Σχολιασμός φθηνών laptops

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Macbookι (:P) με ανάλυση 1440 Χ 900 πάνω από 2000 ευρώ...
Αυτά που κυμαίνονται στα 1100 έχουν 1280 Χ 800.

Ναι σόρρυ λάθος μου (το μπέρδεψα επειδή και εγώ 1440χ900 έχω)

Ε και πάλι, με το περιβάλλον που έχει δεν βλέπεις διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Μπαίνω σε όποιο site γουστάρω και δεν φοβάμαι τίποτα. Έχω δοιμάσει να το κολήσω 3 φορές ανοίγοντας 60 προγράμματα, ανεπιτυχώς. Έχω μέγιστη παραγωγικότητα, μπαταρία, και ποιότητα. Ποιός χρήστης pc τα έχει αυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
ΑΑΑ για macbook απλό μιλάτε τόση ώρα?
Ακυρο για την ποιότητα. Είναι στα επίπεδα των hp. Φούλ στο πλαστικό που μετά απο λίγο καιρό τρίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Θα έλεγα οτι το πνίξαμε το θέμα... Γιατί δεν πάτε στο φίλιο τρολλοφόρουμ να τα πείτε εκεί; Κρίμα είναι.

FLO92, Μικρή παρατηρησούλα, για macbook λες. Το imac που γράφεις δεν είναι laptop.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εγώ πρόσφατα πήρα ένα Turbo-X με πολύ λίγα..
Ήθελα τα βασικά-καλή μνήμη,καλή οθόνη,να μπαίνω νετ και να γράφω.Άντε και κανα μπλε δόντι και κάμερα.Με καλύπτει πλήρως και είναι ό,τι καλύτερο μπορούσα να αγοράσω για τις απαιτήσεις μου.Όπως μου είπε και το παιδί εκεί όταν ρώτησα για το από δίπλα hp ήταν 100e πάνω μου είπε ότι έχει λιγότερες δυνατότητες από το άλλο και απλά πληρώνω τη μάρκα.
Μέσα είχε Vista,ένα τέλειο προγραμματάκι για DVD και το Nero.:xixi:
Στο site του Πλαισίου δεν υπάρχει πια για κάποιο λόγο..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Πάρε turbo-x να ακούς τα ανεμιστηράκια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Αν είναι το macbook pro δεν αναιρεί κάτι απο αυτά που λέω. με 25% διαθέσιμη μπαταρία, έχεις 50 λεπτά με φουλ εξοικονομηση. Αρα 3 ωρες και 20 λεπτά.

Εγώ με normal έβγαλα 2 και 40
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ναι,αυτό είναι όντως το μόνο αρνητικό που έχω παρατηρήσει.
Αλλά μόνο όταν ανοίγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Ναι αλλά με τέρμα φωτενότητα. Όταν δεν κάνω δουλειά την ανοίγω τέρμα. Και επίσης, η φωτεινότητα του pro(όχι απλού) καθώς και η ανάλυση είναι ότι καλύτερο. Τα άλλα έχουν 1440Χ900 στις 17 ιτζες κι εγώ έχω τα ίδια στις 15

Επίσης hey boy πρέπει να είναι και πολύ χοντρό ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Καθόλου.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Κάνεις έναν κόπο να το μετρήσεις; Εμένα είναι ακριβώς μια ίντσα δηλαδή 0,0254 μέτρα δηλαδή 2,5 εκατοστά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Τελοσπάντων δεν νομίζω οτι λέμε κάτι διαφορετικό, αλλά η κοπέλα θα το έχει συνέχεια στην πρίζα οπότε πανε περίπατο τα όσα λεμε.

@Κασμίρ: Το να λές την αλήθεια για τα macbook είναι τρολλαρισμα? Εφόσον δεν με πληρώνει κάποια εταιρεία για να κάνω promotion θα τα λέω όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
https://i79.photobucket.com/albums/j160/magicalJoy/Image002-2.jpg
Δεν ξέρω αν αυτή η photo σε βοηθάει...
Πάντως εμένα μια χαρά μου φαίνεται...:hmm::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
ok!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Τελοσπάντων δεν νομίζω οτι λέμε κάτι διαφορετικό, αλλά η κοπέλα θα το έχει συνέχεια στην πρίζα οπότε πανε περίπατο τα όσα λεμε.

@Κασμίρ: Το να λές την αλήθεια για τα macbook είναι τρολλαρισμα? Εφόσον δεν με πληρώνει κάποια εταιρεία για να κάνω promotion θα τα λέω όλα.

Δεν αναφέρθηκα συγκεκριμένα σε σένα. Στην αντιπαράθεση σου με τον mmpf αναφέρθηκα που είναι οφτόπικ, δεν εξυπηρετεί κανέναν σκοπό και ταιριάζει περισσότερο στο aDSLgr οπου γενικά λέγονται μπούρδες απο both sides (I'm on neither) χωρίς να ξέρουν γιατί μιλάνε.

Disclaimer: Το παρακάτω κείμενο δεν έχει σχέση με αυτό που χαρακτήρισα ως trolling.

Κατα τα άλλα, ναι, δεν έχει καμία σημασία στην περίπτωση μας που είναι ακόμα ένα unixοειδές λειτουργικό (δεν την νοιάζει τι τρέχει απο κάτω), το οτι το ubuntu δεν κολλάει ιούς (καθώς έτσι και αλλιώς δεν θα βάλει ubuntu και laptop κανονικό να πάρει) καθώς και άλλα πράγματα τα οποία αν θες τα αναλύουμε αλλού, το θρεντ ανοίχτηκε για άλλο σκοπό, όχι για Mac Vs PC
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Την νοιαζουν τα περισσότερα λεφτά που ζητάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Ρε παιδια ημαρτον.Macbook ? δλδ ελεος.Δεν μπορω να καταλαβω κατι?Τα mac γενικα διδουν ανωτερωτητα στον χρηστη τους?Ποιος ο λογος να παρεις ενα μηχανημα το οποιο δεν μπορει να κανει καποια πολυ απλα πραγματα πχ να παιξει κανα παιχνιδι(ναι ξερω πως υπαρχουν αλλα μηδαμινα) να τρεξει ενα προγραμμα που ειναι για windows κτλπ.Ξερω πως η προστασια απο ιους υπαρχει αλλα πιστευετε να κρατησει για πολυ αυτο?(υπαρχουν πρωτα σημαδια για worms για mac).Πιστευω πως με το καιρο οσο πιο δημοφιλη γινονται τοσο πιο πολυ θα μειωνονται τα πλεονεκτηματα τους σε θεματα ασφαλειας.Γι αυτοτ ο λογο αυτο που προτεινω ειναι ενα καλο laptop αν και παντα το καλυτερο ειναι ενα desktop το οποιο θα σε ικανοποιοει και στην περιπτωση του desktop θα ειναι και αναβαθμισιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Απο την στιγμή που επιλέγεις να πάρεις λάπτοπ αντι desktop έχεις κατευθίαν φύγει
απο την φθηνή λύση, γιατί αν το πάμε έτσι και η αγορά οποιουδήποτε laptop είναι τσάμπα λεφτά στην περίπτωση της.


Έπειτα ισχύει ότι ισχύει και σε όλα τα πράγματα. Ή παίρνεις κάτι όμορφο και ακριβό ή κάτι όχι και τόσο όμορφο (αν με ρωτήσεις εμένα θα σου πω άσχημο) και φθηνό.

Στην περίπτωση του OSX, η ομορφιά του λειτουργικού δεν γίνεται τροχοπέδη στον χρήστη. Έχουν προσεχθεί απίστευτες λεπτομέρειες ωστε να έχει το OSX ένα πλήρως διαφανές (και δεν εννοώ τις διαφάνειες στο desktop) και σφιχτοδεμένο User Interface (με όλη την σημασία της λέξης).

Υ.Γ. Θα προτείνετε κάτι της κοπέλας; Η απλά θα συνεχίζετε να αναλύετε (not) τους λόγους να μην πάρει macbook :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Τα vaio της SONY είναι πολύ καλά. Έχουν πραγματικά πολλές δυνατότητες, και η μπαταρία κρατάει για πολύ ώρα. Από ότι κατάλαβα δεν θέλεις και κάτι που να σκώνει υπερβολικά πολλά παιχνίδια οπότε θα είναι μια χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top