Ενδιαφέροντα Σημεία της Γης - Google Earth

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Χαιρετώ σας!!

Σε αυτό το thread όποιος θέλει θα δίνει συντεταγμένες κάποιων σημείων στη Γη που θεωρεί ενδιαφέροντα ή θεαματικά ώστε οι υπόλοιποι να μπορούν να τα εντοπίσουν μέσω Google Earth.

Το πρόγραμμα είναι πολύ ενδιαφέρον, εγώ δύσκολα ξεκολλάω..:P

Ξεκινώ εγώ με τρία σημεία:

[FONT=&quot]53.531742 -1.356735

[/FONT][FONT=&quot]53.537033 -1.504734

[/FONT][FONT=&quot]51.101099 1.139522[/FONT]

Βάλτε τώρα τα παραπάνω ζεύγη αριθμών στην αναζήτηση του προγράμματος και βουαλά!!!!

(Όποιος δεν έχει το Google Earth το κατεβάζει από εδώ: earth.google.com/)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
maps.live.com 4 ever!
Και το Google Earth είναι πολύ καλό πάντως... :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
εμένα μου αρέσει να βλέπω τα ανα τον κόσμο αεροδρόμια :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν έχω καταλάβει που χρειάζεται ακριβώς και ποια είναι τα παιδαγωγικά οφέλη από αυτό. (Ναι, δίνω και σε αυτό εξετάσεις)
Δηλαδή είναι τόσο χρήσιμο να γνωρίζεις της συντεταγμένες μιας περιοχής;
Help!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Το Google maps έχει εξελιχθεί πάρα πολύ! Δεν είναι μόνο συντεταγμένες αν και χρήσιμες είναι φυσικά. Κατέβασέ το και ψάξε να δεις πόσα οφέλη θα βρεις. Έχει και χωριστό feature για εκπαιδευτική χρήση με τίτλο Global Awareness.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
To feature δεν το βρήκα.
Επίσης, δεν κατάλαβα τι κάνουν τα επίπεδα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
εμενα παντως μου αρεσει το street view. Το βρισκω πολυ χρησιμο οταν θελεις να πας διακοπες σε ενα μερος :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top