Χαλάσατε ποτέ μια φιλία για μια σχέση;

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Σ' εμένα έχει συμβεί το αντίθετο...
για να μη γίνει σχέση έγινε φιλία (@@ φιλία δλδ :bleh:)
τελοσπάντων τώρα το έχω ξεπεράσει... ( :inlove:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Όχι, έχω όμως παραμελησει.
Πολύ πρόσφατα τη χάλασε η φίλη μου όμως για ένα γκόμενο που εγώ μάλιστα της γνώρισα και είναι πολύ μ@λ@κισμένο συναίσθημα και λυπάμαι για την πάρτυ της. Άει σιχτίρ νυχτιάτικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Όχι γιατί όταν το μωρουλίνι μου γίνει καθήκι δεν θα κλαίω στον ώμο του που με παράτησε. Δεν θα μου φέρει χαρτομάντηλα και σοκολατάκια και δεν θα ακούει την γκρίνια μου... Ο ώμος που θα κλάψω, που θα ξενυχτίσω και που θα την παχύνω με τα σοκολατάκια θα είναι της κολλητής μου :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trela

Νεοφερμένος

Ο trela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγώ πριν 12 χρόνια (στα 18) χάλασα την καλύτερη φιλία που είχα με τον πιο κολλητό μου φίλο (από το νηπιαγωγείο) για μία γκόμενα, σε μία χοντρή παρεξήγηση

Τώρα είμαι παντρεμένος με αυτήν και έχουμε και 3 παιδιά


Είναι και θέμα τύχης. Το καλύτερο είναι να προσπαθήσεις να φτιάξεις μια κατάσταση, ιδάλως τα βάζεις κάτω, τα ζυγίζεις και πράττεις. Στο κάτω - κάτω καλές και η φιλίες, αλλά ‘όπως λέει και η παροιμία: «φίλοι - φίλοι …. Καντήλι»

Δεν σημαίνει πάτα ότι αν κάποιος είναι φίλο σου πάντα εσύ θα υποχωρείς εσύ!

Τι να κάνουμε, έτσι είναι η ζωή

‘ρε μήτσο, δεν μου δίνες καμία σφαλιάρα τότε!
τί φίλος ήσουνα? (na se g….)’ !!!!

Χα χαχαχαχαχα! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από trela :
Δεν σημαίνει πάτα ότι αν κάποιος είναι φίλο σου πάντα εσύ θα υποχωρείς εσύ!

Αυτό ακριβώς! Συμφωνώ με τα 1000! Ο φίλος σου θα πρέπει να σε καταλαβαίνει όταν έχεις συναισθήματα για κάποιο άλλο άτομο. Αν έχεις να διαλέξεις ανάμεσα σε συναίσθημα και φιλία αυτός που θα υποχωρήσει πρώτος (η φιλία ή το συναίσθημα) είναι αυτός που αξίζει..

Αρχική Δημοσίευση από Vkey :
Όχι γιατί όταν το μωρουλίνι μου γίνει καθήκι δεν θα κλαίω στον ώμο του που με παράτησε. Δεν θα μου φέρει χαρτομάντηλα και σοκολατάκια και δεν θα ακούει την γκρίνια μου... Ο ώμος που θα κλάψω, που θα ξενυχτίσω και που θα την παχύνω με τα σοκολατάκια θα είναι της κολλητής μου :redface:

Ναι, αλλά όταν σου κάνει την μπινιά (δεν είναι Χ λέξη ε; :P ) η κολλητή σου τι θα κάνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Παραλίγο να κάνω αυτή τη βλακεία.Έγινε μεγάλος καβγάς κι εγώ πήρα το μέρος του παιδιού που ήμουν τότε.Ευτυχώς η φίλη μου ήταν και είναι αληθινή φίλη,δεν άντεξε ούτε αυτή ούτε εγώ να μην μιλάμε για 1,5 μήνα κι όταν έκανα το πρώτο βήμα με συγχώρεσε χωρίς πολλές εξηγήσεις.Ευτυχώς(ξανά) γιατί ένα χρόνο αργότερα στον ώμο της έκλαψα για τον χωρισμό. :console:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanatitsa

Νεοφερμένος

Η thanatitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
και εγώ ειμαι υπέρ της άποψης ότι στη σχέση πρέπει να εμπεριέχεται φιλία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead :
Ναι, αλλά όταν σου κάνει την μπινιά (δεν είναι Χ λέξη ε; :P ) η κολλητή σου τι θα κάνεις;

Θα παώ στην άλλη κολλητή μου να κλάψω....Και από την άλλη δεν είναι υπερβολικό να φοβάμαι τις άλλες να φοβάμαι και τις κολλητές μου;αν και δύο δεν τις φοβάμαι με ΤΙΠΟΤΑ....Η μία παντρεύεται και θα γίνω κουμπάρα :D και η άλλη....χιχιχιχι...δεν θα πώ το λόγο 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
vk θα μου γνωρίσεις την "άλλη" ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
vk θα μου γνωρίσεις την "άλλη" ???

Ναι....αλλά αν πάει το μυαλό σου στο πονηρό,ξεχασέ το 8) ο Valder ξέρει το λόγο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
είναι από την λέσβο; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless :
είναι από την λέσβο; :hehe:

Ναι...είναι αλλά μόνο καταγωγής...ʼλλο ατού έχει...Αχ, βρε Λιλάκι μου εσύ κοιμάσαι Σαλόνικα κι εγώ σου κάνω conne 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Έχω χαλάσει φιλία, και πολύ κολλητή μάλιστα, σχεδόν αδελφική, γιατί ο φίλος της κοπέλας δεν με έκανε κέφι και πίστευε ότι επηρεάζω την κοπέλα του (και κολλητή μου) αρνητικά. Με τα πολλά κατάφερε να μας χωρίσει. Έχουμε να συναντηθούμε και να μιλήσουμε περίπου 10 χρόνια, αλλά τουλάχιστον το ευτύχημα είναι ότι οι δυο τους παντρεύτηκαν. Χαλάλι η φιλία μας! :inlove: ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όχι δεν έχω χαλάσει φιλία για μία σχέση....
έχω όμως χαλάσει ΠΟΛΛΕΣ φιλίες μετά που τέλειωσε ΚΑΙ η σχέση....
κι αυτό γιατί, οι Φίλοι... στα δύσκολα φαίνονται ποιοί είναι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ :
όχι δεν έχω χαλάσει φιλία για μία σχέση....
έχω όμως χαλάσει ΠΟΛΛΕΣ φιλίες μετά που τέλειωσε ΚΑΙ η σχέση....
κι αυτό γιατί, οι Φίλοι... στα δύσκολα φαίνονται ποιοί είναι ;)

ετσι... ετσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ :
όχι δεν έχω χαλάσει φιλία για μία σχέση....
έχω όμως χαλάσει ΠΟΛΛΕΣ φιλίες μετά που τέλειωσε ΚΑΙ η σχέση....
κι αυτό γιατί, οι Φίλοι... στα δύσκολα φαίνονται ποιοί είναι ;)

Συμφωνώ :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Ποτέ ποτέ. :thumbsup:Αν δω κάτι στραβό στην φιλία παίρνει δρόμο ο άλλος. :whistle:
Μήπως γίνομαι λίγο κακιά; :hmm:
Φιλιά. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Εγώ θα το έκανα, γιατί η σχέση όπως ειπώθηκε είναι σαφώς κάτι δυνατότερο απο μια φιλία... αλλά θα το έκανα για μια πραγματικά ''δυνατή'' σχέση, που θα μπορούσε να με στηρίξη όπως και μια φιλία. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros :
Εγώ θα το έκανα, γιατί η σχέση όπως ειπώθηκε είναι σαφώς κάτι δυνατότερο απο μια φιλία... αλλά θα το έκανα για μια πραγματικά ''δυνατή'' σχέση, που θα μπορούσε να με στηρίξη όπως και μια φιλία. :inlove:


Εγώ θα συμφωνήσω αν εννοείς οτι σε μια πολύ σοβαρή σχέση ποθ πας με αυτόν τον άνθρωπο να ζήσεις την υπόλοιπ[η ζωή μαζί του τότε σίγουρα θα έβαζα την σχέση μου πάνω απο την φιλία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
όχι δεν έχω χαλάσει φιλία για μία σχέση....
έχω όμως χαλάσει ΠΟΛΛΕΣ φιλίες μετά που τέλειωσε ΚΑΙ η σχέση....
κι αυτό γιατί, οι Φίλοι... στα δύσκολα φαίνονται ποιοί είναι ;)

ου, μόνο μία φορά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top