμενης οτι ολοι οι αντρες μια μερα θα στο φορεσουν το κερατο,χωρις να παρω θεση θα θελα να μου πειτε...Πιστευετε οτι ειτε τον προσεχετε ειτε οχι,αυτος θα την κανει τη λαδια?Εστω πχ μια μερα να τον τραβηξει ολη η παρεα σε ενα στριπτιτζαδικο..!!(και αυτο λιγο βλακεια ειναι ...!
):stupid:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,508 μηνύματα.
Αν και άντρας, θα σου απαντήσω και μάλιστα με μια κουβέντα μόνο:

Δεν υπάρχουν αδύναμα φύλα αλλά αδύναμοι χαρακτήρες._
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neraidoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Μεχρι τωρα οτι εχεις πει ,ειναι πολυ σωστο....!!(αν και αντρας!!)χεχε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ολοι οι αντρες μια μερα θα στο φορεσουν το κερατο
κάποτε μου το είχε πει και μένα μια κυρία αυτο το πράγμα και τότε δυστυχώς την είχα πιστέψει (εγώ ήμουν 22 και αυτή κοντά στα 50) και βάση αυτής της πίστης μου έκανα μια πολύ λάθος επιλογή και ένα αρκετά σοβαρό λάθος στη ζωή μου... παντρευτηκα τον πρώτο άντρα μου ενώσω με είχε ήδη "κερατώσει" ... ή έστω το είχε προσπαθήσει αλλά δεν του βγήκε και ήρθε και μου το είπε στη συνέχεια.... είχα σκεφτεί λοιπόν ότι αφού σχεδόν μου το φόρεσε και δεν του βγηκε... ε αυτό ήταν δεν θα το ξανακάνει (:P ναι καλα....)

Περνώντας τα χρόνια, κι αφού μεγάλωσα, κι αφού χώρισα με τον πρώτο μου άντρα, κι αφού γνώρισα κι άλλους άντρες κι άλλους ανθρώπους.... κατάλαβα ότι υπάρχουν κι άνθρωποι που δεν ειναι δειλοί....
Ανθρωποι που αν δουν οτι κάτι δεν παει καλα με τη σχεση τους χωριζουν πρωτα και μετα πανε στις άλλες πορτοκαλιες....
Για μένα το κέρατο είναι δειλια... δειλια να πάρεις αποφασεις που θα εχουν αντικτυπο....
Θεωρώ λοιπόν πλέον, όπως είπα και πιο πριν, ότι υπάρχουν κι άνθρωποι με αξιοπρέπεια... άνθρωποι που αναλαμβάνουν το βάρος των επιλογών τους, τις ευθύνες τους και τις συνέπειες .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neraidoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα μαζι σου ,απλα νευριαζω με κατι γυναικες που μου τα λενε αυτα..σορρυ..Δεν μπορω να κανω συμβιβασμους στα ονειρα μου..αν μαθαινα κατι τετοιο θα χωριζα κατευθειαν ...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αν και άντρας, θα σου απαντήσω και μάλιστα με μια κουβέντα μόνο:

Δεν υπάρχουν αδύναμα φύλα αλλά αδύναμοι χαρακτήρες._

;):thumbsup: Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο...

Όπως είπε και η ΚΕ το κέρατο είναι δειλία. Όταν δεις οτι δεν τραβάει μια σχέση ξεκόβεις και μετά συνεχίζεις την ερωτική σου αναζήτηση. Αλλά αυτό ισχύει και για άνδρες και για γυναίκες, ανεξαρτήτου ηλικίας.

Η αντίληψη οτι ένας άνδρας μπορεί να σου φορέσει το κέρατο πιο εύκολα είναι αντίκτυπος της μορφής που είχε η κοινωνία μας μέχρι και πριν από μερικές δεκαετίες (δεν ξέρω καν αν πρέπει να χρησιμοποιήσω πληθυντικό!:confused:). Ο άνδρας απλά ήταν το Α και το Ω μιας οικογένειας και είχε το ελεύθερο να κάνει ότι θέλει. Και φυσικά όπως συμβαίνει τις περισσότερες φορές όταν έχεις απόλυτη εξουσία κάπου απλά διαφθείρεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μετα τα τσουβαλι με πατατες εχουμε και τα τσουβαλι ανθρωπων ε;κοινως γενικευω και δεν σκευτομαι.:|
Aυτες τις γενικευσεις τις κανουν τα ατομα που συνηθως δεν ξερουν οχι που πανε τα τεσσερα, αλλα ουτε καν τα δυο...:P :whistle:
Τι παει να πει "ολοι οι αντρες", και "ολες οι γυναικες";;:confused:
Ο Valder ειπε το πιο σωστο για τους αδυναμους χαρακτηρες!Οπως και η KE για δειλιες.
Κι εγω την απιστια δεν την μπορω...Οπως εχω ξαναπει προσωπικα οταν δινομαι σε καποιον δινομαι ολοκληρωτικα.Ορισμενες "πορτες" ανοιγουν, αλλες κλεινουν και αλλες ειναι ανοιχτες μονο για εμενα και το ταιρι μου.
Και ναι μεν δεν την θελω δεσμια-φυλακισμενη την αλλη, αλλα οπως και να το κανουμε δεν ειναι Milko να την μοιραστω με την παρεα μου.;)
Με λιγα λογια,ΟΧΙ το κερατο (να το πω λαικα) δεν ειναι συνηθες φαινομενο ουτε ειναι ο κανονας ουτε ειναι χαρακτηριστικο των ανδρων ή των γυναικων.Οσοι και οσες το λενε αυτο (οσοι γενικευουν δηλαδη) -κατα την ταπενη μου γνωμη- ή οπως ειπα δεν ξερουν τι τους γινεται, ή ειναι πολυ απογοητευμενοι ή εχουν βρει την καραμελα-διακαιολογια ωσρτε να κανουν κι αυτοι/ες τις ιδιες "πραξεις" και να λενε.."Ελα μωρε το εκανα γιατι ετσι κι αλλιως κι αυτος θα το εκανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Φυσικα δεν υσχιει αυτο! Καθε ανθρωπος ειανι διαφορετικος και αλλαζει κιολας απο σχεση σε σχεση. Αλλοι εχουν παρει τετιες αρχες που δεν προκειτε ποτε να το κανουν, αλλοι δεν θα το κανουν συνιδιτα αλλα ισως υπο την επιρια αλκοολ, αλλοι θα το κανουν επειδι το θελουν. Το ιδιο υσχιει και για της γυναικες.
Και πρωσοπια ξερω περισσοτερες περιπτωσεις οπου η γυναικα εχωσε κερατο στον αντρα παρα ο αντρας στην γυναικα...:whistle: (ειτε ξερωντας το ειτε οχι ο/η συζιγος, γιατι δεν ειναι αναγκη να το ξερει ο/η συζιγος για να το ξερω και εγω...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Με αφορμή τη συζητηση μιας οικογενειακης φιλης,παντρεμενης οτι ολοι οι αντρες μια μερα θα στο φορεσουν το κερατο,χωρις να παρω θεση θα θελα να μου πειτε...Πιστευετε οτι ειτε τον προσεχετε ειτε οχι,αυτος θα την κανει τη λαδια?Εστω πχ μια μερα να τον τραβηξει ολη η παρεα σε ενα στριπτιτζαδικο..!!(και αυτο λιγο βλακεια ειναι ...!
):stupid:

Ο μόνος που θέλω να προσέχω μην μου κάνει "λαδιές" είναι ο σκύλος μου:D
Δεν μπορώ να κυνηγάω και τον σύντροφο μου, το άγχος του που είσαι τι κάνεις και μήπως με απατάς είναι ένα άγχος που δεν θέλω να του χαρίσω στον εαυτό μου.
Είτε πρόκειται για άντρα είτε για γυναίκα αν θέλει να απιστήσει θα απιστήσει αργά ή γρήγορα και κανένας ρόλος δεσμοφύλακα δεν θα τον αποτρέψει.
Το γιατί θα το κάνει είναι ένα άλλο ερώτημα, είτε είναι στην φύση του, είτε κουράστηκε είτε έτυχε και χίλιες δυο δικαιολογίες, η ουσία είναι μία και το αποτέλεσμα ίδιο.
Έχω απιστήσει και έχω απατηθεί, και στις δύο περιπτώσεις πόνεσα και στις δύο περιπτώσεις πλήρωσα τις συνέπειες αλλά δεν μετάνοιωσα ούτε δικαιολογήθηκα.
Αν βρισκόμουν μέσα σε μια σχέση που άξιζε ή πολύ περισσότερο σε ένα γάμο δεν θα το διακινδύνευα για λίγες στιγμές ευχαρίστησης να χαλάσει κι αν βρισκόμουν στο απέναντι άκρο ναι θα συγχωρούσα, όχι όμως επανελλειμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συμφωνώ με τους παραπάνω. Πάντως το στριπτητζάδικο δεν το θεωρώ κέρατο, ειδικά αν τον σούρουν οι φίλοι του εκεί. Κι εσύ το ίδιο θα έκανες πιθανότατα αν σε έσουρναν οι φίλες σου. Άλλο στριπτητζάδικο κι άλλο πορνείο (ασχέτως αν ενίοτε συστεγάζονται :P)
Πάντως, παραφράζοντας αυτό που σου λένε, εγώ πιστευω ότι "Είτε άντρας, είτε γυναίκα, σε μια μακροχρόνια σχέση θα μπεις έστω και ελάχιστα στον πειρασμό να το φορέσεις". Το θέμα είναι πόσο συχνοί είναι οι πειρασμοί, πόσο έντονοι και πόσο μπορείς να αντισταθείς σε αυτούς. IMHO.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ δεν συμφωνώ ότι το κέρατο είναι δείγμα δειλίας μόνο. Υπο περιπτώσεις ναι είναι. Άλλοι το κάνουν for the kicks που δεν ξέρω και την ελληνική έκφραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν αδύναμα φύλα αλλά αδύναμοι χαρακτήρες._

Για μένα το κέρατο είναι δειλια... δειλια να πάρεις αποφασεις που θα εχουν αντικτυπο....
Θεωρώ λοιπόν πλέον, όπως είπα και πιο πριν, ότι υπάρχουν κι άνθρωποι με αξιοπρέπεια... άνθρωποι που αναλαμβάνουν το βάρος των επιλογών τους, τις ευθύνες τους και τις συνέπειες .....

+1 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Πιστευετε δηλαδη οτι υπαρχουν ακομα οι μονογαμικοι ανδρες που δεν σκεφτονται καμια αλλη ενω ειναι ηδη σε μια σχεση? Δυστυχως, κατα τη γνωμη βεβαια, για τους ανδρες υπαρχουν πολλοι πειρασμοι, που δυσκολα μπορουν να τους αντισταθουν.. Δηλαδη αν τους τυχει να βρισκονται παρεα με μια ωραια και σεξυ κοπελα που δεν λεει οχι εστω και για μια νυχτα τρελου ερωτα, πιστευετε πως δεν θα λυγισουν να πανε μαζι της (Χωρις να το μαθουμε εμεις βεβαια..) ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Δεν μπορεί κανείς να γενικέυει μια μεμονωμένη εμπειρία για ένα τεράστιο αριθμό ανθρώπων. Τι πάει να πει δηλαδή όλοι οι άντρες θα σε κερατώσουν? Και που ξέρει ο καθένας μας τι ισχύει για όλους τους άντρες?
Θεωρώ οτι ο χαρακτήρας αλλά κυρίως η ποιότητα της σχέσης είναι που καθορίζουν το αν θα σε απατήσει ο άλλος ή όχι ή το αν θα απατήσεις και εσύ ή όχι. Και ναι , συμφωνώ οτι αν ο/η άλλος/η θέλει να σε απατήσει μπορεί να το κάνει και κάτω από τη μύτη σου χωρίς να πάρεις είδηση όσο υποψιασμένη/ος είσαι. Το θέμα είναι να μπορείς να φεύγεις από αυτές τις σχέσεις που σου προκαλούνε πόνο και να προχωράς στη ζωή σου προσπαθώντας να μην πεαναλάβεις τις ίδιες λανθασμένες επιλογές. Αυτοί που δεν μπορούν να φύγουν από αυτές τις σχέσεις απλά γενικεύουν τον κανόνα για να αισθάνονται καλά με τον εαυτό τους...

Πιστευετε δηλαδη οτι υπαρχουν ακομα οι μονογαμικοι ανδρες που δεν σκεφτονται καμια αλλη ενω ειναι ηδη σε μια σχεση? Δυστυχως, κατα τη γνωμη βεβαια, για τους ανδρες υπαρχουν πολλοι πειρασμοι, που δυσκολα μπορουν να τους αντισταθουν.. Δηλαδη αν τους τυχει να βρισκονται παρεα με μια ωραια και σεξυ κοπελα που δεν λεει οχι εστω και για μια νυχτα τρελου ερωτα, πιστευετε πως δεν θα λυγισουν να πανε μαζι της (Χωρις να το μαθουμε εμεις βεβαια..) ?

Οι άντρες μπορεί να σκέφτονται "να μια όμορφη γυναίκα", αλλά από το "να μια όμορφη γυναίκα" στο "γεια, θες να πάμε σε ένα ξενοδοχείο" υπάρχει τεράστια απόσταση. Αν ο άλλος ξέρει τι θέλει, όχι δε θα λυγίσει στην ωραία σέξυ κοπέλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Maκαρι να εχετε δικιο και να υποστηριζετε αυτο που λετε! Εγω δεν μιλησα μεσα απο τις εμπειριες μου, απλα ετσι μου ηρθε.. Συγνωμη αν σας αδικησα, γιατι ο ανθρωπος απο ανθρωπο οντως διαφερει, δεν επρεπε να το γενικευσω..Να ειστε καλα παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Θα είμαστε καλά παιδιά :D
Εγώ δεν κατάλαβα πάντως... Εσύ X-girl βγάζεις τον εαυτό σου απ'έξω ή όλες τις γυναίκες; Δηλαδή πιστεύεις ότι μόνο οι άντρες θα σκεφτόντουσαν έτσι; Με αυτή τη λογική, δέχεσαι είτε ότι δεν θα παντρευτείς (ή κάνεις σοβαρή σχέση ποτέ) ή ότι θα κάνεις, αλλά θα φας κέρατο. Κάνω λάθος; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Κανεις λαθος fandago! Μια χαρα ειμαι και στις σχεσεις μου και δεν κρινω κανεναν. Η επιλογη του καθενος ειναι να κανει οτι θελει.. Απλως ειπα οτι κατα τη γνωμη μου σχεδον ολοι οι ανδρες ειναι απιστοι.. Με σωζει το οτι δεν ειμαι καθολου ζηλιαρα και στον ανθρωπο μου δινω την απολυτη ελευθερια να κανει οτι θεωρει σωστο για εκεινον αλλα και για μενα.. Αυτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
X-girl στην φαση που ειμαι εγω πιστεψε με, οπια και αν ητανε αυτη η αιθερια υπαρξη δεν θα το εκανα. Και γιατι αυτο να υσχιει μονο για τους αντρες και οχι για της γυναικες; Η γυναικες δλδ ειναι μσαν την οδοντοβουρτσα που την χρησιμοποιει μονο ενας ενω οι αντρες ειναι σαν τα πειρουνια που τα πλενουμε και μετα τρωει αλλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Οκ..Να συμπληρωσω..εχω πολλους φιλους και συχνα συζηταμε για το παρον θεμα.. Θυμηθηκα τωρα κατι και απο το παρελθον μου.. Οι φιλες μου ειχαν μια χαρα σχεσεις με αγαπες, λουλουδια και τετοια.. Ελεγαν πως εχουν τις πιο επιτυχιμενες σχεσεις..Δεν ηξεραν ομως πως πισω απο τη πλατη τους τα αγορια τους φλερταραν εμενα!!!!!!!! Τι αλλο να πω... Αλλα και παλι δεν σας βαζω ολους σε μια σειρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
δεν υπάρχει ποσοστό του ποιος κερατώνει περισσότερο ή λιγότερο. άντρες+γυναίκες=άνθρωποι και άνθρωποι=πλάσματα με συναισθήματα και αδυναμίες. εξαρτάται την κατάσταση. κάποιες φορές το κέρατο είναι δειλία, κάποιες άλλες απλά το αλατοπίπερο. μην κρίνετε για να μην κριθείτε και (εγώ προσωπικά) μεγάλες κουβέντες δεν λέω. πειρασμοί υπάρχουν για όλους και όλες, το θέμα είναι ο χαρακτήρας και οι αρχές του καθενός, οι αδύναμες στιγμές και το παιχνίδι της αναζήτησης.
το να είμαστε απόλυτοι μπορεί να μας πονέσει (το έμαθα από πρώτο χέρι!) καλό είναι όπως κ ναχει να προσπαθούμε να μην πληγώνουμε τους άλλους, από κει κ πέρα όλα είναι πιθανά και όλα συμβαίνουν (ακόμα κ στις καλύτερες οικογένειες). όσο για το θέμα της συγχώρεσης που δεν θυμάμαι ποιος το έθεσε, θα εκπλαγείς με το πόσα μπορείς να συγχωρείς σε κάποιον που αγαπάς (χωρίς να χάνεις αξιοπρέπεια κ εγωισμό)!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top