Γενική συζήτηση για τα antivirus

Ποιο Antivirus χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 25)
  • avast!

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • AVG Anti-Virus

    Ψήφοι: 2 8.0%
  • Avira

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • BitDefender

    Ψήφοι: 3 12.0%
  • ClamAV / ClamWin

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows Defender

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Kaspersky

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ESET

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • Norton

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Άλλο (διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Κανένα (διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)

    Ψήφοι: 4 16.0%
  • Panda Antivirus

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Κάτι ξέρουν οι Ρώσοι... Kaspersky κι εγώ...

Παρεπιπτόντως αν κάποιος έχει κάνει το λάθος να έχει το Norton, καλύτερα να το σβήσει και να πάρει σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.

Αν καταφέρει να το βγάλει :lol::lol::lol:
Νομίζω υπάρχει Norton removal tool κάπου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Γιατι ρε παιδια τι εχει το Norton ? Mια χαρα ειναι...Στο desktop εχω το Norton Suite 2008 και στο laptop το Kaspersky. Δε λεω και τα 2 καλα ειναι...Αλλα το Norton ρε παιδια τα σπαει...Απλα δεν εχει περασει τπτ απολυτως στο pc και μπαινω σε site που ειναι γεματα "σκουλικακια"...Αντιθετα με το λαπτοπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Γιατι ρε παιδια τι εχει το Norton ? Mια χαρα ειναι...Στο desktop εχω το Norton Suite 2008 και στο laptop το Kaspersky. Δε λεω και τα 2 καλα ειναι...Αλλα το Norton ρε παιδια τα σπαει...Απλα δεν εχει περασει τπτ απολυτως στο pc και μπαινω σε site που ειναι γεματα "σκουλικακια"...Αντιθετα με το λαπτοπ...

1) Είναι βαρύ
2) Είναι του κίτσου (credits @ qwertyuiop2)
3) Δεν βγαίνει με τίποτα

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
1) Είναι βαρύ
2) Είναι του κίτσου (credits @ qwertyuiop2)
3) Δεν βγαίνει με τίποτα

:D

Α καλα δε με νοιαζει οτι ειναι βαρυ...Επισης για να το εβαλα δεν εχω σκοπο να το βγαλω :P
Παιζει και ενα ρεμοβαλ τουλ στο σιτε τους νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Σχετικά με το Norton

Όπως είπε πολύ σωστά και o Michael92

1) Είναι υπερβολικά βαρύ. Θες τουλάχιστον 2gb ram για να μπορείς να έχεις ανοιχτή την shield και να τρεχεις εφαρμογές
2) Ακόμα και να προσπαθήσεις να το σβήσεις αφήνει κατάλοιπα παντού.. Ακόμα και το removal tool που έχει βγάλει η symantec συνέχιζε να αφήνει κατάλοιπα. (τώρα ελπίζω να το έχουν διορθώσει)
3) Αφού τρέξεις καποιο setup θα θυμιθεί να σου πει ότι έχει ιό και μετά τα κλασσικά:
could not repair
could not quarantine
could not delete the infected file :P
με άλλα λόγια πήρες τον *****

Έχει περάσει κάτι από τον ρώσο? Μήπως δεν τον έχεις setarei καλά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Σχετικά με το Norton

Όπως είπε πολύ σωστά και o Michael92

1) Είναι υπερβολικά βαρύ. Θες τουλάχιστον 2gb ram για να μπορείς να έχεις ανοιχτή την shield και να τρεχεις εφαρμογές
2) Ακόμα και να προσπαθήσεις να το σβήσεις αφήνει κατάλοιπα παντού.. Ακόμα και το removal tool που έχει βγάλει η symantec συνέχιζε να αφήνει κατάλοιπα. (τώρα ελπίζω να το έχουν διορθώσει)
3) Αφού τρέξεις καποιο setup θα θυμιθεί να σου πει ότι έχει ιό και μετά τα κλασσικά:
could not repair
could not quarantine
could not delete the infected file :P
με άλλα λόγια πήρες τον *****

Έχει περάσει κάτι από τον ρώσο? Μήπως δεν τον έχεις setarei καλά?

Απο το ρωσο μια φορα ειχε περασει...Και αυτο trojan ηταν μαζι με κατι που κατεβασα...Αλλα ομως με το desktop μεχρι τωρα δεν εχω αντιμετωπισει καποιο απο αυτα τα προβληματα που μου λετε...Μια φορα σε ενα cd ηταν ενα worm και χτυπησε αμεσως...Τεσπα τι να πω...Θα δειξει στο μελλον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deadeyebutch

Νεοφερμένος

Ο Deadeyebutch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Με κάλυψε ο Eruyomo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Στο linuxopartition μου, ούτε εγώ έχω... Παρ όλα αυτά προβλέπω στο μέλλον να υπάρξει ανάγκη... Ειδικά τώρα που αρχίζουν να το χρησιμοποιούν όλο και περισσότεροι "κοινοί θνητοί"..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Στο linuxopartition μου, ούτε εγώ έχω... Παρ όλα αυτά προβλέπω στο μέλλον να υπάρξει ανάγκη... Ειδικά τώρα που αρχίζουν να το χρησιμοποιούν όλο και περισσότεροι "κοινοί θνητοί"..

Θα περιμένεις για πολύ ακόμα.
Εδώ το OSX με 8% δεν χρειάζεται ακόμα, δύσκολο να χρειαστεί το περίπου 1% του linux.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Εγω χρησιμοποιω το ESET smart security...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinamamagi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
εγω κατεβασα το ΑVG Free γιατι δεν ειχα μια στο πορτοφολι μου αλλα τωρα που εχω λεφτα λεω να το αλλαξω (εχει κανεις να μου προτεινει κατι πολλυυυυυυυυ καλο γιατι ο υπολογιστης με τετοια κατοχο τα 'χει παιξει 2 φορες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Κράτα τα λεφτά σου και το AVG free και πρόσεχε λίγο παραπάνω.
Αν χρησιμοποιείς internet explorer άλλαξε τον με firefox (www.firefox.com) ή opera (www.opera.com) που είναι σαφώς πιο ασφαλείς και βάλε και ένα (επίσης δωρεάν) firewall που μπλοκάρει διάφορα κακόβουλα προγράμματα όπως το kerio personal firewall της sunbelt (https://www.sunbeltsoftware.com/home-home-office/sunbelt-personal-firewall/).

Εναλλακτικά, βάλε linux :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Έχω το δωρεάν AVG.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

μετα το karspersky....αυτο ειναι το καλυτερο!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Κι εγω Augmentin επαιρνα τωρα που εβγαλα τον φρονιμιτη (προληπτικα για αποφυγη τυχον λοιμωξεων). Αλλα χαπακια των 500 mg, οχι σιροπι. Μεγαλωσα πια... :P

Στο θεμα μας τωρα:
Παλια αγοραζα Norton. Εχω τις version 2005 και 2007 και εκανα ανανεωσεις. Ειμαι αρκετα ικανοποιημενος, αλλα τωρα τελευταια εχω αφησει τον υπολογιστη στην τυχη του... βαριεμαι να κανω scan και τετοια. Ετσι κι αλλιως θα παρω καινουργιο (αυτος που εχω ειναι πανω απο 4,5 ετων) οποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κι εγω Norton ειχα

ωσπου...μια νυχτα ....που εβρεχε πολυ....μου επιτεθηκε ενας ιος :!:
και το Norton δεν εκανε τιποτα....με αφησε αβοηθητη μπροστα στην επιθεση του τερατωδους ιου......κολλησε παντου...εδω εκει παρα περα...
και μετα την αλλη μερα....πουρνο πουρνο...φορεσα τα καλα μου....χτενισα τα μαλλια μου και εβαλα και κορδελα πηρα το καλαθακι μου και το πηγα σε ενα pc μαγαζι να μου το φτιαξουν....εκει μου εβαλαν νεο χαπακι που λεγεται Karpserky....να το'χει καλα ο Θεος...τωρα πια αισθανομαι πιο σιγουρη....ο,τι και να επιτεθει στον υπολογιστη μου ο κυριος Karpserkys το σκοτωνει με μιας!

Ευχαριστω κυριε Karspersky....σας χρωστω αιωνια ευγνωμοσυνη...απο τα βαθη της καρδιας μου..
Ηρωας Ηρωας!:bravo::bravo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

μετα το karspersky....αυτο ειναι το καλυτερο!:D

[σπασίκλας mode]
Το συγκεκριμένο είναι αντιβιωτικό (antibiotic) και όχι αντι-ιικό (antivirus)
[/σπασίκλας mode]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Συγγνωμη, αλλα ο τιτλος λεει αντιβιωτικο και οχι αντιικο! Οι παρερμηνειες πρεπει να συγχωρουνται! Να διορθωθει παραυτα ο τιτλος παρακαλω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συγγνωμη, αλλα ο τιτλος λεει αντιβιωτικο και οχι αντιικο! Οι παρερμηνειες πρεπει να συγχωρουνται! Να διορθωθει παραυτα ο τιτλος παρακαλω :P
:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top