Ιντερνετ παντού και πάντα

ΓΙΟΥΛΗ22136

Νεοφερμένος

Η Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Θα μπορούσατε να μου πείτε αν υπάρχει κάποιο εξάρτημα, που τοποθετώντας το στο λάπτοπ να έχω πάντα και παντού ίντερνετ (π.χ στο καράβι, στο χωριο μου, που έχει μόνο κατσίκες κ.τ.λ...) και πόσο κοστίζει περιπου μηνιαίως...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Υπάρχουν οι κάρτες PCMCIA με πομποδέκτη GPRS που δουλεύουν σχεδόν όπως τα κινητά τηλεφωνα. Τέτοιες υπηρεσίες προσφέρουν και οι τρεις μεγάλες εταιρείες κινητής τηλεφωνίας, αλλά, από την εμπειρία μου, η σχέση ποιότητας (ταχύτητα, αξιοπιστία, κάλυψη) και κόστους ειναι εντελώς ασύμφορη.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ22136

Νεοφερμένος

Η Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
ευχριστώ πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Δορυφορικό Internet;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι ρε...Μέσω κινητής τηλεφωνίας. Το δορυφορικό, πέραν του μεγάλου εξοπλισμού, κοστίζει και μερικες χιλιάδες ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsaras7

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κατούνα (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εγώ έχω αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Υπάρχουν και usb σκατουλάκια για αυτή τη δουλειά, πληροφοριακά.
Είναι αρκετά ασταθές όμως και όχι ιδιαίτερα γρήγορο, ειδικά αν στην περιοχή σου δεν υπάρχει κάλυψη 3G οπότε αναγκαστικά δουλεύει μέσω GPRS.
Αμφίδρομο δορυφορικό internet είναι πανάκριβο, δεν προορίζεται για οικιακούς χρήστες προφανώς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος που ΕΧΕΙ μια τέτοια συσκευή, να με ενημερώσει σχετικά με τις συνδρομές και τα κόστη;

Με ενδιαφέρει να έχω πρόσβαση στο net μέσω μίας τέτοιας PCMCIA κάρτας και να χρεώνομαι όχι με λογαριασμό που θα μου στέλνει πχ η Vodafone, αλλά μέσω της κάρτας SIM (σαν τα καρτοκινητά όπου "βάζεις κάρτα" και ουσιαστικά πληρώνεις τις κλήσεις και τα SMS).
Προκειμένου να ξέρω τι πληρώνω...

Έστω ότι έχω μία PCMCIA κάρτα...
Μπορώ να βάλω μία SIM και να σερφάρω άμεσα (χωρίς αιτήσεις στη Vodafone κτλ);

Τι κόστη παίζουν;


Thanks!


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kanu

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος που ΕΧΕΙ μια τέτοια συσκευή, να με ενημερώσει σχετικά με τις συνδρομές και τα κόστη;

Με ενδιαφέρει να έχω πρόσβαση στο net μέσω μίας τέτοιας PCMCIA κάρτας και να χρεώνομαι όχι με λογαριασμό που θα μου στέλνει πχ η Vodafone, αλλά μέσω της κάρτας SIM (σαν τα καρτοκινητά όπου "βάζεις κάρτα" και ουσιαστικά πληρώνεις τις κλήσεις και τα SMS).
Προκειμένου να ξέρω τι πληρώνω...

Έστω ότι έχω μία PCMCIA κάρτα...
Μπορώ να βάλω μία SIM και να σερφάρω άμεσα (χωρίς αιτήσεις στη Vodafone κτλ);

Τι κόστη παίζουν;


Thanks!


-petros
ναι και μένα θα με ενδιέφερε !! αν ξέρει κάποιος ας μας ενημερώσει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ22136

Νεοφερμένος

Η Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
ρωτησα σημερα και μου ειπαν πως με το cosmote on the go πληρωνεις για 2 μηνες 29,5 (το κανονικο) και 25(φοιτητικο) και μετα εχεις απειοριστο με 7,2 ταχυτητα με 2 ευρω το μηνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Καλά το 7.2 είναι το θεωρητικό μέγιστο και είναι τελείως πλασματικό.
Έχει ένας φίλος μου και έχει δει maximum 2Mbps σε ιδανικές συνθήκες κιόλας (οπτική επαφή με την κεραία, καθαρός ουρανός κτλ :P ).
Το 2 ευρώ το μήνα μου ακούγεται περίεργο επίσης, αυτός δίνει κάπου 30 νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
Το 2 ευρώ το μήνα μου ακούγεται περίεργο επίσης, αυτός δίνει κάπου 30 νομίζω.
Όντως περίεργο. Και πώς τα πληρώνεις, πηγαίνεις σε κατάστημα που συνδέεται με τη Cosmote, σκας το 2ευρω και φεύγεις; :P



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εγω εχω ενα αλλο συστηματακι της Cosmote... δν ειναι usb αλλα το συνδεεις στο Η/Υ και εχεις για ενα μηνα 500 sms δωρεαν και ΝΕΤ στο οποιο μπορεις να κατεβασεις ΜΟΝΟ 5GIGA... οποτε αναγκαζομαι και μετραω σε χαρτι ποσο κανω ανα φορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
αυτο με τον ογκο δεδομενων ποτε δεν το καταλαβα..
σερφαρεις δηλαδη οσο θες και χρεωνεσαι αναλογα με το ποσο θα κατεβασεις? (τραγουδια δηλαδη και τετοια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
οχι ρε παιδι μ... απλα για τα 5giga πληρωνεις χ λεφτα... αν το υπερβεις αυτο το οριο τοτε υπαρχει μαι μικρη επιπλεον χρεωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
αυτο με τον ογκο δεδομενων ποτε δεν το καταλαβα..
σερφαρεις δηλαδη οσο θες και χρεωνεσαι αναλογα με το ποσο θα κατεβασεις? (τραγουδια δηλαδη και τετοια)
"Κατέβασμα" είναι και όταν σερφάρεις απλά ε, μετακινούνται δεδομένα.

COSMOTE Internet On The Go Student <- αυτό το πρόγραμμα έχει ο φίλος μου νομίζω, είναι προσωρινά με απεριόριστο όγκο δεδομένων, λόγω προσφοράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
σωστα ειναι οταν σερφαρεις... για παραδειγμα εγω χωρις να ανοιξω κανενα αρχειο η να κατεβασω τπτ απλα με το να ανοιγω τον browser και να αλλαζω σελιδες ξοδευω περιπου 10MB ανα φορα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
"Κατέβασμα" είναι και όταν σερφάρεις απλά ε, μετακινούνται δεδομένα.

COSMOTE Internet On The Go Student <- αυτό το πρόγραμμα έχει ο φίλος μου νομίζω, είναι προσωρινά με απεριόριστο όγκο δεδομένων, λόγω προσφοράς.

Απεριόριστο όγκο δεδομένων,αλλά με fair usage. Ανά πάσα στιγμή μπορούν να σου πουν πως η χρήση σου είναι υπερβολική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Τυπικό όριο 20 ή 30gb το μήνα έχει νομίζω. Και να θέλεις, δεν μπορείς να φτάσεις εύκολο σε τόσο μεγάλο νούμερο με τις ταχύτητες που πιάνει αυτή η μπούρδα :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top