Τα iPods απειλούν την ακοή!

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Μην ακούσω ξανα τίποτα για το ipod, κανονιστείτε. Τα άλλα δεν δημιουργούν; Π.χ το creative zen κτλ είναι καλά ε?

Σιγά, παρεξήγησες.
Δεν είπαμε κάτι για τα Ipod συγκεκριμένα.
Αυτά μόνο DRM έχουν.

Υ.Γ. Μεγαλομέτοχος της Apple είσαι και προσβλήθηκες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Μην ακούσω ξανα τίποτα για το ipod, κανονιστείτε. Τα άλλα δεν δημιουργούν; Π.χ το creative zen κτλ είναι καλά ε?

Φυσικά όχι δεν είπαμε κάτι τέτοιο

Ως iPod στον τίτλο εννοεί όλες τις συσκευές που παίζουν μουσική....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Σιγά, παρεξήγησες.
Δεν είπαμε κάτι για τα Ipod συγκεκριμένα.
Αυτά μόνο DRM έχουν.

Υ.Γ. Μεγαλομέτοχος της Apple είσαι και προσβλήθηκες; :P

Η Apple είναι η ζωή μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ναι αλλά το τίτλος λέει iPods και όχι συσκευές MP3...Νομίζω ότι έπρεπε να το κάνει πιο συγκεκριμένο. Εγώ έχω βάλει volume limit στο iPod μου για να μην ανεβαίνει πολύ η ένταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μάλλον είναι μεταφρασμένο άρθο απο κάποια αμερικάνικη σελίδα, εκεί όλες τις φορητές συσκευές "ipod" τις λένε.
Όπως είχε επικρατήσει το "walkman" για τα φορητά κασετοφωνάκια, όνομα προϊόντος της sony ήταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
να και κάτ άλλο:
Διχάζει τους επιστήμονες έρευνα για τα κινητά






Στο συμπέρασμα ότι τα κινητά τηλέφωνα είναι ασφαλή και δεν ενέχουν κινδύνους για εμφάνιση καρκίνου στους χρήστες τους, κατέληξε η μεγαλύτερη υπηρεσία ραδιενέργειας της Γερμανίας.
Η μελέτη της Ομοσπονδιακής Υπηρεσίας Προστασίας από τη Ραδιενέργεια δεν βρήκε στοιχεία που να αποδεικνύουν ότι τα κινητά και τα ασύρματα τηλέφωνα ή οι βάσεις και οι φορτιστές τους, όταν βρίσκονται δίπλα στο κρεβάτι, μπορούν να προκαλέσουν καρκίνο του εγκεφάλου, πονοκεφάλους ή διαταραχές του ύπνου στους ενήλικες.
Ωστόσο, οι επιστήμονες ανακοίνωσαν ότι θα ήθελαν να ερευνήσουν το θέμα περαιτέρω, ώστε να είναι απολύτως βέβαιο ότι τα μικρά παιδιά, που εκτίθενται σε τέτοια ηλεκτρομαγνητικά πεδία, δεν θα εμφανίσουν προβλήματα υγείας στην ενήλικη ζωή τους.
Το αποτέλεσμα δεκαετούς έρευνας, που πρόκειται να δώσει στη δημοσιότητα ο γερμανός υπουργός Περιβάλλοντος, Ζίγκμαρ Γκάμπριελ.
«Με εκπλήσσει αυτή η ανακοίνωση και πριν τη σχολιάσω θα ήθελα να δω ποιοι την έκαναν», δήλωσε στον ΑΝΤ1 ο καθηγητής κ. Μαργαρίτης. «Δεν μπορεί να έχει επιστημονική βάση η έρευνα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην είναι επικίνδυνη η χρήση του κινητού» τόνισε κ. Μαργαρίτης και σημείωσε ότι πολλές έρευνες είναι κατευθυνόμενες.
«Για την ανάπτυξη του καρκίνου τέτοιας υφής χρειάζονται πολλά χρόνια, 17 με 20, και η χρήση των κινητών δεν έχει ξεπεράσει αυτό το όριο για να δούμε αποτελέσματα. Συμφωνούμε με το αποτέλεσμα της έρευνας, αλλά πρέπει να περιμένουμε», ανέφερε ο Στέφανος Τσιτομενέας, αντιπρόεδρος της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
χμ..δεν νομίζω να είναι αλήθεια όλο αυτό. Το κινητό τηλέφωνο εκπέμπει μεγάλη ραδιερνέργεια...Καθώς και τα ασύρματα τηλέφωνα, σαφώς λιγότερη βέβαια. Μάλιστα δεν πρέπει να τα βάζουμε στις μπροστινές τσέπες (ειδικά εμείς τα κορίτσια)...Εγώ πάντα το βάζω στην από πίσω τσέπη...Ντάξει δεν αμφισβιτώ την έρευνα απλά είναι μόνο μία ένταντι σε τόσες άλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
χμ..δεν νομίζω να είναι αλήθεια όλο αυτό. Το κινητό τηλέφωνο εκπέμπει μεγάλη ραδιερνέργεια...Καθώς και τα ασύρματα τηλέφωνα, σαφώς λιγότερη βέβαια. Μάλιστα δεν πρέπει να τα βάζουμε στις μπροστινές τσέπες (ειδικά εμείς τα κορίτσια)...Εγώ πάντα το βάζω στην από πίσω τσέπη...Ντάξει δεν αμφισβιτώ την έρευνα απλά είναι μόνο μία ένταντι σε τόσες άλλες.

Τα ασύρματα μου φαίνεται λιγότερο....:)

EDIT: βλ #32
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ναι και εγώ αυτό είπα...!ότι και τα ασύρματα εκπέμπουν ραδιενέργεια, αλλά σαφώς λιγότερη από τα κινητά...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν είναι ραδιενέργεια γαμούτ! Ηλεκτρομαγνητικά κύματα είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Ναι και εγώ αυτό είπα...!ότι και τα ασύρματα εκπέμπουν ραδιενέργεια, αλλά σαφώς λιγότερη από τα κινητά...:)

Σόρρυ άκυρο το προηγούμενο!!

Περισσότερη από τα κινητά εννοούσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
sorry master...:P
το διορθώνω ηλεκτρομαγνητικά κύματα (εμένα το ίδιο μου κάνει πάντως:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, καμία σχέση όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Μη το ενα, μη το άλλο, ασταδιαλα τελικα. Δε πα να πεθάνω και στα 60... Τουλάχιστον θα χω ζήσει 60 χρόνια, δεν θα είμαι συνέχεια με το φοβο ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annamaria

Νεοφερμένος

Η Annamaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Eχω το Ιpod 30 Gb.
H αληθεια ειναι οτι ακουω αρκετα δυνατα.Ομως γιατι μετακινουμαι συχνα με λεωφορειο και εκει δεν ακουω καλα αλλα και στο δρομο για τον ιδιο λογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πάρε ακουστικά τέτοιου τύπου που απομονώνουν πολύ καλά τους εξωτερικούς θορύβους:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annamaria

Νεοφερμένος

Η Annamaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
^^
Υπαρχουν τετοια ακουστικα??
Πολυ καλη λυση,ευχαριστω Αnarki!
Αλλα ειναι συμβατα με ιPods?
Που μπορω να τα βρω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε minijack ή microjack έχουν λογικά τα ipods (δεν ξέρω ακριβώς, δεν τα ακουμπάω, είναι του διαόλου :P ), οπότε σίγουρα θα κάνει. Εκτός αν έκανε πάλι τα θαύμα της η apple και παίρνει μόνο συγκεκριμένα ακουστικά.
Σε μαγαζί με ηλεκτρονικά ή είδη ήχου κτλ λογικά θα βρεις, δεν ξέρω ακριβώς πως τα λένε για να σου πω πως να τα ζητήσεις :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annamaria

Νεοφερμένος

Η Annamaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Eυχαριστω πολυ Αnarki!
θα μου φανουν σιγουρα πολυ χρησιμα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top