Warhammer 40K

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Ασχολείται κανείς με tabletop 40K? Αν ναι τι στρατό παίζει και πόσο καιρό; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω ειχα ασχολιθει για λιγο, ειχα Tyranids αλλα οταν επεστρεψα στην Ελλαδα ουτε τα εφερα μαζι μου ουτε και βρηκα κανεναν που να ασχολιτε, αλλιως θα συνεχιζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Εγω ειχα ασχολιθει για λιγο, ειχα Tyranids αλλα οταν επεστρεψα στην Ελλαδα ουτε τα εφερα μαζι μου ουτε και βρηκα κανεναν που να ασχολιτε, αλλιως θα συνεχιζα.

Εγώ σκέφτομαι να αρχίσω τώρα(chaos ή space marines),αλλά φοβάμαι μην δεν βρίσκω και εγώ άτομα για μάχες...Μου αρέσει πολύ το 40K έχω και τα βιβλία,αλλά τα μοντέλα κοστίζουν τα κερατά τους για να πείς να έχεις έναν στρατό που παίζει παντού.Από βάψιμο κτλ. πως τά πήγαινες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν ειχα ασχολιθει και πολυ, εκανα καπιες μαχες με τον ξαδερφος μου (ειχε chaos space marines) αλλα δεν τον νικουσα με τπτ, λιγο οτι επεζε 5 χρονια, λιγο οτι ειχε πολυ περισσοτερο στρατο, λιγο οτι μπορει και να με εκλεβε...:P
Το βαψιμο ειναι το πιο ωραιο κοματι του παιχνιδιου κατα την γνωμη μου, ειχα λιωσει να βαφω και να ξαναβαφω αλλα τελικα εκανα πολυ ωραιο συνδιασμο. Το να τα φτιαξεις ητανε το προβλημα... παραειναι μικρα τα ατιμα, και ειχα παρει και πολλα και μεχρι να τα συναρμολογισω ολα μου εφυγε η ψυχη...
Οσο για ατομα.. δυσκολο:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Συζητάμε πάντα για το επιτραπέζιο.

Αν θες να παίξεις σίγουρα θα παίξεις καθώς στα Fantasy Shop και Kaissa παρέχουν αυτή την δυνατότητα. Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα και ο Μινώταυρος.

Αναφέρομαι σε Αθήνα αλλά και για Πάτρα μπορώ να μάθω ένα club.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ασχολιόμουν και εγώ παλαιότερα
Γενικότερα είναι ένα χόμπι αρκετά ακριβο,δεν κατάφερα ποτέ να συγκεντρώσω ένα ολόκληρο στρατό.
Ενδιαφέρον,αρκεί να έβρισκες και άλλα άτομα,να παίξεις(και επαρχία κάπως δύσκολο),αλλιώς σου μένει μόνο το βάψιμο των μινιατουρων,το όποιο άν και εξαιρετικα δύσκολο και απαιτητικό,παρέμενε μοναχική ασχολία.
Εϊχα Blood Angels.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top