Photoshop Speed Retouch

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Έκανα το πρώτο μου photoshop video, και ελπίζω να σας αρέσει :). Ο κανονικός χρόνος είναι 5 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα, το έκανα όμως να εμφανίζεται στο 1 λεπτό και 13 δευτερόλεπτα, δηλαδή 5x γρηγορότερα.


https://youtube.com/watch?v=cSHcTvrXy3I
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Πολύ καλό!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
σου είναι εύκολο να ανεβάσεις αυτό το πρόγραμμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αν εννοείς το photoshop, είναι εμπορικό πρόγραμμα, δεν είναι δωρεάν.
Υπάρχει ένα παρόμοιο, με λιγότερες δυνατότητες βέβαια, που είναι δωρεάν (open source μάλιστα), το GIMP.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
thanks!:)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Πολύ καλό!:)Εμένα μου άρεσε πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
σου είναι εύκολο να ανεβάσεις αυτό το πρόγραμμα?

Δυστηχώς όντως εδώ δεν επιτρέπεται από τους κανόνες.

Αν εννοείς το photoshop, είναι εμπορικό πρόγραμμα, δεν είναι δωρεάν.
Υπάρχει ένα παρόμοιο, με λιγότερες δυνατότητες βέβαια, που είναι δωρεάν (open source μάλιστα), το GIMP.

Το GIMP είναι ολίγον χάλια ως προς το GUI και τις δυνατότητες του δεν θα το έλεγα παρόμοιο αλλά "ένα open-source πρόγραμμα βασικής επεξεργασίας εικόνας", προτείνω το online photoshop που είναι νόμιμο δωρεάν και έχει πολλές δυνατότητες, περισσότερες από το GIMP, δεν χρειάζεται και εγκατάσταση :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Έκανα το πρώτο μου photoshop video, και ελπίζω να σας αρέσει :). Ο κανονικός χρόνος είναι 5 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα, το έκανα όμως να εμφανίζεται στο 1 λεπτό και 13 δευτερόλεπτα, δηλαδή 5x γρηγορότερα.

https://youtube.com/watch?v=cSHcTvrXy3I

μάλλον αυτό κάνουν στα μοντέλα για να δείχνουν όμορφα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
μάλλον αυτό κάνουν στα μοντέλα για να δείχνουν όμορφα :p

Όχι μάλλον, σίγουρα! Έχω δει και ντοκυμαντέρ για το Photoshop.
Και μία Angelina Jolie που έκανα, μου πήρε περίπου 18 λεπτά στο photoshop :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Πολύ καλό και αυτό!!!!! :up::bravo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Καλά, το δεύτερο ήταν όλα τα λεφτά!! Μπορείς να μου πεις ποιό τραγούδι ήταν αυτό που ακουγόταν??!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Το δεύτερο μου άρεσε ακόμη πιο πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Το δεύτερο μου άρεσε ακόμη πιο πολύ!

Thanks! :):):):D

Καλά, το δεύτερο ήταν όλα τα λεφτά!! Μπορείς να μου πεις ποιό τραγούδι ήταν αυτό που ακουγόταν??!?

Ευχαριστώ πολύ! Το τραγούδι λέγεται Wyclef Jean ft Akon - Sweetest Girl
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 384 μηνύματα.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Αν εννοείς το photoshop, είναι εμπορικό πρόγραμμα, δεν είναι δωρεάν.
Υπάρχει ένα παρόμοιο, με λιγότερες δυνατότητες βέβαια, που είναι δωρεάν (open source μάλιστα), το GIMP.

Όταν λες εμπορικό τι ακριβώς εννοείς.. δηλαδή δεν γίνεται να το αγοράσω απο κάποιο κατάστημα???? Δεν έχω καταλάβει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Όταν λες εμπορικό τι ακριβώς εννοείς.. δηλαδή δεν γίνεται να το αγοράσω απο κάποιο κατάστημα???? Δεν έχω καταλάβει...

Εννοεί ότι είναι freeware, δηλαδή λογισμικό που είναι 100% δωρεάν νόμιμο και συνεπώς δεν το προμηθεύεσαι απο κατάστημα αλλά το κάνεις download, βέβαια αυτά δεν μπορούν να είναι τόσο καλά όσο τα εμπορικά που εργάζονται εκατοντάδες με χιλιάδες άτομα για τη δημιουργία τους, είναι εναλλακτικά πάντως και άξια δοκιμής, εμένα προσωπικά δεν με καλύπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deadeyebutch

Νεοφερμένος

Ο Deadeyebutch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ωραία δουλειά φίλε μου. Με ποιο πρόγραμμα έκανες screen record;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Ωραία δουλειά φίλε μου. Με ποιο πρόγραμμα έκανες screen record;

Thnx! Με το camtasia Studio 5, το μόνο μέχρι στιγμής που δουλεύει σωστά και έχει high frame rate μέχρι 30fps...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
...βέβαια αυτά δεν μπορούν να είναι τόσο καλά όσο τα εμπορικά που εργάζονται εκατοντάδες με χιλιάδες άτομα για τη δημιουργία τους, είναι εναλλακτικά πάντως και άξια δοκιμής, εμένα προσωπικά δεν με καλύπτει.
Στα open source projects εργάζονται ενδεχομένως πολύ περισσότερα άτομα απο όσα εργάζονται σε ένα εμπορικό πρόγραμμα. Υπάρχουν πολλά παραδείγματα τέτοιων προγραμμάτων που είναι καλύτερα απο τα αντίστοιχα εμπορικά. Τρανταχτό παράδειγμα ο Firefox και το Linux γενικότερα :P .
Απο την άλλη, υπάρχουν και open source που είναι για τα μπάζα βέβαια.

Το θέμα είναι οτι συνήθως μπορείς να κάνεις την δουλειά σου με free προγράμματα χωρίς να αναγκαστείς να αγοράσεις το πανάκριβο εμπορικό, ή ακόμα χειρότερα να γίνεις πειρατής. Αφού υπάρχει το free, γιατί να βάλεις σπασμένο; ;) (όπως είπα και παραπάνω, δεν ισχύει πάντα αυτό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top