Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
A και έμενα μου το έβγαζε αυτό. Αλλά στα Vista,.:(. Πάντως του έκανα ένα ωραίο format και μετά... δεν ξέρω γιατί δεν τα ξαναέκανα εγκατάσταση..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Ναι αλλο να κανεις φορματ οταν εισαι γνωστης και αλλο οταν δεν εισαι οποτε εγω δινω πιθανες λυσεις για να βοηθησω και μονο . ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Α κι εγώ vista έχω, ωσάν τον jimmako..


Edit: Βασικά επειδή βγαίνουμε off, τρόλεν στείλε μου αν είναι ένα pm να με διαφωτίσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Σου εκανα μια ερωτηση ηδη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Η κανεις Edit @ Registry .

my computer-->properties-->advanced-->startup and recovery-->settings-->και εκει κανεις κλικ στο edit.[/quote]

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...Αλλά δεν κατάλαβα το δεύτερο μέρος της απάντησης...Μήπως μπορείς να μου το εξηγήσεις;:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πώς θα κάνει edit τη registry αφού δεν ανοίγει ο υπολογιστής; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Είναι και αυτό μια άποψη, Anarki. Πάντως ας κάνει repair τα windows, κάτι μπορεί να γίνει
EDIT: Αφού δεν ανοίγει ο υπολογιστής, πως απαντάει στα μηνύματα;:(:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Οέο??Μπορεί να είναι σε ίντερνετ καφέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ή να έχει δεύτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
H απλουστερη των λυσεων!Format! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Moυ φαινεται δεν βλεπετε μερικοι,το παιδι μπορει να μην ξερει το φορματ,οποτε γιατι να παει να πληρωσει για να τις κανουν ? Εαν ειχε παιδι λογικα που γνωριζε απο φορματ/υπολογιστες θα το ειχε πει ηδη.
Οποτε η λυση σου ειναι,αφου δεν ανοιγει ΚΑΘΟΛΟΥ ο υπολογιστης,να κανεις Fix τα Window's με ενα γνησιο/πειρατικο CD των Window's που θα ψαξει αυτοματα την εκδοση και θα διορθωση τα τυχον λαθη στο συστημα σου.

Εκτος εαν θες να σου δωσω εναν εικονογραφημενο οδηγο πως να κανεις φορματ,και να το κανεις μονος/μονη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Η λύση που προτείνω εγώ απαιτεί ενα 2ο pc. Καλή ευκαιρία λοιπόν για να επισκεφτείς εναν φίλο ;).
Να παρεις ενα usb stick και να αντιγράψεις το τιμημένο αρχείο απο ενα pc που λειτουργεί.
Επειτα κατέβασε μια διανομή linux και γράφτην σε cd. Bootαρε με λίνουξ (δεν χρειάζονται εγκατάσταση) στον υπολογιστή σου, βάλε το usb stick και αντέγραψε το τιμημένο στην διαδρομή που λέει ότι λείπει. Κάνε επακκίνηση και κατα 99% θα δουλέψει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Η λύση που προτείνω εγώ απαιτεί ενα 2ο pc. Καλή ευκαιρία λοιπόν για να επισκεφτείς εναν φίλο ;).
Να παρεις ενα usb stick και να αντιγράψεις το τιμημένο αρχείο απο ενα pc που λειτουργεί.
Επειτα κατέβασε μια διανομή linux και γράφτην σε cd. Bootαρε με λίνουξ (δεν χρειάζονται εγκατάσταση) στον υπολογιστή σου, βάλε το usb stick και αντέγραψε το τιμημένο στην διαδρομή που λέει ότι λείπει. Κάνε επακκίνηση και κατα 99% θα δουλέψει
Μπορώ να το αντιγράψω από Vista;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Κατέβασα μια διανομή του linux την mandriva.Την έγραψα σε CD και το έβαλα στον υπολογιστή.Όλα καλά μέχρι εκεί.Μετά όμως μου εμφανίζει κάτι για να πατήσω κάτι εντολές...Τι γίνετε;Τι πρέπει να κάνω για να το ανόξω χωρίς εγκατάσταση;Απαντήστε σύντομα σας παρακαλώ...Είναι ανάγκη...Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Κατέβασε το Ubuntu και άνοιξε τον υπολογιστή με live cd. Τα κάνει όλα μόνο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Πώς θα φτιάωξω live CD;Ψάχνω και δε βγάζω άκρη.Ας με βοηθήσει κάποιος...:'(Περιμένω...Ευχαριστώ και πάλι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
www.ubuntu.com
Κατέβασε το image, γράψτο σε ένα CD, βάλτο στο drive σου και bootαρε απο αυτό.
Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι ιδιαίτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Οπότε δηλαδή θα κάνω ένα απλό ISOcd;Χτες είχα κατεβάσει και το mandriva μα αυτό ήθελε εγκατάσταση δηλαδή αυτό δε θέλει ε;Ευχαριστώ και πάλι...Το ξέρω σας έχω ζαλίσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ναι.
Θα φορτώσει κανονικά το λειτουργικό έτσι, αν θες να το έχεις μόνιμα βέβαια πρέπει να κάνεις εγκατάσταση μετά.
Παντώς μπορείς να ανοίξεις κανονικά τον υπολογιστή έτσι και να μεταφέρεις αρχεία που δε θέλεις να χάσεις κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Τα έκανα όλα αυτά.Έκανα και αντιγραφή επικόλληση το ntoskrnl.exe και αφού βγάζω το CD και ξανα ανοίγω τον υπολογιστή μου εμφανίζει το εξής μήνυμα:Δεν ήταν δυνατή η εκκίνηση των Windows λόγω ενός σφάλματος στο λογισμικό.Αναφέρετε αυτό το πρόβλημα ως φόρτωση απαιτουμένων DLL για τον πυρήνα.Επικοινωνήστε με αυτόν που σας παρέχει υποστήριξη, αναφέροντάς του το πρόβλημα.Ζητάω άλλη μια φορά τη βοήθειά σας...Τι να κάνω...Σας παρακαλώ...Ευχαριστώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top