[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Μιλάω σίγουρα για μένα που δεν έχω τριχοφυΐα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μιλάω σίγουρα για μένα που δεν έχω τριχοφυΐα:)
Αχ κάτι τυχεροί άνθρωποι που υπάρχουν... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Εμένα για 2 βδομάδες είναι τέλεια, μετά αρχίζει να χαλάει.
Αλλά δεν έχω βάλει ποτέ ξυράφι!
Και κάνω πόδια, μπικίνι, μασχάλες, άνω χείλος και φρύδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εμένα τέλεια 100% είναι για μια βδομάδα μόνο άντε 10 μέρες! Μετά αρχίζει και ψιλοχαλάει και μετά απο 15-20 μέρες χρειάζομαι πάλι αποτρίχωση κανονικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τι να σας πω, αξίζει... Και ο πόνος συνηθίζεται... Εγώ πλέον ακόμα και το silk epil στο μπικίνι αντέχω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Και γω σαν την Michelle είμαι ρε γμτ :/:
Τέλεια είναι για καμιά δεκαριά μέρες :/: το πολύ(Στο μπικίνι, γιατί το φρύδι, το μπούτι και το άνω χείλος κρατάνε πολύ περισσοτερο...πάλι καλά δλδ!)
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ Λίαααααααα μου :/:


Κουε μου και το φρυδι με κερι??????? Δεν θα το αντεχα με τιποτα:D
Μπα.... απ το τσίκι τσίκι με το τσιμπιδάκι... ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ! μια κι έξω! και δεν πονάει.... εμένα τουλάχιστον... ούτε που προλαβαίνω να πω "αχ" :P
Καμία σχέση με τον πόνο στο μπικίνι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Κορίτσια να σας ρωτήσω εγώ εχω πάω σε αγγειολόγο από πολύ μικρή γιατί εχω πολύ λεπτά αγγεία που σπάνε ευκολα και μου είχε συστήσει να μην κανω με κερί ποτέ μα ποτέ. Επειδή είμαι ανοιχτόχρωμη με κερί ήμουν οκ για κανα μήνα και είχα απογοητευτεί πολύ που δε μπορούσα να το χρησιμοποιήσω. Από τότε μόνο ξυράφι χρησιμοποιώ αλλά κάθε 4-5 μέρες θέλει ξανά και ξανά.Το καλοκαίρι δε, ακόμα πιο συχνά. Ξέρετε να μου πέιτε για την αποτριχωτική μηχανή αυτη της μπράουν που διαφημίζεται πολύ αν τραβάει εξίσουν την επιδερμίδα όπως το κερί κ αν εχει τα ίδια αποτελέσματα? Είναι σαν το κερί ή συμπεριφέρεται πιο "μαλακά" στο δέρμα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλό μου, μάλλον τα ίδια ή και χειρότερη είναι η μηχανή!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Καλό μου, μάλλον τα ίδια ή και χειρότερη είναι η μηχανή!...

Οπότε το ξεχνάω κ αυτό! Ευτυχώς που δεν την πήρα δηλ να πάει χαμενη! γιδάκι με σώζεις σήμερα..!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Diddle και εγω εχω πολυ λεπτα αγγεια και σπασμενα σε καποια σημεια. Λοιπον, το κερι στο απαγορεψε ο γιατρος και καλα εκανε, διοτι δεν κανει να χρησιμοποιεις ζεστο κερι πανω στα αγγεια σου, λογικο ειναι να φουντωσουν και να σπασουν απο μεγαλη θερμοκρασια προφανως.. Οτι αφορα τις αποτριχωτικες μηχανες, δεν νομιζω να υπαρχει κανενα προβλημα. Χρησiμοποιω και εγω εδω και καιρο αυτη της Braun και ειμαι μια χαρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οπότε το ξεχνάω κ αυτό! Ευτυχώς που δεν την πήρα δηλ να πάει χαμενη! γιδάκι με σώζεις σήμερα..!!:redface:

Αλλοίμονο καλέ, εκμεταλλεύσου με!! ;)

Κοίτα, είδα τώρα τι γράφει η XRZ... είναι σαφώς και στον άνθρωπο. Ίσως κάποιες μηχανές, ειδικά νέας τεχνολογίας, να είναι καλύτερες από κερί, δεν ξέρω... Το κερί... από τη μία είναι το ζεστό, που δεν κάνει καλό... από την άλλη και το κρύο είναι λίγο "σκληρό"...!

Εγώ θα πάω στη δερματολόγο μου κάποια στιγμή και θα ρωτήσω πάλι, αν έχω νεότερα θα σου πω. Αλλά ό,τι είχα ακούσει, είναι ότι δεν είναι καθόλου καλές για τέτοιες περιπτωσεις κι έχω δει κι εγώ επιδείνωση...!

Ίιισως η Χαλάουα να είναι πιο ήπια, αλλά θέλει πιο μακριά τρίχα. Διαρκεί βέβαια και πιο πολύ.
Αλλιώς, όπως είπε και η δερματολόγος μου, ξυράφι καλέ, τι τραβιέσαι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Diddle και εγω εχω πολυ λεπτα αγγεια και σπασμενα σε καποια σημεια. Λοιπον, το κερι στο απαγορεψε ο γιατρος και καλα εκανε, διοτι δεν κανει να χρησιμοποιεις ζεστο κερι πανω στα αγγεια σου, λογικο ειναι να φουντωσουν και να σπασουν απο μεγαλη θερμοκρασια προφανως.. Οτι αφορα τις αποτριχωτικες μηχανες, δεν νομιζω να υπαρχει κανενα προβλημα. Χρησiμοποιω και εγω εδω και καιρο αυτη της Braun και ειμαι μια χαρα..

Οχι λόγω θερμοκρασίας λόγω πίεσης μου το απαγόρευσε! ΝΑ μην τραβιέται το δερμα μου..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπα.... απ το τσίκι τσίκι με το τσιμπιδάκι... ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ! μια κι έξω! και δεν πονάει.... εμένα τουλάχιστον... ούτε που προλαβαίνω να πω "αχ" :P
Καμία σχέση με τον πόνο στο μπικίνι!!!!

Καλά, πονάτε με το τσιμπιδάκι στα φρύδια? Εγώ αν και έχω αρκετά πυκνά φρύδια απο φυσικού μου (βέβαια τα βγάζω) και με αρκετά χοντρή και έντονη τρίχα, δεν πονάω καθόλου εκεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
ΚουΕ μου τα φρύδια σου με κερί πώς τα βγάζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Καλά, πονάτε με το τσιμπιδάκι στα φρύδια? Εγώ αν και έχω αρκετά πυκνά φρύδια απο φυσικού μου (βέβαια τα βγάζω) και με αρκετά χοντρή και έντονη τρίχα, δεν πονάω καθόλου εκεί!
Δεν είναι θέμα πόνου... αλλά ΒΑΡΕΜΑΡΑΣ! :P
Μου βγάζει τα πολλα πολλά με το κερί μια κι όξω και βάζει τσιμπιδάκι για να κάνει τυχων διορθώσεις 2-3 τριχούλες γιατί δεν το πάει πολύ μέσα το κερί μην γίνει καμια πατάτα και μου χαλάσει τη μόστρα :P

ΚουΕ μου τα φρύδια σου με κερί πώς τα βγάζεις?
Καλό μου δεν το κάνω μόνη μου... εγώ μόνη μου ουτε με τσιμπιδάκι δεν μπορώ να τα βγάλω η άχρηστη γυναίκα :P
Η αισθητικός μου που είναι εμπειρη, βάζει κερί στο κάτω μέρος και το βγάζει και συμπληρωνει και ελάχιστα με τσιμπιδάκι.
Να συμπηρώσω εδώ ότι εγώ κρατάω δυνατό σχημα στο φρύδι κι οχι τα λεπτα και μικροκαμωμένα... εχω μεγάλο κεφάλι και προσωπο (ναι είμαι κεφάλας :P) και αν εχω λεπτα φρυδια ειμαι ..... ας μην πω καλυτερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Αμάν κορίτσια το τράβηγμα των φρυδιών με το τσιμπηδάκι είναι το χειρότερό μου:D . Αφού όταν φτιάχνω τα φρύδια μου κλείνω πόρτες και παράυθρα για να μην ακούσει κανείς τις κραυγές μου:P . Κατα τ' άλλα στον πόλεμο με τις τρίχες είμαι αμείλικτη:clapup: .
Υ.Γ Αλλαγή θέματος(για να μην λένε οι άντρες οτι ασχολούμαστε όλο με τρίχες:P ): τι θα αγοράσετε οπωσδήποτε φέτος το χειμώνα, επειδή το θεωρείτε αναπόσπαστο κομμάτι της φετινής μόδας?(Μα τι βαθυστόχαστες ανησυχίες εχω η άτιμη!!!!!:D :P :clapup: ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ε, αν έχεις να βγάλεις πολύ πράγμα... ναι δε λέει...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εγω δεν εχω τσεκαρει ακομα ποιααα ειναι η φετινη μοδα, αν και πολυ σκουρα χρωματα βλεπω οποτε ειμαστε μεσα ετσι κι αλλιως:p
Νααα ρωτησω, κανενα μαγαζι με τρελα ρουχα ξερετε? Ψαχνω μια φουστα μεχρι το γονατο για να τη φοραω καθημερινα με μποτες αλλα δεν βρηκα τιποτα να μ'αρεσει.. Θελω κατι σε στυλ custo, ασυμμετρη, με διαφορετικα υφασματα, περιεργα σχεδια (οχι κανενα εμπριμε και λουλουδακια δηλαδη, ουτε απλη μονοχρωμη σε Α) και παει λεγοντας. Ξερετε κανα μαγαζι να χει τετοια, εκτος απο νοτος που δε βρηκα τιποτις? Γενικως τρελορουχα εκτος απο shop, notos και τετοια που γδερνουν? Εμ, και σε λιιιιγο καλυτερη ποιοτητα απο bershka ε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μάλλον πρέπει να έρθεις Σκωτία!;) Μου αρέσουν πολύ τα ιδιαίτερα ρούχα κι έχω βρει υπέροχα πράγματα εδώ. Τώρα για Αθήνα:hmm: . Δυστυχώς ότι υπάρχει σε περίεργο στυλάκι είναι λίγο ως πολύ ακριβό. Και το Berska που έχει μερικά ωραία πράγματα όπως λες δεν σε ενθουσιάζει ποιοτικά(αν και η ποιότητα δεν είναι το ζήτημα στο Berska!:D ). Πέρα από Μοναστηράκι και Αμερικάνικες αγορές που με λίγο ψάξιμο κάτι καλό θα βρεις θα σου πρότεινα το 3 Guys στο Mall. Έχει ωραία πράγματα και σχετικά καλές τιμές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Κορίτσια…εσείς δεν αντιμετωπίζετε πρόβλημα όταν αλλάζει η εποχή με την μεταφορά των ρούχων? τα χειμωνιάτικα έξω από τις θήκες, τα καλοκαιρινά μέσα, πλύσιμο μετά από 6 μήνες μέσα σε θήκες, σίδερο για μια εβδομάδα...Μισώ τα ρούχα! Δεν θέλω άλλα . Ούτε αυτά που έχω δεν ξέρω που αλλού να τα βάλω…και κάθε χρόνο την πατάω και πάω ξανά κι ξανά για ψώνια…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top