Νεκρός ο 20χρονος Αυστραλός, Doujon Zammit.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Οπως έγινε γνωστό από την Αστυνομία, το επεισόδιο έγινε λίγο μετά τα μεσάνυχτα χθες κοντά στο μπαρ Τροπικάνα, όπου λίγη ώρα νωρίτερα διασκέδαζαν οι έξι Αυστραλοί τουρίστες. Δεν έχει διευκρινιστεί ακόμα τι ακριβώς συνέβη, αλλά καθώς έφευγαν από το μπαρ οι τουρίστες με νοικιασμένες μηχανές, τους καταδίωξε ο παρκαδόρος του μπαρ, ενώ δύο πορτιέρηδες και ένας ακόμη υπάλληλος έτρεξαν να τον βοηθήσουν.

Οπως καταγγέλλουν οι Αυστραλοί, ο παρκαδόρος τους φώναξε ότι ήταν αστυνομικός και τους κάλεσε να σταματήσουν. Αυτοί, όμως, δεν υπάκουσαν και ο ένας από τους πορτιέρηδες τους έκλεισε τον δρόμο με αυτοκίνητο και οι τέσσερις Ελληνες άρχισαν να τους χτυπούν.

Ο 25χρονος πορτιέρης χτύπησε έναν από τους 20χρονους Αυστραλούς με μεταλλικό γκλομπ στο κεφάλι, με αποτέλεσμα να του προκαλέσει βαρύτατες κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις. Οι τραυματίες μεταφέρθηκαν στο Κέντρο Υγείας Μυκόνου, από όπου όμως δεν ειδοποίησαν την Αστυνομία και οι γιατροί, όταν διαπίστωσαν τη σοβαρότητα της κατάστασης του 20χρονου, διέταξαν τη μεταφορά του στην Αθήνα.

Ο νεαρός Αυστραλός διακομίστηκε αρχικά στο Τζάνειο και στη συνέχεια στο Ερρίκος Ντυνάν, όπου νοσηλεύεται στη μονάδα Εντατικής Θεραπείας σε κωματώδη κατάσταση και η κατάστασή του θεωρείται εξαιρετικά κρίσιμη.

Οι υπόλοιποι από του τουρίστες κατέφυγαν στην πρεσβεία της Αυστραλίας, από όπου και ειδοποιήθηκε το πρωί πλέον η Αστυνομία και ενημερώθηκε ότι θα υπάρξει σοβαρό διπλωματικό πρόβλημα. Η αστυνομία της Μυκόνου κινητοποιήθηκε αμέσως μετά την ενημέρωση και το απόγευμα συνελήφθη ο 25χρονος πορτιέρης που τραυμάτισε τον 20χρονο, καθώς και ο παρκαδόρος που καταδίωκε τους τουρίστες, ενώ το βράδυ αναμενόταν και η σύλληψη των άλλων δύο.

Επίσης, βρέθηκε το γκλομπ και ένα ματωμένο μπλουζάκι του πορτιέρη που είχε στο σπίτι του. Ο 25χρονος παραδέχτηκε ότι έδειρε τους Αυστραλούς, αλλά ισχυρίστηκε ότι δεν αντελήφθη πως είχε τραυματίσει σοβαρά τον έναν.

Οι συλληφθέντες ισχυρίστηκαν ότι καταδίωξαν τους Αυστραλούς γιατί είχαν υπόνοιες ότι έκλεβαν τσάντες και πορτοφόλια θαμώνων στο μπαρ, κάτι, όμως, που δεν διαπιστώθηκε και δεν επιβεβαιώνεται από κανέναν άλλο. Οι αστυνομικοί εκτιμούν ότι αιτία του επεισοδίου ήταν άλλη, πιθανόν κάποια φασαρία που μπορεί να έκαναν οι Αυστραλοί στο Κέντρο, αλλά αυτό θα διαπιστωθεί από την προανάκριση που διενεργείται.

Μετά τη σύλληψη των δραστών, από την πρεσβεία της Αυστραλίας εκφράστηκε η ικανοποίηση της αυστραλιανής πλευράς και από διπλωματικής άποψης το θέμα θεωρείται λήξαν. Οι συλληφθέντες οδηγούνται σήμερα στον εισαγγελέα.

Ζωή σε ανθρώπους που είχαν ανάγκη δίνουν τα ζωτικά όργανα του 20χρονου Ζαμίτ Ντουζόν, που έπεσε θύμα άγριου ξυλοδαρμού στη Μύκονο, μετά τη μεγαλόψυχη απόφαση των γονιών του να τα δωρίσουν. Η καρδιά του χτυπά ήδη στο στήθος 30χρονου ομογενή που νοσηλεύεται στο Ωνάσειο, ενώ και άλλες επεμβάσεις μεταμόσχευσης έγιναν ή βρίσκονται ακόμη σε εξέλιξη σε άλλα νοσοκομεία. Την ίδια ώρα, ο ένας από τους τέσσερις κατηγορουμένους προφυλακίστηκε, ενώ οι άλλοι τρείς αφέθηκαν ελεύθεροι με περιοριστικούς όρους.

Η καρδιά του άτυχου Αυστραλού που έχασε βίαια τη ζωή του, ξαναχτυπά από το Σάββατο στο στήθος ενός 30χρονου ομογενούς από την Αυστραλία. Η επέμβαση μεταμόσχευσης ολοκληρώθηκε με επιτυχία στο Ωνάσειο Νοσοκομείο μετά απο 8 ώρες και η κατάσταση του λήπτη κρίνεται ικανοποιητική απο τους γιατρούς. Η επέμβαση μεταμόσχευσης του ενός νεφρού πραγματοποιείται στο νοσοκομείο Ευαγγελισμός. Στο Ιπποκράτειο Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης ήδη μεταμοσχεύτηκαν με επιτυχία το πάγκρεας και ο δεύτερος νεφρός σε έναν 33χρονο από την Κοζάνη, ενώ το ήπαρ έλαβε ένας 37χρονος από την Αλεξανδρούπολη. Ο επίλογος της τραγικής ιστορίας σφραγίσθηκε από την γενναία απόφαση της οικογένειας του να δωρίσει τα όργανα του παιδιού της.

Πηγή : https://www.phorum.gr/viewtopic.php?f=52&t=127263&start=150&st=0&sk=t&sd=a


Τι να πεις... Ο Θεός να αναπαύσει τη ψυχή του... :'(:'(




Συγκέντρωση για αυτόν........

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Δεν έχει λόγια αυτό το συμβάν. Οι γνωστοί "Ελληνάρες" θέλανε να κάνουν τους μάγκες. Και είδαμε τα αποτελέσματα. Να 'ναι καλά η οικογένειά του με τη γεναία της πράξη. Και πρέπει να αποτελεί πρότυπο.τί να πω. ΝΤΡΟΠΗ ΜΑΣ. Αντί να μεταδίδουμε μηνύματα πολιτισμού, έχοντας ως χώρα ένδοξο παρελθόν και πολιτισμό, το μόνο που μεταδίδουμε είναι "μην πω καλύτερα...πιστέψτε με μην πω". Τουλάχιστον να παραδειγματιστούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Δε μπορείτε να φανταστείτε σε τι κατάσταση βρισκόμουν χτες... Τέτοιο κλάμμα... Ήταν μεγάλη αδικία... Αυτοί οι 4 Μυκονιάτες θα έπρεπε να τιμωρηθούν σκληρά! Και όχι με τα περιοριστικά μέτρα που τους έβαλαν μόνο!!!!!!!!!!!!!! Τι να πεις Θεέ μου!!!! Μπορείς να πεις κάτι?????????? :mad::mad::mad:
Όπως ζήτησαν φίλοι και συγγενείς στο facebook εγώ άναψα το βράδυ ένα κεράκι για αυτόν... Ένα μικρό κεράκι...
Θα ήταν πολύ καλό εκ μέρους σας να ανάψετε και εσείς ένα για τον Ντουζόν...

Ο Θεός να αναπαύσει τη ψυχή σου Ντουζόν.... :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
τι να πρωτοπει κανεις ? για το μπραβο-καθεστως της μυκονου -κ οχι μονο-, για την πραξη της οικογενειας να δωρισει τα οργανα κατοπιν επιθυμιας του νεαρου , για την ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ σταση τους ,για την αποφαση που κραταει εξω αυτα τα ζωα(τα τρια τουλαχιστον) ?
οπως και να χει, ο θεος ας αναπαυσει τη ψυχη του ντουζον...και να δινει κουραγιο σε αυτην την οικογενεια:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Και εγώ το είχα δει στις ειδήσεις του σταρ...τεράστια η απόφαση που πήραν...Ο πατέρας ειχε επίπεδο και αυτό φάνηκε από τις δηλώσεις του. Και μπράβο στην οικογένειά του που δώρισε τα όργανα και χάρισε την ζωή σε τόσους ανθρώπους. Τι να πει κανείς για τους 4 ανθρώπους που αφέθηκαν ελεύθεροι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
επισης εχουν δημιουργησει και group στο facebook για το παιδι αυτο!
εχει και ο ιδιος facebook..απο οτι ειδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Ναι έχει και ο ίδιος... Είμαι μέλος στο group που έφτιαξαν στο facebook..... :'(
Αχχχ μωρέ... Και ήταν ένα κουκλάκι... Χαρούμενος άνθρωπος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Τι να πω?:( Μπράβο στην οικογένειά του...
Με στενοχωρούν τέτοιες ειδησεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Όλο το χρόνο θα αποταμίευαν χρήματα αυτοί οι άνθρωποι για τις διακοπές τους. Θα έλεγαν: "Επιτέλους διακοπές, να ξεκουραστούμε λιγάκι, να χαρούμε... Τί ωραία που θα περάσουμε!" Και επιλέγουν λοιπόν την Ελλάδα για προορισμό. Σάμπως η Αυστραλία δεν έχει παραλίες. Και τέλος πάντων, εμείς τους το ανταποδίδουμε με αυτό τον τρόπο. Να σε σκοτώσουν στις διακοπές σου. Πρωτάκουστο κι αυτό. Εκτός ίσως από τις απόπειρες δολοφονίες κατά του Φιντέλ Κάστρο (που τώρα είναι ούτως ή άλλως αποθανών). Πολύ καλή η εικόνα μας για τον έξω κόσμο... Ας ήθελα να ξέρω, στα σοκάκια πηγαίνουν και τους προσλαμβάνουν αυτούς τους πορτιέρηδες; Ή στη φυλακή; Έλεος, έλεος, έλεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Όλο το χρόνο θα αποταμίευαν χρήματα αυτοί οι άνθρωποι για τις διακοπές τους. Θα έλεγαν: "Επιτέλους διακοπές, να ξεκουραστούμε λιγάκι, να χαρούμε... Τί ωραία που θα περάσουμε!" Και επιλέγουν λοιπόν την Ελλάδα για προορισμό. Σάμπως η Αυστραλία δεν έχει παραλίες. Και τέλος πάντων, εμείς τους το ανταποδίδουμε με αυτό τον τρόπο. Να σε σκοτώσουν στις διακοπές σου. Πρωτάκουστο κι αυτό. Εκτός ίσως από τις απόπειρες δολοφονίες κατά του Φιντέλ Κάστρο (που τώρα είναι ούτως ή άλλως αποθανών). Πολύ καλή η εικόνα μας για τον έξω κόσμο... Ας ήθελα να ξέρω, στα σοκάκια πηγαίνουν και τους προσλαμβάνουν αυτούς τους πορτιέρηδες; Ή στη φυλακή; Έλεος, έλεος, έλεος...

μαλλον απο τα ψυχιατρεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Πρωτάκουστο κι αυτό. Εκτός ίσως από τις απόπειρες δολοφονίες κατά του Φιντέλ Κάστρο (που τώρα είναι ούτως ή άλλως αποθανών).
Πέθανε?!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
ΕΛΑ ΜΟΥ ΝΤΕ!!!!!!!!!!!!!
ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΡΙΣΚΟΥΝ???????????
Είπε ο ένας πορτιέρης : Δεν κατάλαβα ότι τον είχα χτυπήσει τόσο άσχημα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΛΕΣ ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ?????? ΣΚΟΤΩΣΕΣ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ!!!!!! ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ???????? ΜΕ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ!!!!!!!!!
ΣΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΚΛΕΨΕ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ!! ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΕΡΘΕΙΣ ΕΤΣΙ?? Αλλά να μου πεις στην Ελλάδα όλα τα λύνουμε με το ξύλο!! Και σε εσάς ξύλο που πάει χαμένο...!!
ΑΓΡΙΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΣΤΕ! ΟΧΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ! Απορώ πως μπορέσατε και το κάνατε αυτό.....!! ΚΑΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ! ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ!
Να αφαιρέσετε μία ανθρώπινη ζωή.... Πραγματικά σας ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ! :sick::sick::sick::sick::mad::mad::mad::mad:

Δε θα σταματήσω να διαμαρτύρομαι και να σχολιάζω τους αγριάνθρωπους!
Δεν τους αξίζει προσοχή αλλά δεν τους αξίζει να είναι έξω κιόλας!!


Δείτε σε αυτές τις σελίδες οι συγκεντρώσεις που έγιναν για τον Ντουζόν σε Μύκονο και Αυστραλία.

https://www.e-mykonos.gr/index.php?MDL=pages&SiteID=2028

https://www.news.com.au/dailytelegraph/gallery/0,22056,5033443-5010140-1,00.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Την ίδια απορία είχα κι εγώ αλλά δεν ήθελα να την εκφράσω επειδή είναι εκτός θέματος. Δεν έχει πεθάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
αισχος...και σε ενα δελτιο ειδησεων μαλιστα ακουσα κατι επιχειρηματιες της μυκονου να λενε οτι αυτοι βαζουν φουσκωτους στην πορτα που ομως εχουν (και καλα) διακριτικη σταση...αληθεια,μας δουλευουν και αυτοι ? εχετε δει εσεις φουσκωτο να βγαζει θαμωνα απο το κλαμπακι πιανοντας τον απο το χερακι ?? ελεος..και τι δικαιολογιες εκλεψαν τσαντες ή ηταν μεθυσμενοι ειναι αυτες ? αν ειναι δυνατον..μονο ο τουρισμος τους νοιαζει..μνν κακοφημιστει το νησακι τους και το μαγαζακι τους...ποιο μαγαζι δλδ...το μπ0urδελο τους !!! ασταδιαλα ηλιθιοι...ελπιζω μονο να απονεμηθει δικαιοσυνη αν και δν το βλεπω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΜΠ***** ΤΟΥΣ ΑΜΕΣΩΣ!!!
Άμα ξαναπατήσει ψυχή εκεί για να διασκεδάσει να μου τρυπήσεις τη μύτη!!!
Μόνο για διαμαρτυρίες θα πάει κόσμος εκεί! Έτσι θέλω να πιστεύω!
Και όποιος το κάνει αυτό το λάθος και πάει στο συγκεκριμένο μαγαζί για διασκέδαση θα είναι γελοίος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Την ίδια απορία είχα κι εγώ αλλά δεν ήθελα να την εκφράσω επειδή είναι εκτός θέματος. Δεν έχει πεθάνει.

E?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όλο το χρόνο θα αποταμίευαν χρήματα αυτοί οι άνθρωποι για τις διακοπές τους. Θα έλεγαν: "Επιτέλους διακοπές, να ξεκουραστούμε λιγάκι, να χαρούμε... Τί ωραία που θα περάσουμε!" Και επιλέγουν λοιπόν την Ελλάδα για προορισμό. Σάμπως η Αυστραλία δεν έχει παραλίες. Και τέλος πάντων, εμείς τους το ανταποδίδουμε με αυτό τον τρόπο. Να σε σκοτώσουν στις διακοπές σου. Πρωτάκουστο κι αυτό. Εκτός ίσως από τις απόπειρες δολοφονίες κατά του Φιντέλ Κάστρο (που τώρα είναι ούτως ή άλλως αποθανών). Πολύ καλή η εικόνα μας για τον έξω κόσμο... Ας ήθελα να ξέρω, στα σοκάκια πηγαίνουν και τους προσλαμβάνουν αυτούς τους πορτιέρηδες; Ή στη φυλακή; Έλεος, έλεος, έλεος...

Μη λες "εμείς". Οι Έλληνες απέδειξαν από την πρώτη στιγμή (κι αν διαβάσεις τα blog θα το διαπιστώσεις) οτι δεν έχουν καμία σχέση σαν άνθρωποι με τα αποβράσματα που τον σκότωσαν. Το αναγνώρισε ο πατέρας του, δε μπορεί να μην το αναγνωρίσει οποιοσδήποτε άλλος.

Δεν έχει λόγια αυτό το συμβάν. Οι γνωστοί "Ελληνάρες" θέλανε να κάνουν τους μάγκες. Και είδαμε τα αποτελέσματα. Να 'ναι καλά η οικογένειά του με τη γεναία της πράξη. Και πρέπει να αποτελεί πρότυπο.τί να πω. ΝΤΡΟΠΗ ΜΑΣ. Αντί να μεταδίδουμε μηνύματα πολιτισμού, έχοντας ως χώρα ένδοξο παρελθόν και πολιτισμό, το μόνο που μεταδίδουμε είναι "μην πω καλύτερα...πιστέψτε με μην πω". Τουλάχιστον να παραδειγματιστούμε...

Διαχωρίζω τη θέση μου, όπως κάθε Έλληνας πρέπει να κάνει, από αυτά τα κτήνη. Κι ο πατέρας του παραδέχτηκε οτι οι Έλληνες του στάθηκαν. Δεν λέω ντροπή μας γιατί δεν είναι. Είναι απλά ντροπή των δολοφόνων του που φυσικά θεωρώ Έλληνες μόνο στα χαρτιά.

Δε μπορείτε να φανταστείτε σε τι κατάσταση βρισκόμουν χτες... Τέτοιο κλάμμα... Ήταν μεγάλη αδικία... Αυτοί οι 4 Μυκονιάτες θα έπρεπε να τιμωρηθούν σκληρά! Και όχι με τα περιοριστικά μέτρα που τους έβαλαν μόνο!!!!!!!!!!!!!! Τι να πεις Θεέ μου!!!! Μπορείς να πεις κάτι?????????? :mad::mad::mad:
Όπως ζήτησαν φίλοι και συγγενείς στο facebook εγώ άναψα το βράδυ ένα κεράκι για αυτόν... Ένα μικρό κεράκι...
Θα ήταν πολύ καλό εκ μέρους σας να ανάψετε και εσείς ένα για τον Ντουζόν...

Ο Θεός να αναπαύσει τη ψυχή σου Ντουζόν.... :'(

Δεν ήταν Μυκονιάτες. Ήταν γνωστές κωλόφαρες που κουβαλούσαν στο νησί κάθε καλοκαίρι για προστασία. Το χειμώνα έκαναν την ίδια δουλειά σε σκυλάδικα μεγάλων πόλεων. Είμαι κυκλαδίτης και, τουλάχιστον στα δικά μου νησιά, τέτοιους αλήτες δεν είδα ποτέ.

ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΜΠ***** ΤΟΥΣ ΑΜΕΣΩΣ!!!
Άμα ξαναπατήσει ψυχή εκεί για να διασκεδάσει να μου τρυπήσεις τη μύτη!!!
Μόνο για διαμαρτυρίες θα πάει κόσμος εκεί! Έτσι θέλω να πιστεύω!
Και όποιος το κάνει αυτό το λάθος και πάει στο συγκεκριμένο μαγαζί για διασκέδαση θα είναι γελοίος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad:


Εντάξει, δε νομίζω οτι πρέπει να πληρώσει ο κάθε επιχειρηματίας για τα δολοφονικά ένστικτα του κάθε μπράβου. Η ευθύνη του τελειώνει στο γεγονός οτι τον προσέλαβε. Ας αναλογιστούμε όμως πόθεν πως προκύπτει η ανάγκη πρόσληψης σεκιούριτι σε μια τουριστική περιοχή. Μήπως επειδη οι ένστολοι της ΕΛΑΣ είναι πεντέξι κάθε βράδυ, με δυο αυτοκίνητα, σε ένα μέρος με χιλιάδες κόσμο που είναι, μαζί με την Ίμπιζα, το Ρίμινι και την Αγία Νάπα, ένα από τα 4 πιο πολυσύχναστα μέρη τουρισμού στη Μεσόγειο; Κι αν είναι τόσοι γιατί είναι τόσοι; Μήπως επειδή κάμποσες εκατοντάδες ένστολοι υπάλληλοι του ελληνικού κράτους κάνουν τον υπηρέτη και τον σεκιουριτά στην κάθε ακριβοπληρωμένη πόρνη και την κάθε αδερφή της show biz?


Δίνω τα συλληπητήριά μου εγκαρδίως και ντρέπομαι σαν άνθρωπος που έγινε κάτι τέτοιο γιατί δεν τιμάει την ανθρώπινη φύση. Και φυσικά αναγνωρίζω πόσο πιο πάνω απ'τους φονιάδες στάθηκε ο πατέρας του και μπράβο του. Εγώ πάντως δεν θα έκανα το ίδιο και γι'αυτό τον συγχαίρω. Από την άλλη είμαι περηφανος και σαν Έλληνας γιατί αποδείξαμε, κατά κοινή ομολογία (όπως αποδεικνύουμε κι αυτή τη στιγμή εδω μέσα), ότι το κακό ξέρουμε πως και πότε να το καταριόμαστε και να στεκόμαστε στο πλάι των θυμάτων. Περήφανος, που ευχαρίστησε το λαό μου για τη στάση του, ο πατέρας του θύματος. Κι αυτό κρατάω. Ντροπή σε όσους κουκουλώνουν τέτοια πράγματα. Το γεγονός ειναι οτι αυτοί ούτε Έλληνες άξιοι είναι, ούτε οι Έλληνες αμαυρώνονται από τα δικά τους εγκλήματα. Και φυσικά καταδικάζω εκείνους που μπαίνουν, με τάσεις σκληρού μαζοχισμού στα blogs και κατηγορούν την Ελλάδα όντας Έλληνες γι'αυτό που έγινε. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τη λογική τους. Άδικοι και άσχετοι. Άδικοι γιατί φορτώνουν στους Έλληνες το έγκλημα δύο μπράβων (γενικόλογη, ημιμαθής προκατάληψη) και άσχετοι γιατί αγνοούν οτι όσα εμείς εδώ θεωρούμε "σοκαριστικά", αλλού είναι ρουτίνα. Χωρίς να προσυπογραφω αυτη τη ζοφερή κατάσταση, με τη λογική τους αυτή θα έπρεπε να έχουμε κρεμάσει καμιά εικοσαριά λαούς στην αγχόνη της ημιμαθούς προκατάληψης και να τους πετροβολούμε. Έλεος πια. Μορφωμένοι δηλώνουν, ας το αποδείξουν. Κι όποιος έχει άχτι την Ελλάδα, ας κατέβει στο δρόμο να την αλλάξει ή ας πάρει τα πόδια του να ξεκουμπιστεί. Αλλά λίγοι έχουνε τα κότσια φαίνεται κι αρκούνται στα μισόλογα. Όλα αυτά βέβαια ειναι άσχετα με το χαμό του παιδιού. Αλλά με την ευκαιρία αυτού του θλιβερού γεγονότος, θα έπρεπε να θίξουμε την τάση αυτή μερικών αμόρφωτων που γυρίζουν τις εποχές πολλές δεκαετίες πίσω στην προκατάληψη. Εκεί που ό,τι κακό γινότανε μας φταίγαν οι Βούλγαροι κι οι Τούρκοι. Είναι κρίμα να γίνεται τόσο βλάκας ο άνθρωπος ώρες-ώρες. Πραγματικά κρίμα.


Offtopic PS: Ο Φιντέλ φυσικά και ζει. Έχει πατήσει τα 81 βέβαια, αλλά ο Θεός δεν θέλει να πεθανει από χέρι κερατά αμερικάνου.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Έχεις δίκιο σε αυτά που λες miv. Θα ήταν πολύ καλό εκ μέρους σας όσοι έχουν msn να βάλουν πριν από το όνομα τους το λουλουδάκι που έχει το msn προς τη μνήμη του Ντουζόν.
Πχ. (F) yo, Elisavet. <---- Έτσι είναι το δικό μου msn.
Σας ευχαριστώ πολύ.:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.

φυσικα και δεν εχει πεθανει...αν και εχει επιχειρησει πανω απο 300 φορες στη ζωη του να αυτοκτονησει απο οσο ξερω...και φυσικα δεν εχει δεχτει λιγες απειλες...αλλα ακομη ζει ο Fidel...

στο θεμα...
νομιζω λιγο πολυ ολοι καταλαβαινουμε οτι η σταση ηταν επιεικως απαραδεκτη των δραστων...
φυσικα δεν θα πρεπει να χαρακτηριζουμε απο αυτο ολους τους Ελληνες...δεν υπαρχει καλος και κακος λαος, πολιτισμος και εθνος...υπαρχουν καλοι και κακοι ανθρωποι...και φυσικα αυτοι που χτυπησαν τοσο βαρβαρα αυτους τους τουριστες, δεν ειναι υποδειγμα σωστης συμπεριφορας...
βεβαια...για να μην ειμαστε και μονομερεις...δεν μπορουμε να ξερουμε τι ακριβως προηγηθηκε...ο Τυπος..εμμεσως πλην σαφως παιρνει παντα θεση στα γεγονοτα αλλες φορες ξεκαθαρα και αλλες οχι...
δεν ξερουμε τι προκαλεσε αυτη την σταση των δραστων...δεν γινονται και λιγα στα ελληνικα νησια και ιδιως στη μυκονο με αρκετους τουριστες...(οχι ολους).
Παντως ο,τι και να προκαλεσε τη συμπεριφορα αυτη...ο ξυλοδαρμος ειναι κατακριτεος απο ολους θαρρω...

αλλα οπως δεν ειναι σωστο να καλπαζεις στο πτωμα καποιου...ετσι δεν ειναι σωστο να σκουριαζεις και τις χειροπεδες καποιου αλλου...γιατι πριν τον καπνο υπαρχει παντα φωτια...

κατακριτεα σταση του δολοφονου...ας αναπαυτει η ψυχη του νεκρου...

καλο ταξιδι Doujon...

ελευθερια σε ολους...


In Flames Gn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top