Tι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;

Tι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
  • Windows 7

    Ψήφοι: 39 54.2%
  • Windows Vista

    Ψήφοι: 8 11.1%
  • Windows XP

    Ψήφοι: 19 26.4%
  • Linux (Ubuntu, Fedora, Mint, Debian, etc)

    Ψήφοι: 18 25.0%
  • MacOS

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Άλλη έκδοση των Windows (NT, 95, 98, 98 SE, ME, 2000, Server)

    Ψήφοι: 2 2.8%
  • Άλλο OS

    Ψήφοι: 2 2.8%
  • Windows 8

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows 10

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ειλικρινά τι σε κάνει να πιστεύεις οτι θα πετύχει τη στιγμή που οραματίζεται να δημιουργήσεις κάτι που ήδη υπάρχει και στο ελληνικό Ιντερνετ από μεγάλες εταιρείες, αλλά και στο παγκόσμιο από πολυεθνικούς κολοσσούς...
Εντάξει, επιλογή σου βέβαια...Αν τα έχεις για πέταμα. Εγώ θα έκανα επένδυση σε κάτι με πολύ λιγότερο ρίσκο πάντως και φυσικά με βέβαιο κέρδος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Από το ότι:

1) Το υλοποιώ εγώ
2) Θα έχει αυτό το κάτι
3) Θα το στηρίξουν πολλοί σημαντικοί άνθρωποι και θα διαφημιστεί σωστα

Όσο για τον σπόνσορα, ο πατέρας μου μου είπε να δώσει αυτός όλα τα χρήματα αλλά αρνήθηκα κατηγορηματικά, θέλω να έχω εγώ το ρίσκω

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο

Εγώ θα τα πάρω όλα και θα τα ενώσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
1) Πραγματικά σε θαυμάζω που πιστεύεις στον εαυτό σου!:P
2) Τότε να μιλήσεις στο Bill Gates. Αν μη τι άλλο θα σε χρυσώσει γι'αυτό το...κάτι.:P
3) Πιο σημαντικοί άνθρωποι και πιο καλή διαφήμιση από Microsoft, AOL, Yahoo....Ναι, ΟΚ!:P

Όταν μιλάω για σπόνσορα δε μιλάω βασικά για την έναρξη. Γιατί είπες οτι έχεις ήδη συγκεντρώσει 7 χιλιάδες. Μιλάω κυρίως για τη συντήρηση που ποτέ δεν ξέρεις τι έξοδο μπορεί να σου βγάλει...


Πάντως εγώ στη θέση σου με 7 χιλιάδες θα προτιμούσα να αγοράσω μετοχές της Εθνικής Τράπεζας που δεν έχουν ρίσκο και αποφέρουν πάρα πολλά κέρδη. Αν θες σου κάνω και το διακανονισμό γιατί έχουμε και μπαμπά υψηλόβαθμο στην ΕΤΕ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Γιατί κάποιος που θέλει να βλέπει βίντεο να έχει e-mail/IM να συμμετέχει σε forums, να ακούει ραδιόφωνο, να αγοράζει και να πουλάει, να δημιουργεί προφίλ για να τον δούν οι φίλοι του πρέπει να γραφτεί σε τουλάχιστον 5 (αν δεχτούμε ένα forum) διαφορετικά sites?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Γιατί φίλε μου αυτά τα 5 sites είναι κολοσσοί που ανήκουν στους πλουσιότερους και ευφιέστερους επιχειρηματίες του κόσμου, ενώ το δικό σου είναι μια αμφίβολη προσπάθεια που θα υλοποιηθεί (θα γίνει προσπάθεια τουλάχιστον...) από ένα δεκαπεντάχρονο Έλληνα με σχεδόν αστείο budget για ένα τέτοιο σκοπό...Να είμαστε και λίγο ρεαλιστές δηλαδή. Πάρε μετοχές με τα λεφτάκια σου και σε 10-15 χρόνια θα μπορείς, με τα μερίσματα που θα έχεις αποκομίσει χωρίς δουλειά και ρίσκο, να αρχίσεις μια εταιρεία που ρεαλιστικά θα μπορεί να υλοποιήσει κάτι τέτοιο, με τις απαιτούμενες διεθνείς συνεργασίες πάντα...Για το ελληνικό Ιντερνετ μιλάμε πάντα. Πιο έξω είναι αρκετά δύσκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Και επειδή είναι κολωσσοί; Και το youtube δεν ήταν κολοσσός, ούτε το google, από φοιτητές φτιάχτηκαν και τα δυο. Δεν είναι δικαιολογία αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Γιατί αυτά τα site είναι πασίγνωστα και έχουν πολύ κόσμο.
Για να το πω απο την άλλη οπτική γωνία, γιατί κάποιος που είναι ήδη σε όλες αυτές τις σελίδες και ξέρει κόσμο και κάνει μια χαρά τη δουλειά του να μεταβεί σε μια καινούρια σελίδα αμφιβόλου μέλλοντος;
Μακάρι να πάει καλά βέβαια, αλλά δεν είναι και πολύ ρεαλιστικό αυτό το σενάριο.

Και επειδή είναι κολωσσοί; Και το youtube δεν ήταν κολοσσός, ούτε το google, από φοιτητές φτιάχτηκαν και τα δυο. Δεν είναι δικαιολογία αυτό
Αυτά φτιάχτηκαν πριν απο αρκετά χρόνια και ήταν πραγματικά καινοτόμα (ειδικά το google με το bot του) για την εποχή τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Τεσπα, δεν έχω να αποδείξω σε κανέναν την επιτυχία της ιδέας μου, έτσι κι αλλιώς θα δεις σε λίγους μήνες τα νούμερα των εγγραφών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Και επειδή είναι κολωσσοί; Και το youtube δεν ήταν κολοσσός, ούτε το google, από φοιτητές φτιάχτηκαν και τα δυο. Δεν είναι δικαιολογία αυτό


Ναι, σε μια εποχή χωρίς ανταγωνισμό (1994) και φυσικά μετά την εξαγορά τους (youtube) από τον πλουσιότερο επιχειρηματία του πλανήτη...

Εγώ πάντως θα χαρώ να γίνω μέλος κι ελπίζω να χαρούν κι άλλοι. Σου εύχομαι καλή επιτυχία στο project, αν και δεν το βλέπω, αν σκεφτώ επιχειρηματικά, όπως δηλαδή επέλεξα να σκέφτομαι από τη στιγμή που αποφάσισα να ασχοληθώ στο μέλλον με τις επιστήμες της Διοίκησης και της Οικονομίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Ελπίζω μόνο να θυμάσαι και τότε να είσαι αριστερός :D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό που είπε ο Anarki, το Google (1998) και το youtube (2005) ήταν πολύ καινοτόμα για την εποχή τους και για αυτό και άντεξαν, αν προσφέρεις κάτι που ήδη υπάρχειστον τομέα του διαδυκτίου, σίγουρα θα αποτύχεις να το κάνεις ευρύτερα γνωστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Πάμε στοίχημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το δικτυάκι σου, τη σύμβαση με την εταιρεία του host και τις 7 χιλιάδες που βάζεις αρχικό budget.

Εγώ επιμένω στην πρότασή μου πάντως. Καλύτερα να επενδύσεις εκεί που υπάρχει ήδη ψωμί και μην ψάχνεις την επιτυχία απ'το τίποτα. Θα χαλάσεις τόσα λεφτά και τόσο χρόνο για να σου μείνει αμανάτι το δίκτυο και να μην ξέρεις τι να το κάνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kido

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Windows XP HE

Τα βαρέθηκα τα linux. Δε λέω, εύχρηστα αλλά πολλές φορές δεν εξυπηρετούν. Για μία περίοδο ειχα XP με linux αλλα εντάξει, δε με βόλευε καθόλου, οπότε διάλεξα ξανά windows.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Φίλε mmpf, αυτό που περιγράφεις είναι αυτολεξεί το myspace.
Social Networking με IM, photos, videos, e-radio και μάλιστα με μια πολύ δυνατή υποδομή
σε hardware απο πίσω.
Το facebook απο την άλλη έχει δικό του framework για ανάπτυξη εφαρμογών, το οποίο το δίνει free στους χρήστες, κάτι που δίνει απεριόριστες δυνατότητες. Και αυτό με άριστη τεχνική υποδομή.
Tώρα για να πούμε την αλήθεια, ένα social networking site είναι πολύ εύκολο να στηθεί (υπάρχουν έτοιμα πακέτα, όπως το phpfox) και απο ότι έχω δει απο ελληνικά που σηκώνονται έχουν κόσμο. Απλα θα είναι "ένα ακόμα social networking site".

Καλη τύχη πάντως ό,τι και να κάνεις και εγώ θα γίνω και μέλος όταν το φτιάξεις, αν τελικά, το φτιάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Τέσπα αν μπορέσεις mmpf να φτιάξεις κάτι, σε παρακαλώ κράτα μας ενήμερους. ΟΚ;:D

Ωραία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κι αν πετύχει, εγώ θα γίνω...βασικός μέτοχος της ανώνυμης εταιρείας που θα το διαχειρίζεται. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Τέσπα αν μπορέσεις mmpf να φτιάξεις κάτι, σε παρακαλώ κράτα μας ενήμερους. ΟΚ;:D

Ωραία....

Η ειρωνεία εκεί που σε παίρνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κατ'αρχάς δε νομίζω να είπε με τέτοιο τόνο, αλλά απλά εννοούσε, όπως κι εγώ και άλλοι να μας πεις να γίνουμε μέλη όταν το φτιάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Δεν είχα καθόλου ειρωνικό ύφος, αλλά καλοπροαίρετο.

Και μην επιτίθεσαι σε όλους χωρίς λόγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top