Δουλειά ή χρήματα απο γονείς;

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
αν ο πατέρας σας ή η μητέρα σας είχε τη δυνατότητα να σας δίνουν 200 ευρώ το μήνα κάθε μήνα όμως, τι θα κάνατε? θα πηγαίνατε να δουλέψετε ή θα επαναπαυόσασταν με αυτά..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Φυσικα θα πηγενα να δουλεψω, ειτε μου εφταναν ειτε οχι αυτα τα χρηματα, γιατι ακομα και αν φτανουν καπια στιγμη πρεπει να αρχισουμε να δουλευουμε και οσο πιο νωρις γινει αυτο τοσο το καλυτερο και επισης τα περισσοτερα λευτα δεν νομιζω να μην τα θελεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
200?
τσίχλες θα αγοράζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

duke nukem

Νεοφερμένος

Ο duke nukem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω και εγώ με την δουλειά ωριμάζεις, μεγαλώνεις βλέπεις τα πράγματα έξω από την θεωρητική ματιά του σπιτιού σου…άσε που και να κάθεσαι στο τέλος θα βαρεθείς…και πιο πολλά να ήταν τα λεφτά ώστε να με υπερκαλύπτουν πάλι θα κοίταζα κάπως να προσφέρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Φυσικα θα πηγενα να δουλεψω, ειτε μου εφταναν ειτε οχι αυτα τα χρηματα, γιατι ακομα και αν φτανουν καπια στιγμη πρεπει να αρχισουμε να δουλευουμε και οσο πιο νωρις γινει αυτο τοσο το καλυτερο και επισης τα περισσοτερα λευτα δεν νομιζω να μην τα θελεις.


μικρός είμαι ακόμη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ποντάρω στο εικοσιοχτώ μαύρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ποντάρω στο εικοσιοχτώ μαύρο.

ελπιζω να μη σκάσει η μπιλιά σε κανα πράσινο ζερό.... :P:P:P:P


Το τι έχουν τη δυνατότητα να μου δώσουν οι γονεις μου ειναι εντελώς ανεξαρτητο με το αν θελω να τους ειμαι φορτωμα.....
Λες και οι γονεις μου τα 200 τα μαζεύουν απο δεντρο της αυλής... που κι έτσι να ήταν.... κι αυτό εχει τη δυσκολια του! (εχεις μαζέψει ποτε ελιές να δεις τη γλύκα? :P)
Εν ολίγης.... ΦΥΣΙΚΑ και θα έβρισκα δουλεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ειμαι εγωιστρια (και περηφανη :P) αρκετα και δεν θα δεχομουν (στην ηλικια που ειμαι) να παιρνω χρηματα απο τους δικους μου ακομα κι αν ηταν πολυ ανετοι οικονομικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Επειδή με 200 ? τη σήμερον ημέρα δεν τη βγάζεις ούτε για 1 εβδομάδα με όλα τα έξοδα μέσα (υπολογίζοντας επιμεριστικά πάντα πχ 1000 ο μήνας δια 4 εβδομάδες), σαφώς και θα πήγαινα για δουλειά. Πέρα κι από αυτό, αρκετά έχουν πληρώσει για μένα οι γονείς μου και νιώθω άσχημα ακόμα και τώρα που τους επιβαρύνω στο όποιο ποσοστό γίνεται αυτό. (είμαι φοιτητής στην ΑΣΟΕΕ και είχα φύγει από ΕΜΠ οπότε υπάρχει και κάποιο ιστορικό εξόδων).

Κάποτε πρέπει να χαρούν κι εκείνοι τους κόπους τους και να αρχίσουν οι δικοί μου οι κόποι, να μάθω να κερδίζω το ψωμί μου και ταυτόχρονα τον σεβασμό τρίτων, να πονάω κάθετι που θα (αν) ξοδέψω άσκοπα και να μαθαίνω από αυτά τα λάθη, να μπορώ να κάνω οικογένεια και να είναι υπερήφανα τα παιδιά μου και η γυναίκα μου για το ψωμί που θα φέρνω σπίτι.

._
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Αναλόγως την ηλικία μου και την κύρια απασχόλησή μου. Αν ήμουν φοιτήτρια και 20 χρονών, όπως είμαι τώρα θα τα δεχόμουν. Αν είχα τελειώσει τη σχολή μου ή τελος πάντων ήμουν προς το τέλος των σπουδών μου όχι δεν θα τα δεχόμουν, θα προτιμούσα να δουλέψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
*


Επειδή και η ερώτηση είναι εντελώς υποθετική...,
θα σου απαντήσω και εντελώς υποθετικά... ;)


Εξαρτάται από το αν θα μου έφθαναν ή όχι.
Ανάλογα δηλαδή, με το τι θα ήθελα να κάνω με αυτά τα χρήματα.
Εάν οι απαιτήσεις μου καλύπτοντο..., δεν θα δούλευα.
Εάν όμως δεν μου κάλυπτε αυτό το ποσό τις ανάγκες μου..., θα αναγκαζόμουν να δουλέψω... :/:


Νομίζω όμως, πως αυτό το θέμα, είναι εντελώς προσωπικό...
και δεν μπορεί κανείς να σου πει κάτι, το οποίο να σε βοηθήσει ουσιαστικά...
Θα πρέπει να το δεις, βάση των άπαιτήσεών σου..., των αναγκών σου κλπ, κλπ
και να αποφασίσεις αναλόγως... :hmm:

Όσες απόψεις και αν ακούσεις, δεν νομίζω πως θα έχουν για σένα ιδιαίτερη σημασία...
Μόνο εσύ, μπορείς να το ξέρεις αυτό... :(


.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και περισσότερα να ήταν, θα πήγαινα να δουλέψω. Λατρεύω τη δουλειά και απο μικρή έψαχνα τρόπους (αρκετά αστείους τότε :P) να κερδίσω χρήματα με κάποια δουλειά. Απλά μέχρι να φτάσω σε ένα καλό σημείο (διότι ποτέ δεν αναφέρομαι σε υπάλληλος), θα δεχόμουν τη βοήθεια τους όπως κάνω και τώρα, ώστε να έχω μια ασφάλεια και να μπορώ να ρισκάρω, να μην παίρνω δουλειές που με υποτιμούν ή δεν μου αρέσουν καθόλου και γενικά να έχω μια καβάτζα. Αυτό ωστόσο δεν σημαίνει οτι θα επαναπαυόμουν. Θα προσπαθούσα το συντομότερο δυνατόν να αναπτυχθω αρκετά ώστε να έχω προσωπική καβάτζα και να μην τους χρειάζομαι, όπως κάνω και τώρα. Το θεωρώ επένδυση στο μελλοντικό επαγγελματικό μου image.
Εδώ εγώ είμαι 20 και δεν μπορώ να ανεχτώ την ιδέα οτι πρέπει έστω και να μειώσω τη δουλειά αυτό το χρόνο για τις πανελλήνιες που θα ξαναδώσω και νιώθω απίστευτο στρες, που να ήμουν και 27-28... Θα είχα τρελαθεί αν δεν δούλευα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Επειδή ηλικία δεν αναφέρετε, τι θες να κάνεις πάλι δεν αναφέρεται η ερώτηση σου είναι πολύ γενική!Εγώ πχ ας πούμε λιγότερα καταναλογία έπερνα αλλά αμάξι δεν είχα όπως αν θυμάμαι καλά έχει εσύ! Αλλά δεν το ζόρισα εν φοιτητής!Δλδ η ερώτηση σου είναι πολύ γενική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Προσωπικα δεν θα δεχομουν ποτε κανεναν μισθο που δεν θα αυξανονταν ποτε, θα ενιωθα σαν δημοσιος υπαλληλος στα ελτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
200 ευρώ τον μήνα;:|
Μήπως σου ξέφυγε κανά μηδενικό;:P
Αν σου ξέφυγε το συζητάμε, αν όχι, τότε αυτά δεν φτάνουν ούτε για το "ζήτω"!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Προσωπικα δεν θα δεχομουν ποτε κανεναν μισθο που δεν θα αυξανονταν ποτε, θα ενιωθα σαν δημοσιος υπαλληλος στα ελτα

Ποσο δικιο εχεις! Μηνας μπαινει, μηνας βγαινει, εμεις απικο, εκει, παιδια τους, κι αυτοι μας κρατανε με 3 και 60.. Παλιοζωη!

(Δεν πατε μια βολτα απο skywalker λεω εγω?.. Να δουλεψεις, εννοειται.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Κατερίνα αν είσαι δημόσιος όμως, έχεις άλλα καλά! Όχι επί του θέματος!
Εγώ δεν τα βρίσκω ακριβώς καλά αλλά όλοι φαίνεται να διαφωνού μαζί μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VASILISTIMP

Νεοφερμένος

Ο VASILISTIMP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δουλειά σημαίνει χρήματα, γνωριμίες, λόγοι φαντάζομαι ικανοί να σε προτρέψουν στην εργασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top