Προγράμματα για σύνθεση μουσική

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Γειά σε όλους! Συνθέτεται μουσική; Αν ναι, ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιήτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Apple Garage Band '08
Περιέχεται στη σουίτα εφαρμογών iLife και δίνεται δώρο με κάθε νέο mac. Πωλείται και ξεχωριστά στην τιμή των 89 ευρώ αν θυμάμαι καλά
Μόνο για MAC όμως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Έπαιζα και εγώ λίγο με το Garageband. Πολύ απλό και πολύ εύκολο στην χρήση. Και το default πακέτο έχει αρκετούς όμορφους ήχους και εφέ, αλλα δυστυχώς το export που κάνει είναι χάλια, πράγμα που δεν με έχει ενοχλήσει ιδιαίτερα μέχρι τώρα γιατί ούτε οι μουσικές γνώσεις μου είναι επιπέδου :P
Τώρα ασχολούμαι σε linux με διάφορα προγράμματα ( PureData,Ardour/Jammin,Seq24,Hydrogen ) τα οποία αν και δύσκολα βγάζουν εντυπωσιακότατα αποτελέσματα χωρίς να ξοδέψεις μια περιουσία (σε $$ ή σε ... torrent trackers )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εγώ ψάχνω ένα καλό πρόγραμμα με νότες αλλά τα λίγα που βρήκα δεν με ικανοποίησαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Καλά θα βρείς πολλά ειδικά αν ψάχνεις μόνο για sequencer. Το κακό είναι οτι είναι και δύσκολα και ακριβα τα περισσότερα. Ένα φθηνό θα βρείς εδώ: https://www.energy-xt.com/
Δεν έχει νότες όμως απο ότι βλέπω.

Edit Το διόρθωσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Καλά θα βρείς πολλά ειδικά αν ψάχνεις μόνο για squencer. Το κακό είναι οτι είναι και δύσκολα και ακριβα τα περισσότερα. Ένα φθηνό θα βρείς εδώ: https://www.energy-xt.com/

Μην το ψάχνεις, δε πρόκειται να πληρώσω:D

Squencer?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Guitar-Pro.Εγω παντως αυτο χρησιμοποιω.Πρεπει να το αγορασεις βεβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Το έχω! Έκλεψα το key:P

Έχει ένα προβληματάκι όμως: όταν βάζω 2 νότες να παιχτούν ταυτόχρονα, δηλαδή να βρίσκεται η μία κάτω από την άλλη, το πρόγραμμα με αναγκάζει να είναι ίσης διάρκειας ενώ δε τις θέλω ίσης διάρκειας.

Το έψαξα λοιπόν, αλλά δεν έβγαλα άκρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αν θες η μια να είναι 8ο και η άλλη 16ο μπορείς να κάνεις το εξής.
Βάλε 2 16α συνεχόμενα και στη νότα που θες να διαρκεί 8ο κάνε link (με το 'L') τα 2 16α ώστε να σου δώσουν 1 8ο. Στην άλλη βάλε 1 16ο και μια παύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Αν θες η μια να είναι 8ο και η άλλη 16ο μπορείς να κάνεις το εξής.
Βάλε 2 16α συνεχόμενα και στη νότα που θες να διαρκεί 8ο κάνε link (με το 'L') τα 2 16α ώστε να σου δώσουν 1 8ο. Στην άλλη βάλε 1 16ο και μια παύση.

Καλή λύση! Thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Να ένας Bach: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • bach.zip
    3.9 KB · Εμφανίσεις: 87

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Fruity Looops
ACID Sony
Virtual Dj για να κανεις τα Effect.
Reason 3 Propelhead
Q-Base
Και πολλα αλλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Fruity Looops
ACID Sony
Virtual Dj για να κανεις τα Effect.
Reason 3 Propelhead
Q-Base
Και πολλα αλλλα...

Με νότες ή όχι;

Και ποια είναι τσάμπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Ολα ειναι και ολα εχουν Νοτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Κανένα δεν είναι δωρεάν, μη λες ο,τι να'ναι, όλα εμπορικά είναι.
Δωρεάν είναι αυτά που ανέφερε ο Eruyomo σε ένα post παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Reason 4!Φοβερο prog με πολλες δυνατοτητες που αν ειχα το χρονο ακι μαι βασικη επκεδευση πανω σε νοτες κτλπ θα μπορουσα να κανω παπαδες αλλα απο του χρονου hehe!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
@ Anarki μου φαινεται δεν ξερεις καθολου απο πειρατεια και Crack ,οποτε καλυτερα να μην λες.Γιατι εχω ολα αυτα τα προγραμματα και ειναι Cracked οπως επισης οτι εχω και Link για να σας δωσω,αλλα να επισημανω οτι εχω και ολα τα Update μεσα απο την εταιρια,δηλαδη ειναι σαν να ειμαι δηλωμενος,με οποιοδηποτε Serial Key.

@ Μelkon : Ναι οντως ειναι απο τα καλυτερα,και ειναι πολυ "πολυπλοκο" επισης.Μια παραμορφωση του εξισου καλη αλλα και πολυ απλουστερη ειναι το Fruity Loop's.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Όταν λέμε δωρεάν εννοούμε νόμιμα δωρεάν. Free as in free beer, οχι free as in free stolen beer. Προφανώς ξέρω οτι μπορείς να τα βρείς πειρατικά, δεν είμαι ηλίθιος.
Δεν επιτρέπονται συζητήσεις περί τέτοιων θεμάτων εδώ όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
OK,Oτι μου ειπες σου απαντησα αναλογως,γιατι και το Pirated,ειναι το ιδιο Free οπως και το απλο Download Trial,απλα καποιος Cracker βρηκε BUG/Exploit,η κατι το οποιο μπορεσε να ανοιξει το προγραμμα με λιγα λογια και να το δωσει παντου . :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Με τα pirated όμως ουσιαστικά κλέβεις τον άλλο για να φτιάξεις κάτι που θα το προωθήσεις σαν δικό σου. Δεν ξέρω, δεν μου φαίνεται και πολύ έντιμο. Δείχνεις να μην σέβεσαι την δουλειά των άλλων :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top