Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Κάρτα τηλεόρασης έχεις στο pc σου;

Αν και πολύ αργά τώρα είδα την ερώτησή σου Borataki...

Δεν ξέρω καν τι είναι αυτό!
Όταν αγόρασα την οθόνη...μου είπαν εκεί πως με τη συγκεκριμένη θα μπορώ να βλέπω και τηλεόραση...
αν αγοράσω ένα προγραμματάκι και το περάσω στον Η/Υ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Κοίτα τυπικά με οποιαδήποτε οθόνη μπορείς να βλέπεις τηλεόραση είτε μέσω κάρτας τηλεόρασης και αντίστοιχου software είτε μέσω internet και πάει λέγοντας...
Ωστόσο ορισμένες οθόνες, είναι από μόνες τους και τηλεοράσεις (δηλαδή έχουν υποδοχή για κεραία τηλεόρασης πίσω) και απλά συνδέεις και το pc επάνω στην οθόνη και έτσι έχεις και τα 2, και μπορείς να τα εναλάσσεις όποτε θες.
Μήπως μπορείς να μας δώσεις πληροφορίες για την οθόνη σου (μοντέλο δηλαδή) για να δούμε σε ποια κατηγορία ανήκει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
...Μήπως μπορείς να μας δώσεις πληροφορίες για την οθόνη σου (μοντέλο δηλαδή) για να δούμε σε ποια κατηγορία ανήκει;

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ:
Μοντέλο: L1900E-BF Eclipse
Διαγώνιος: 19''
Απεικόνιση: 4:3
Μέγιστη Ανάλυση: 1280 x 1024
Φωτεινότητα: 300 cd/m²
Δυναμική Αντίθεση: 3000:1
Χρόνος Απόκρισης: 2 ms
Γωνία Θέασης: 170/170
Συνδέσεις: D-Sub 15 pin + DVI-D
Πιστοποιήσεις: CE, FCC-B, EPA EnergyStar
Εγγύηση: 3 Χρόνια 0 καμένων pixels


Αν θες παραπάνω χαρακτηριστικά...πές μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Βρήκα κιάλα...

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΟΘΟΝΗΣ
Διαγώνιος19
Φωτεινότητα300 cd/m²
Λόγος Αντίθεσης3000:1 DFC
Γωνία Θέασης170/170
Χρόνος Απόκρισης2ms GTG
Χρώματα16.2M
Ανάλυση1280 x 1024
ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΕΙΚΟΝΑΣ
Οριζόντια Συχνότητα30 ~ 83 kHz
Κάθετη Συχνότητα56 ~ 75 Hz
ΦΥΣΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
Είδος ΣήματοςRGB Analog/RGB Digital
ΣυνδεσιμότηταD-Sub, DVI-D
Διαστάσεις (Π x Υ x Β)Net:417x429x145mm - Gross:480x503x145mm
ΒάροςNet: 5,5Kg - Gross: 6,8Kg
Τύπος επιτοίχιας σύνδεσης-
ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
MultimediaFlatron F Engine, Forte Manager, HDCP
AV / TV-
Audio-
StandTilt
ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ
Φυσιολογική Λειτουργία39 W
Απενεργοποίηση/Αναμονή2 W
Εκτός Λειτουργίας1 W
ΜΕΝΟΥ ΟΘΟΝΗΣ
OSDyes
ΣΥΜΒΑΤΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ UL(cUL), TUV-GS, SEMKO, FCC-B, CE, EPA Energy Star
Εγγύηση 3 χρόνια on-site, 0 pixel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ωραία... από αυτά λοιπόν προκύπτει ότι δεν ανήκει στη 2η κατηγορία... άρα για να δεις τηλεόραση θα πρέπει να βάλεις κάρτα τηλεόρασης στο pc ή να πάρεις μια εξωτερική κάρτα τηλεόρασης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Ωραία... από αυτά λοιπόν προκύπτει ότι δεν ανήκει στη 2η κατηγορία... άρα για να δεις τηλεόραση θα πρέπει να βάλεις κάρτα τηλεόρασης στο pc ή να πάρεις μια εξωτερική κάρτα τηλεόρασης....

Δυστυχώς δεν τα καταλαβαίνω εγώ αυτά! :(
Τι με συμφέρει να κάνω τελικά?

Υ.Γ. Θα τους ξεχέσ@ αυτούς στο Media Markt που μου έδωσαν αυτή την οθόνη και μου είπαν λάθος πληροφορίες... :mad:

Απάντησέ μου και θα σου στείλω πμ τι μου πούλησαν για να μπορώ να βλέπω και ΤV...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
κοίτα για παράδειγμα, αν θες να βλέπεις tv χωρίς να βάλεις κάρτα τηλεόρασης στο pc σου μια ενδεικτική λύση είναι αυτή .
Απο εκεί και πέρα ανάλογα τι θες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Aπλή ερώτηση:
Αξίζει το mini mac;
:worry:


help.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

Για να πει κανείς αν το έχει.:P και γενικά αν το χει δουλέψει κανείς ως λειτουργικό.

Προσωπικά θα το απέφευγα..Δε με ελκύει και σαν λειτουργικό και δε μου τραβάει την προσοχή αυτό το μαραφέτι.

Έχουμε και 2 θεματάκια σχετικά με mac γενικώς,αν θες να ριξεις μια ματιά:
Macbook ή όχι;
Macintosh rulzzz!

Τώρα αν το προτιμάς ως προς θέμα μεγέθους , εναλλακτικα του mac mini:
Tα φθηνότερα laptopάκια με οθόνη < 13,3"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Bill τέκνον δε με ενδιαφέρουν τα λαπιτόπια. :P

Πάντως, ευχαριστώ μαν, τα έχω ήδη δει τα λινκ.
Δε σου τραβάει τη προσοχή; Αφού είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ. :D

Κανείς που να έχει mac να μου πει γνώμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Ελπίζω στη βοήθειά σας...Όταν ανοίγω τον υπολογιστή μου, μου εμφανίζει το εξής μήνυμα: Δεν ήταν δυνατή η εκκίνηση των Windows επειδή το παρακάτω αρχείο λείπει ή είναι κατεστραμμένο <windows.root>\system32\ntoskrnl.exe Εγκατεστήστε πάλι ένα αντίγραφο του παραπάνω αρχείου. Έχω ψάξει και αλλού για βοήθεια, αλλά δεν τα βάζω πέρα!Έχω ήδη βάλει το CD των Windows XP μέσα και πάτησα το R αλλά από εκεί και μέτα μπερδεύομαι...Σας παρακαλώ βοηθήστε με!!!Είναι μεγάλη ανάγκη!!!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
kambana
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deadeyebutch

Νεοφερμένος

Ο Deadeyebutch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Για διάβασε αυτό το άρθρο. Ας ελπίσουμε να μην "χτύπησε" ο δίσκος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
ίσως και να διέγραψες κάποιο αρχείο των windows... αν δεν έχεις μέσα στον υπολογιστή σου κάποιο σημαντικό αρχείο και δεν βαριέσαι ξαναπέρασε τα από την αρχή.... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δεν νομίζω να διέγραψε κάποιο αρχείο, και να την άφησαν τα windows να το κάνει...Με τίποτα...Για virus παίζει τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Μπα μη το λές...... γιατί και εγώ το ίδιο είχα πάθει μία φορά.... μία φορά από τις πολλές που χάλασα τον υπολογιστή :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
οοο!!Έλεος!Εγώ εκεί που δεν με παίρνει να πειράξω δεν πειράζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Παίζει να είναι ιός. Αν δεν είχες antivirus τότε είναι ιός το πιθανότερο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Επειδη ασχολουμε με υπολογιστες.Θα σου πω.
https://www.computerhope.com/issues/ch000646.htm << Μπες να δεις λυσεις.

Η κανεις Edit @ Registry .

my computer-->properties-->advanced-->startup and recovery-->settings-->και εκει κανεις κλικ στο edit.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Βρε Τρόλεν, μιας και ξέρεις απο υπολογιστές, δε με βοηθάς κι εμένα σε κάτι? Λοιπόν... Όταν πάω να μπω σε διάφορες ιστοσελίδες (βλ.google), μου βγάζει ένα πινακάκι που λέει ότι το στοιχείο εξερεύνηση των windows σταμάτησε να λειτουργεί και δε μου ανοίγει τη σελίδα. Τί είναι αυτό? Τί πρέπει να κάνω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Τι Broswer χρησιμοποιεις και τι λειτουργικο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top