Σχολιασμός φθηνών laptops

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Για HP σαν αυτό PAVILION DV6356EA GF682EA τι λέτε?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Σας παρακαλω ενδιαφερομαι γ αγορα laptop...Μπορείτε να με βοηθήσετε? Σκεφτομαι να παρω imac....Μπορειται να μ προτεινεται κ εσεις κατι σε σχεση με τα "μηχανηματα" που οι ιδιοι εχετε δοκιμασει.....8α η8ελα να μου πειτε κ σε τι τιμες διατι8ενται?? 8α με βοηθησετε? απλα πειτε αποτι ειστε οι ιδιοι ευχαριστημενοι....



Μην προτεινεται απαραιτητα μονο macbooks απλα λεω οτι τεινω περισσοτερο προς τα εκει.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Γιατί θες mac; Ακούω επιχειρήματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Γιατι έχει γούστο η κοπέλα.

Tα macbook είναι όντως ωραία μηχανήματα και όμορφα (σούτ Αρνί :P). Και νομίζω οτι είναι οτι πρέπει για μια έφηβη αν δεν θέλεις να παίζεις απαιτητικά παιχνίδια (Kάνα SIMS το σηκώνει άνετα πάντως).

Tώρα οποιοδήποτε laptop θα σου έκανε (φρόντισε μόνο να έχει καλή οθόνη-μην τους πιστέψεις, δες την μόνη σου- και μεγάλη διάρκεια μπαταρίας)

Αλλα νομίζω οτι στην περίπτωση σου το macbook αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
σόνυ βάιο φορ έβα ρε. τι μακμπουκ και βλακείες... δεν είναι συμβατά με τα 3/4 των προγραμμάτων για παραθύρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ποιά περίπτωσή της μωρέ; Αφού δεν είπε καν για τί δουλειά το θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
μην προτείνετε χωρίς να ξέρετε γιατί τον χρειάζεται η κοπέλα και κυρίως μέχρι πόσα χρήματα διαθέτει.

Ας μας πει πρώτα αυτά τα 2 και μετά θα της προτείνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
δεν 8ελω ντε κ καλα macbook.... καινουριο υπολογιστη 8ελω απλα εκανα 8εμα γ να δω αποψεις οταν ερ8ει η ωρα να παρω 8α το ψα3ω κ καλυτερα....τωρα για πια δουλεια το 8ελω....δεν εχω τρελες απαιτησεις........ουτε κομπιουτερακιας ειμαι ουτε δουλευω ετσι ωστε να ειναι κομματι της δουλειας μου......εχω τις κλασσικες απαιτησεις μιας 16χρονης απο τον υπολογιστη μου.........!!!! Χρηματα δεν 3ερω ποσα 8α δια8εσω αλλα μην 3επουληθουμε κιολας!!!!!!

μην αγχωνεστε κιολας ...δεν 8ελω φανατισμους :P
Ευχαριστω παντως που ασχολειστε....:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Γιατι έχει γούστο η κοπέλα.

Tα macbook είναι όντως ωραία μηχανήματα και όμορφα (σούτ Αρνί :P). Και νομίζω οτι είναι οτι πρέπει για μια έφηβη αν δεν θέλεις να παίζεις απαιτητικά παιχνίδια (Kάνα SIMS το σηκώνει άνετα πάντως).

Tώρα οποιοδήποτε laptop θα σου έκανε (φρόντισε μόνο να έχει καλή οθόνη-μην τους πιστέψεις, δες την μόνη σου- και μεγάλη διάρκεια μπαταρίας)

Αλλα νομίζω οτι στην περίπτωση σου το macbook αξίζει.

τετοιου στιλ βοη8εια 8ελω...μην πορωνεστε δεν 8α παρω γουρουνι στ σακι...ουτε προκειται να δωσω κ το βρακι μου γ κατι που δεν μ χρειαζεται.....
Δο3α σοι ο 8εος εχω ακομα μυαλο στ κεφαλι μου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Πόσα λεφτά είσαι διατεθιμένη να δώσεις για την ομορφια του λαπτοπ?
Γιατί αν τον χρησιμοποιείς για ταινίες, office, μουσική και ιντερνετ ακόμα και με ένα hp των 700? είσαι πλήρως καλυμένη. Απο κει και πέρα ότι δώσεις παραπάνω ειναι απλά για να πουλάς μούρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
σόνυ βάιο φορ έβα ρε. τι μακμπουκ και βλακείες... δεν είναι συμβατά με τα 3/4 των προγραμμάτων για παραθύρια...

Θες να πεις τα 9/10 των προγραμμάτων +, αλλά σε Mac βάζεις άμα θέλεις windows πλέον :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ο,τι είπε ο αποπάνω.
Προσπάθησε να γράφεις και λίγο πιο ανθρώπινα, το 8 δεν είναι θήτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
*Πόσα λεφτά είσαι διατεθιμένη να δώσεις για την ομορφια του λαπτοπ?
Γιατί αν τον χρησιμοποιείς για ταινίες, office, μουσική και ιντερνετ ακόμα και με ένα hp των 700? είσαι πλήρως καλυμένη. Απο κει και πέρα ότι δώσεις παραπάνω ειναι απλά για να πουλάς μούρη.


καπου εκει σκεφτομαι κ εγω μωρε...απλα τα macbook που ειναι λιγο τσιμπημενα αλλα παραδεχομαι οτι εχουν τρελο στιλ μου εχει κολλησει....γιατι παιζει να τ παρω σε πολυ καλυτερη τιμουλα απο οτι διατι8εται....λογω διασυνδεσεων!!!! λολ
*πολυ μ αρεσει η αλληλοβοη8εια των πατρινων!![ασχετο]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ο,τι είπε ο αποπάνω.
Προσπάθησε να γράφεις και λίγο πιο ανθρώπινα, το 8 δεν είναι θήτα.



Οκ συγνωμη......Απλα υπαρχουν και οι συνηθειες απο τα greeklish!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Θήτα. Πάνω απο 'j' είναι. Δεξιά απο το 'y' και αριστερά απο το 'i'.

Αν θες laptop για στυλ, πάρε macbook. Το laptop υποτίθεται οτι είναι εργαλείο βέβαια, δεν ξέρω γιατί έχουν ξαφνικά όλοι ανάγκη απο ένα.
Όπως είπε κι ο nikos, ακόμα και το φτηνότερο laptop της αγοράς αρκεί για τις απαιτήσεις σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
να τα κόψεις μαχαίρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
σόνυ βάιο φορ έβα ρε. τι μακμπουκ και βλακείες... δεν είναι συμβατά με τα 3/4 των προγραμμάτων για παραθύρια...


Ερώτηση 1: Έχεις πιάσει ποτέ macbook στα χέρια σου;
Ερώτηση 2: Έχεις δοκιμάσει ποτέ το OS X;
Ερώτηση 3: Έχεις υπόψη σου για το quality check και την ποιότητα κατασκευής;
Ερώτηση 4: Γνωρίζεις ότι τα προγράμματα του mac είναι αρκετά (όχι τόσα όσα των windows) και πολύ καλα;
Ερώτηση 5: Το ξέρεις ότι το mac δεν κολάει, δεν αργεί, δεν απειλείται από ιούς;
Ερώτηση 6: Ξέρεις ότι η μπαταρία των vaio κατα μέσο όρο είναι 2.5 ώρες ενώ του macbook 5;

Επειδή και στα 6 απάντησες όχι, είσαι άσχετος και σου απαγορεύω να μιλας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Θήτα. Πάνω απο 'j' είναι. Δεξιά απο το 'y' και αριστερά απο το 'i'.

Αν θες laptop για στυλ, πάρε macbook. Το laptop υποτίθεται οτι είναι εργαλείο βέβαια, δεν ξέρω γιατί έχουν ξαφνικά όλοι ανάγκη απο ένα.
Όπως είπε κι ο nikos, ακόμα και το φτηνότερο laptop της αγοράς αρκεί για τις απαιτήσεις σου.


Το ξερω ο μονος λογος που θα παρω imac .. Θα ειναι οτι αν απο 1000 για παραδειγμα μου το δωσουν 800. Και εγω εχω δει ενα hp π.χ των 700. Γιατι να μην δωσω 100 παραπανω? Ετσι συμφερει? Τι λετε? (Ειδες; Αρχιζω κ γραφω το 3-->ξ και το 8-->Θ...προοδευω!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Και μιλώ συγκεκριμένα

office 2007 --> office 2008:mac, iwork, openoffice, neoffice
Power Director--> imovie, final cut pro
outlook--> mail
internet explorer--> internet explorer, firefox, safari
photoshop--> photoshop, gimp
corel draw--> corel draw
msn messenger--> msn messenger
nero--> toast
dreamweaver--> dreamweaver
windows media player--> itunes

Θες κι άλλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ερώτηση 1: Έχεις πιάσει ποτέ macbook στα χέρια σου;
Ερώτηση 2: Έχεις δοκιμάσει ποτέ το OS X;
Ερώτηση 3: Έχεις υπόψη σου για το quality check και την ποιότητα κατασκευής;
Ερώτηση 4: Γνωρίζεις ότι τα προγράμματα του mac είναι αρκετά (όχι τόσα όσα των windows) και πολύ καλα;
Ερώτηση 5: Το ξέρεις ότι το mac δεν κολάει, δεν αργεί, δεν απειλείται από ιούς;
Ερώτηση 6: Ξέρεις ότι η μπαταρία των vaio κατα μέσο όρο είναι 2.5 ώρες ενώ του macbook 5;

Επειδή και στα 6 απάντησες όχι, είσαι άσχετος και σου απαγορεύω να μιλας
Κατι τετοια μου ελεγε κ μενα ο ξαδερφος μου κ αρχισα να γλυκαινομαι με την ιδεα του imac

Α να ρωτησω και κατι αλλο? Ισχυει οτι στο εξωτερικο ( πχ αγγλια) μπορω να βρω τον ιδιο υπολογιστη που θα επαιρνα στη ελλαδα αλλα φθηνοτερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top