Tι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;

Tι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
  • Windows 7

    Ψήφοι: 39 54.2%
  • Windows Vista

    Ψήφοι: 8 11.1%
  • Windows XP

    Ψήφοι: 19 26.4%
  • Linux (Ubuntu, Fedora, Mint, Debian, etc)

    Ψήφοι: 18 25.0%
  • MacOS

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Άλλη έκδοση των Windows (NT, 95, 98, 98 SE, ME, 2000, Server)

    Ψήφοι: 2 2.8%
  • Άλλο OS

    Ψήφοι: 2 2.8%
  • Windows 8

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows 10

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Στο PC win xp pro. Στο lappy vista αλλά όταν τελειώσουν οι εξετάσεις θα βάλω ubuntu.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Dual Boot Windows Vista/ Ubuntu Linux. Παλιά έκανα Tripple boot XP/Vista/ubuntu.
Πιστεύω ότι θα έπρεπε να αναφέρεις και τους MAC OS πάντως, αν και δεν είναι τόσο δημοφιλή όσο τα Win & τα Linux.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
XP pro.......... Τα vista δεν είναι λιγάκι δύσκολα.? Το λέω αυτό γιατί μια φίλη μου έχει στο laptop της vista και δυσκολεύεται πάρα πολύ.... Μέχρι και εγώ που ξοδεύω ώρες ατελίωτες στον υπολογιστή όταν τα είδα για πρώτη φορά έπαιθα κρίση....... :D :(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
XP pro.......... Τα vista δεν είναι λιγάκι δύσκολα.? Το λέω αυτό γιατί μια φίλη μου έχει στο laptop της vista και δυσκολεύεται πάρα πολύ.... Μέχρι και εγώ που ξοδεύω ώρες ατελίωτες στον υπολογιστή όταν τα είδα για πρώτη φορά έπαιθα κρίση.......
ΚΑι εγώ στο ένα το λάπτοπ έχω βίστα(Μόλις το πήρα) .Είναι κάπως δυσκολα είναι η αλήθεια αλλά θέλω να ελπίζω ότι θα είνάι μέχρι να τα μάθω. Επίσης είναι πολύ αυστηρά σε θέματα υιών και τα λοιπά κάτι πολύ καλό!
Αλλά στο άλλο το λαπτοπ έχω τα XP όμως όταν χρησιμοποιώ αυτά μ φαίνονται πολύ αρχαία σε σχέση με τα βίστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noobaki

Νεοφερμένος

Ο noobaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Φυσικά Mac Os X
τέλεια σταθερότητα,πολλά προγράμματα,χωρίς ιους και crashes.Το απόλυτο λειτουργικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Του βασιλάκη του γκέιτς κλασικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Eγώ χρησιμοποιώ ΧP στο pc και σε παρτίτιον θα βάλω λίνουξ μετά τις εξετάσεις. Στο psp μου έχω windows 95.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
διάβασα πως πολλά παιδιά θα βάλετε linux μετά τις εξετάσεις .
γιατί μετά ;
να 'χετε χρόνο να μάθετε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Εγώ επειδή έχω 2 δίσκους στον ένα έχω Windows και στον άλλο Linux. Βέβαια τα Mac νομίζω ότι είναι τα καλύτερα αν και τα έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desolator_X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο desolator_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
'Τρέχω' xp pro προς το παρόν βέβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Μία συμπλήρωση: Linux Fedora
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parantop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
99% linux (κατά καιρούς RedHat, Fedora, Ubuntu, Slackware) και 1% WinXp pro
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
WIN XP PRO SP2 FTW
μα δεν μπορω να καταλαβω τι καλο εχει το ubuntu και εχουν φαιει ατομα τοσο κολλημα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Αυτα τα εχω διαβασει 1000000000δες φορες.Αλλα και παλι τα apps που ειναι τσαμπα και καλα ειναι μουφα!!αντιγραφες καποιων progs για win.Αλλο ΠΟΛΥ σημαντικο για μενα ειναι οτι δεν εχει σχεδον κανενα game!!!!Και αυτο που λενε οτι και καλα δεν χρειαζεται δυνατο συστημα για τα τρεξει εμενα δεν με ενδιαφερει θελω να εχω καλο συστημα ανεξαρτητως λογισμικου.Τεσπα σεβομαι τις αποψεις των αλλων αλλα για μενα την παρουσα στιγμη το ολο θεμα linux δεν με ελκυει καθολου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αλλα και παλι τα apps που ειναι τσαμπα και καλα ειναι μουφα!!αντιγραφες καποιων progs για win.
Το interface τους είναι παρόμοιο με των αντίστοιχων προγραμμάτων για windows για λόγους ευκολίας, ο κώδικας απο πίσω δεν είναι σε καμία περίπτωση κλεμένος και είναι προσβάσιμος απο όλους (open source γαρ).

Αλλο ΠΟΛΥ σημαντικο για μενα ειναι οτι δεν εχει σχεδον κανενα game!!!!
Τα γνωστά παιχνίδια όντως δεν κυκλοφορούν επίσημα για linux, αλλά το wine κάνει θαύματα :) .

Και αυτο που λενε οτι και καλα δεν χρειαζεται δυνατο συστημα για τα τρεξει εμενα δεν με ενδιαφερει θελω να εχω καλο συστημα ανεξαρτητως λογισμικου.
Τα windows, ειδικά τα vista, υποβαθμίζουν το hardware σου, το διαχειρίζονται άθλια και χρησιμοποιούν απίστευτα πολλούς πόρους μόνο και μόνο για να τρέξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
ωρέα τοποθέτηση (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
οντως δεν διαφονω με τπτ απο αυτα που λεει ο Anarki αλλα εγω παντα προτιμω το προτοτυπο.και τωρα περι του wine πιστευω πως ακομα θελει αναπτυξη το ολο θεμα αλλα αν στο μελλον μπορεσει linux λογισμικο να τρεξει windows προγραμματα εγω θα παω με τα 1000!αλλα για αυτη τη παρουσα στιγμη μενω στα πολυαγαπημενα μου XP!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Καλά κι εγώ Windows XP χρησιμοποιώ, απο συνήθεια καθαρά.
Απλώς το linux είναι σε πολλούς και σημαντικούς τομείς ανώτερο λειτουργικό (ασφάλεια, διαχείριση μνήμης, updates κτλ) και νομίζω οτι οφείλουμε να το αναγνωρίσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
ναι δεν διαφωνω και το αναγνωριζω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top