Θα επιτραπεί και στην Ελλάδα η αποτέφρωση

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Και πολύ καλά θα κάνει.

Υ.Γ.: qwerty ρίχτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ρε παιδιά, τι μακάβριο θέμα είναι αυτό;:'( Εγώ και μόνο στην ιδέα ότι κάποια μέρα θα πεθάνω, ανατριχιάζω. Πόσο δε μάλλον όταν προσπαθώ να αποφασίσω αν θα καώ ή θα σαπίσω.:'( Πάντως όπως υπόθηκε παραπάνω, και εγώ θα ήθελα να δωριθούν τα όργανα μου (αν θα είναι σε καλή κατάσταση στα 105 μου που σκοπεύω να πεθάνω:P). Και όσο για το γεγονός ότι επιτράπηκε η αποτέφρωση, είμαι υπέρ διότι ακόμα και μετά το θανατό σου είσαι (κατα κάποιο τρόπο) ανθρώπινο ων και έχεις δικαίωμα να αποφασίσεις τι θα κάνεις στον ευατό σου.:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
εμένα η αποτέφρωση μου θυμίζει Νταχάου (κλικ)...

και τα σημερινά κρεματόρια δεν είναι πολύ διαφορετικά από αυτά του Χίτλερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ίδια είναι, απλώς αλλάζει ο σκοπός και η πρόθεση, οπότε δεν τίθεται ηθικό πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μπορεί, αλλά ο σκοπός για τον οποίο χρησιμοποιούνται διαφέρει εμφανώς.

εδιτ: με πρόλαβε ο μιβ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
ναι σίγουρα, δεν προσπάθησα να πω το αντίθετο.. απλώς μοιάζουν αρκετά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
θα συμφωνησω με τον μιβ...και το ξαναλεω ...ο καθενας επιλεγει τι θα κανει με το σωμα του..αν καποιος το θεωρει παρα φυσιν ,ας μν δωσει συγκαταθεση για αποτεφρωση...η αποτεφρωση εγινε μια νεα πιθανη επιλογη για οσους τν θελουν...δν εγινε και υποχρεωτικη...θες ταφη? μπραβο.θες αποτεφρωση? μπραβο.θες τεμαχισμα?μπραβο.που ειναι το δυσκολο και δν το καταλαβαινετε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
θες ταφη? μπραβο.θες αποτεφρωση? μπραβο.θες τεμαχισμα?μπραβο

lol Εγώ θα ήθελα, αν δε με αποτέφρωναν, να διατηρούσαν το σώμα μου σε πάγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
ρε παιδια μου σηκωθηκε η τριχα καγκελο!............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
lol Εγώ θα ήθελα, αν δε με αποτέφρωναν, να διατηρούσαν το σώμα μου σε πάγο.

E ναι κριμα να εχανε η ανθροπωτητα ενα τετοιο κομματι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
lol Εγώ θα ήθελα, αν δε με αποτέφρωναν, να διατηρούσαν το σώμα μου σε πάγο.

για να διατηρηθεί το σώμα σου μετά το θάνατό σου, μια πολύ καλή λύση είναι η ταρίχευση.

μπορούμε πάντως να σε καταψύξουμε ενώ είσαι ζωντανός και μετά από μερικά χρόνια, ας πούμε το 2064 να σε επαναφέρουμε στη ζωή..

το έχω δει να συμβαίνει πολλές φορές*




































*σε ταινίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Βασικά αυτό λέγεται κρυογονική... Τέσπα, νομίζω πως τον Λένιν τον έχουν κάπου και διατηρούν το σώμα του, και κάθε χρόνο πάνε χιλιάδες κομμουνιστές να τον δούνε...

Λέτε να γίνει και με μένα κάτι παρόμοιο;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγω εχω ακουσει πως τον Walt Disney τον εχουν καταψυξει ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Εγω εχω ακουσει πως τον Walt Disney τον εχουν καταψυξει ετσι


Ναι αυτό ισχυεί. Πάντως αν το κάνεις αυτό και μετά σε επαναφέρουν, μάλλον θα υποφέρεις από πνευμονία:P:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ναι αυτό ισχυεί. Πάντως αν το κάνεις αυτό και μετά σε επαναφέρουν, μάλλον θα υποφέρεις από πνευμονία:P:lol:

μαλλον φημη ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Βασικα φημη ειναι οντως, στο wikipedia λεει οτι τον αποτεφρωσαν. Ε καταψυξη και αποτεφρωση δε γινεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolisman

Δραστήριο μέλος

Ο tolisman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 457 μηνύματα.
μπορεί να κατέψυξαν τις στάχτες. (!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ο Disney ζεί και καραδοκεί.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=q4viKX7acNE[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.

guesita

Νεοφερμένος

Η ΛΙΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Νομιζω πως αυτο ειναι γελοιο.
Οτι γινετε στο εξωτερικο το φερνουν και στην Ελλαδα.
Μοδα εγινε αυτο το συστημα ρε παιδια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top