Σχολιασμός φθηνών laptops

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Σου προτείνω αυτό το site. Δοκιμασμένο από εμένα, έχω αγοράσει 8 mac από εκεί για εμένα και για άλλους

www.mactrade.de
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ισχύει οτι στην Ελλάδα τα πάντα είναι ακριβότερα για αδιευκρίνιστους λόγους.
Έχω πάρει αρκετά πράγματα γενικώς απο το εξωτερικό και μου ήρθαν πολύ φτηνότερα. Αν πάρεις απο κάποιο κατάστημα εντός ΕΕ δεν θα έχεις και πρόβλημα με το τελωνείο. Το μόνο ζήτημα που τίθεται είναι αυτό της εγγύησης, θα πρέπει να ψάξεις αν είναι διεθνής ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Πάντος για το θέμα των προγραμμάτων, δεν έχει σημασία αν υπάρχουν τα ίδια προγράμματα και στα mac, αλλά αν υπάρχουν αντίστοιχα και πόσο καλά είναι. Π.χ επειδή το mac δεν έχει nero δεν πάει να πει ότι το toast δεν του τα ρίχνει στα αφτιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Η εγγύηση είναι διεθνής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
6) Ναι 70 κραταει. Μου φαίνεται ότι δεν έχεις δει ποτέ απο κοντα macbook. Κάπου στις 2 μιση ώρες παίζουν. Αλλωστε ίδους επεξεργαστες και καρτες γραφικών με ολα τα λαπτοπ φοράνε. Ιδια και τα Αh της μπαταρίας, οπότε δεν υπάρχει λόγος που να δικαιολογει την διπλασια αυτονομια
Γενικά μιλάω, οχι για τα mac.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Ερώτηση 1: Έχεις πιάσει ποτέ macbook στα χέρια σου;
Ερώτηση 2: Έχεις δοκιμάσει ποτέ το OS X;
Ερώτηση 3: Έχεις υπόψη σου για το quality check και την ποιότητα κατασκευής;
Ερώτηση 4: Γνωρίζεις ότι τα προγράμματα του mac είναι αρκετά (όχι τόσα όσα των windows) και πολύ καλα;
Ερώτηση 5: Το ξέρεις ότι το mac δεν κολάει, δεν αργεί, δεν απειλείται από ιούς;
Ερώτηση 6: Ξέρεις ότι η μπαταρία των vaio κατα μέσο όρο είναι 2.5 ώρες ενώ του macbook 5;

Επειδή και στα 6 απάντησες όχι, είσαι άσχετος και σου απαγορεύω να μιλας

1) Ναι
2)Ναι ενα unixοειδές λειτουργικό είναι
3) Στην ποιότητα παίζει στην ίδια κατηγορία με vaio, toshiba. Χανει κατακράτος απο την επαγγελματική σειρά της lenovo (ibm)
4) Πες της ότι η λέξη freeware στην κοινότητα των mac είναι ανύπαρκτη
5) Ας βάλει ubuntu σε ενα οποιδήποτε λάπτοπ
6) Ναι 70 κραταει. Μου φαίνεται ότι δεν έχεις δει ποτέ απο κοντα macbook. Κάπου στις 2 μιση ώρες παίζουν. Αλλωστε ίδους επεξεργαστες και καρτες γραφικών με ολα τα λαπτοπ φοράνε. Ιδια και τα Αh της μπαταρίας, οπότε δεν υπάρχει λόγος που να δικαιολογει την διπλασια αυτονομια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Σου προτείνω αυτό το site. Δοκιμασμένο από εμένα, έχω αγοράσει 8 mac από εκεί για εμένα και για άλλους

www.mactrade.de
Και σε τι παραπανω θα με βοηθησει ακριβως αυτο το site απο το να παω σε μαγαζι? Ευχαριστω παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Έχω macbook που το έχω δώσει στον πατέρα μου κι εγώ έχω macbook pro
Το macbook pro μου κάνει το levono ανορεξικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Τα έχει πιο φτηνα

Υστερόγραφο
Η μπαταρία μου είναι στο macbook 5 ώρες και στο pro 4.30
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
μην προτείνετε χωρίς να ξέρετε γιατί τον χρειάζεται η κοπέλα και κυρίως μέχρι πόσα χρήματα διαθέτει.

Ας μας πει πρώτα αυτά τα 2 και μετά θα της προτείνουμε.

Είναι που ξέρω τι θέλουν οι έφηβες :P

Το macbookι κάνει γύρω στα 1100 με ΦΠΑ, όμως έχει ανάλυση 1440x900 με πλήρως διανυσματικό περιβάλλον, MacOSX με iLife καμερούλα και μεγάλη αυτονομία.

Δεν είναι κακό:

https://www.applestore.gr/cgi-bin/We...3jaDv8ey6xHN4mM/2.0.7.10.7.9.0.0.0.0.0.0.0.13

Πάντως, ότι και να πάρεις, συμβουλή εμπειρίας.
Μακρυά απο Vaio

Υ.Γ. Ας μην το κάνουμε aDSLgr εδω μέσα πλζ.
Υ.Γ2. Μιλάμε για την περίπτωση μιας έφηβης που θέλει να ασχολείται με απλά καθημερινά πράγματα (albums, ταινίες, μουσική, internet) όχι για έναν IT Expert.
Y.Γ3. Το linux, αν και το αγαπώ και το εκτιμώ και το χω λιώσει, αρνούμαι πεισματικά να το προτείνω στην περίπτωση μας (μόνο και μόνο το οτι τρώει κατάρες με το flash αρκεί)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Υπάρχει λόγος, το power management του OS X. Ένα macbook που χει ένας φίλος, όντως κρατάει πάνω απο 4 ώρες εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ισχύει οτι στην Ελλάδα τα πάντα είναι ακριβότερα για αδιευκρίνιστους λόγους.
Έχω πάρει αρκετά πράγματα γενικώς απο το εξωτερικό και μου ήρθαν πολύ φτηνότερα. Αν πάρεις απο κάποιο κατάστημα εντός ΕΕ δεν θα έχεις και πρόβλημα με το τελωνείο. Το μόνο ζήτημα που τίθεται είναι αυτό της εγγύησης, θα πρέπει να ψάξεις αν είναι διεθνής ή όχι.

Ωραια γιατι τα χριστουγεννα θα παω Λονδινο κ μου λενε οτι θα παω που θα παω καλυτερα να κανω εκει τις αγορες μου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση arnaki.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Υπάρχει λόγος, το power management του OS X. Ένα macbook που χει ένας φίλος, όντως κρατάει πάνω απο 4 ώρες εύκολα.

Εγώ μιλάω για το macbook pro το 15αρι . 2 ώρες και 40 λεπτά με την φωτεινότητα στη μέση και ανοιχτό wifi.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Καλό ρε φίλε... Όλο αστεία είσαι. 4 ώρες και 30 λεπτά με τη φωτενότειτα στο 90%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Η apple βέβαια λέει 6 που ισχύει μόνο με το 30% της φωτενότητας, αλλά η πραγματικότητα είναι 4.30 με 90%.wi-fi ανοιχτό με safari, messenger:mac και mail
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosclick

Νεοφερμένος

Ο nikosclick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Είναι που ξέρω τι θέλουν οι έφηβες :P

Το macbookι κάνει γύρω στα 1100 με ΦΠΑ, όμως έχει ανάλυση 1440x900 με πλήρως διανυσματικό περιβάλλον, MacOSX με iLife καμερούλα και μεγάλη αυτονομία.

Δεν είναι κακό:

https://www.applestore.gr/cgi-bin/We...3jaDv8ey6xHN4mM/2.0.7.10.7.9.0.0.0.0.0.0.0.13

Πάντως, ότι και να πάρεις, συμβουλή εμπειρίας.
Μακρυά απο Vaio
Macbookι (:P) με ανάλυση 1440 Χ 900 πάνω από 2000 ευρώ...
Αυτά που κυμαίνονται στα 1100 έχουν 1280 Χ 800.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Ρε φίλε μου τη δίνουν οι άσχετοι, δεν υπάρχει macbook με 2000 ευρώ

Όλα τα macbook έχουν την ίδια ανάλυση

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ: ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ MAC ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙ ΑΥΤΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosclick

Νεοφερμένος

Ο nikosclick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Πανέξυπνε, αυτό είναι macbook pro, όχι macbook
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top