Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
μπα να τον προσεχεις και δεν τον πολυκουνας δεν κανει τπτ>αυτο τολεω γιατι μαι φορα εχει παρει εναν ενας θειος και το κουνουσαμε το pc την ωρα που δουλευε και την δευτερη μερα τεζα ο δυτικος ψηφιακος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε αυτό ισχύει γενικά, δεν το κουνάς όταν δουλεύει :P .
Άντε να γίνουν πιο προσιτοί οι SSD δίσκοι να μην έχουμε τέτοια προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Λοιπον νατα μας νατα μας ανεβηκαν οι φοτο
Εξωτερικη οψη του κουτιου

Απο μεσα μετα αφου εγω βαλει τα stand offs για την mobo και το PSU

Η mobo βιδωμενη με τον 8400

αλλη αποψη

Ενα πρωτο cable management

Τελικο cable management απο μπροστα(καποια καλωδια μπηκαν τοσο χυμα διοτι στην αρχη που τα ειχα περασει μια χαρα απο πισω δεν εκλεινε το καπακι και αναγκαστηκα να τα παω εκει!:()

Cable management απο πισω (που δεν ειναι ετσι διοτι αλαξε για τον απο πανω λογο)

Μια ωραια αποψη την motherboard

Τελος(my workbench)

*υποψην για την δουλεια που εκανα στον φιλο μου δεν πηρα χρηματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Έχει σε ωραία θέση το τροφοδοτικό αυτό το κουτί, δεν ξέρω κατά πόσο είναι βολικό με τα καλώδια αλλά σίγουρα είναι καλύτερα απο άποψης airflow.

*υποψην για την δουλεια που εκανα στον φιλο μου δεν πηρα χρηματα!
Αυτό έλειπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Πιστευω πως δεν ξερεις ποσα θα επαιρνε ενας τεχνικος για την δουλεια που εκανα και ολη την δουλεια και την μελετη που εκανα προσωπικα για το hw κτλπ!


Edit:η θεση του τροφοδοτικου δεν ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ βολικη τουλαχιστον ετσι μου φανηκε εμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ξέρω και είναι τραγικά τα ποσά που ζητάνε για τόσο απλές δουλειές, κορόιδα ψάχνουν (και τα βρίσκουν δυστυχώς).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
ενταξει το θεμα ειναι να το αγαπας το ολο θεμα εγω δλδ σημερα το παλευα απο τις 11,30 μεχρι τις 5 (αλλα το τελειωσα και εναι GG) αλλα τωρα λεω και ευχαριστω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε ναι, ωραίο είναι να το κάνεις μόνος σου :) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Πιστευω πως δεν ξερεις ποσα θα επαιρνε ενας τεχνικος για την δουλεια που εκανα και ολη την δουλεια και την μελετη που εκανα προσωπικα για το hw κτλπ!

Ε τώρα και 'συ, για φίλους (πρόσεξε με όμως, ΦΙΛΟΥΣ και όχι "φιλους" ;)) ούτε καν τα σκεφτόμαστε αυτά.

Ξέρω και είναι τραγικά τα ποσά που ζητάνε για τόσο απλές δουλειές, κορόιδα ψάχνουν (και τα βρίσκουν δυστυχώς).

Δηλαδή; Πόσα λεφτά παίρνουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ο,τι του κατέβει ζητάει ο καθένας, έχω ακούσει και 40 ευρώ απλά για τον έλεγχο, χωρίς να έχει βρει καν τι πρόβλημα υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Ο,τι του κατέβει ζητάει ο καθένας, έχω ακούσει και 40 ευρώ απλά για τον έλεγχο, χωρίς να έχει βρει καν τι πρόβλημα υπάρχει.

:wow::wow::wow::wow:

Ο,τι να 'ναι πραγματικά. :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
κλα εγω εδω εχω ακουσει χειροτερα κατι σαν 50 ευρα για να σου βαλει μια καρτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Εγω σήμερα τον ξεσκόνισα με αφορμή την προσθήκη RAΜ και PSU. Σκέφτομαι να του βάλω και μία κάρτα γραφικών ακόμα αλλά αυτά το καλοκαίρι που θα υπάρχει και ο παράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Φίλε ποιο είναι αυτό το κουτί; Ψήνομαι να πάρω και δείχνει καλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Coolermaster Cosmos Rc-1000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Coolermaster Cosmos Rc-1000

Μια απο τα ίδια, όποτε λέω να πάρω case βλέπω τις τιμές για ένα καλό και λέω να πάρω κάποιο άλλο κομμάτι hardware με τόσα λεφτά. :D

Το πρόβλημα είναι οτι παίρνοντας "άλλα" κομμάτια hardware δεν χωράνε στο κουτί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν τσιγκουνευόμαστε σε:

1. Κουτί
2. Τροφοδοτικό
3. Μητρική

για σταθερό και αξιόπιστο σύστημα και σε οθόνη για υγιή μάτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lagiator

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Δεν τσιγκουνευόμαστε σε:

1. Κουτί

Ξανά πες το!
Μισή ώρα έφαγα χτες για να συνδέσω έναν δίσκο :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixalis-det

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Αγόρασα σχετικά πρόσφατα ένα laptop για τη σχολή μου (ξέρετε τώρα για εργασίες κτλ. που χρειάζονται μεταφορά στους καθηγητές σε real time αλλά και για προσωπική χρήση).

Το πρόβλημα τώρα πιο είναι: Είχε προεγκατεστημένο λειτουργικό σύστημα τα Windows Vista Home Premium. Ναι όλα ωραία και καλά στην αρχή μέχρι ως ότου είπα να βάλω πάνω κάποιο πρόγραμμα. Τι ήθελα και το έκανα? Δεν έπαιρνε σχεδόν τίποτα ούτε καν κάποιο πρόγραμμα αντιγραφής cd-dvd (από αυτά που χρησιμοποιούσα). Το λάμβανε ως ιό!!!:(
Anyway, ήμουν στη φάση «Να τα καινούρια windows» και έκανα υπομονή… Μέχρι που είδα ότι το pc μου δεν τα άντεχε πλέον ειδικά όταν το έβαζα στο internet. Και είπα άντε μου στο καλό και έβαλα τα Windows Χp σε partition με συνεργασία τα Linux Mandriva 2007. Προς έκπληξή μου τα Linux αναγνώριζαν το 90% των συσκεών(κάρτα γραφικών κτλ) ενώ τα Xp τίποτα. Ok πήρα τους drivers από τα Vista και δεν ταίριαζε κανείς. Μετά από μια διεξοδική έρευνα στο καλό μας internet βρήκα ¨’παράνομους’ drivers για τα Xp όπου και δουλεύουν επίσης το 90% των συσκευών. Το Wi fi και το Lan χαμπάρι όπως και στα Mandriva. Τι να κάνω?
Το μοντέλο είναι το Sony Vaio VGN-N21E. Η Vaio υποστηρίζει μόνο Vista τα οποία δεν τα θέλω. Δεν τα σηκώνει το pc με 1Gb Ram. Mόνο τα Vista πιάνουν τα 800Mb τι να βάλω από εκεί και πέρα…Θα πάει σαν χελώνα!!!:)
Εντάξει θα μου πείτε τώρα και τι έγινε? Μια συσκευή δεν λειτουργεί. Έλα μου ντε που στο σπίτι έχω πλέον ασύρματο δίκτυο…? Sos εκπέμπω Sos!!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Για windows bβήκα ένα παρόμοιο πρόβλημα εδώ.
Αυτό που προτείνεται είναι να χρησιμοποιήσεις προεγκατεστημένους drivers και utilities από τη σειρά N11 της Vaio.

Για μαντριβα θελω να το κοιταξω λιγο ακομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top